Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jaki oczyszczacz powietrza do 1000 zł?

Wśród oczyszczaczy powietrza można znaleźć wiele urządzeń do 1000 złotych. Które z nich wybrać?

Oczyszczacze powietrza do 1000 złotych – czego można oczekiwać w tej cenie?

Ceny oczyszczaczy powietrza są bardzo zróżnicowane. Najtańsze urządzenia kosztują nawet poniżej 300 złotych, ale są też oczyszczacze po kilka tysięcy złotych. Oczywiście pomiędzy najtańszymi i najdroższymi urządzeniami tego typu jest ogromna dysproporcja, jeśli chodzi o ich jakość oraz funkcjonalność. O ile można mieć wątpliwości, co do najtańszych modeli oczyszczaczy powietrza, o tyle te za kilkaset złotych i do tysiąca złotych są już sprzętami, które naprawdę warto wziąć pod uwagę podczas zakupów.

W zasadzie oczyszczacz powietrza do 1000zł to – można powiedzieć – najlepszy wybór, jeśli chce się kupić urządzenie świetnej jakości, odpowiednio spełniające swoje zadanie,  nie wydając - mimo wszystko – wygórowanej kwoty. Można być też pewnym, że oczyszczacz powietrza w tej cenie przyniesie korzyści, które będą miały znacznie większą wartość niż samo urządzenie.

Oczyszczacze powietrza do 1000 złotych to urządzenia o dobrych parametrach, które mogą wyróżniać się ciekawym designem oraz optymalną funkcjonalnością. Większość oczyszczaczy w tej cenie oferuje:

 • Maksymalny obszar działania od kilkunastu do nawet 60 metrów kwadratowych. Urządzenia w tej cenie są najczęściej dedykowane do wnętrz od 20 do 40 metrów kwadratowych, ale niektóre oczyszczacze poradzą sobie nawet na powierzchni 50 lub 60 metrów. Spory obszar działania ma np. oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier PRO czy Rowenta PU6020.
 • Funkcję jonizacji powietrza – nie jest obecna w każdym z oczyszczaczy w tej cenie, ale bez problemu znajdziemy urządzenie z tą funkcją, np. Overmax Home Puri lub Boneco P340. Urządzenia z jonizacją doskonale sprawdzą się w biurach i w domach, w którym jest sporo sprzętów elektronicznych. W zasadzie – jeśli nie ma zbyt dużej różnicy cenowej – lepiej kupić urządzenie posiadające tę funkcję niż oczyszczacz bez jonizacji.
 • Kilkustopniową filtrację – w urządzeniach do 1000 złotych bez problemu znajdziemy oczyszczacze wykorzystujące kilka filtrów, a w tym filtr węglowy oraz filtr HEPA. Zawsze warto zapoznać się z opcjami czyszczenia, który filtr jest wymienny, a który wkład nadaje się do czyszczenia oraz sprawdzić koszty filtrów – w zależności od modelu oczyszczacza mogą być różne.
 • Stosunkowo ciche działanie oraz tryb nocny – urządzenia do 1000 złotych oferują całkiem komfortowe natężenie dźwięku podczas pracy, a część z nich posiada także cichy tryb nocny, idealny podczas drzemek dziecka lub w nocy. Bardzo cichą pracą i dodatkowo trybem nocnym charakteryzuje się np. oczyszczacz ART ARTV01.
 • Wygodne sterowanie i automatykę – urządzenia oczyszczające powietrze, które kosztują do 1000 złotych, to sprzęty wygodne w obsłudze i intuicyjne. Większość z nich posiada czujniki i automatykę, która uruchamia urządzenia, gdy powietrze wymaga filtracji. Niektórzy producenci oferują także możliwość sterowania za pomocą aplikacji.

Ranking oczyszczaczy powietrza do 1000 złotych

Wiele osób zastanawia się, jaki oczyszczacz powietrza za rozsądną cenę będzie dobrym wyborem. Trudno wskazać jeden, konkretny i najlepszy sprzęt tego typu. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę fakt, że każdy ma inne oczekiwania i kryteria zakupowe.

