Udostępnij
Skomentuj

Jak założyć trampolinę? Podpowiadamy

Marzy Ci się trampolina do skakania w domu albo na zewnątrz? Dowiedz się, jak poprawnie założyć ten sprzęt.

Zakładanie trampoliny zawsze wymaga udziału osoby dorosłej. Należy też podkreślić, że szczególnie ważne jest bezpieczeństwo przy montowaniu trampoliny dla dzieci. Wynika to z faktu, że zabawa na tym urządzeniu bywa niekiedy dość swobodna, a najmłodsi chcą korzystać z przyjemności bez przeszkód czy ryzyka. Tym samym chcą bawić się dzięki możliwościom, jakie daje trampolina, bez żadnych ograniczeń. Składając sprzęt, koniecznie sprawdź, czy masz wszystkie elementy. Pamiętaj, że trampoliny ogrodowe muszą być stabilnie wbite w ziemię. Koniecznie przygotuj do tego odpowiednio podłoże.

Polecane trampoliny

W jaki sposób założyć trampolinę?

W pierwszym etapie pracy należy montować stelaż, który stanowi szkielet urządzenia. Następnie odpowiednio połącz sprężyny oraz maty, ponieważ to bazowa część trampoliny. W dalszej kolejności na ramionach rozłóż siatkę ochronną. Upewnij się, że wszystko jest przygotowane tak, że będzie można hopsać w pełni bezpiecznie. Zadanie każdej trampoliny to dostarczenie frajdy i zabawy, dlatego dobrze ustawiony sprzęt przyniesie wiele korzyści i ciekawie wykorzystanego czasu. Będziesz mógł z satysfakcją oraz radością ćwiczyć, skakać, a nawet zrzucić parę kilogramów. Trampolina pomaga zrelaksować się, uprawiać ciekawy sport i może dawać wiele radości.

Jaka jest różnica w rozkładaniu trampoliny w domu, a w ogrodzie?

Trampolina ogrodowa różni się od trampoliny domowej. Pierwsza z nich wymaga większego zaangażowania i czasu przy składaniu. Trampoliny do ogrodu są z reguły też duże, choć częściej przeznaczone dla dzieci. Z kolei sprzęt do domu przede wszystkim pozwala schudnąć i spalać zbędne kalorie. Na zewnątrz świetnie sprawdzą się trampoliny Zipro, a do domu idealne są trampoliny Fitness. Różnią się one przede wszystkim celem zastosowania. Te do wewnątrz są małe i mieszczą się w każdym mieszkaniu. Zewnętrzne natomiast częściej wykorzystywane są do ćwiczeń i do swobodnego skakania. Jeśli nie wiesz, na który model się zdecydować, to zwracaj uwagę przede wszystkim na:

  • zastosowanie i cel, dla którego kupujesz trampolinę,
  • bezpieczeństwo,
  • markę i cennik.

Pamiętaj, żeby wybrać sprzęt najwyższej klasy oraz jakości.

Z czego składa się trampolina?

Każda z trampolin składa się z wielu różnych elementów oraz części, które pozwalają prawidłowo składać i mocować cały sprzęt. Ceny trampolin są zróżnicowane w zależności od modelu, wielkości oraz stopnia zaawansowania. Małe i proste urządzenia nie kosztują zbyt dużo. Trampoliny na zewnątrz składają się ze: stelaża, sprężyn, maty, ramion, siatki zabezpieczającej i drabinki. Wiele trampolin domowych nie posiada siatek i ramion do montażu, ale zależy to od modelu i jego zastosowania. Jeśli kupujesz trampolinę dla dzieci, zawsze kieruj się bezpieczeństwem i dobierz dobry, sprawdzony sprzęt. W każdym modelu powinna znajdować się instrukcja, która pozwoli Ci prawidłowo złożyć całą konstrukcję.

