https://www.morele.net/wiadomosc/jaki-piekarnik-wybrac-jaki-najlepszy-najwazniejsze-cechy/388/ 2019-03-08 14:25:19.000000

Jaki piekarnik wybrać? Jaki najlepszy? Najważniejsze cechy

Wskazujemy istotne parametry techniczne, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu piekarnika.

Piekarnik to nieodzowna część wyposażenia współczesnej kuchni, choć nie jest tak mocno eksploatowany jak lodówka czy płyta grzewcza. Jak zatem wybrać piekarnik, by służył nie tylko przez lata, ale także miał wszystkie niezbędne funkcjonalności?

Polecane piekarniki

Jaki rodzaj piekarnika wybrać?

Obecnie wybór omawianych urządzeń jest ogromny, nie tylko ze względu na ilość modeli, ale także rodzajów wykonania. Przed zdecydowaniem się na konkretną technologię działania urządzenia, warto zastanowić się, jaka jego forma okaże się najodpowiedniejsza.

Na rynku można wyróżnić trzy główne rodzaje:

 • piekarnik zintegrowany z płytą grzewczą– sterowanie uzależnione jest od płyty grzewczej. Jest to obecnie najczęściej wybierane rozwiązanie.
 • piekarnik samodzielny – można go zamontować w dowolnym miejscu. Częstym rozwiązaniem jest instalacja piekarnika w tzw. słupku na wygodnej w użytkowaniu wysokości.
 • piekarnik do zabudowy – możemy bardzo sprawnie wkomponować go w meble znajdujące się w naszej kuchni lub w innym pomieszczeniu, w którym piekarnik zostanie zamontowany.

Nie jest to jednak jedyny podział, z jakim mamy do czynienia na rynku. Producenci wykorzystują bowiem różne technologie zasilania piekarnika. Wyróżniamy między innymi:

 • piekarnik elektryczny– jak sama nazwa wskazuje, podczas działania wykorzystuje energię elektryczną. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną urządzenia (klasa A najbardziej energooszczędna, G najmniej).,
 • piekarnik parowy– umożliwia pieczenie na parze przy wykorzystaniu różnych stopni wilgotności, idealne rozwiązanie dla osób ceniących zdrowe i lekkie potrawy. Pracuje w niższych temperaturach, więc zazwyczaj stanowi uzupełnienie tradycyjnego piekarnika,
 • piekarnik gazowy jest to standardowy model piekarnika, najczęściej spotykany w domach jednorodzinnych, wykorzystujący do działania (nagrzewania i pieczenia) gaz ziemny.

Jaki piekarnik wybrać? Najważniejsze parametry

Poza wybraniem konkretnego rodzaju urządzenia, konieczne jest również określenie przeznaczenia piekarnika, a także częstotliwości jego wykorzystywania. Na tej podstawie będziemy mogli dobrać najistotniejsze parametry użytkowe, które wpływają na możliwości sprzętu.

