Udostępnij
Skomentuj

Jaki prezent dla noworodka?

Pomagamy w wyborze prezentu dla nowonarodzonego dziecka. Sprawdź najlepsze propozycje!

Kupno podarunku dla dziecka nie jest zadaniem łatwym. Zwłaszcza gdy niedawno przyszło na świat. Nie pomogą więc zainteresowania, hobby czy dziecięce pasje. Oczywiście nie musimy martwić się ewentualną krytyką, jednak i tak nie ułatwia to wyboru – prezent musi bowiem mieć przyjemną fakturę, miły wygląd, a także być w jakiś sposób pożyteczny, najlepiej za sprawą pozytywnego wpływu na rozwój dziecka.

Co więc należy zrobić, aby spełnić wszystkie te kryteria? Oczywiście trzeba się trochę natrudzić. Kupno pierwszej lepszej zabawki bądź przytulanki może okazać się nietrafionym pomysłem. Warto więc skorzystać z naszych propozycji – na pewno znajdziecie tu coś, co będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Szumisie dla noworodków

Te specyficzne przytulanki spełniają wiele funkcji. Przede wszystkim działają uspokajająco, a także pomagają maluchowi zasnąć. Jest to możliwe między innymi za sprawą emitowania specyficznego, białego szumu, który działa na dzieci kojąco. Do tego dojść może także spokojna muzyka i delikatne światło. Niektóre szumisie dostosowują się również do oddechu dziecka, „oddychając” razem z nim. Dzięki temu, noworodek jest spokojniejszy i lepiej zasypia.

To jednak nie wszystko, ponieważ szumisie, dzięki przyjemnej konstrukcji i wspomnianym mechanizmom, pobudzają dziecięce zmysły dotyku, wzroku i słuchu. Uczą również pewnego nawyku układania się do snu i zasypania. Dzięki temu, taka zabawka okaże się bardzo pomocna dla rodziców, którzy mają problemy w usypianiu swoich dzieci.

Szumisie to także bardzo miłe w dotyku, ładne zabawki, które z pewnością zainteresują dziecko. Zwłaszcza że występują w wielu atrakcyjnych formach. Niektóre modele dysponują wbudowanym czujnikiem snu, a także modułem łączności Bluetooth, dzięki któremu można nimi sterować przy pomocy smartfona. Poniżej znajdziecie modele, które cieszą się szczególną popularnością wśród rodziców.

Szumisie

Zobacz ofertę szumisiów

Karuzela na prezent dla noworodka

Rodzice cenią sobie podarunki, które pomagają w usypianiu dziecka lub jego zainteresowaniu w trakcie zmiany pieluchy czy też karmienia. Kryteria te doskonale spełniają różnego rodzaju karuzele, które montowane są bezpośrednio nad łóżeczkiem.

Spokojna muzyka, biały szum, delikatne światełka – wszystko to zwraca uwagę niemowlaka, który staje się spokojniejszy. Karuzela to także doskonałe narzędzie do stymulacji zmysłów dziecka. Noworodek jest w stanie śledzić poruszające się elementy, co przekłada się na lepszy rozwój koordynacji wzrokowej, a także na wzmocnienie mięśni oczu.

Wspomniane szumy i muzyka znacznie ułatwiają usypianie. Gdy natomiast dziecko obudzi się w nocy, kojące dźwięki pozwolą mu się uspokoić. Co ważne, karuzele są oferowane w wielu formach i konfiguracjach, dlatego z łatwością znaleźć można coś naprawdę wartościowego. Polecane są między innymi modele z kilkoma melodiami, różnymi poziomami głośności, przyjemnymi dla oczu światełkami, a także trybami pracy dostosowanymi do pory dnia i nocy.

Karuzele

Karuzele dostępne w sklepie

Grzechotki dla noworodka

Nawet najdrobniejsze prezentu mogą okazać się niezwykle trafionym pomysłem, czego najlepszym przykładem są grzechotki. Te niepozorne zabawki pełnią istotną funkcję w na początkowym etapie rozwoju dziecka. Pomagają bowiem rozwinąć zręczność dziecka, koordynacje wzrokowo-ruchową, a także pobudzić wyobraźnie. Co równie istotne, dobrze dobrana grzechotka okaże się niezwykle pomocna podczas usypiania dziecka. Są to także produkty, które po prostu cieszą niemowlaka i tworzą pozytywne wspomnienia.

Wszystko to gwarantuje oczywiście sposób wykonania tych produktów. Grzechotki zazwyczaj wykonywane są z przyjemnych materiałów w dotyku materiału, natomiast znajduje się szeleszczący materiał lub drobne kuleczki, które wydają charakterystyczny dźwięk. W ofercie znaleźć można grzechotki drewniane, plastikowe, a także przygotowane z użyciem specjalnie dobranych tkanin. Jeśli nie wiecie, który produkt wybrać, przeanalizujcie naszą ofertę i zapoznajcie się z zestawieniem najpopularniejszych grzechotek dostępnych w katalogu.

