Udostępnij
Skomentuj

Jak wyjąć baterię z wagi łazienkowej?

Obsługa wagi łazienkowej może okazać się wyzwaniem. Z tego poradnika dowiesz się, jak prawidłowo jej używać.

Sposób działania wag łazienkowych to główne kryterium ich podziału. Waga łazienkowa mechaniczna jest tradycyjną opcją. Stworzona została znacznie wcześniej niż elektroniczna. Działa na takiej samej zasadzie jak klasyczne wagi kuchenne – wyświetla liczbę kilogramów na tarczy za pomocą wskazówki. Ważne jest, aby sprawdzić, czy licznik jest wyzerowany, ponieważ inaczej uzyskasz nieprecyzyjny pomiar. System mechaniczny tego typu urządzenia zużywa się jednak i z czasem będziesz otrzymywać wynik niedokładny, niezależnie od tego, czy wyzerowałeś licznik.

W jaki sposób wyciągnąć baterie z wagi łazienkowej?

Waga łazienkowa elektroniczna natomiast to ulepszony rodzaj wag łazienkowych. System elektroniczny wymaga baterii, ale gwarantuje za to o wiele większą dokładność – aż do dwóch miejsc po przecinku. Wagi elektroniczne posiadają też wiele przydatnych funkcji. Dzięki opcji zapamiętywania poprzednich pomiarów możesz śledzić zmiany w swojej wadze. Chcesz dowiedzieć się, ile tłuszczu i wody znajduje się w Twoim organizmie? Z wagą elektroniczną to nie problem. Urządzenie wysyła impuls, który skanuje Twoje ciało. Informacje pokażą się na ekranie.

Wymiana baterii w wadze łazienkowej jest zabiegiem niezwykle prostym. Większość instrukcji dołączonych do urządzenia wyjaśnia proces krok po kroku. Baterie litowe mogą wybuchnąć, jeśli zostaną włożone nieprawidłowo. Trzeba więc zwracać uwagę na ułożenie ich biegunów. Dotykanie baterii może skutkować naniesieniem na styki zanieczyszczeń, dlatego chwytanie jej przez ściereczkę to polecana metoda. Pokrywka komory baterii działa zwykle na zatrzask. Należy ją podważyć, po czym wyjąć baterię za pomocą spiczastego przedmiotu, włożyć nową i gotowe.

Polecane wagi łazienkowe

Jakie baterie do wagi łazienkowej?

Baterie to niezbędny element elektronicznej wagi łazienkowej. Tak jak w przypadku innych urządzeń elektronicznych, waga bez baterii po prostu nie zadziała. Instrukcje dołączone do sprzętu podają zalecenia odnośnie obchodzenia się ze źródłem zasilania wagi. Baterie muszą być odpowiednio często wymieniane. Należy je też wyjąć, jeśli nie używasz wagi przez dłuższy czas, ponieważ inaczej mogą się one wylać do wnętrza urządzenia i je uszkodzić. Trzeba uważać także na możliwe zalanie sprzętu, które może zepsuć mechanizm.

Większość nowoczesnych wag łazienkowych pracuje za pomocą baterii CR 2032. Są one zwykle dołączane do zestawu, aby móc ważyć się od razu po kupieniu. Baterie te są wykonane z litu i mają 3 V. Są też odporne na skrajne temperatury, dzięki czemu nie musisz martwić się, że waga nagle przestanie działać, gdy w Twojej łazience zrobi się nieco chłodniej. Istnieją też jednak bardzo zaawansowane technologicznie wagi zasilane powszechnymi bateriami AAA.

Wagi łazienkowe to urządzenia delikatne i trzeba uważać na to, jak się z takim urządzeniem obchodzisz. Szkło, z jakiego wykonywane są wagi, jest hartowane, ale wciąż można je łatwo uszkodzić. Ekran cyfrowy także może zacząć szwankować. Bez względu na rodzaj baterii, usterki się zdarzają. Nie próbuj naprawić sprzętu samemu – o wiele bezpieczniej jest zabrać go do serwisu lub zgłosić do reklamacji.

Polecane baterie i akumulatorki

Kiedy kończą się baterie w wadze łazienkowej?

