Udostępnij
Skomentuj

Jak zrobić uchwyt na telefon do motoru?

Uchwyt na telefon motocyklowy to cenny dodatek do pojazdu umożliwiającego szybkie poruszanie się po drogach.

Potrzebne rzeczy do zrobienia uchwytu do motoru na telefon

Motocyklowy uchwyt na telefon to bardzo przydatny dodatek, który ułatwia pokonywanie trasy, pozwala kontrolować parametry pojazdu i jednocześnie prezentuje się bardzo dobrze. Jeśli i Ty nie możesz doczekać się weekendowego wyjazdu na szybkiej maszynie, pamiętaj o odpowiednich dodatkach i przygotowaniu. Uchwyt na telefon możesz zrobić samodzielnie, wystarczy wiedzieć, jakich elementów nie może zabraknąć i co okaże się szczególnie przydatne.

Zacznij od wyszukania odpowiedniej podstawy. Wykonasz ją na przykład z drewna. Najważniejsze to wyciąć właściwy rozmiar. Nie obejdziesz się także bez kleju i mocnej taśmy. W trakcie jazdy pojazd rozwija zawrotne prędkości, dlatego musisz uczynić wszystko, żeby uchwyt na telefon do motoru trzymał sprzęt pewnie i nie naraził Cię na niepotrzebne koszty związane z upadkiem z dużych wysokości, kiedy poruszasz się po autostradzie czy innej drodze.

Przyda się także stare etui, do którego włożysz używany odbiornik. Odpowiedni kształt i montaż sprawią, że uchwyt na telefon motocyklowy będzie nie tylko atrakcyjnie wyglądał, ale także spełni wszystkie swoje zadania. Potrzebujesz nieco wolnego czasu, żeby dokładnie wymierzyć wszystkie części. Klej używany do połączenia wszystkich elementów również wymaga kilku minut do wyschnięcia. Kiedy wszystko będzie gotowe, udaj się na próbną przejażdżkę, która pokaże, czy uchwyt na telefon do motoru zdał egzamin, a może okazał się nietrafionym projektem.

Mocowanie telefonu do motocykla to bardzo istotne zadanie, jeśli kochasz szybką jazdę i jednocześnie zależy Ci, aby wykorzystywany przez Ciebie sprzęt był zawsze w pobliżu. Uchwyt na telefon do motocykla z USB wykonany w domowym zaciszu raczej nie będzie tak trwały, jak model zakupiony w sklepie, ale jego wykonanie może dostarczyć dużej satysfakcji i radości. Warto więc spróbować własnych sił, szczególnie jeśli lubisz majsterkowanie i drobne robótki wykonywane we własnym zakresie.

Instrukcja - jak zrobić uchwyt na telefon do motoru?

Jeszcze zanim motocyklowy uchwyt na telefon zostanie przez Ciebie umieszczony na pojeździe, dokładnie rozplanuj wszystkie działania i czynności, których musisz się podjąć. Zacznij od sprawdzenia, jaki rozmiar sprawdzi się najlepiej i wybierz lokalizację do zamocowania uchwytu. Trzymacze do telefonu nie wymagają dużo miejsca, ale muszą być umieszczone solidnie, dlatego wykorzystaj obejmy, których używa się przede wszystkim do mocowania wewnętrznej kanalizacyjnej do ściany. Dobrze sprawdzi się także halogen rowerowy.

Kiedy masz już podstawę, uchwyt do telefonu na motocykl potrzebuje plastikowych części, które po złożeniu staną się oprawą dla Twojego sprzętu. Do tego zadania równie dobrze możesz wykorzystać stary wodoszczelny pokrowiec na aparat. Oba elementy połącz przy pomocy mocnego kleju, który potrzebuje kilku minut do wyschnięcia. Uchwyt do telefonu motocyklowy będzie gotowy już wkrótce. W dalszej kolejności przyszedł czas utrwalenie całej konstrukcji i zapewnienie dodatkowej trwałości.

Bardzo ciężko będzie Ci uzyskać tak dobre parametry, jakie ma uchwyt na telefon do motocykla z ładowarką nabywany w sklepie, ale model wykonany we własnym zakresie także może prezentować się bardzo atrakcyjnie i spełniać swoją funkcję. Do wzmocnienia całej konstrukcji wykorzystaj taśmę. Oklej nią wszystkie strony, pamiętaj o pozostawieniu wolnej przestrzeni, dzięki której możesz wyciągać i wkładać aparat bez żadnych dodatkowych trudności.

Bardzo ważny element, który muszą mieć wszystkie trzymacze do telefonu to głowica. Jeśli istnieje taka możliwość, postaraj się, żeby była obrotowa. Kiedy bez większych oporów możesz wybrać pozycję, w której znajduje się Twój odbiornik, korzystanie z niego będzie bardzo komfortowe. Poszukaj antypoślizgowego i trwałego materiału, dzięki czemu w trakcie szybkiej jazdy na motorze uchwyt na telefon do motocykla sportowego trzyma się pewnie, a do tego redukujesz jego przesuwanie i drgania.

