Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jaka szczoteczka elektryczna dla dzieci?

Czy istnieją szczoteczki elektryczne przeznaczone dla dzieci? Które marki je oferują i które są warte uwagi?

Odpowiednia pielęgnacja zębów jest ważna nie tylko wśród dorosłych, ale także wśród dzieci. Regularne szczotkowanie uzębienia dobrze dobraną szczoteczką to podstawa w profilaktyce stomatologicznej i najlepszy sposób na utrzymanie zdrowych zębów. Szczoteczki elektryczne cieszą się uzasadnioną popularnością zarówno wśród dorosłych, jak również wśród dzieci. Jak wybrać dobrą szczoteczkę elektryczną dla dziecka?

Jaką szczoteczkę wybrać dla dziecka?

Dbanie o zęby to podstawa higieny, jednak dla dzieci to często spory problem. Malucha ciężko upilnować, a tym bardziej wpoić regularność. Kilkulatki uwielbiają robić wiele rzeczy naraz, a mycie zębów wymaga od nich statycznej pozycji i cierpliwości. Jednak rozwiązanie w postaci szczoteczki elektrycznej rotacyjnej lub obrotowo-pulsacyjnej może wzbudzić ciekawość wśród najmłodszych i zachęcić ich do tej czynności.

Najważniejsze jest, by dobrać urządzenie pod potrzeby dzieci – muszą być one bezpieczne i przede wszystkim odpowiadające wymaganiom małego użytkownika. Rynek oferuje szczoteczki elektryczne dla dzieci, które charakteryzuje mniejszy rozmiar i miękkość włosia. Dzięki takim rozwiązaniom docierają one do wszystkich zakamarków jamy ustnej i nie kaleczą dziecięcych dziąseł. Jednocześnie są lekkie, bardziej poręczne i dużo bardziej komfortowe w codziennym użytku.

Szczoteczki elektryczne Oral-B czy szczoteczki elektryczne Philips dedykowane dla najmłodszych zachęcają nie tylko aspektami technicznymi, ale też fizycznymi. Są dużo bardziej atrakcyjne wizualnie, często mają zachęcający design z ulubionymi bohaterami potencjalnych użytkowników. Choć mogłoby się wydawać, że to mało znaczące szczegóły, dla malucha to małe kroki zachęcające do tak ważnych czynności jak mycie zębów i dbanie o swoją higienę.

Polecane szczoteczki elektryczne

Czy szczoteczki elektryczne są dobre dla dzieci?

Tak naprawdę nie ma żadnych przeciwwskazań w używaniu elektrycznych szczoteczek. Najmłodsze dzieci powinny korzystać z nich pod czujnym okiem dorosłego, by używać jej w odpowiedni sposób i nie wyrządzić sobie krzywdy. Najczęstszą praktyką rodziców jest nauczenie pociechy mycia zębów najpierw manualnym modelem, by dziecko wiedziało, w jaki sposób należy prawidłowo dbać o zęby. Szczoteczki elektryczne są dobrym zalążkiem, by zainteresować swoje dziecko.

Szczoteczki elektryczne Braun mają szereg zabezpieczeń i dodatkowych funkcjonalności, które zapobiegają krwawieniu dziąseł u dzieci czy zbyt dużemu naciskowi. Wiele z nich posiada czujnik siły nacisku, który alarmuje i sugeruje lżejsze używanie szczoteczki. Ciekawym udogodnieniem jest specjalny tryb delikatnego szczotkowania, dzięki któremu możliwość zbyt silnego użycia jest praktycznie znikoma.

Pamiętaj, że podłączenie specjalnej końcówki pod Twoją szczoteczkę, nie jest dobrym rozwiązaniem. Zazwyczaj dziecięce modele są dużo lżejsze, bardziej poręczne i posiadają łagodniejszy tryb mycia. Takie rozwiązanie może wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku i jednocześnie zniechęcić dziecko do dalszego używania elektrycznych szczoteczek.

Od kiedy szczoteczka elektryczna dla dziecka?

Dentyści zalecają, by z takich szczoteczek korzystać od najmłodszych lat – trzylatek sprawnie poradzi sobie z myciem zębów. Całą czynność ułatwi ciekawy wzorek czy emitowane dźwięki i melodyjki, by proces przebiegał w miłej atmosferze. Dodatkowo niektóre marki stworzyły także szczoteczki, które świecą, by dłużej zatrzymać uwagę malucha.

Wybór należy tak naprawdę do Ciebie, bo Ty jako rodzic doskonale wiesz, co lubi Twoje dziecko i czy jest już na tyle rozwinięte, że poradzi sobie z takim urządzeniem. Niektóre maluchy od razu wykazują zainteresowanie elektrycznymi szczoteczkami rodziców, stąd będziesz wiedzieć, czy preferuje on zwykłą szczoteczkę, czy automatyczną.

