Udostępnij
Skomentuj

Jaka myszka do laptopa? Przewodowa czy bezprzewodowa?

Zakup myszki do laptopa do bardzo ważna kwestia. Dowiedz się, jak wybrać odpowiedni model dla siebie.

Choć z laptopa można korzystać bez myszki lub innego urządzenia wskazującego, to i tak wielu użytkowników preferuje użytkowanie myszy, gdyż jest to wygodne rozwiązanie. By wybrać dobrą myszkę do laptopa, trzeba podjąć kilka kluczowych decyzji.

Polecane myszki

Jaką myszkę do laptopa kupić?

Powyższe pytanie stanowi jedno z najważniejszych, jakie zadają sobie użytkownicy laptopów. Odnosi się to zarówno do osób korzystających tylko ze standardowych funkcji, grafików, programistów projektujących aplikacje, jak i gamerów, którym sprzęt mobilny służy jako platforma do wirtualnej rozgrywki. Niezależnie od przeznaczenia mała myszka do laptopa jest niezwykle istotnym elementem wyposażenia, wpływającym pozytywnie na komfort obsługi.

Jaką myszkę do laptopa wybrać – przewodową czy bezprzewodową?

Największy dylemat dotyczy typu urządzenia — lepiej sprawdzi się myszka bezprzewodowa czy przewodowa? Ostateczna decyzja w tym zakresie zależy od Twoich oczekiwań. Da się jednak wymienić kilka różnic między wspomnianymi rodzajami. Trudno jednoznacznie wskazać korzystniejsze rozwiązanie, ale każdy może samodzielnie wybrać opcję odpowiednią dla siebie na podstawie charakterystycznych cech. Czym odznaczają się oba warianty?

Myszki do komputera przenośnego w formie bezprzewodowej mają kluczową zaletę w postaci większej mobilności. Z takiej rodzaju akcesorium skorzystasz w dowolnym miejscu, jeśli tylko znajdziesz się w zasięgu adaptera podłączonego do portu USB. Minusem myszki bezprzewodowej do laptopa jest fakt, że trzeba ją zasilać za pomocą akumulatorków. Te w trakcie użytkowania rozładowują się i raz na jakiś czas konieczna okazuje się ich wymiana. To generuje dodatkowe koszty, szczególnie kiedy dany model potrzebuje sporo energii do działania.

Przewodowe myszki do laptopa nie wymagają dodatkowych paluszków, ponieważ po zintegrowaniu z komputerem od razu zaczyna pracę — to stanowi jeden z głównych atutów. Za pozytywną cechę należy uznać także precyzję tego typu sprzętów. Zazwyczaj odczytują ruchy Twojej dłoni z większą dokładnością niż myszki bezprzewodowe. Wadą jest natomiast mniejsza mobilność ograniczana przez długość kabla.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze myszki do laptopa?

Sporo osób myśli, że w sprzęcie tak małym, jak myszka do laptopa nie ma zbyt wielu elementów, na które trzeba by zwrócić uwagę przed zakupem. Tymczasem w ciągu ostatnich kilkunastu lat wraz z rozwojem technologii proces projektowania myszek komputerowych mocno rozwinięto. Na czym powinieneś się skupić, aby wybrać dla siebie idealny wariant dopasowany do Twoich potrzeb?

Przede wszystkim kształt konstrukcji — bez względu na to, czy interesuje Cię duża, czy mała myszka do laptopa, ten aspekt jest najistotniejszy. Wpływa on w największym stopniu na komfort użytkowania. Budowa myszki do komputera przenośnego decyduje o tym, jak układa się Twoja dłoń na sprzęcie. Producenci dopasowują ją w taki sposób, aby ręka nie męczyła się nawet po wielu godzinach. Szukaj modeli z profilem odznaczającym się charakterystycznymi wycięciami.

Poza tym połóż akcent na liczbę dostępnych przycisków — droższe i bardziej innowacyjne myszki do laptopa mają ich więcej. Oprócz standardowego zestawu z PPM i LPM twórcy instalują jeszcze kilka innych guzików z boku; w programach lub grach da się przypisać im dodatkowe funkcje. Jeżeli chcesz przyspieszyć wykonywanie różnych czynności, pomocnicze klawisze są świetnym rozwiązaniem. Nie potrzebujesz ich? W sklepach znajdziesz też warianty tradycyjne tylko ze wspomnianymi PPM i LPM.

Kolejny wart uwagi element to rodzaj sensora odpowiedzialny za odczytywanie ruchów urządzenia, aby te mogły później zostać przekazane do komputera. Jeśli chodzi o myszkę do komputera, bezprzewodowa i przewodowa wersja może mieć albo czujnik optyczny, albo laserowy. Pierwszy cechuje się większą precyzją, szczególnie kiedy korzystasz z podkładki. Druga opcja lepiej radzi sobie natomiast na nierównej, pozbawionej gładkości powierzchni.

Na wyglądzie skup się na samym końcu — nie jest on w tym wszystkim najważniejszy. Ogólnie rzecz biorąc, aktualnie producenci udostępniają na rynku tak wiele myszek komputerowych o różnorodnym designie, że każdy z łatwością odkryje coś idealnego dla siebie. Jeśli zależy Ci na tradycyjnej formie i kolorystyce, postaw na jedną ze standardowych odsłon. Jako gracz wypróbuj wzornictwo kojarzące się z nowoczesnością, które podkreśli gamingowy charakter Twojego zestawu do wirtualnych rozgrywek.

Czy warto kupić drogą myszkę do laptopa?

W tej kwestii zdania są podzielone — poszczególne grupy użytkowników odpowiadają na nie odmiennie. Osoby, dla których myszka przewodowa lub bezprzewodowa stanowi tylko narzędzie do wykonywania podstawowych działań, twierdzą, że wystarczy tani model. Za kluczowy argument uznają fakt, że pomiędzy poszczególnymi wariantami nie ma wielkich różnic pod względem technicznym i wydawanie wyższej kwoty to niepotrzebna strata. Gamerzy uważają już jednak inaczej, bo potrafią odczuć nawet bardzo małą i z pozoru nieistotną zmianę technologiczną.

Jak zawsze w takich sytuacjach wybór należy wyłącznie do Ciebie. Sam powinieneś określić swoje wymagania i na ich podstawie szukać odpowiedniego sprzętu. Rynek obfituje w wiele myszek bezprzewodowych — ranking najlepszych może pomóc Ci dokonać właściwej decyzji. Zajrzyj też do asortymentu Morele, gdzie znajdziesz najciekawsze propozycje. Sprawdzaj ofertę regularnie, bo stale się rozszerza!

Udostępnij
5,0
4 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 04:11
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.