 • Typ. Poza standardowymi, uniwersalnymi piekarnikami, na rynku znaleźć można również urządzenia rozbudowane o dodatkowe rozwiązania. Doskonałym na to przykładem jest chociażby piekarnik z mikrofalą. W tej samej kategorii znajdą się modele z termoobiegiem oraz tak zwane piekarniki Dual Cook, a więc wyposażone w dwie oddzielne strefy, w których możemy przygotowywać różne potrawy w tym samym czasie.
 • Programy. Przydatność piekarników często zależna jest od tego, ile i jakie programy automatyczne obsługują. Dzięki nim, możemy łatwo dostosować parametry pracy urządzenia do konkretnych rodzajów przyrządzanych potraw.
 • Prowadnice. Wyjmowanie potraw, szczególnie w starszych modelach, jest dość kłopotliwe. Wysunięcie kratki lub blachy powoduje konieczność podtrzymania jej drugą ręką, co przy bardzo gorących naczyniach może być niebezpieczne. Dlatego też coraz częściej zwykłe prowadnice drabinkowe zastępowane są prowadnicami teleskopowymi, które umożliwiają wysunięcie blachy na podobnej zasadzie, jak otwierana jest szuflada. Innym rozwiązaniem problemu są specjalne wózki. Po pociągnięciu za rączkę, wysuwany jest wózek wraz z zawartością, dając szybki i bezpieczny dostęp do potrawy. Bardzo podobne do rozwiązań drabinkowych są prowadnice wytłaczane – zamiast drabinek, na ściankach piekarnika obecne są wytłoczenia, na których osadzane są blaszki i kratki. One również wymagają zachowania odpowiednich środków ostrożności podczas wysuwania jedzenia.
 • Czyszczenie piekarnika. Obecnie nowe urządzenia w większości przypadków dysponują specjalnymi funkcjami samooczyszczenia wnętrza. Proces ten może być realizowany na różne sposoby. Jednym z najpopularniejszych systemów jest tak zwane czyszczenie pyrolityczne (pyroliza) - polega na nagrzaniu piekarnika do ok. 500°C i spaleniu wszystkich zanieczyszczeń. Po zakończeniu czyszczenia, należy jedynie usunąć popiół. Kolejnym rozwiązaniem stosowanym przez producentów jest czyszczenie katalityczne. Działa podobnie do czyszczenia pyrolitycznego, jednak w tym przypadku wykorzystywane są specjalne wkłady katalityczne, które nagrzewają się do temperatury 350°C. Wadą rozwiązania jest konieczność wymiany wkładów oraz mniej dokładne czyszczenie. Producenci stosują również inne rozwiązania, często autorskie. Piekarniki mogą być więc czyszczone przy pomocy systemu parowego, hydrolizy, technologii ecoClean czy chociażby systemu Aqualytic. Do tego dochodzą również modele, których wnętrze pokryte zostało specjalnymi tworzywami, łatwymi do wyczyszczenia.
 • Wielkość. Ma zasadnicze znaczenie, gdyż wpływa na codzienny komfort użytkowania. Na określenie rozmiaru i pojemności urządzenia składają się dwa czynniki – przede wszystkim powierzchnia pomieszczenia, w którym zostanie zamontowany piekarnik, a także liczba osób, które będą z niego korzystać. Standardowe piekarniki wyróżniają się szerokością około 60 cm, jednak na rynku znaleźć można również modele kompaktowe oraz powiększane. Pierwsze z nich są albo niższe (mają np. 45 cm wysokości) lub węższe. Świetnie sprawdzają się w małych kuchniach, w których liczy się przede wszystkim funkcjonalność i oszczędność miejsca. Jeżeli chodzi natomiast o piekarniki powiększone, nadają się one przede wszystkim do dużych, przestrzennych kuchni. Umożliwiają przyrządzenie kilku potraw jednocześnie, a ich szerokość może wynosić do 90 cm.
 • Moc przyłączeniowa. Mowa o całkowitej mocy pobieranej przez urządzenie podczas jego funkcjonowania. Podawana jest w kilowatach – na rynku przeważnie można znaleźć urządzenia o mocy przyłączeniowej od 2 do około 5 kW.
 • Sposób otwierania drzwiczek. W sklepach dostępne są dwa rodzaje - drzwiczki otwierane do dołu (jest to najpopularniejszy mechanizm, a jednocześnie najtańszy) oraz drzwiczki otwierane do boku – w lewą bądź prawą stronę. Jest to rozwiązanie wygodne, zapewniające łatwy dostęp do potraw, zwłaszcza gdy piekarnik montowany jest w słupku.

Warto wiedzieć!

Piekarnik Retro to specjalnie stylizowane urządzenie oferujące wiele funkcji wykorzystywanych w nowoczesnych urządzenia, a jednocześnie przypominający wyglądem dawne kuchenki. Są to piekarniki, które świetnie komponują się w kuchniach projektowanych w stylu retro. Najczęściej są pozbawione wyświetlacza, a wszystkie ustawienia wprowadzane są mechanicznie, za pomocą pokręteł.

Jaki najlepszy piekarnik? Obsługiwane funkcje i wyposażenie

Nie da się ukryć, że o wydajności, a także komforcie wykorzystania omawianych urządzeń w ogromnej mierze decydują wszelkie funkcje, a także wyposażenie, do którego dają nam dostęp. Dzięki nim, możemy na przykład przygotować wybrane potrawy lub przyspieszyć proces gotowania.

