Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jaka myszka gamingowa? Wybieramy najlepszą myszkę do gier

Jest Ci potrzebna dobra myszka gamingowa? Poznaj kluczowe parametry, które pomogą w wyborze najlepszego sprzętu.

Ceny urządzeń i akcesoriów gamingowych zazwyczaj nie należą do niskich, choć oczywiście zdarzają się również oferty bardzo atrakcyjne pod względem finansowym. Podobnie jest w przypadku myszek dla graczy, które również dobrze mogą kosztować kilkaset złotych, co kilkanaście bądź kilkadziesiąt.

Oczywiście urządzenia z wyższej półki cenowej bywają lepsze i są świetnie dopracowane pod względem funkcjonalności oraz designu. Jeśli jednak dysponujemy niewielką kwotą na zakupy i musimy skupić się na tanich myszkach do gier, to także możemy liczyć na niezłą jakość, o ile wiemy, czego można się spodziewać i na co zwrócić uwagę podczas zakupów. Odpowiednio dobrana mysz do gier często pozwala uzyskać przewagę nad rywalami. Dzięki niej jesteśmy również w stanie pełnię naszych możliwości.

Jak dobrać myszkę gamingową do swoich potrzeb?

Szukając myszki dla graczy, warto wiedzieć, które elementy specyfikacji wpływają na lepszą jakość tego akcesorium. Powinieneś także dopasować urządzenie do swoich potrzeb, tak aby jego obsługa nie sprawiała ci trudności. Warto więc wybierać ten wariant, który łatwo i stabilnie trzyma się w dłoni. Wśród dostępnych w ofercie modeli znajdziesz dobre myszki gamingowe o budowie dopasowanej do rodzaju chwytu – spójrz na poniższy podział w tej kwestii:

  • palm grip – ten typ myszki sprawia, że cała Twoja dłoń opiera się na niej. Ponadto takie modele posiadają wysokie wzniesienie i są wyposażone w dość dużą przestrzeń na kciuk;
  • claw grip – użytkownicy nazywają go szponem, bo uchwycenie myszki w tym przypadku polega na trzymaniu wygiętych palców ku górze tak, że jedynie ich opuszki są ulokowane na przyciskach;
  • fingertip grip – taka myszka gamingowa ma budowę analogiczną do palm grip, jednak w tym rozwiązaniu dłoń jest wycofana.

Decydując o zakupie urządzenia wskazującego, oprócz budowy, z pewnością weźmiesz pod uwagę jego funkcjonalność, a może nawet designerskie dodatki. Myszka dla graczy jest wyposażona w dodatkowe przyciski, dzięki którym wygodniej obsługujesz grę. Oprócz tego powinna posiadać parametry czułości i czasu reakcji dostosowane do scen pełnych akcji, kiedy nic nie ma prawa wymknąć się spod kontroli.

Czym charakteryzuje się myszka gamingowa?

Oglądając dobre myszki gamingowe, niewątpliwie zwrócisz uwagę na taką specyfikację, która zagwarantuje Ci zwycięstwa na polu bitwy. Niezależnie od tego czy w Twoim zasięgu cenowym jest myszka dla graczy optyczna, czy myszka laserowa, kieruj się najważniejszymi parametrami takimi jak:

  • rozdzielczość – jeśli potrzebne Ci wydajne narzędzie do gry, to ta wartość powinna wynosić co najmniej 1800 DPI. Jednak gdy szukasz akcesorium do zaawansowanej zabawy, postaw nawet na 2500 DPI lub więcej;
  • czujnik – do wyboru masz wariant optyczny lub laserowy. W zależności od zaplanowanego budżetu zdecyduj o konkretnym modelu – w przypadku drugiego typu, czeka Cię zdecydowanie większy wydatek;
  • podstawa – dobrym rozwiązaniem jest taka na teflonowych ślizgaczach, dzięki czemu najlepsza myszka gamingowa nie wymknie się spod kontroli;
  • przyciski funkcyjne – każdy wytrawny gracz potrzebuje ich co najmniej pięciu, aby sprawnie poruszać kursorem po ekranie.

Co musi mieć dobra i tania myszka do gier, a z czego można zrezygnować?

Jeśli szukasz wydajnego i niedrogiego akcesorium, nie oczekuj dodatkowych bajerów. Myszka gamingowa podświetlana jest godnym uwagi narzędziem wskazującym, jednak diody LED nie są Ci niezbędne. Wybierając dobry model, stawiaj na czułość i krótki czas reakcji, a z pewnością nie zawiedziesz się efektami pracy myszki. Ponadto w sytuacji, gdy zamierzasz nieco zaoszczędzić, nie analizuj tak dokładnie materiałów, z których wykonano gryzonia. W kwestii kubatury najważniejsza będzie ciężkość, która powinna wynosić około 100 gram – wówczas łatwiej będzie kontrolować sytuację w rozgrywkach.

