Udostępnij
Skomentuj

Na co warto zwrócić uwagę, kupując piekarnik do zabudowy?

Zabudowana kuchnia jest coraz chętniej wybierana. Zobacz, na co zwrócić uwagę, kupując piekarnik do zabudowy.

Na co zwrócić uwagę, kupując piekarnik do zabudowy?

Kiedy kupuje się urządzenie tego rodzaju, warto zwrócić uwagę na pojemność komory, rodzaj panelu sterowania, a także prowadnic zastosowanych w jego produkcji. Piekarnik pod zabudowę powinien wyróżniać się wydajnością, intuicyjnymi metodami użytkowania, a także komfortem manipulacji poszczególnymi funkcjami. Wszystkie wymienione elementy zapewniają satysfakcję i efektywność działań przeprowadzonych za jego pomocą. Wybór odpowiedniego sprzętu musi zatem przebiegać ze szczególną dozą skupienia, ponieważ dobrany model ma za zadanie służyć Ci przez wiele następnych lat.

Pojemność komór dostępnych na rynku urządzeń oscyluje od 30 do 90 litrów. Lepiej jest jednak wybrać sprzęt o większych parametrach, ponieważ pozwoli on na sporządzenie konkretniejszej potrawy. Optymalny przedział mieści się pomiędzy liczbami 50 i 70 – zaspokaja potrzeby zarówno standardowej rodziny, jak i samotnych lokatorów. Jeżeli zaś chodzi o panel sterowania kuchenek pod zabudowę, istnieją jego dwa rodzaje: elektroniczny oraz manualny. Najpopularniejsze rozwiązanie to pierwszy przypadek, który posiada specjalny wyświetlacz i różnego rodzaju przyciski. Z kolei drugi z wymienionych obecnie wraca do łask jako piekarnik do zabudowy stylizowany na retro.

W większości piecyków zastosowano prowadnice teleskopowe. Droższe modele wykorzystują specjalne wózki, na których „wyjeżdża” niemal całe wnętrze urządzenia. Przed zakupem sprzętu warto ustalić, jakie cechy posiada wydajny piekarnik do zabudowy, na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru i zastanowić się nad ewentualnym progiem cenowym, który będzie Cię satysfakcjonował. Dzięki temu nie tylko szybko dokonasz zakupu, ale także zdecydujesz się na model o wysokiej jakości.

Polecane piekarniki do zabudowy

Dlaczego warto wybrać piekarnik do zabudowy?

Współczesna architektura wnętrz charakteryzuje się praktycznymi i inteligentnymi rozwiązaniami. Nawet małe przestrzenie zostają wykorzystane do absolutnego maksimum, tworząc domową atmosferę. Bo o to właśnie chodzi – należy wykreować miejsce, gdzie będziesz czuć się najswobodniej. Pomogą w tym nie tylko intuicyjne skrytki, ale także odpowiedni klimat. Jest on szczególnie ważny w kuchni – będącej sercem każdego mieszkania. Tutaj gotujesz, rozmawiasz, wspólnie spędzasz czas z bliskimi. Wybór piekarnika do zabudowy wiąże się z zagospodarowaniem większej przestrzeni, jednocześnie model ten stanie się estetycznym komponentem pomieszczenia.

Sprawnie działająca kuchenka to gwarancja smacznych i prawidłowo przyrządzonych potraw. Nie tylko ręka kucharza, ale i sprzęt wpływa na ostateczną jakość posiłku. Wartość techniczna odgrywa dużą rolę w jego walorach smakowych. Profesjonalny piekarnik do zabudowy gwarantuje wysoki poziom dania. Zakamuflowane urządzenie stanie się nie tylko nieodłączną częścią mieszkania, ale także Twoim głównym narzędziem. Zgrabna manipulacja poszczególnymi udogodnieniami, jakie zapewnia sprzęt, daje możliwość stworzenia imponujących potraw. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na dostępne opcje na rynku.

Nie chodzi jednak jedynie o to, aby wybrać sprzęt, który będzie profesjonalny pod względem technologicznym. Piekarnik do zabudowy pozwala na dużą swobodę – wygląd urządzenia dostosujesz do klimatu pomieszczenia. Ma odpowiadać preferencjom właściciela mieszkania, jak i estetyce zaprojektowanej wcześniej kuchni. Jest to zatem rozwiązanie praktyczne, wygodne oraz innowacyjne. Wiele firm udostępnia piecyki, które umożliwiają na dopasowanie ich do charakteru danego domu. Są bardziej intuicyjne, pozostawiają również większe pole do zindywidualizowania przestrzeni.

