Udostępnij
Skomentuj

Jaka kierownica do Xbox One będzie najlepsza?

Kierownica do konsoli to coś, co powinien posiadać każdy fan gier wyścigowych. Sprawdzamy jak wybrać najlepszą.

W wyścigówki gra się o wiele lepiej, kiedy możemy prowadzić nasz pojazd kierownicą. Dowiedz się jaka kierownica do konsoli Xbox One sprawdzi się w tej roli.

Polecane kierownice

Czym charakteryzuje się najlepsza kierownica do Xbox One?

Jaka kierownica do Xbox One będzie najlepsza? Ogromne znaczenie będzie miał kąt obrotu kierownicy. Powinien on być jak największy. Istotna jest także średnica obręczy kierownicy (im większa, tym lepsza) oraz jakość wykonania. Droższe modele posiadają obszycie z naturalnej skóry, co, nie dość, że podnosi wytrzymałość urządzenia, to jeszcze prezentuje się efektownie i poprawia wygodę użytkowania.

Jeśli chcesz grać w gry na kierownice Xbox One, warto zadbać, by miała ona wbudowane przyciski ułatwiające dostęp do konkretnych funkcji oraz była wyposażona w system wibracji. Istotna jest także funkcja regulowania czułości urządzenia oraz obecność czujników magnetycznych. Dzięki temu gadżet będzie można dostosować do różnego rodzaju gier (nie tylko wyścigów samochodowych), a także stylu jazdy gracza.

Kierownica do gry powinna mieć solidne mocowanie (np. za pomocą śrub lub metalowej klamry) i pasować do różnego rodzaju powierzchni – biurek gamingowych, stolików i foteli gamingowych. W przeciwnym razie, przy wykonywaniu ostrzejszych manewrów gracz będzie tracił przyczepność. Istotne są także:

  • systemy chłodzenia urządzenia;
  • mocny, ale cicho pracujący silnik;
  • najnowsze technologie wspomagające pracę sprzętu, np. HallEffect AccuRate Technology (system wykrywania liczby odchyleń pozycji koła kierownicy).

Ważne parametry przy zakupie kierownicy do gier wyścigowych to również:

  • ilość pedałów – na rynku są dostępne modele wyposażone w 2 lub 3 pedały (w przypadku trzech gracz może korzystać z gazu, hamulca i sprzęgła);
  • antypoślizgowa podstawka pod pedały;
  • załączone w zestawie oprogramowanie służące do łatwej konfiguracji sprzętu;
  • komfortowa w użytkowaniu skrzynia biegów lub łopatki do zmiany biegów;
  • kompatybilność z jak największą liczbą gier i platform gamingowych.

Czy kierownicę do Xbox One da się kupić do 1000 zł?

Kierownica do konsoli Xbox one to bardzo popularny gadżet, ponieważ dzięki niemu rozgrywka staje się bardziej dynamiczna i realistyczna. Czy takie urządzenie da się kupić w cenie niższej niż 1000 złotych? Okazuje się, że tak! W Morele znajdziesz zarówno topowe kierownice od przodujących producentów, jak i solidne kierownice do Xboxa w przystępnych dla każdego cenach. Wersje przewodowe, wyposażone w 2 pedały i posiadające 9 przycisków funkcyjnych zakupisz u nas już za niecałe 500 złotych.

Na rynku dostępne są także bardziej zaawansowane kierownice do gier Xbox one z opcją regulowania kąta obrotu od 270 stopni do 900 stopni. Urządzenia te posiadają solidny system mocowania (za pomocą mocnych śrub) i są kompatybilne z zestawami pedałów T3PA i T3PA-PRO. W zestawie z kierownicą znajduje się system zmiany biegów w postaci wygodnych łopatek. W Morele taki gadżet kupisz w cenie niższej niż 900 złotych!

Jak podłączyć kierownicę do Xboxa One?

Podłączanie kierownicy do Xboxa One wygląda podobnie, jak ma to miejsce w przypadku innych konsol, z jednym małym wyjątkiem – połączenie kierownicy z konsolą jest pośrednie, poprzez oryginalny kontroler Xbox One. Kierownicę należy więc podłączyć za pomocą kabla USB do pada i dopiero wtedy do konsoli. Gdy na kierownicy do gier zapali się charakterystyczna dioda, oznacza to, że sprzęt został sparowany i automatycznie skalibrowany. Można więc przystąpić do gry. Wszelkich konfiguracji dokonuje się później z poziomu konkretnych gier wyścigowych.

Akcesoria dodatkowe do kierownicy do Xbox One

W zestawie z urządzeniem zazwyczaj znajdują się pedały oraz dźwignia zmiany biegów (w formie oddzielnego kontrolera lub wbudowana w kierownicę). Jeśli fan gier wyścigowych pragnie jeszcze bardziej realistycznej rozgrywki, może dokupić specjalny fotel do gier wyścigowych. Koszt takiego gadżetu to około 1000-1500 złotych. Konstrukcja została stworzona tak, by zapewnić stabilne mocowanie zarówno kierownicy jak i pedałom.

Udostępnij
4,0
4 oceny
1 komentarz
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (1)

Polecacie kierownice do Xbox które działają z PS... przykład: G29
Specjalista Morele | 05:29
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.