Udostępnij
Skomentuj

Jaki ciśnieniomierz naramienny kupić?

Ciśnieniomierz naramienny pozwala na monitorowanie ciśnienia krwi. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Ciśnienie krwi to zmienna wartość. Uzależniona jest ona od wielu czynników, jednak ewentualne wahania są dopuszczalne i traktowane są jako naturalna reakcja organizmu. Kontrolę ciśnienia krwi ułatwia ciśnieniomierz naramienny, który można zakupić nie tylko w aptekach, ale także w marketach, jakie specjalizują się w sprzedaży sprzętów elektronicznych. Współczesne aparaty do mierzenia ciśnienia można dopasować do indywidualnych potrzeb. Jaki ciśnieniomierz naramienny jednak wybrać?

Co to jest ciśnieniomierz naramienny?

To urządzenie, które pomaga zmierzyć ciśnienie na wysokości przedramienia. W łatwy sposób można odróżnić je od modeli nadgarstkowych. Ten drugi rodzaj urządzeń umieszczany jest bowiem na przegubie. Ciśnieniomierze naramienne wyróżniają się także kompaktowymi rozmiarami. Bez trudu będzie można zapakować je do torby, jeśli ktoś wyrusza w podróż. Zdecydowaną zaletą tego typu aparatów jest możliwość podania bardzo dokładnych pomiarów, jakie nie zostaną zaburzone przez wahania krążenia w kończynach.

Jaki ciśnieniomierz naramienny kupić?

Zapoznając się z rankingami popularności, można przekonać się, że różne ciśnieniomierze cieszą się wieloma pozytywnymi opiniami. Tak duża ilość dobrych ocen sprawia, że podjęcie finalnego wyboru stanowi nie lada problem.

Ciśnieniomierz naramienny powinien spełnić oczekiwania każdego użytkownika. Ważne jest to, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, które funkcje dla użytkownika są ważne. Dla niektórych liczy się ekran LCD. Inni kładą również nacisk na to, aby mieć do czynienia z podświetlanym ekranem, który ułatwia odczytanie wyników. Ciśnieniomierz, który użytkowany jest przez kilku użytkowników, powinien mieć pamięć pomiarów. Wiele osób zwraca uwagę na wybór ciśnieniomierza automatycznego lub półautomatycznego. Są to urządzenia, jakie różnią się sposobem pompowania powietrza.

Odpowiadając sobie na pytanie odnośnie do ważności funkcji, będzie można wybrać urządzenie do mierzenia ciśnienia, jakie faktycznie warto kupić.

Jakie są najważniejsze parametry ciśnieniomierza naramiennego?

Nadciśnienie tętnicze może doprowadzić do wielu przykrych dolegliwości, jakie mogą mieć poważne konsekwencje dla zdrowia. To dlatego tak ważne jest regularne badanie ciśnienia krwi, które nie zajmuje dużej ilości czasu. Ciśnieniomierz naramienny pomaga w szybkim wykrywaniu ewentualnych nieprawidłowości pracy serca. Pozwoli to na szybką reakcję, która wpłynie na ochronę zdrowia i życia każdego człowieka.

Ciśnieniomierz naramienny powinien pokazywać dwie najważniejsze wartości – ciśnienie skurczowe i rozkurczowe serca. Polecany jest on z tego względu, że pozwala na dokonanie pomiaru z tętnicy ramiennej. Aparat, który określany jest mianem uniwersalnego, polecany jest w przypadku większej liczby pacjentów.

Dla kogo ciśnieniomierz naramienny będzie odpowiedni?

Tego typu urządzenie sprawdzi się zwłaszcza u:

  • osób starszych – wraz z wiekiem coraz większa liczba osób ma problem z utrzymaniem ciśnienia krwi o odpowiedniej wartości. Nadciśnienie czy niedociśnienie wymagają stałej kontroli, którą będzie można wykonać bez trudu w warunkach domowych z udziałem takiego urządzenia;
  • osób trenujących cardio – tego typu aktywność fizyczna pomaga spalić dużą ilość kalorii, a do tego pomaga utrzymać dobrą kondycję. Cardio ma także istotny wpływ na ciśnienie skurczowe, prowadząc do poprawy krążenia. Ciśnieniomierz naramienny pozwala kontrolować ten stan, aby móc zadbać o swoje zdrowie;
  • osób, jakie obciążone są genetycznie – nadciśnienie tętnicze i inne dolegliwości, które związane są z tym tematem, dotykają także młode osoby, jakie mogą posiadać skłonności genetyczne. Im również przyda się dobry aparat, który bez problemu pomoże w odczytaniu ciśnienia krwi.

Z ciśnieniomierza, który na ramieniu jest umieszczony za pomocą specjalnego mankietu, skorzystają także zdrowe osoby. Nawet w przypadku braku dolegliwości warto od czasu do czasu dokonać pomiaru ciśnienia krwi po to, aby utrzymać spokój, jeżeli chodzi o własne zdrowie i osób bliskich.