Jakie są rodzaje piekarników do zabudowy?

Istnieje kilka rodzajów opisywanych urządzeń, które różnią się od siebie pod względem tego, w jakim miejscu powinny zostać umieszczone. Przed wyborem odpowiedniego sprzętu warto się zatem zastanowić, gdzie chcesz zainstalować wymarzone akcesorium. Po pierwsze, montaż piekarników do zabudowy może przebiegać pod blatem. To najbardziej intuicyjne rozwiązanie. Otoczenie szafek sprawia, że piecyk przestaje wyróżniać się w pomieszczeniu. Takie udogodnienie podnosi estetykę panującą w kuchni oraz podkreśla domową atmosferę.

Kolejnym miejscem może być kolumna. To rozwiązanie z kolei pozwala na wygodniejszy dostęp do urządzenia – likwiduje konieczność schylania się. Oprócz wysokiego poziomu komfortu użytkowania, nada on nieco nowoczesnego charakteru całemu pomieszczeniu. Taki wybór wpływa jednocześnie na projekt kuchni, co sprawia, że warto uwzględnić ten pomysł już podczas planowania jej rozkładu. Piekarniki pod zabudowę charakteryzują się dzięki temu elegancją, nieszablonowością i świeżością, którą odczuwa się w każdym zakątku mieszkania.

Trzecią opcją jest zawieszenie urządzenia na ścianie. Ten model często bywa wyposażony w specjalne windy, które obniżają dół piecyka wraz z posiłkiem. Ranking piekarników do zabudowy umieszcza mechanizmy zawierające wspomniane udogodnienie stosunkowo wysoko. Rozwiązanie charakteryzuje się zdecydowanie dużą kreatywnością i wizją nowoczesności. Właściciele niewielkich kuchni szczególnie docenią opisane rozwiązanie, ponieważ pozwala im to na zaoszczędzenie znacznej przestrzeni. Jednocześnie wygląda oryginalnie oraz progresywnie, pokazując, iż domownicy podążają za innowacyjnymi trendami w architekturze wnętrz.

Jakie funkcje może mieć piekarnik do zabudowy?

Funkcje urządzenia często odpowiadają tym, które są dostępne w bardziej tradycyjnych modelach. Warto sprawdzić, jakie cechy powinien mieć idealny piekarnik do zabudowy. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Każdy zakup należy poprzedzić gruntownym researchem. Przykładowymi rozwiązaniami są termoobieg, gotowanie na parze, pyroliza, wkłady katalityczne czy technologie zabezpieczające sprzęt przed dziećmi.

Termoobieg stanowi standardową funkcję współczesnych urządzeń. Daje możliwość jednoczesnego podgrzewania danej potrawy zarówno od góry, jak i od dołu. Technologia ta pozwala na równomierne przyrządzenie posiłku za pomocą rotacyjnego ruchu powietrza. Innym udogodnieniem, które udostępnia piekarnik w zabudowie jest gotowanie parowe. Stanowi ono rozwiązanie szczególnie ważne dla osób dbających o zdrową dietę. Stosując tę technikę, zachowuje się więcej wartości odżywczych produktów. Korzystanie z dodatkowych tłuszczów, koniecznych podczas smażenia, zostaje znacząco ograniczone. Danie przyrządzone w ten sposób charakteryzuje się również wysokimi walorami smakowymi.

Warto zwrócić uwagę na pyrolizę – to funkcja umożliwiająca wytworzenie temperatury sięgającej nawet 500° C. Jest ona przydatna podczas czyszczenia, ponieważ zmienia zanieczyszczenia w łatwy do usunięcia pył. W rankingu piekarników pod zabudowę zwraca się uwagę na wkłady katalityczne, których zastosowanie także wspomaga sprzątanie urządzeń. Dostępne zabezpieczenia przed dziećmi bazują na technologii zimnych drzwi i ich blokady. Pierwsza opcja polega na wykorzystaniu kilku warstwowej szyby, zaś druga oparta została o specjalną zakładkę lub wpisanie kodu PIN.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 06:20
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.