Udostępnij
Skomentuj

Jak wybrać najlepszy mop płaski?

Płaskie mopy są funkcjonalnym odpowiednikiem klasycznych modeli. Docierają w trudno dostępne miejsca.

Mop płaski – dlaczego warto go kupić?

Mop jest jednym z niezbędnych przedmiotów, jaki powinien znaleźć się w wyposażeniu każdego gospodarstwa domowego. Na rynku znajdziesz wiele rodzajów i rozwiązań proponowanych przez ten sprzęt, ale najważniejszym jego zadaniem jest dokładne wyczyszczenie podłogi. Jednym z popularniejszych typów jest mop płaski – obrotowy lub klasyczny. Za jego pomocą z łatwością pozbędziesz się zabrudzeń pojawiających się nawet w trudno dostępnych miejscach, takich jak powierzchnia pod kanapą czy fotelem.

Polecane modele mopów

Mop płaski charakteryzuje się precyzyjną pracą, pozwalającą oczyścić parkiet z kurzu i innych zanieczyszczeń. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych modeli czy pielęgnacji podłogi za pomocą nasączonej wodą ścierki. Korzystanie z takiego sprzętu chroni Twoje plecy i nie nadwyręża kręgosłupa. Nie trzeba schylać się i sprawdzać, czy aby na pewno powierzchnia została dokładnie sprzątnięta. Wybierając mop z wyciskaczem, zyskujesz jednocześnie komfort podczas wykonywania domowych porządków.

Zakup mopa płaskiego – co wziąć pod uwagę?

Porównując mop z wyciskaczem z tradycyjnymi modelami, te pierwsze są droższe, ale przy tym bardziej praktyczne. Cena mopa płaskiego w komplecie z wiadrem waha się w okolicy 100 zł, jednak jest to wydatek, na który warto się zdecydować. Ten rodzaj domowego wyposażenia to gwarancja trwałości, wygody oraz przyjemności płynącej ze sprzątania.

Mopy płaskie z wyciskarką możesz kupić niemalże w każdym sklepie internetowym i stacjonarnym oferującym sprzęt do domu. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

 • Drążek i obrotowa głowica – najlepszą opcją są mopy, w których możliwa jest regulacja długości drążka i bezproblemowe dostosowanie jej do swojego wzrostu. Drążek nie powinien być krótszy niż 120 cm, ponieważ nie poradzi sobie wtedy z dużymi powierzchniami. Krótki drążek jest kłopotliwy, podobnie jak ten o ciężkiej wadze. Im większa waga płaskiego mopa, tym szybciej zmęczysz ręce w czasie sprzątania podłogi.
 • Obrotowy czy nie – głowica z funkcją obracania jest dużym udogodnieniem i pewnością precyzyjnego sprzątania. Chociaż opcja ta nie jest koniecznością, dobrze wziąć ją pod uwagę. Nie musisz wybierać i zastanawiać się, czy kupić mop płaski, czy mop obrotowy Producenci zadbali o wygodę użytkowników i połączyli obie te cechy, za pomocą których akcesorium zmieści się nawet w najwęższe i ukryte zakamarki.
 • Rodzaj nakładki – mopy z wyciskarką posiadają różne nakładki. Wybór właściwej jest kluczowy i pozwoli zaoszczędzić pieniądze w późniejszym czasie. Sprawdź, czy interesujący Cię model został zaprojektowany tak, żeby wymienić nakładki po ich zużyciu, jaki jest ich koszt i czy możliwy jest wybór tańszego zamiennika. Nakładka to część, która najszybciej ulega zniszczeniu, dlatego warto zobaczyć, czy jej wymiana nie będzie stanowiła większego problemu.
 • Materiał – rodzaj tkaniny bezpośrednio przekłada się na jakość sprzątania. Część z nich będzie zostawiać nieestetyczne smugi i powodować konieczność ponownego umycia podłogi. Niskiej klasy materiał będzie zatem niepraktyczny. Dobrym pomysłem jest wybór mopa z wyciskarką zaopatrzonego w mikrofibrę. Jest to tworzywo doskonale radzące sobie ze zbieraniem kurzu i czyszczeniem zabrudzeń.

Mopy płaskie wygrywają w pojedynku ze sznurowymi i paskowymi wersjami. Ich przewagą jest to, że nie wplątują swoich nitek w brud, a końcówka jest bardzo łatwa w wyczyszczeniu. Wystarczy zdjąć ją, opłukać i wyprać.

