Udostępnij
Skomentuj

Czy uchwyt magnetyczny ma wpływ na telefon?

W artykule znajdziesz informacje dotyczące oddziaływania i specyfiki uchwytu magnetycznego na telefon.

Uchwyt magnetyczny — jaki ma wpływ na telefon?

Magnetyczny uchwyt na telefon nie powoduje negatywnego wpływu na jego elektroniczne wnętrze. Jeśli masz taki uchwyt do telefonu, nie musisz martwić się o jego baterię i antenę. Magnes użyty w tym akcesorium jest zbyt słaby, aby swoim polem magnetycznym oddziaływał w jakikolwiek sposób na urządzenie. Jego zasadnicze zadanie to stabilne chwytanie telefonu. Bez względu na sposób mocowania trzymacze do telefonu z magnesem nie uszkodzą aparatu.

Polecane uchwyty magnetyczne na telefon do samochodu

Magnes do telefonu generuje jedynie pozytywny wpływ na urządzenie, dzięki solidnemu uchwytowi, co zabezpiecza smartfon przed upadkiem i porysowaniem. Wszelkie teorie o rzekomym złym oddziaływaniu pola magnetycznego z akcesoriów, które są produkowane jako dodatki do przenośnych telefonów, mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Żaden z producentów dodatków do przenośnych urządzeń mobilnych nie wziąłby na siebie odpowiedzialności za negatywne skutki działania zbyt mocnego pola z energią, które wiązałoby się z dużymi odszkodowaniami.

Czy uchwyt magnetyczny na telefon jest bezpieczny, czy szkodzi?

Tak jak zostało to wyjaśnione powyżej, magnetyczny uchwyt do smartfona jest całkowicie bezpieczny. Mimo wszystko, jeśli chcesz mieć pewność, że kupiony produkt nie zawiedzie, nabywaj akcesoria renomowanych marek. Uchwyt magnetyczny do telefonu Baseus to sprzęt wykonany z komponentów o dużej wytrzymałości, który cieszy się dobrymi opiniami wśród użytkowników. Jedyne zagrożenie dla trzymanego urządzenia to akcesoria zrobione z nietrwałych plastików, które mogą się ułamać podczas użytkowania.

W końcowym efekcie elektronika może upaść w niekontrolowany sposób i ulec uszkodzeniu. Uchwyt magnetyczny do telefonu na kratkę nawiewu w aucie ma tylko jedną wadę. Musi być zamontowany przy nawiewie, a więc kierowca, który będzie zerkał na ekran podczas jazdy, musi oderwać wzrok od drogi i skierować go niżej, na deskę rozdzielczą. Takie rozwiązanie zapewnia jednak solidniejsze trzymanie niż przy użyciu przyssawki montowanej na szybie.

Jak działa uchwyt magnetyczny?

Uchwyt magnetyczny na telefon do prawidłowego działania potrzebuje dwóch części. Pierwszą z nich jest magnes, który jest doczepiony do konstrukcji montowanej w aucie na szybie bądź kratce wentylacyjnej. Druga to blaszka magnetyczna z odwrotnym biegunem niż w pierwszym elemencie. Płytkę należy przymocować do tylnej ściany smartfona. Może być łączona z urządzeniem poprzez naklejenie jej po zdjęciu folii ochronnej bądź po umieszczeniu pomiędzy etui osłonowym a sprzętem.

Gdy magnes na telefon do auta zostanie zamocowany w docelowym miejscu, wystarczy zbliżyć smartfon z blaszką na mniejszą odległość i urządzenie powinno zostać przyciągnięte i złapane przez część umieszczoną stacjonarnie. Mocny uchwyt magnetyczny do telefonu powinien „łapać” sprzęt z płytką już z odległości 10 centymetrów. W bardzo szybki sposób zamocujesz aparat telefoniczny na trzymaczu. To wygodne rozwiązanie, szczególnie gdy często wchodzisz i wychodzisz z auta.

Jaki uchwyt magnetyczny do telefonu wybrać?

Uchwyt na telefon do samochodu magnetyczny może być montowany na kilka sposobów, w zależności od modelu, który kupisz. Najmniejsze akcesoria, wyglądające niepozornie i wtapiające się w kolorystykę deski rozdzielczej są montowane na kratce nawiewu. Mają ruchomą głowicę na stawie kulowym, dzięki czemu można zmienić nieco kąt położenia smartfona, jednak możliwości wyboru miejsca są ograniczone do dostępnych otworów wentylacyjnych.

Drugi rodzaj montażu ma uchwyt magnetyczny do telefonu na szybę. Za pomocą silikonowej przyssawki umieszczasz go na odpowiedniej wysokości i w dowolnym miejscu na szybie. Podobne rozwiązanie znajduje się we wsporniku na smartfona montowanym na kokpicie. Plusem tego rozwiązania jest większa dowolność wysokości oraz miejsca do montażu. Minus to mniej stabilne trzymanie. Przyssawki potrafią się odklejać od szyby i mogą spaść w najmniej oczekiwanym momencie. Ranking uchwytów samochodowych pomoże wybrać odpowiedni i polecany model.

Jak zamontować uchwyt magnetyczny do telefonu?

W zestawie z uchwytem powinny znajdować się blaszki magnetyczne do telefonu. Umieść jedną z nich na tylnej ścianie smartfona, na jego etui bądź w przestrzeni pomiędzy nimi. Trzymacz do urządzenia mobilnego zamontuj zgodnie z instrukcją na przeznaczonej do tego powierzchni. Wybierz odpowiednie miejsce w aucie, które pozwoli Ci na trzymanie ekranu w zasięgu ręki oraz wzroku. Najlepiej w taki sposób, aby odrywanie oczu od drogi trwało jak najkrócej.

Uchwyt na telefon na magnes to praktyczne i bezpieczne rozwiązanie, które pomoże w komfortowym przechowywaniu i korzystaniu ze smartfona podczas jazdy autem. Magnes jest na tyle mocny, że bez problemu utrzyma przymocowany przedmiot na miejscu i wystarczający, aby spokojnie móc go odczepić. Pole magnetyczne wytwarzane przez trzymacz nie wpłynie w żaden negatywny sposób na stabilną pracę urządzenia.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 23:12
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.