Udostępnij
Skomentuj

Jaki fotel gamingowy do 500 zł?

Fotele dla graczy zazwyczaj kosztują więcej. Czy do 500 złotych można kupić dobry fotel gamingowy? Jak wybrać?

Fotele gamingowe do 500 złotych – czego można oczekiwać w tej cenie?

Meble, urządzenia i akcesoria gamingowe nie należą do najtańszych, ale też często oferują optymalną funkcjonalność i wygodę. Z tego właśnie względu wiele osób rozgląda się nie tylko za komputerem i myszką gamingową, ale także za odpowiednim fotelem. Fotele dla graczy powinny posiadać wszystko, co zapewni komfort i wygodę, a przede wszystkim sprawi, że długie siedzenie przed komputerem nie będzie negatywnie wpływało na kręgosłup. Czego można spodziewać się po fotelach gamingowych do 500 złotych?

 • Wybór jest niewielki – oferta foteli gamingowych w tym przedziale cenowym nie jest duża. Większość propozycji gamingowych przekracza tę kwotę.
 • To fotele budżetowe – nie spodziewajmy się po nich rozwiązań, jakie są stosowane w krzesłach za 2 tysiące.
 • To fotele obrotowe, na kółkach, z podłokietnikami i wysokim oparciem – ich konstrukcja jest solidna i komfortowa.
 • Fotele w tej cenie także mogą być regulowane – dotyczy to zarówno oparcia, jak również podłokietników, ale głównie w zakresie regulacji góra-dół.

Polecane fotele gamingowe do 500 zł

Fotele dla graczy za mniej niż 500 złotych to rozwiązania ekonomiczne, które z powodzeniem można polecić do przeciętnego użytkowania. Jeśli dostępny budżet jest właśnie taki, nie trzeba rezygnować z zakupu krzesła gamingowego, ale warto zdawać sobie sprawę, że podłokietniki regulowane w kilku płaszczyznach i ekskluzywne wykończenie fotela to detale zarezerwowane dla droższych krzeseł, ale to nie oznacza, że te za 500 złotych będą niewygodne przy standardowym użytkowaniu.

W zasadzie fotel gamingowy do 500zł jest bardzo często wybieraną opcją przez tych użytkowników, którzy tylko okazjonalnie spędzają więcej godzin przed komputerem.  Jest to kompromis między wygodą i komfortem, a oszczędnością. Nie można jednak powiedzieć, ze jest to oszczędność na zdrowiu – tanie fotele gamingowe także spełniają szereg niezbędnych wymogów. Jest to jednak tak, jak z nosidełkami dla dzieci – mimo wszystko dłuższe przesiadywanie w nich po prostu nie jest wskazane.

Tanie fotele gamingowe – czy warto?

Nie bez powodu większość krzeseł gamingowych to zauważalnie droższe propozycje. W przedziale cenowym do 500 złotych można zaledwie garstkę ofert, co powoduje, że wielu kupujących nabiera wątpliwości, co do tego, czy warto kupić tanie krzesło dla gracza.

Fotele komputerowe dla graczy są projektowane z myślą o osobach, które potrafią przesiadywać przy komputerze naprawdę długo bez przerwy, dlatego tak ważna jest ich ergonomia, komfort użytkowania i szeroki zakres regulacji poszczególnych elementów fotela. Wygodne fotele do grania w gry komputerowe powinny zapewniać odpowiednią pozycję, która nie będzie obciążała ani kręgosłupa, ani mięśni. Dlatego tak popularny jest fotel kubełkowy do gier – jego ergonomiczny kształt pozwala na odpowiednie dopasowanie do ciała, zapewniając właściwe podparcie kręgosłupa i jego naturalnych krzywizn. Dla wielu osób sam design krzeseł gamingowych jest bardzo istotnym czynnikiem. W przypadku tanich foteli dla graczy mamy do czynienia z oczywistym kompromisem pomiędzy niską ceną, a spodziewaną jakością i estetyką. Nie ma co liczyć na to, że fotel dla gracza do 500zł będzie zrobiony ze skóry naturalnej. Tanie fotele gamingowe mogą mieć też niedopracowane detale, jak niezeszlifowane do końca powierzchnie, brak nakładek na wystających częściach, wystające nitki itp., co może nie jest istotnymi wadami, ale jednak mogą razić poczucie estetyki niektórych użytkowników. Więc czy warto?

 • Warto, jeśli budżet trudno będzie powiększyć, a funkcjonalność foteli do 500 złotych wydaje się nam wystarczająca. Jeśli wcześniej korzystaliśmy z kiepskiego krzesła biurowego lub zwykłego stołka, to każde krzesło gamingowe będzie zmianą na lepsze.
 • Nie warto, jeśli mamy możliwość uzbierania większej kwoty w niezbyt długim czasie na fotel o lepszych parametrach. Dotyczy to szczególnie osób, które spędzają przy komputerze naprawdę dużo czasu każdego dnia.

Przy podejmowaniu decyzji o zakupie krzesła dla gracza do 500 złotych warto również wziąć pod uwagę specyfikę korzystania z komputera – czy są to wyłącznie gry, czy głównie praca i krótkie potyczki, a może jeszcze coś innego. Wbrew pozorom najdroższe krzesła gamingowe wcale nie muszą być wygodne podczas pracy przy komputerze, a fotel gamingowy tani może się okazać strzałem w dziesiątkę.

Jak wybrać krzesło gamingowe do 500 złotych?

