Udostępnij
Skomentuj

Jak zrobić uchwyt na telefon do roweru?

W trakcie wycieczki rowerowej telefon pozwala kontrolować trasę, a także mierzyć przejechany dystans.

Potrzebne rzeczy do zrobienia rowerowego uchwytu na telefon

Telefon stanowi stały element Twojego życia. Używasz go do odbierania rozmów, wysyłania wiadomości tekstowych i sprawdzania skrzynki mailowej. Kiedy jedziesz na rowerze smartfon przede wszystkim pozwala Ci kontrolować przejechany dystans, liczy spalone kalorie i pokazuje trasę, którą masz przejechać. Aby dobrze korzystać ze sprzętu, potrzebny jest uchwyt rowerowy na telefon. Możesz wykonać go we własnym zakresie. Wystarczy, że zaczniesz od skompletowania potrzebnych rzeczy.

W pierwszej kolejności musisz zadbać o właściwą podstawkę wzbogaconą o zatrzask, co zapewni stabilne podtrzymanie dla urządzenia. Uchwyty na telefon do roweru mogą powstać z uszczelki oraz sprężyn (najlepiej dwóch, żeby zapewniły odpowiednią amortyzację). Średnica sprężyny powinna mieć około 0,7 cm. Uchwyt na telefon na rower wymaga także zastosowania drutu o średnicy około 1 mm. Twoja obudowa holderu może powstać z wytrzymałych plastikowych kawałków.

Żeby stworzyć uchwyt do telefonu na rower, potrzebujesz także niewielką ilość materiału zbliżonego do skaju, dzięki któremu połączysz wszystkie elementy w jedną całość. Domowej roboty holder będzie stabilny i trwały, a Twój odbiornik nie ulegnie uszkodzeniu w trakcie upadku. Dodatkowo nie zgubisz go na trasie. Większość elementów, których potrzebujesz, żeby wykonać trzymacze do telefonu, znajdziesz w zaciszu własnego domu czy mieszkania.

Jak zrobić uchwyt na telefon do roweru — instrukcja

Baseus uchwyt rowerowy to doskonały wybór dla miłośników poruszania się na dwóch kółkach. Stanie się niezbędnym elementem zarówno długich, jak i krótkich wypraw rowerowych. Jeśli i Ty cenisz wiatr we włosach, doceniasz piękne krajobrazy i jednocześnie pragniesz kontrolować tempo jazdy, odległość do celu i pokonany dystans, powinieneś zdecydować się na odpowiedni uchwyt na telefon. Nie musisz kupować go w sklepie i narażać się na dodatkowe koszty. Wystarczy, że dowiesz się, w jaki sposób samodzielnie przygotować trzymak na telefon do roweru.

Kiedy zgromadziłeś już potrzebny sprzęt, czyli kilka zwojów sprężyny i plastikową obudowę na telefon, którą możesz zrobić samodzielnie albo zdecydować się na zastosowanie starego etui na telefon do roweru, najwyższy czas przystąpić do pracy. Po wybraniu miejsca złączenia wystarczy, że obkleisz wszystko materiałem zbliżonym w dotyku i pod względem właściwości do skaju. Służy on także do mocowania grzbietów książek. Twój uchwyt rowerowy na telefon jest już prawie gotowy.

Holder na telefon do roweru przymocuj do mostku kierownicy. To zadanie nie należy do najtrudniejszych. Postępuj jedynie zgodnie z instrukcją. Wykorzystaj obejmy do montażu rur PCV do ścian. Jeśli nie masz ich garażu albo składziku na sprzęt wystarczy, że udasz się do sklepu budowlanego. To koszt kilkunastu złotych, czyli uchwyt do telefonu na rower, który zrobisz samodzielnie, będzie zdecydowanie tańszy niż opcje dostępne w sklepach. Obejmy sprawią, że rowerowy uchwyt na telefon pozostanie w jednej pozycji i nie będzie przechylał się na boki.

Polecane uchwytyt na telefon do roweru

Jak zamontować uchwyt rowerowy do telefonu?

Uchwyty na telefon do roweru wykonane we własnym zakresie umożliwiają szybkie wkładanie oraz wyciąganie sprzętu. W trakcie jazdy możesz sprawdzać ustawienia na telefonie, kontrolować postępy, a delikatny materiał, który posłużył Ci do wykonania trzymaka, sprawi, że sprzęt nie będzie się nadmiernie nagrzewał. To jeden z czynników, który skraca żywotność urządzenia. Musisz jednak pamiętać, że uchwyt na telefon rowerowy wymaga odpowiedniego montażu. W przeciwnym wypadku trzymany aparat spadnie i może wygenerować spore koszty.

Trzymak na telefon do roweru kupowany w sklepie jest bardzo wytrzymały i stabilny, ale wiąże się z większymi kosztami. Mocowanie jest niezwykle proste, gdyż specjalny uchwyt czy rzep musisz jedynie przełożyć przez kierownicę. Wybierz odpowiednie miejsce — używanie smartfona będzie bardzo komfortowe. Montaż może odbyć się także przy pomocy halogena rowerowego, który ochroni odbiornik przed upadkiem.