Montaż trampoliny krok po kroku

Rozkładając trampolinę, należy dochować zasad bezpieczeństwa i postępować dokładnie tak, jak określono to w instrukcji. Pamiętaj, że montowanie trampoliny na zewnątrz jest trudniejsze niż tej domowej, więc przygotuj się do wielu etapów pracy. I tak najpierw sprawdź teren zielony, na którym będziesz stawiać sprzęt. Powinien on być wolny od wszelkich przeszkód czy niebezpiecznych przedmiotów. Na początku należy mocować nogi trampoliny. W tym celu użyj dostępnych śrubek oraz niezbędnych nakładek. Pamiętaj o tym, że ramy nogi muszą być złożone równomiernie i stabilnie, co pozwoli na postawienie stelaża, który z łatwością utrzyma całą konstrukcję. Następnie możesz przejść do kolejnego etapu.

W dalszej kolejności mocowania trampoliny zwróć uwagę na prawidłowe zamontowanie sprężyn, których odpowiednie ułożenie w zestawie, pozwoli na osiągnięcie pełnych wrażeń ze skakania. Następnie możesz montować matę, na której kładzie się pokrowiec według dopasowania do otworów. W ten sposób powstaje gotowa podstawa trampoliny. Właściwie jest to już sprzęt przygotowany do ćwiczeń, ale nie posiadający wszystkich niezbędnych zabezpieczeń. Teraz powinieneś zamontować ramiona urządzenia, czyli umocować je w otworach pokrowca, a następnie zabezpieczyć zawiasy osłoną. W dalszej kolejności precyzyjnie połącz wszystkie ramiona.

Jak założyć siatkę na trampolinę?

Jednym z najważniejszych elementów trampoliny jest siatka do ochrony przed ewentualnym upadkiem. Taka osłona powinna być skuteczna, dlatego zadbaj, żeby podczas pracy naciągać siatkę równomiernie i precyzyjnie. Tylko wówczas sprzęt będzie w pełni bezpieczny i przystosowany do skakania dla dzieci. Wreszcie ostatnim etapem montażu trampoliny jest umocowanie drabinki, która nie pojawia się przy każdym modelu.

Trampolina, wbrew pozorom, nie jest sprzętem przeznaczonym wyłącznie dla najmłodszych. Wielu dorosłych wciąż ma pewne zastrzeżenia do ćwiczeń, zabawy czy uprawiania sportu z jej użyciem. Powinni oni jednak się przekonać do tego urządzenia. Niewątpliwymi zaletami jest przede wszystkim łatwość korzystania, a także jego stosunkowo niska cena. Oczywiście można znaleźć modele droższe oraz kosztujące mniej, ale z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Warto także podkreślić, że każda trampolina pozwala trzymać formę i dawać wiele radości.

Jeśli więc szukasz trampoliny dla siebie, zastanów się najpierw, czego rzeczywiście oczekujesz od takiego sprzętu. Przykładowo posiadacze dużych ogrodów czy działek, mogą wybierać spośród wielu modeli zewnętrznych. Musisz jednak pamiętać o tym, żeby trampoliny ogrodowe zawsze były zabezpieczone siatką, ponieważ upadek grozi uderzeniem o ziemię czy beton. Z kolei trampoliny domowe są mniejsze i bardziej poręczne w montażu, ale też nie pozwalają na wysokie skoki. Jednocześnie umożliwiają zaawansowane ćwiczenia, a przy tym utrzymanie formy.

Podsumowując, jeśli kupujesz trampolinę zewnętrzną czy wewnętrzną, pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa oraz cenie. Tani sprzęt, nie zawsze musi być gorszy. Warto zwrócić uwagę też na to, czy łatwo go rozmontować i schować na okres zimowy. Jeśli chcesz zostać mistrzem sportu i królem wysokiej formy, to trampolina jest zdecydowanie najlepszym wyborem dla Ciebie. Właściwie można uznać, że to produkt uniwersalny, ponieważ zarówno maluchy, jak i osoby dorosłe, chętnie skorzystają z jej zastosowań, jednocześnie wzbogacając swój czas wolny o atrakcyjną rozrywkę.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 06:27
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.