Oferta krzeseł gamingowych w tej cenie nie jest bardzo szeroka, dlatego można porównać ze sobą niemal wszystkie modele foteli, a przy tym zwrócić uwagę na poniższe kwestie:

 • Konstrukcja – warto zwrócić uwagę na to, z czego został wykonany szkielet fotela i czy jest dodatkowo wzmacniany. Jeśli chodzi o konstrukcję samego siedziska i oparcia, to w krzesłach gamingowych mamy do czynienia niemal wyłącznie z konstrukcją kubełkową, która utrzymuje sylwetkę w ściśle wytyczonej przestrzeni.
 • Wysokość i kształt oparcia – warto zwrócić uwagę na wysokość oparcia oraz na to, czy posiada jakiekolwiek elementy ruchome (na przykład regulowaną poduszkę lędźwiową i zagłówka), które pozwolą dopasować krzesło do sylwetki gracza.
 • Materiał wykończenia – krzesła gamingowe do 500 złotych są, bardzo często, wykończone skórą ekologiczną, nylonem i tym podobnymi materiałami. Trudno o krzesło z tekstylną tapicerką w tej cenie.
 • Ergonomia – jest niezwykle istotna dla graczy i dla osób pracujących przy komputerze. Już w tym przedziale cenowym znajdziemy krzesła z regulowaną poduszką lędźwiową i wygodnym zagłówkiem oraz z podłokietnikami.
 • Funkcje i mechanizmy – większość foteli gamingowych, nawet w tej cenie, jest wyposażonych w mechanizm TILT oraz w blokadę pozycji oparcia. Standardem jest również regulacja wysokości siedziska.
 • Maksymalne obciążenie – warto to zweryfikować jeszcze przed podjęciem decyzji zakupowej.
 • Marka – fotele komputerowe dla graczy są obecne w asortymencie wielu firm, a krzesła do 500 złotych można znaleźć w ofercie fotele SENSE7, fotele HUZARO czy fotele Genesis.

Wybierając krzesła obrotowe dla graczy, nie warto szukać kompromisów. Każda z wartości powinna być wzięta pod uwagę, bo wszystkie są tak samo ważne. Nie powinno się decydować na jedną funkcję kosztem drugiej czy uznawać, że coś można pominąć, bo się nie przyda. Fotel gamingowy powinien spełniać wszystkie wymogi, nie tylko pojedyncze. Wygoda to zdecydowanie za mało – to zapewniają niemal wszystkie fotele gamingowe, a nawet większość zwykłych. Trzeba więc patrzeć na wszystkie parametry, które pomogą umilić czas spędzony przed komputerem i uratować kręgosłup przed zniszczeniem.

Krzesło gamingowe czy biurowe do 500 złotych?

Gdy budżet na zakupy wynosi 500 złotych można wziąć pod uwagę jeszcze jedno rozwiązanie, a jest nim zakup krzesła biurowego. Czy tanie krzesła gamingowe są lepsze od krzeseł biurowych? Czym się różnią i co wybrać?

Krzesło gamingowe do 500 złotych vs. Krzesło biurowe do 500 złotych

Krzesło gamingowe do 500 złotych

 • Ma sportowy, gamingowy design.
 • Jest regulowane, na kółkach z podłokietnikami i wysokim zagłówkiem.
 • To jedno z najtańszych krzeseł w swojej kategorii.
 • Zaprojektowane do gier.
 • Mają kubełkową konstrukcję.

Krzesło biurowe do 500 złotych

 • Często ma elegancką i stylową estetykę.
 • Może nie posiadać podłokietników oraz zagłówka.
 • Ceny najtańszych krzeseł biurowych są jeszcze niższe.
 • Zaprojektowane do pracy przy biurku.
 • Mają klasyczną, biurową konstrukcję.

Granie na krześle biurowym jest możliwe i wiele osób stosuje takie rozwiązanie, gdy nie przepada za designem gamingowych foteli albo wówczas, gdy krzesło ma służyć także do pracy biurowej. Jeśli jednak wybieramy fotel do grania, to najlepszym wyborem będą krzesła komputerowe dla graczy o odpowiedniej konstrukcji, ergonomii i funkcjonalności. Podsumowując - jeśli nie do końca się wie, jaki fotel gamingowy do 500zł wybrać i przechodzi przez myśl kupno fotela biurowego, warto się zastanowić, czy lepszym rozwiązaniem są fotele biurowe dla graczy czy też krzesła komputerowe wykorzystywane podczas pracy biurowej.  Wszystko zależy od czasu, który spędza się przed komputerem. Z pewnością fotele komputerowe dla graczy zawierają więcej przydatnych funkcji, które wpływają na wygodę siedzenia. Przede wszystkim mają kubełkowy kształt, co znacznie zwiększa komfort użytkowania. Krzesła obrotowe dla graczy mają dość charakterystyczny wygląd, co nie znaczy, że nie można znaleźć modeli, które designem wpasują się także do nowoczesnego biura. Najważniejsze jest jednak odpowiednie wsparcie dla pleców i regulacje pozwalające dostosować fotel do wzrostu i pozycji, stąd też wniosek, że lepiej wykorzystać fotel gamingowy podczas pracy w biurze niż fotel biurowy podczas długich posiedzeń przed komputerem. A już najlepszym rozwiązaniem jest wstrzymanie się z zakupem i poczekanie, aż uzbiera się kwotę pozwalającą na zakup idealnego – wedle własnego uznania – fotela gamingowego.

Udostępnij
5,0
4 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 00:08
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.