Jeśli zupełnie brak nam pomysłu na to, który oczyszczacz wybrać, warto zasugerować się rankingiem oczyszczaczy do 1000 złotych. To zestawienie prezentujące topowe modele w tym przedziale cenowym – to sprzęty najczęściej kupowane. Taki ranking oczyszczaczy powietrza do 1000zł pozwoli nie tylko sprawdzić, na który konkretnie model oczyszczacza zwrócić uwagę, ale też pomoże w poszukiwaniu opinii na jego temat.

Oczyszczacze powietrza do 1000 zł

Tani oczyszczacz powietrza – jak wybrać?

Asortyment niedrogich oczyszczaczy powietrza, które są świetnym wyborem do domu lub małego biura, jest szeroki i dość mocno zróżnicowany. To dziesiątki różnych urządzeń od wielu producentów. Wiodące na rynku są produkty takich marek, jak Philips, Sharp, Boneco, Fellowes, ART, Buerer czy Xiaomi. Na jaki oczyszcza powietrza do 100zł warto zwrócić uwagę? By wybrać optymalny sprzęt tego typu, warto skupić się na poniższych kwestiach:

 • Wydajność urządzenia oraz moc – oczyszczacz powietrza należy dobrać do metrażu pomieszczenia. Zazwyczaj urządzenia o niższej mocy mają niższą sprawność. Do dużych mieszkań i domów należy wybierać oczyszczacze o odpowiedniej wydajności oraz mocy. Co ciekawe – nawet duża moc urządzenia nie obciąży zbytnio rachunków! Oczyszczacze do urządzenia dość energooszczędne, co jest ich bardzo dużą zaletą.
 • Poziom hałasu – im niższy, tym lepiej. To parametr wyrażany w decybelach, im będzie ich mniej, tym cichsza praca oczyszczacza.
 • Tryb nocny – to ważne, jeśli w domu zachodzi potrzeba całodobowego użytkowania urządzenia.
 • Funkcje – oczyszczacz może również jonizować powietrze i skuteczniej wyłapywać zanieczyszczenia, może także nawilżać powietrze.
 • Zastosowane filtry – warto zwrócić uwagę na liczbę etapów filtracji oraz na to, jakie filtry zastosowano (warto, by były to filtry węglowe oraz HEPA). Istotny jest również koszt zakupu filtrów na zmianę.
 • Marka – oczyszczacze do 1000 złotych są obecne w asortymencie wielu różnych marek. Warto postawić na sprzęt od renomowanego producenta, który cieszy się dobrą opinią w tej branży.
 • Design – oczyszczacz warto potraktować jako coś, co będzie na stale na widoku, by można było z niego na bieżąco korzystać. Dlatego warto wybrać taki, który będzie nam odpowiadał wyglądem. Kolor także ma znaczenie – oczyszczacz może być biały, czarny lub szary.

Czy warto kupić oczyszczacz do 1000 złotych?

Tani oczyszczacz powietrza wcale nie jest złym pomysłem. Choć sprzęty za kilka tysięcy złotych mogą okazać się dużo lepsze, to przecież nie zawsze jest możliwość lub potrzeba wydawania tak dużej kwoty na urządzenia tego typu. Co więcej – sprzęt za kilka tysięcy złotych niekoniecznie będzie znacznie lepszy od tego tańszego, ale to już kwestia porównania, w czym pomoże właśnie wspomniany już ranking oczyszczaczy powietrza do 1000zł.

To, jaki oczyszczacz do 1000zł kupić, zależy przede wszystkim od oczekiwań. Im będą większe, bym urządzenie będzie droższe, ale w tej cenie prawdopodobnie większość użytkowników znajdzie coś dla siebie. Najważniejszą funkcją jest oczyszczanie i to na jego parametrach należy się skupić. Skuteczność oczyszczaczy zazwyczaj waha się między 97 a 100%.

Oczyszczacz do 1000 złotych będzie wydajnym, estetycznym i praktycznym urządzeniem. Już za kilkaset złotych można kupić oczyszczacze znanych i cenionych marek, które obsługują 30, 40 lub nawet 50 metrów kwadratowych powierzchni, posiadają funkcję jonizacji, timer i wiele innych udogodnień. Jeśli budżet zakupowy wynosi dokładnie 1000 złotych, to zdecydowanie warto przejrzeć oczyszczacze do tej kwoty, bo bez problemu znajdziemy wśród nich naprawdę dobrze zaprojektowane i sprawne urządzenie.

Udostępnij
5,0
4 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 17:51
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.