 • Termosonda– końcówkę urządzenia umieszcza się w wewnątrz potrawy, dzięki czemu może ono sprawdzić jej temperaturę. Po osiągnięciu wybranych wartości, piekarnik jest automatycznie wyłączany.
 • Rozmrażanie– działanie tej funkcji ogranicza się do wykorzystania samego wentylatora, dzięki czemu potrawy rozmrażane są dłużej w niższych temperaturach (proces zachodzi łagodniej).
 • Szybkie nagrzewanie– funkcja umożliwia nagrzanie piekarnika do określonej temperatury w krótkim czasie.
 • Grill – jeden ze sposobów grzania piekarnika. Na rynku dostępne są dwa rodzaje: mały grill służący do przyrządzania niewielkich potraw (jak kiełbaski czy zapiekanki) oraz duży grill, zalecany do większych porcji mięsa.
 • Funkcja mikrofali– umożliwia wykorzystanie piekarnika jak mikrofalówki, np. do szybkiego podgrzania jedzenia.
 • Grzanie górne/dolne– łączy zalety grzania dolnego i górnego, umożliwiając przyrządzenie większości dań.
 • ProRoasting – funkcja dostępna między innymi w piekarnikach firmy Samsung. Jest to specjalny tryb, który dostosowuje pracę urządzenia do przyrządzenia mięs metodą slow cooking.
 • Automatyczne programy pieczenia– piekarnik sam dobiera temperaturę, czas pieczenia oraz uruchamiane grzałki odpowiednio do danej potrawy.
 • Termoobieg– rozprowadza gorące powietrze po całej komorze, dzięki czemu możliwe jest jednoczesne przygotowywanie potraw na różnych poziomach.
 • Blachy i ruszt– standardowe wyposażenie piekarników powinno składać się z co najmniej jednej blachy oraz jednego rusztu. Zdarza się również, że producenci dokładają do zestawu naczynia żaroodporne czy dodatkowe blachy.
 • Zabezpieczenia - jest to element szczególnie ważny, gdy w domu przebywają również małe dzieci. Producenci wykorzystują różne rozwiązania, które mają zwiększyć bezpieczeństwo i ochronić przed przypadkowymi oparzeniami. Wymienić należy między innymi chłodny front(obudowa piekarnika nie powinna przekroczyć 50°C), blokadę przed przypadkowym włączeniem (do uruchomienia piekarnika konieczne jest wprowadzenie kombinacji klawiszy), system chłodzenia obudowy, który zabezpiecza przed uszkodzeniem mebli pod wpływem wysokiej temperatury, a także automatyczny wyłącznik – wyłącza urządzenie, gdy pracuje zbyt długo.

Który producent ma najlepsze piekarniki? Który piekarnik jest dobry i warty polecenia?

Najpopularniejsi z producentów piekarników to m.in. Bosch, Gorenje, Amica, Hotpoint-Ariston, Siemens, Electrolux, Whirlpool, Mastercook, Beko, Samsung. Każdy z opisanych producentów ma w ofercie zarówno lepsze, jak i gorsze piekarniki. Czy wiesz jaki rodzaj piekarnika wybrać? Zobacz ranking piekarników w naszym sklepie, aby sprawdzić, co aktualnie cieszy się wysoką popularnością.

Polecane artykuły
 

Piekarnik to nieodzowna część wyposażenia współczesnej kuchni, choć nie jest tak mocno eksploatowany jak lodówka czy płyta grzewcza. Jak zatem wybrać piekarnik, by służył nie tylko przez lata, ale także miał wszystkie niezbędne funkcjonalności?

Polecane piekarniki

Jaki rodzaj piekarnika wybrać?

Obecnie wybór omawianych urządzeń jest ogromny, nie tylko ze względu na ilość modeli, ale także rodzajów wykonania. Przed zdecydowaniem się na konkretną technologię działania urządzenia, warto zastanowić się, jaka jego forma okaże się najodpowiedniejsza.

Na rynku można wyróżnić trzy główne rodzaje:

 • piekarnik zintegrowany z płytą grzewczą– sterowanie uzależnione jest od płyty grzewczej. Jest to obecnie najczęściej wybierane rozwiązanie.
 • piekarnik samodzielny – można go zamontować w dowolnym miejscu. Częstym rozwiązaniem jest instalacja piekarnika w tzw. słupku na wygodnej w użytkowaniu wysokości.
 • piekarnik do zabudowy – możemy bardzo sprawnie wkomponować go w meble znajdujące się w naszej kuchni lub w innym pomieszczeniu, w którym piekarnik zostanie zamontowany.

Nie jest to jednak jedyny podział, z jakim mamy do czynienia na rynku. Producenci wykorzystują bowiem różne technologie zasilania piekarnika. Wyróżniamy między innymi:

 • piekarnik elektryczny– jak sama nazwa wskazuje, podczas działania wykorzystuje energię elektryczną. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną urządzenia (klasa A najbardziej energooszczędna, G najmniej).,
 • piekarnik parowy– umożliwia pieczenie na parze przy wykorzystaniu różnych stopni wilgotności, idealne rozwiązanie dla osób ceniących zdrowe i lekkie potrawy. Pracuje w niższych temperaturach, więc zazwyczaj stanowi uzupełnienie tradycyjnego piekarnika,
 • piekarnik gazowy jest to standardowy model piekarnika, najczęściej spotykany w domach jednorodzinnych, wykorzystujący do działania (nagrzewania i pieczenia) gaz ziemny.