W przeciwieństwie do wagi łazienkowej mechanicznej, której największą wadą jest słabnący wraz z upływem lat mechanizm, precyzja pomiaru wagi elektronicznej się nie zmniejsza. Jest to jednak sprzęt wymagający odpowiedniego traktowania ze względu na zasilanie bateriami. Przede wszystkim trzeba regularnie wymieniać źródło zasilania. Producenci starają się ciągle rozwijać technologię wag łazienkowych. Obecnie standardem są urządzenia, które pokazują niski poziom baterii.

Wyświetlacz, w jaki wyposażona jest każda domowa waga, informuje nie tylko o tym, ile ważysz lub jakie jest Twoje dzienne zapotrzebowanie na kalorie. Jeśli bateria jest na wykończeniu, dowiesz się o tym dzięki wygodnemu, automatycznemu komunikatowi. Najczęściej jest to napis „Lo” lub „Louu.” Oba pochodzą oczywiście z języka angielskiego, a dokładnie słowa „low” oznaczającego „nisko.” Każda instrukcja posiada informację o tym, co dokładnie pokaże ekran w przypadku kończącej się baterii.

Wagi elektroniczne, tak samo jak mechaniczne, trzeba odpowiednio zresetować przed użyciem. W przypadku tych pierwszych wystarczy sprawdzić, gdzie znajduje się licznik i przywrócić go do zera. Tylko wtedy system wskazówkowy może bowiem pokazać odpowiedni pomiar. Zaletą wagi elektronicznej jest fakt, że sprawnie działa bez zerowania czegokolwiek, dopóki nie trzeba wymienić baterii. Proces ten sam w sobie resetuje urządzenie. Pierwszy pomiar wagi po włożeniu nowej baterii służy kalibracji sprzętu. Na wyświetlaczu może pojawić się litera C.

Czy każda waga łazienkowa ma te same baterie?

Waga łazienkowa Xiaomi to sprzęt analityczny, który nie tylko precyzyjnie Cię zważy, lecz także przeprowadzi dokładny skan Twojego ciała, podając Ci 13 szczegółowych informacji takich jak BMI, procent masy mięśniowej i tłuszczu lub poziom wody czy masa kości. Posiada nawet tak specyficzną funkcję jak test balansu ciała na jednej nodze. Ta inteligentna waga łazienkowa zasilana jest czterema bateriami typu AAA. Jeden zestaw baterii wystarcza na cały rok użytkowania. Warto również zwrócić uwagę na stylową, szklaną konstrukcję urządzenia.

Polecana jest także waga łazienkowa Huawei. Jej zasilanie jest takie samo jak to w wagach marki Xiaomi. Zapewnia ono aktywność sprzętu przez 12 miesięcy. Oba urządzenia można też podłączyć do Bluetooth. Huawei oferuje specjalną aplikację Smart Scale, która zapisuje dane na temat wagi ciała oraz stanu zdrowia. W każdej chwili możesz je sprawdzić w trybie offline. Waga marki Huawei posiada również funkcję budzika, który pomoże Ci sprawdzać pomiar codziennie o tej samej porze, a jej cena jest bardzo przystępna.

Waga łazienkowa Zelmer to sprzęt, który możesz kupić zarówno dla siebie, jak i dla swojego dziecka. Dostępne są modele o bardzo ciekawym, wzorzystym designie. Jeśli chodzi o zasilanie, Zelmer oferuje modele z nieco mniej zaawansowaną technologią, na przykład pokazujące jedynie wagę bez analizy ciała. Znajdziesz je w dobrej cenie, a wymagają jedynie dwóch baterii AAA. Jeśli więc nie potrzebujesz dodatkowych informacji takich jak BMI, możesz wybrać model tego typu. Istnieją też oczywiście wagi z bateriami CR 2032, które są mniej wymagające.

Najlepsza waga to taka, która spełnia Twoje oczekiwania. Wybór w dużej mierze zależy od budżetu, jaki chcesz na nią przeznaczyć, a także funkcji, jakie posiada urządzenie. Jeśli potrzebujesz jej jedynie do monitorowania wagi swojego ciała, możesz kupić mniej zaawansowany sprzęt na baterie CR 2032 lub dwie typu AAA. Będzie ona kosztować o wiele mniej, a dobrze spełni swoją rolę. Jeśli jednak chcesz, aby waga informowała Cię o innych pomiarach lub Twoim stanie zdrowia, wybierz urządzenie bardziej funkcjonalne zasilane większą ilością baterii.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 11:25
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.