Polecane uchwyty na telefon do motocykla

Jak zamontować uchwyt do telefonu na motor?

Uchwyt motocyklowy na telefon wodoszczelny możesz zamontować bardzo szybko, dzięki sprawnej konstrukcji, która została wzbogacona w głowicę. To najważniejsza część, która przekłada się na komfort w trakcie używania odbiornika i jednocześnie chroni go przed niekorzystnymi drganiami czy wysuwaniem się smartfona w trakcie jazdy. Dzięki odpowiedniej konstrukcji kontrolujesz pozycję swojego telefonu zarówno w pionie, jak i w poziomie.

Uchwyt motocyklowy na telefon Ram zostanie zamocowany w bardzo krótkim czasie, a wszystkie wykonywane czynności nie powinny dostarczyć Ci większych trudności. Jeśli Twój model posiada specjalny zacisk, zdecydowanie skrócisz czas potrzebny do jego instalacji. Taki rodzaj trzymaczy bardzo często kojarzy się z przesuwaniem w trakcie jazdy. Wbrew pozorom zacisk to szczególnie istotny element, który bardzo dobrze trzyma i sprawia, że aparat nie porusza się i pozostaje stabilnie ułożony w jednej pozycji.

Trzymacze do telefonu dla motocykli, których średnica kierownicy wynosi więcej niż 25 mm, powinny zapewniać ponadprzeciętną stabilność. Do montażu wykorzystywana zostaje śruba z lusterka albo ewentualnie zbiornik płynu hamulcowego. Możesz zdecydować się również na model wzbogacony o specjalny rzep, dzięki któremu szybko i bez większych problemów zamocujesz swój sprzęt i zapewnisz mu wytrzymałość (ta opcja jest szczególnie polecana, kiedy motocykl nie rozwija prędkości powyżej 100 km/h.

Możesz zdecydować się na wiele sposobów zamocowania uchwytów na telefon. Pamiętaj, żeby upewnić się, że wszystkie części znajdują się w odpowiednim miejscu, a gadżet zapewnia stabilne podtrzymanie Twojego smartfona. Zredukujesz wtedy ryzyko upadku i zgubienia aparatu na drodze szybkiego ruchu, co przyczyni się do bardzo wielu problemów. Nie narazisz się na dodatkowe koszty, których chcesz uniknąć, wybierając dobrej jakości uchwyt na telefon do motocykla na lusterko.

Jak samemu zrobić uchwyt na telefon do motoru? Czy może kupić?

Kiedy podejmiesz decyzję, że Twój pojazd wymaga specjalnego trzymacza, przychodzi czas, żeby odpowiedzieć sobie na pytanie: jaki uchwyt na telefon do motocykla sprawdzi się najlepiej? Produkty domowej roboty powstają z rzeczy, które masz pod ręką, czyli możesz wykorzystać stare etui, niewielką ilość obejmy, trwały klej oraz taśmę klejącą. Sprzęt jest jednak prowizoryczny i w wielu przypadkach nie spełni swojej funkcji (szczególnie kiedy motor osiągnie prędkość nawet do 200 km/h).

Z tego względu lepiej sprawdzi się uchwyt do smartfona dostępny w sklepie. Powstaje przy pomocy najlepszej jakości materiałów, które znane są ze swojej wytrzymałości i szczelności. Możesz zdecydować się na regulowany rozstaw, dzięki czemu w trakcie regulacji dopasujesz rozmiar trzymacza do gabarytów swojego sprzętu. Daje Ci to pewność, że wybierany gadżet jest stabilny i niezawodny, co przełoży się na komfort używania i cieszenie się jazdą.

Kupny model ma stabilną, trwałą konstrukcję, która często pozwala na obracanie się i kierowanie telefonem w górę i w dół, dzięki czemu zawsze znajduje się w odpowiedniej pozycji. Ta funkcja jest powszechnie dostępna w sklepowych wersjach, a szansa, że samodzielnie stworzysz tak zaawansowaną konstrukcję, jest stosunkowo niewielka. Skontroluj materiał użyty do produkcji. Powinien mieć antypoślizgowy wkład, gdyż doskonale zabezpiecza telefon przed wibracjami oraz wstrząsami.

Dobre etui dodatkowo ochroni telefon przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Pogoda może zmienić się w każdej chwili, dlatego w trakcie wyboru odpowiedniego modelu zwróć szczególną uwagę na takie cechy jak wodoszczelność i zabezpieczenie przed przedostawaniem się kurzu i pyłu do smartfona. Sprawna technologia sprawia, że jednocześnie możesz używać odbiornika i chronić go. Tak zaawansowanych funkcji nie otrzymasz w takcie produkcji urządzenia we własnym zakresie, gdyż nie dysponujesz odpowiednimi narzędziami materiałami.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 09:01
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.