Jaki piekarnik wybrać? Najważniejsze parametry

Poza wybraniem konkretnego rodzaju urządzenia, konieczne jest również określenie przeznaczenia piekarnika, a także częstotliwości jego wykorzystywania. Na tej podstawie będziemy mogli dobrać najistotniejsze parametry użytkowe, które wpływają na możliwości sprzętu.

 • Typ. Poza standardowymi, uniwersalnymi piekarnikami, na rynku znaleźć można również urządzenia rozbudowane o dodatkowe rozwiązania. Doskonałym na to przykładem jest chociażby piekarnik z mikrofalą. W tej samej kategorii znajdą się modele z termoobiegiem oraz tak zwane piekarniki Dual Cook, a więc wyposażone w dwie oddzielne strefy, w których możemy przygotowywać różne potrawy w tym samym czasie.
 • Programy. Przydatność piekarników często zależna jest od tego, ile i jakie programy automatyczne obsługują. Dzięki nim, możemy łatwo dostosować parametry pracy urządzenia do konkretnych rodzajów przyrządzanych potraw.
 • Prowadnice. Wyjmowanie potraw, szczególnie w starszych modelach, jest dość kłopotliwe. Wysunięcie kratki lub blachy powoduje konieczność podtrzymania jej drugą ręką, co przy bardzo gorących naczyniach może być niebezpieczne. Dlatego też coraz częściej zwykłe prowadnice drabinkowe zastępowane są prowadnicami teleskopowymi, które umożliwiają wysunięcie blachy na podobnej zasadzie, jak otwierana jest szuflada. Innym rozwiązaniem problemu są specjalne wózki. Po pociągnięciu za rączkę, wysuwany jest wózek wraz z zawartością, dając szybki i bezpieczny dostęp do potrawy. Bardzo podobne do rozwiązań drabinkowych są prowadnice wytłaczane – zamiast drabinek, na ściankach piekarnika obecne są wytłoczenia, na których osadzane są blaszki i kratki. One również wymagają zachowania odpowiednich środków ostrożności podczas wysuwania jedzenia.
 • Czyszczenie piekarnika. Obecnie nowe urządzenia w większości przypadków dysponują specjalnymi funkcjami samooczyszczenia wnętrza. Proces ten może być realizowany na różne sposoby. Jednym z najpopularniejszych systemów jest tak zwane czyszczenie pyrolityczne (pyroliza) - polega na nagrzaniu piekarnika do ok. 500°C i spaleniu wszystkich zanieczyszczeń. Po zakończeniu czyszczenia, należy jedynie usunąć popiół. Kolejnym rozwiązaniem stosowanym przez producentów jest czyszczenie katalityczne. Działa podobnie do czyszczenia pyrolitycznego, jednak w tym przypadku wykorzystywane są specjalne wkłady katalityczne, które nagrzewają się do temperatury 350°C. Wadą rozwiązania jest konieczność wymiany wkładów oraz mniej dokładne czyszczenie. Producenci stosują również inne rozwiązania, często autorskie. Piekarniki mogą być więc czyszczone przy pomocy systemu parowego, hydrolizy, technologii ecoClean czy chociażby systemu Aqualytic. Do tego dochodzą również modele, których wnętrze pokryte zostało specjalnymi tworzywami, łatwymi do wyczyszczenia.
 • Wielkość. Ma zasadnicze znaczenie, gdyż wpływa na codzienny komfort użytkowania. Na określenie rozmiaru i pojemności urządzenia składają się dwa czynniki – przede wszystkim powierzchnia pomieszczenia, w którym zostanie zamontowany piekarnik, a także liczba osób, które będą z niego korzystać. Standardowe piekarniki wyróżniają się szerokością około 60 cm, jednak na rynku znaleźć można również modele kompaktowe oraz powiększane. Pierwsze z nich są albo niższe (mają np. 45 cm wysokości) lub węższe. Świetnie sprawdzają się w małych kuchniach, w których liczy się przede wszystkim funkcjonalność i oszczędność miejsca. Jeżeli chodzi natomiast o piekarniki powiększone, nadają się one przede wszystkim do dużych, przestrzennych kuchni. Umożliwiają przyrządzenie kilku potraw jednocześnie, a ich szerokość może wynosić do 90 cm.
 • Moc przyłączeniowa. Mowa o całkowitej mocy pobieranej przez urządzenie podczas jego funkcjonowania. Podawana jest w kilowatach – na rynku przeważnie można znaleźć urządzenia o mocy przyłączeniowej od 2 do około 5 kW.
 • Sposób otwierania drzwiczek. W sklepach dostępne są dwa rodzaje - drzwiczki otwierane do dołu (jest to najpopularniejszy mechanizm, a jednocześnie najtańszy) oraz drzwiczki otwierane do boku – w lewą bądź prawą stronę. Jest to rozwiązanie wygodne, zapewniające łatwy dostęp do potraw, zwłaszcza gdy piekarnik montowany jest w słupku.