Grzechotki

Sprawdź ofertę grzechotek

Ubranka na prezent dla noworodka

Jeśli obawiacie się, że Wasz prezent nie trafi w gusta rodziców dziecka, powinniście przemyśleć zakup ubranek, które wydają się bardzo bezpiecznym wyborem. I nie chodzi tu o ich wygląd, a o kwestie praktyczne. W pierwszym miesiącach życia dziecka ubranka brudzą się na potęgę – bywa tak, że dziecko w ciągu dnia jest przebierane nawet kilkakrotnie. W takiej sytuacji każda odzież będzie na wagę złota.

Biorąc to wszystko pod uwagę, możecie być pewni, że ubranka zostaną przyjęte przez rodziców z radością. Oczywiście powinniście pamiętać o sprawdzeniu wzrostu dziecka. Na co warto się zdecydować?

Oczywiście jest to tylko część bogatej oferty ubranek dla najmniejszych dzieci. Zachęcamy do zapoznania się z nią bliżej.

Ubranka dla niemowlaka

Pełna oferta ubranek dla niemowlaków

Elektroniczna niania na prezent

Nie jest to co prawda produkt kierowany bezpośrednio do dzieci, jednak z pewnością jest przygotowywany z myślą o nich. Elektroniczna niania, w zależności od modelu, pozwala rodzicowi usłyszeć lub zobaczyć dziecko, nawet wówczas, gdy znajduje się w zupełnie innej części domu lub mieszkania. Dzięki temu, doskonale wie, czy maluch się obudził i czy czegoś potrzebuje. Urządzenia tego typu pozwalają również szybko zareagować w sytuacji zagrożenia.

Rozwój technologiczny sprawił, że obecnie możemy zdecydować się na niezwykle zaawansowane urządzenia. Rodzicom chcącym mieć stały pogląd na malucha, warto zakupić nianię z kamerą i ekranem. Bardzo przydatne mogą okazać się także modele gwarantujące komunikację dwukierunkową, dzięki której dziecko może usłyszeć swoją mamę lub tatę. Bardzo przydatne okażą się także nianie łączące się ze smartfonem.

Oczywiście są to wyłącznie wybrane modele urządzeń. Bez problemu dopasujecie sprzęt do potrzeb obdarowywanego dziecka, a także specyfiki mieszkania bądź domu, w którym żyje. Poniżej przedstawiamy szczególnie popularne modele oferowanych urządzeń.

Elektroniczne nianie

Sprawdź elektroniczne nianie

Pluszaki dla noworodka

Miłe w dotyku maskotki będą źródłem wyłącznie miłych i pozytywnych skojarzeń. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku grzechotek, pluszaki pobudzają dziecięcą wyobraźnię, poprawiają chwyt i zręczność, a także działają uspokajająco, co może okazać się przydatne podczas zasypiania. Taka zabawka będzie również dobrym rozpraszaczem w trakcie karmienia lub przewijania.

Wybór pluszaków jest ogromny. Niezależnie od tego, na co się zdecydujecie, będzie to dobry wybór. Psy, koty, misie, jednorożce, króliki, owieczki, dinozaury, słoniki, postacie z bajek. Naprawdę jest z czego przebierać.

Pluszaki

Sprawdź pełną ofertę pluszaków

Smoczki dla noworodków

Mogą być to zwyczajne smoczki lub specjalne modele ortodontyczne, które wspierają naturalny rozwój dziąseł i zębów dziecka. Pozwalają one także w sposób prawidłowy ukształtować podniebienie dziecka.

Osobną kategorię tworzą tak zwane smoczki uspokajające, a także wspomagające ssanie. Wszystkie tego typu akcesoria okażą się bardzo przydatne zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Ułatwią bowiem realizację wielu codziennych czynności. Poniżej prezentujemy zestawienie szczególnie popularnych produktów z tej kategorii.

Smoczki

Sprawdź ofertę smoczków dla noworodków

Spokojna analiza oferty rynkowej i konsultacja z rodzicami pozwala bez większych trudności wybrać odpowiedni prezent dla noworodka. Dzięki temu okaże się przede wszystkim przydatny na co dzień. Niezależnie od tego, czy będą to ubranka, przytulanki, smoczki, grzechotki, karuzele czy też elektroniczna niania. Każdy z tym produktów pozwoli dziecku lepiej i bezpieczniej się rozwijać, zagwarantuje także niezbędną pomoc dla rodziców.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:51
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.