Ile kosztuje ciśnieniomierz naramienny?

Problemem będzie udzielenie odpowiedzi na to pytanie. Koszt uzależniony jest zarówno od możliwości, jakie to urządzenie jest w stanie zaoferować użytkownikom, jak i producenta. Można podać kilka przykładów aparatów do mierzenia ciśnienia krwi, łącznie z ich cenami, które faktycznie zasługują na uwagę klientów:

Do wyboru jest także wiele innych aparatów, które mają na przykład zintegrowany mankiet. Każda osoba, która chce kupić takie urządzenie, jest w stanie otrzymać coś, co będzie dopasowane do jej możliwości finansowych.

Jaki kupić ciśnieniomierz – naramienny czy nadgarstkowy?

Nadciśnienie tętnicze to choroba, która dotyka coraz więcej osób. Najnowsze statystyki wskazują, że do czynienia z tym ma już co trzeci Polak. Jednak tylko niewielki odsetek zdaje sobie z tego sprawę. To dlatego tak ważna jest systematyczna kontrola tych parametrów, bez względu na samopoczucie oraz ewentualne przypadłości przewlekłe.

Ciśnieniomierz nadgarstkowy polecany jest dla osób otyłych, które mogą mieć problem z prawidłowym umieszczeniem mankietu na przedramieniu. Osoby, które często znajdują się w podróży poza domem, zmuszone są jednak do regularnego wykonywania pomiaru. Skorzystają więc na ergonomicznym kształcie tego urządzenia, jakie bez trudu będzie można zmieścić nawet w małym plecaku.

Ciśnieniomierz naramienny polecany jest dla tego grona osób, którym zależy na wykonaniu bardzo dokładnych pomiarów. To urządzenie polecane dla osób, które mają do czynienia z chorobami przewlekłymi, na przykład miażdżycą. Dokładność tych modeli wynika z tego faktu, że w przedramieniu znaleźć można grubsze żyły. Pozwala to lepiej ocenić skuteczność przepływu krwi.

Jakie ciśnienie jest dobre?

Optymalne ciśnienie krwi wynosi 120/80 mmHg. Jednak jest to wartość, która ma miejsce tylko w przypadku niewielkiej liczby pacjentów. To dlatego mówi się o ewentualnych wahaniach, które mogą utrzymywać się w granicach 100–139/60–89 mmHg.

Ciśnienie krwi uzależnione jest tak naprawdę od tego, z jaką dokładnie grupą osób ma się do czynienia. Jako pierwsze można wymienić dzieci. Prawidłowe ciśnienie krwi u noworodka wynosi 60–95/30–60 mmHg. Małe dzieci w wieku przedszkolnym mają ciśnienie w granicach 95/60 mmHg. W przypadku dzieci szkolnych – 100/60 mmHg. Młodzież powinna mieć ciśnienie krwi w okolicy 110/70 mmHg.

Kobiety w ciąży powinny mieć ciśnienie na poziomie 140/90 mmHg. Do 65 roku życia mowa o wartościach na granicy 120-129/70-79 mmHg. Pomiędzy 65 a 80 rokiem życia – 130-139/70-79 mmHg. Po 80 rokiem życia za normę uznawane jest ciśnienie 130-149/70-79 mm Hg.

Jak mierzyć ciśnienie krwi?

Aby uzyskać miarodajne pomiary, do mierzenia ciśnienia krwi należy się odpowiednio przygotować. Prawidłowe mierzenie ciśnienia krwi polega na:

  • umieszczeniu mankietu na wysokości 2-3 cm od zgięcia w łokciu;
  • podczas wykonywania pomiaru dozwolona jest tylko pozycja siedząca z podpartymi plecami;
  • pomiar należy wykonać przed przyjęciem leków, jeżeli ktoś przyjmuje je na stałe;
  • najlepiej wykonać dwa niezależne od siebie pomiary w odstępie kilku minut;
  • pomiaru można dokonać dopiero po 15-20-minutowym odpoczynku, przed jedzeniem i piciem.

Nie można zapomnieć także o tym, aby w czasie mierzenia ciśnienia krwi nie ruszać się ani nie prowadzić żadnych rozmów. Takie zachowanie pomoże w uzyskaniu prawidłowych wyników.

Bez trudu można znaleźć ciśnieniomierze naramienne, które oferowane są w przystępnej cenie. Niektóre z nich umożliwiają korzystanie z kompatybilnej aplikacji, której zadaniem będzie ułatwienie w przypadku zapisania wyników. Nowoczesne aparaty do mierzenia ciśnienia, które są wyposażone w specjalny mankiet, umożliwiają wykonanie dokładnych pomiarów.

Udostępnij
5,0
4 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 19:52
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.