Warto wiedzieć!

Piekarnik Retro to specjalnie stylizowane urządzenie oferujące wiele funkcji wykorzystywanych w nowoczesnych urządzenia, a jednocześnie przypominający wyglądem dawne kuchenki. Są to piekarniki, które świetnie komponują się w kuchniach projektowanych w stylu retro. Najczęściej są pozbawione wyświetlacza, a wszystkie ustawienia wprowadzane są mechanicznie, za pomocą pokręteł.

Jaki najlepszy piekarnik? Obsługiwane funkcje i wyposażenie

Nie da się ukryć, że o wydajności, a także komforcie wykorzystania omawianych urządzeń w ogromnej mierze decydują wszelkie funkcje, a także wyposażenie, do którego dają nam dostęp. Dzięki nim, możemy na przykład przygotować wybrane potrawy lub przyspieszyć proces gotowania.

 • Termosonda– końcówkę urządzenia umieszcza się w wewnątrz potrawy, dzięki czemu może ono sprawdzić jej temperaturę. Po osiągnięciu wybranych wartości, piekarnik jest automatycznie wyłączany.
 • Rozmrażanie– działanie tej funkcji ogranicza się do wykorzystania samego wentylatora, dzięki czemu potrawy rozmrażane są dłużej w niższych temperaturach (proces zachodzi łagodniej).
 • Szybkie nagrzewanie– funkcja umożliwia nagrzanie piekarnika do określonej temperatury w krótkim czasie.
 • Grill – jeden ze sposobów grzania piekarnika. Na rynku dostępne są dwa rodzaje: mały grill służący do przyrządzania niewielkich potraw (jak kiełbaski czy zapiekanki) oraz duży grill, zalecany do większych porcji mięsa.
 • Funkcja mikrofali– umożliwia wykorzystanie piekarnika jak mikrofalówki, np. do szybkiego podgrzania jedzenia.
 • Grzanie górne/dolne– łączy zalety grzania dolnego i górnego, umożliwiając przyrządzenie większości dań.
 • ProRoasting – funkcja dostępna między innymi w piekarnikach firmy Samsung. Jest to specjalny tryb, który dostosowuje pracę urządzenia do przyrządzenia mięs metodą slow cooking.
 • Automatyczne programy pieczenia– piekarnik sam dobiera temperaturę, czas pieczenia oraz uruchamiane grzałki odpowiednio do danej potrawy.
 • Termoobieg– rozprowadza gorące powietrze po całej komorze, dzięki czemu możliwe jest jednoczesne przygotowywanie potraw na różnych poziomach.
 • Blachy i ruszt– standardowe wyposażenie piekarników powinno składać się z co najmniej jednej blachy oraz jednego rusztu. Zdarza się również, że producenci dokładają do zestawu naczynia żaroodporne czy dodatkowe blachy.
 • Zabezpieczenia - jest to element szczególnie ważny, gdy w domu przebywają również małe dzieci. Producenci wykorzystują różne rozwiązania, które mają zwiększyć bezpieczeństwo i ochronić przed przypadkowymi oparzeniami. Wymienić należy między innymi chłodny front(obudowa piekarnika nie powinna przekroczyć 50°C), blokadę przed przypadkowym włączeniem (do uruchomienia piekarnika konieczne jest wprowadzenie kombinacji klawiszy), system chłodzenia obudowy, który zabezpiecza przed uszkodzeniem mebli pod wpływem wysokiej temperatury, a także automatyczny wyłącznik – wyłącza urządzenie, gdy pracuje zbyt długo.

Który producent ma najlepsze piekarniki? Który piekarnik jest dobry i warty polecenia?