Kiedy przymocujesz uchwyt na gorąco, zminimalizujesz ryzyko zgubienia telefonu w trakcie pokonywania drogi do pracy czy kiedy udajesz się na wycieczkę w góry. Gdy na dworze pada deszcz, upewnij się, że pokrowiec na telefon na rower ma specjalną powłokę wykonaną z wodoszczelnego silikonu. Etui na telefon na rower wygląda dobrze i zapewnia jakże potrzebną ochronę dla Twojego sprzętu, a to wszystko za tak niską cenę.

Właściwy montaż stanowi jednak kluczową rolę i sprawia, że smartfon nie będzie nadmiernie przechylał się na boki. Uchwyt do roweru na telefon zapewnia stabilne potrzymanie sprzętu, dzięki czemu Ty możesz monitorować tempo poruszania się i inne istotne w trakcie jazdy parametry. Pamiętaj, że pokrowiec na telefon do roweru zrobiony we własnym zakresie, może wymagać kilku poprawek, gdyż zdecydowanie poprawią jego funkcjonowanie.

W razie awarii holderu miej przy sobie wytrzymałą taśmę, która umożliwi Ci ponowne przymocowanie uchwytu. Po powrocie do domu jeszcze raz spróbuj udoskonalić trzymak do telefonu. Uchwyt rowerowy na smartfona może doskonale spełniać swoje zadanie, nawet kiedy nie kupiłeś go w sklepie. Najważniejsze jest zastosowanie trwałych elementów, a także przymocowanie ich przy pomocy trwałego kleju czy taśmy. Dopiero po połączeniu wszystkich elementów w jedną całość silikonowy uchwyt na telefon do roweru musi przejść próbę.

Uchwyt na telefon do roweru — kupić czy zrobić samemu?

Uchwyt na smartfon do roweru to bardzo ważne wyposażenie, jeśli lubisz kolarstwo i nie wyobrażasz sobie tygodnia bez wyjazdu w góry. Jeśli Twój dwukołowy pojazd służy Ci do przemieszczania się po zakorkowanym mieście, zdajesz sobie sprawę, że umieszczenie aparatu w odpowiednim miejscu jest niezwykle istotne. Telefon na rower zawsze powinien być w zasięgu Twojej ręki, czyli potrzebujesz odpowiedniego uchwytu.

Rodzi się jednak pytanie: jaki uchwyt na telefon do roweru wybrać? Przede wszystkim wygodny i komfortowy w użyciu. Jeśli masz odpowiednie umiejętności, sprzęt i nieco wolnego czasu możesz zdecydować się na samodzielne przygotowanie uchwytu. Kiedy zbyt dużo obowiązków w ciągu dnia nie pozwala Ci na zrobienie trzymaka we własnym zakresie, bardzo dobre modele znajdziesz w każdym sklepie sportowym. Musisz jednak liczyć się z nieco większymi kosztami niż w przypadku domowej produkcji.

Nabywając uchwyt na telefon do roweru na mostek, pamiętaj, że musi zaliczać się do produktów wysokiej klasy, dzięki czemu smartfon pozostaje bezpieczny w trakcie podróżowania na rowerze. Wśród najlepszej jakości materiałów wymienia się poliwęglan oraz inne tworzywa sztuczne. Zwróć uwagę czy występuje blokada i w jaki sposób odbywa się mocowanie telefonu do roweru. Dopiero po skontrolowaniu wszystkich cech będziesz miał pewność, że w trakcie stromego zjazdu z górki czy innej sytuacji, Twój telefon nie wyślizgnie się z pokrowca i nie rozbije na kawałeczki.

Doskonale sprawdza się uchwyt na telefon do roweru szosowego wzbogacony w gumowe elementy, dzięki czemu zapobiegasz zarysowaniu się aparatu. Unikniesz przetarć, które bardzo często pojawiają się na skutek ruchów w górę i dół. Specjalne uchwyty sprawiają, że w trakcie jazdy nie będziesz musiał przejmować się stanem swojego telefonu, ale w pełni oddasz się przyjemnej przejażdżce i adrenalinie towarzyszącej pokonywaniu kolejnych kilometrów.

Holer do smartfona wykonany we własnym zakresie może nie tylko prezentować się bardzo atrakcyjnie, ale charakteryzować się sporą wytrzymałością. Mimo wszystko pamiętaj, że model wykonany przez profesjonalistów z najlepszej jakości materiałów zawsze sprawdza się lepiej. Uchwyt na telefon do roweru wodoszczelny chroni sprzęt nie tylko przed wilgocią i deszczem, ale także uszkodzeniami mechanicznymi i zgubieniem smartfona na trasie. Nie spiesz się w trakcie wyboru odpowiedniego modelu. Sprawdź wszystkie funkcje i ciesz się bezpieczną jazdą.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 14:30
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.