Rodzaje płaskich mopów

Mopy płaskie można podzielić na wyciskane oraz obrotowe z wiadrem. Każdy z tych typów ma swoje wady i zalety, jakie dobrze jest poznać tuż przed zakupem.

Mop płaski wyciskany

Dużym plusem jest tutaj łatwość usunięcia nadmiaru wody, co jest ważne dla właścicieli drewnianych paneli, nielubiących wilgoci. Modele wyciskane zbudowane są z gąbki i kija, a system wyciskający polega na naciśnięciu specjalnej małej dźwigni. Za pomocą dwóch uchwytów ściśniesz gąbkę i pozbędziesz się niechcianej wody. Jedyną wadą mogą być pozostawiane przez urządzenie smugi. Do zalet zalicza się niski koszt zakupu oraz kompaktowość.

Mop obrotowy z wiadrem

Jeden z popularniejszych na rynku typów. Od modelu wyciskanego różni się konstrukcją. Na część myjącą trzeba założyć mop sznurkowy (mop z mikrofibry lub mop paskowy z bawełny). Namoczony wodą i płynem do mycia podłóg mop umieszcza się w koszyku w wiadrze i przyciska do jego dna. Wówczas drążek zostaje złożony, a koszyczek zaczyna się obracać w celu usunięcia nadmiaru wody. Jeśli posiadasz drewniane parkiety lub panele, mop z wiadrem będzie strzałem w dziesiątkę. Świetnie radzi sobie z plamami i zabrudzeniami pojawiającymi się na ich powierzchni.

Zalety płaskiego mopa

Dobry płaski mop posiada wiele zalet, które ułatwiają sprzątanie, czyniąc je przyjemniejszym. Za jego pomocą poradzisz sobie z szybkim wyczyszczeniem większych powierzchni, nawet za sprawą jednego pociągnięcia. Do walorów tego typu urządzenia zaliczamy:

 • dokładność w czyszczeniu;
 • mycie bez pozostawiania nieestetycznych smug;
 • usuwanie kurzu i zanieczyszczeń z podłóg;
 • możliwość dotarcia do trudno dostępnych miejsc, np. pod szafą czy sofą;
 • opcję prania końcówki w pralce;
 • dostosowanie do mycia podłóg w mieszkaniu i domu o dużym metrażu.

Płaski mop obrotowy – wady

Płaski mop obrotowy oprócz wielu zalet posiada także wady, jakie warto poznać, by uniknąć rozczarowania w czasie użytkowania. Do wad należą:

 • dostosowanie jedynie do równych powierzchni;
 • brak możliwości dotarcia do zagłębień i dokładnego ich wyczyszczenia;
 • siła, z jaką trzeba przycisnąć mop, niezbędna do usunięcia zaschniętych i większych plan na podłodze.

Najpopularniejsze modele płaskich mopów

Jedną z firm wiodących prym na rynku z wyposażeniem domowym, jest Vileda. Mop obrotowy płaski proponowany przez tę znaną markę jest gwarancją solidnego wykonania i komfortu użytkowania. Do ciekawych i godnych rozpatrzenia modeli należy profesjonalny obrotowy mop Vileda Ultramat. Dzięki niemu bez wysiłku wyczyścisz swoją podłogę w domu czy na tarasie. Praca urządzenia opiera się na sile mechanicznej. Mop zostaje odwirowany w mechanicznym sicie z prędkością 1000 obrotów na minutę. Obrotowy mop płaski Vileda posiada nakładkę z chłonnych i cienkich włókien, które za sprawą delikatnej struktury nie rysują podłóg.

Co ciekawe, przy jego użyciu z powodzeniem wyczyścisz także kafelki i szkło. Zastosowane w mopie mikrowłókna poradzą sobie z plamami nawet wtedy, kiedy nie używasz detergentów i tradycyjnych płynów do mycia podłóg. Vileda płaski mop obrotowy to opcja dla osób, które cenią sobie rozwiązania, pozwalające skrócić czas sprzątania przy wykorzystaniu minimalnego wysiłku z ich strony. Zarówno to, jak i pozostałe urządzenia wyprodukowane przez markę Vileda cieszą się dużą popularnością, zyskaną dzięki dobremu stosunkowi jakości do ceny produktów.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:38
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.