Najpopularniejsi z producentów piekarników to m.in. Bosch, Gorenje, Amica, Hotpoint-Ariston, Siemens, Electrolux, Whirlpool, Mastercook, Beko, Samsung. Każdy z opisanych producentów ma w ofercie zarówno lepsze, jak i gorsze piekarniki. Czy wiesz jaki rodzaj piekarnika wybrać? Zobacz ranking piekarników w naszym sklepie, aby sprawdzić, co aktualnie cieszy się wysoką popularnością.

Polecane artykuły
 
Kategoria: Poradniki
Data: 08.03.2019
Social
4,3
6 ocen
13 komentarzy
Moja ocena
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
kilos
Ja mam electroluxa z katalizą (EOA 45551OX) i absolutnie nie mogę powiedzieć, by czyszczenie było niedokładne. Jest o wiele bardziej dokładne, niż gdybym miał je robić ręcznie ;)
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2015-06-11
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
daga
U nas jest ten nowy piekarniki Amiki - Zen. Po 7 lat z jednym piekarnikiem ta zmiana to była niemalże rewolucja – prowadnice teleskopowe, pyroliza a przy tym design świetny, taki apple wśród piekarników. Byłam w szoku. Za pierwszym razem nie wiedziałam co i jak, ale Panowie z marketu mi wszystko wyjaśnili. Nawet nie wiedziałam, że takie nowoczesne sprzęty istnieją.
(1) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2015-07-28
Jadźźka
U nas od jakiegoś czasu gości też Amica w kuchni, model IN 954 B z czyszczeniem pyrolitycznym i to jest świetna opcja, tym bardziej że takie czyszczenie wcale nie kosztuje więcej niż gdybyśmy policzyli zużycie wody, chemii i ściereczek do umycia z tłuszczu i to bardzo dokładnie, zresztą samodzielnie tak dokładnie się nie da wyczyścić jak robi to pyroliza :)
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2015-11-29
Amylaza
Ja tez mam electroluxa ale EOB8956VAX. Strasznie fajnie się sprawdza. Jest ogrom funkcji i do tego mogę przygotowywać potrawy w tej opcji SousVide. Moim zdaniem piekarniki 3w1 są przyszłością i ułatwiaja przygotowywanie potraw.
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2016-01-01
aga
Ostatnio widziałąm te piekarniki i przyznam, że zrobiły na mnie jeszcze większe wrażene gdy mogłam na nie popatrzeć. Wydaje mi się, że bardzo odbrze się one będa sprawowac, Amika ma dobry sprzęt wiec chyba warto w niego inwestować.
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2016-02-09
lilka
też widziałam te piekarniki i również się nad nimi zastanawiałam, ale sądzę, że będa dobre, nawet sama linia IN, która jest bardzo nowoczesna i inteligentna wydaje mi się, ze ułatwi funkcjonowanie. Poza tym słyszałam wiele pozytywnych opinii o Amice.
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2016-02-09
Monika
Mam pytanie jaka wielkosc piekarnika wybrac ,mam teraz standardowy ale chcialabym mniejszy czy 45l czy 50l sama nie wiem?
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2017-09-23
hyunka
Ja mam tak samo jak uzytkownik daga, z tym ze z piekarnikiem od Beko. Rewelka. Sam sie czysci, prowadnice telekopowe, piecze ronomiernie...bajeczka. :)
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2018-01-01
cento
Ja ostatnio kupiłem BEKO (BIR35400XMS) i sprawdza się super.
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2017-12-22
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
Aśka
mam ten sam model-potwierdzam jest super, ale schody zaczęły się jak mąż przypalił pizzę, nie mogłam się pozbyć zabrudzenia żadnymi środkami co przyprawiało mnie o dreszcze bo należę do tych bardziej niż mniej pedantycznych, dopiero na ichemia udało mi się dorwać aktywny żel który sobie poradził z brudem i o dziwo piekarnik nadal działa sprawnie, nie przypala ani nic nie śmierdzi
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2018-01-04
stacha
Ja mam BEKO BVM34500B i w sumie do tej pory nie miałam żadnych problemów, mam nadzieję, że nic nie wykraczę xD
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2017-12-24
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
Agnieszka
Ja przymierzam się do zakupu nowego piekarnika, bo mój stary nie dopieka równo. Dlatego zastanawiam się nas piekarnikiem Candy z systemem wentylacji, bo to daje równą temperaturę na wszystkich poziomach. No i ma zintegrowany system czyszczenia
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2018-08-23
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.