Polecane myszki gamingowe do 150 zł

Dobra myszka do gier nie musi kosztować majątku – łączone za pomocą kabla, wydajne narzędzie z wysokiej jakości sensorem optycznym możesz kupić w cenie poniżej 100 zł. Wybór akcesorium bezprzewodowego nie jest konieczny, a stanowi jedynie dodatkową wygodę. Urządzenia wskazujące zarówno pierwszego, jak i drugiego typu oferują podobne parametry, dlatego brak przewodu nie wpłynie na jakość gry.

Myszka gamingowa przewodowa czy bezprzewodowa?

Myszka gamingowa bezprzewodowa to dobre i wygodne rozwiązanie pod warunkiem, że przeznaczysz na nią wystarczającą ilość środków. Urządzenia te łączone przez Bluetooth czy Wi-Fi kosztują nieco więcej niż te parowane przy pomocy kabla USB. Opinie graczy przemawiają raczej za tym drugim wariantem, gdyż wyklucza on możliwość opóźnień przesyłania sygnału. Jeśli postawisz na ten rodzaj, przeanalizuj specyfikację urządzeń wysoko ulokowanych w rankingach, na przykład myszki gamingowe Genesis lub myszki gamingowe Logitech.

Jeśli zdecydujesz się na wybór myszki bezprzewodowej, warto postawić na wariant parowany metodą Wi-Fi, dzięki czemu zapewnisz sobie płynność w grze i każde wysokie podium będzie w Twoim zasięgu. Myszki gamingowe Steelseries parowane drogą fali radiowych lub przez Bluetooth oferują Ci sensor optyczny z czułością nawet 18000 DPI i aż sześć przycisków funkcyjnych – to także skuteczny gryzoń do dynamicznej rozrywki.

Myszka dla graczy - laserowa czy optyczna?

Oprócz podziału związanego z metodą połączenia spotkasz się z selekcją ze względu na rodzaj sensora. Laserowe myszki bezprzewodowe dla graczy są zdecydowanie bardziej czułe i precyzyjniejsze, jednak także wymagają większych inwestycji. Gdy Twój fundusz jest ograniczony, szukaj modeli optycznych z możliwie największą czułością – wówczas urządzeniem będzie wygodnie się obsługiwało, a Twoje ruchy nie wymykają się spod kontroli.

Polecane myszki dla graczy

Działanie myszy optycznej opiera się na wykorzystaniu diod LED, które wysyłają sygnał. Zdobyte w ten sposób informacje zostają przekazane do jednostki komputerowej. Uruchomionego gryzonia w tym wariancie odróżnisz dzięki światełku na jego spodzie. Drugi typ działa, jak sama nazwa wskazuje, na bazie lasera i ze względu na dokładność jest dedykowany profesjonalnym graczom bądź grafikom.

Dobra i optyczna myszka gamingowa nie musi wcale kosztować kroci, aby zapewnić Ci rozrywkę na wysokim poziomie. Ranking myszek gamingowych proponuje wiele ciekawych modeli wzbogaconych atrakcyjnym podświetleniem, co w wersji laserowej wymagałoby znacznie większej ilości środków. Jeśli zatem marzysz o wydajnym gryzoniu o atrakcyjnym designie w dość przystępnej cenie, postaw na typ numer jeden.

Jaka myszka do gier dla profesjonalisty?

Profesjonalne akcesorium do gier to na przykład bogata w różnorodne funkcje myszka gamingowa Razer. Producent zadbał o wysoką rozdzielczość oraz montaż dodatkowych programowalnych przycisków. Jeśli znajdujesz się w grupie e-sportowców, przejrzyj ranking myszek gamingowych pod kątem nowoczesnych technologii i odpowiedniej wytrzymałości po to, aby długie godziny przed monitorem szybko nie wyeksploatowały gryzonia.

Jedną z kategorii, na którą warto zwrócić uwagę są myszki gamingowe Steelseries z możliwością ulokowania punktu ciężkości. Takie rozwiązanie z pewnością zagwarantuje wysoką precyzję i wyeliminuje ryzyko zbędnych poruszeń kursora na ekranie. Ponadto urządzenia te mają także zainstalowane dodatkowe funkcje takie jak Sensor TrueMove3+, dzięki czemu dwa czujniki bezbłędnie mierzą wszystkie Twoje ruchy.

W profesjonalnym zastosowaniu liczą się detale, dlatego warto postawić na laserowe myszki gamingowe, których precyzja jest wręcz doskonała. Jedyny warunek, który musisz spełnić to posiadać sztywne i równe podłoże, na którym ułożysz myszkę, więc przy zakupie tego typu akcesorium pamiętaj o specjalnej, dedykowanej podkładce. Ponadto w intensywnym użytkowaniu do najbardziej dynamicznych rozgrywek, sprawdzają się programowalne klawisze i możliwość dopasowania parametrów gryzonia do konkretnego działania.

Udostępnij
5,0
4 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 05:23
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.