Udostępnij
Skomentuj

Jaki ekspres do kawy jest najlepszy? Ranking ekspresów do kawy do 3500 zł 2024

Przedstawiamy ranking dziecięciu najczęściej wybieranych przez naszych klientów ekspresów do kawy do 3500 zł.

Czy warto kupić ekspres do kawy?

Większość smakoszy kawy nie wyobraża sobie dnia bez ulubionego napoju, jednak przygotowany ręcznie nie zawsze smakuje doskonale. Ważny jest nie tylko czas i sposób parzenia, ale także dokładne proporcje kawy, mleka, oraz wody, a więc elementy, które ekspres dostosowuje zgodnie z wybranym programem. Zastosowane w bardziej zaawansowanych urządzeniach technologie pozwalają na przygotowanie najpopularniejszych rodzajów kaw – od espresso, poprzez cappuccino, aż po flat white. A wszystko to minimalnym nakładem pracy ze strony użytkownika.

Ranking ekspresów ciśnieniowych do 3500 zł

Ważną zaletą ekspresów do kawy jest szybkość ich działania. Czas potrzebny na przygotowanie espresso w wysokociśnieniowym ekspresie to około 30 sekund. Parzenie kawy w tradycyjny sposób zajmuje znacznie więcej czasu, a tego o poranku zawsze brakuje. Dostępne w sprzedaży modele umożliwiają jednoczesne przygotowanie dwóch filiżanek ulubionego napoju. Funkcjonalność ta przyda się nie tylko podczas odwiedzin sąsiadki, ale także w czasie domowych imprez.

Ranking ekspresów do kawy do 3500 zł 2024

Przed zakupem ekspresu do kawy do 3500 zł najlepiej zapoznać się z oferowanymi przez producentów rozwiązaniami i wybrać najlepsze pod kątem własnych potrzeb. Aby ułatwić podjęcie decyzji o zakupie, prezentujemy zestawienie dziesięciu najpopularniejszych modeli w naszym sklepie.

Jaki ekspres do kawy do 3500 zł?

Poszukując ekspresu do kawy do 3500 zł, można wybierać spośród najlepszych modeli na rynku. Oferowane urządzenia różnią się nie tylko parametrami technicznymi, o których więcej opowiemy w następnym punkcie, ale także sposobem zaparzania kawy i zastosowanym w ekspresie mechanizmem.

  • Ekspresy do kawy przelewowe – ich zasada działania polega na zagotowaniu wody znajdującej się w zbiorniku z grzałką, a następnie przelaniu jej przez filtr z kawą. W ten sposób do dzbanka lub termosu (w zależności do modelu urządzenia) trafia gotowy napój. Przygotowana w ten sposób kawa smakuje podobnie do wersji tradycyjnej, zaparzanej ręcznie. Ekspresy przelewowe często mają możliwość podtrzymania temperatury kawy – nawet przez 4 godziny, wyróżnia je też korzystna cena. Niestety urządzenia te nie oferują programów pozwalających na przygotowanie pysznych włoskich kaw.
  • Ekspresy do kawy ciśnieniowe – to bardziej zaawansowane urządzenia, które mogą służyć nie tylko do zaparzania różnego rodzaju kaw, ale też… podgrzewania mleka. Gorąca woda tłoczona jest tutaj przez kawę pod wysokim ciśnieniem, a to pozwala skrócić jej czas kontaktu z wodą, dzięki czemu w gotowym napoju znajdują się tylko najbardziej pożądane substancje, bez szkodliwych dla organizmu związków. Ekspresy ciśnieniowe można podzielić na kawiarki, ekspresy kolbowe oraz ekspresy automatyczne (w tym również ekspresy na kapsułki). Urządzenia automatyczne to zaawansowane modele ze wbudowanymi młynkami do kawy oraz bojlerami pozwalającymi przygotować np. dwie filiżanki kawy jednocześnie.

Na co zwrócić uwagę kupując ekspres do kawy do 3500 zł?

Po zapoznaniu się z najpopularniejszymi rodzajami ekspresów do kawy warto przeanalizować parametry mające znaczenie dla wydajności konkretnych urządzeń. Czym kierować się podczas zakupu?

  • Moc ekspresu – im niższa moc urządzenia, tym dłużej przygotowuje się ono do pracy. Na rynku dostępne są ekspresy o mocy od 800 do 2000 W.
  • Rodzaj kaw – z pomocą ekspresów przelewowych przygotować można tradycyjną małą czarną, znacznie większe możliwości mają urządzenia ciśnieniowe, przede wszystkim automatyczne, które wyposażone są w dedykowane programy zaparzania.
  • Ciśnienie – dotyczy ekspresów ciśnieniowych. Im wyższe ciśnienie generowane przez urządzenie, tym szybciej można przygotować kawę. Maksymalne ciśnienie ekspresu determinuje też, jaką kawę można w nim zaparzyć, np. do przygotowania espresso potrzebne jest urządzenie o minimalnym ciśnieniu 9 barów.
  • Wbudowany młynek – to akcesorium, które znajduje się na pokładzie ekspresów ciśnieniowych i pozwala na zaparzanie świeżo mielonej kawy. Młynki mogą być udarowe lub żarowe. Te drugie rozbijają ziarna, a nie miażdżą je, dzięki czemu przygotowana kawa smakuje o wiele lepiej.
  • Dodatkowe funkcjonalności – w postaci automatycznego dozowania kawy oraz wody, programatora czasowego, programatora przepisów, wyświetlacza LCD, regulacji mocy, dyszy pary, spieniacza mleka czy funkcji Aqua Filter.
  • Producentekspres Krups czy ekspres Philips? Urządzenia pochodzące z ofert znanych i cenionych producentów wyróżnia doskonała jakość i długa żywność. Kupując ekspres do kawy do 3500 zł, warto rozglądnąć się za niezawodnym sprzętem, który będzie służył przez lata. Jakie jeszcze marki brać pod uwagę? Zaufaniem konsumentów cieszą się również ekspresy Saeco, ekspresy DeLonghi czy Samsung.
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 02:31
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.