Udostępnij
Skomentuj

Jaką pralkę z funkcją pary wybrać? Czy warto ją kupić?

Funkcja pary w pralce to rozwiązanie ekologiczne i niezwykle przydatne. Sprawdź, dlaczego warto je posiadać.

Pranie parowe pomaga znacznie zwiększyć efektywność prania, a także zmniejsza zużycie wody i prądu.

Polecane pralki

Czym wyróżnia się pralka z funkcją pary?

Pranie odzieży to jedno z podstawowych zadań koniecznych do wykonywania w każdym domu. Noszone ubrania wymagają regularnego czyszczenia, które ma zapewnić ich świeżość i nienaganną prezencję. Dziś niemal w całości zastępują nas w nim pralki, będące niezwykle zaawansowanymi urządzeniami. Należą do segmentu AGD i znajdziesz je w szerokiej ofercie Morele. Wśród różnorodnych modeli dostępne są chociażby pralki z funkcją pary o naprawdę dużych możliwościach.

Każda pralka z parą wyróżnia się głównie tym, że gwarantuje szybkie, a zarazem w pełni bezpieczne odświeżanie elementów garderoby. Na ich największą skuteczność można liczyć w przypadku lekko zabrudzonych rzeczy, ale z powodzeniem pozbędziesz się również dużych zanieczyszczeń. Poza tym mycie z pomocą pary nie niszczy materiału nawet gdy ustawisz wysoką temperaturę prania. Jest to osiągalne dzięki zastosowanej technologii. 

Pranie parowe – jak działa?

Działanie pralek z funkcją prania parą różni się od funkcjonowania typowych urządzeń. Co ciekawe cały proces wcale nie jest bardziej skomplikowany, a ta technika to nie nowość, gdyż na rynku wykorzystuje się ją od dłuższego czasu. Pomimo tego wiedza na ten temat pozostaje niewielka, a wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, ile korzyści przechodzi im koło nosa. Na czym zatem polega czyszczenie parowe co powinno zwrócić Twoją uwagę?

Maszyny takie jak pralka LG z funkcją pary, które zakupić można na stronie Morele, nie namaczają wsadu w bębnie. Woda trafia w nich do generatora montowanego tylko w sprzęcie z programem parowym, a tam ulega błyskawicznemu podgrzaniu i zostaje zamieniona w parę. Następnie dysza natryskowa wprowadza gaz do głównej komory, gdzie wnika on głęboko w materiał, powodując zniknięcie brudu. Przedstawione rozwiązanie zmniejsza zużycie energii, a także ogranicza zużycie wody co pozwala na oszczędności.

Czy warto zainwestować w pralkę z funkcją parową?

Powszechne opinie, jakimi cieszy się właściwie każda pralka z funkcją odświeżania parowego są w większości pozytywne. Samo to może świadczyć o tym, że warto posiadać podobne urządzenie we własnym domu. O tym czy rzeczywiście lepiej przekonać się jednak samemu, dlatego jeśli planujesz zakup tego typu pralki powinieneś dowiedzieć się co jeszcze można zaliczyć do jej zalet. Sprawdź też asortyment dostępny na stronie Morele.

Skupiając się na tym czy inwestycja w maszynę realizującą funkcje parowe jest opłacalna trzeba przyznać, że wiele zależy od indywidualnych wymagań. Z reguły skuteczna para wodna stanowi czynnik decydujący dla przeważającej liczby klientów. Jeżeli Ty nie podzielasz ich entuzjazmu, poznaj fakty. Modele z technologią Steam w jednym cyklu prania usuwają niemal wszystkie zabrudzenia, a dodatkowo nie musisz prasować potem, co bez wątpienia uznasz jako atut. Ponadto wyeliminowane zostają szkodliwe bakterie.

Jaką pralkę parową wybrać?

Zdecydowanie trudno wskazać urządzenia zasługujące na szczególną uwagę. Z całą pewnością dobrym wyborem będzie chociażby każda pralka Electrolux z funkcją pary, gdyż producent ten naprawdę dba o jakość. Ze swojej roli prawidłowo wywiążą się również sprzęty od innych wytwórców, a więc pralka Samsung parowa, czy też pralka Bosch parowa, które są do nabycia w sklepie Morele. Zadbaj o to, aby była to przede wszystkim wysoce oszczędna pralka. Pralka o klasie energetycznej A+++ powinna to zapewnić, dlatego szukaj stosownych oznaczeń.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:04
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.