Jeżeli maluch ma problem z myciem zębów, elektryczna szczoteczka Oral-B posiada wbudowany czasomierz – pomoże on Twojemu dziecku nabyć nawyk dłuższego mycia zębów, bo jak dobrze wiesz, najczęściej trwa to kilkadziesiąt sekund, a i tak według pociechy trwa to zbyt długo.

Jaka szczoteczka elektryczna dla 2-latka?

Jedną z najczęściej pojawiających się wątpliwości, to minimalny wiek potencjalnego użytkownika. Automatyczne szczoteczki zaleca się od trzeciego roku życia, choć istnieją producenci, którzy tworzą specjalne modele dla jeszcze młodszych dzieci. Czym się kierować przy wyborze urządzenia dla malucha?

Szczoteczki elektryczne dla dzieci Philips oferują modele bardziej interaktywne, które dodatkowo wyposażone są w dwustopniową regulację działania. Dwulatek powinien używać najmniejszego modelu, który dostosujesz pod rozmiar jego buzi. Ważne, żeby włosie było bardzo miękkie, jeśli Twoje dziecko cierpi na krwawiące dziąsła lub odsłonięte szyjki zębowe.

Powszechna jest opinia, że mleczaki powinny być początkowo myte ręcznie – jednak możesz powoli wdrażać dwulatkowi mycie automatyczne. Nie musisz od razu przestawiać dziecka na elektryczne lub soniczne urządzenia. Zaciekawisz dziecko, ustalając jeden czy dwa dni w tygodniu na mycie zębów szczoteczką elektryczną, która dodatkowo zagra ulubioną melodyjkę. Istnieją jednak specjalne modele, które zamiast obrotów wywołują drżenie. Jest ono delikatne, właściwie muska zęby i dziąsła – dlatego będzie idealnym rozwiązaniem dla dwulatka.

Czym szczoteczka elektryczna dla dzieci różni się od szczoteczki dla dorosłych?

Poza tak oczywistą kwestią jak rozmiar całego urządzenia i dopasowane wzory pod dziecięce oczekiwania, niektóre parametry techniczne będą dostosowane pod najmniejszych użytkowników. Zazwyczaj dziecięce modele szczoteczek elektrycznych Braun zabezpieczone są w antypoślizgową powierzchnię, która zadba o wygodne utrzymanie szczoteczki i uniemożliwienie wyślizgnięcia się jej, gdy dziecko ma mokre dłonie. Te szczoteczki dla najmłodszych są wyjątkowo proste w użyciu, nie posiadają zbędnych elementów i cechują się minimalizmem w kwestii użytkowania.

Spora część szczoteczek dla dzieci wyposażona jest w Bluetooth, dzięki któremu jesteś w stanie śledzić postępy mycia zębów przez swoją pociechę. Funkcja ta jest dodatkowo interaktywna i po zakończeniu pielęgnacji pochwali oraz nagrodzi dziecko za dobre wykonanie czynności. Kupując szczoteczkę dla malucha, zwróć uwagę na zasilanie – bardziej aprobowane są te z akumulatorami, które musisz ładować raz na jakiś czas. Są również o wiele bezpieczniejsze i bardziej rekomendowane dla maluchów. Jedynym minusem akumulatorów jest pamiętanie o ich ładowaniu, by nie rozczarować dziecka niedziałającym urządzeniem.

Niektórzy producenci oferują dodatkową funkcję w postaci quadpacera – to ona zasugeruje, że czas umyć inną część uzębienia i przenieść szczoteczkę na drugą stronę twarzy. Działa to na zasadzie krótkiego wstrzymywania pracy szczoteczki raz na kilkanaście lub kilkadziesiąt sekund, by dziecko zapamiętało ten sygnał i pamiętało o myciu całego uzębienia. Urozmaiceniem pielęgnacji będzie towarzystwo ulubionej postaci z bajki. Wiele marek oferuje specjalne końcówki, które zachęcą Twoje dziecko do ich używania. Na rynku znajdziesz zarówno Elsę z Krainy Lodu, jak i Darth Vadera z Gwiezdnych Wojen.

Szczoteczki elektryczne dla dzieci znacznie różnią się cenowo od tych dla dorosłych. Zazwyczaj są dużo tańsze, a najtańsze modele kosztują kilkadziesiąt złotych. Soniczne szczoteczki oscylują w granicach 150 złotych. Warto jednak zainwestować te pieniądze w zdrowy i piękny uśmiech Twojej pociechy.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 11:26
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.