Udostępnij
Skomentuj

Jak wybrać najlepszy dekoder satelitarny?

Jaki dekoder satelitarny HD kupić? A może warto postawić na model z obsługą 4K? Poznaj szczegółowe informacje.

Podpowiadamy, jak wybrać wysokiej jakości dekoder satelitarny, który zapewni nam najwyższy komfort podczas oglądania przeróżnych programów, filmów czy transmisji sportowych. Postaw na sprawdzone rozwiązania i ciesz się maksymalną wygodą. W niniejszym poradniku zamieściliśmy kilka cennych wskazówek, z którymi warto się zapoznać.

Jak wybrać dobry dekoder satelitarny?

Zanim zdecydujemy się na zakup urządzenia, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych czynników, które pozwolą nam wybrać model idealnie dostosowany do osobistych preferencji. Na początku należy zapoznać się z ocenami klientów. Jeżeli są pozytywne, oznacza to, że wysokiej jakości możemy być pewni. Wybierając dekodery satelitarne – opinie innych kupujących mogą być więc bardzo cenne. Ważną kwestię stanowi również specyfikacja techniczna. W opisie produktów uwzględniono najważniejsze informacje na temat właściwości poszczególnych sprzętów. Warto również przeanalizować recenzje oraz testy dostępne na branżowych portalach. Dzięki tym elementom wybierzemy najlepsze rozwiązania.

Co lepsze? Dekoder na własność czy od operatora?

Wysokiej jakości dekoder uniwersalny możemy otrzymać na dwa sposoby. Bardzo często urządzenie jest dzierżawione od operatora w ramach zakupu określonych pakietów telewizji satelitarnej. Możemy również kupić sprzęt na własność. Które rozwiązanie będzie lepsze?

Decydując się na pierwszą opcję, nie mamy wpływu na to, jaki uniwersalny dekoder cyfrowy trafi w nasze ręce. Klienci często otrzymują nieco ograniczone i mniej funkcjonalne modele, niż najnowsze sprzęty renomowanych producentów. Jednak ich atutem może być prosta obsługa. Operator dodaje kartę, dzięki której będziemy mogli odbierać dostępne w ofercie kanały. Ponadto instaluje na dekoderze oprogramowanie, które będzie automatycznie aktualizowane.

Polecane tunery do telewizji satelitarnej

Czy warto kupić urządzenie we własnym zakresie? W ten sposób możemy wybrać przeróżne uniwersalne dekodery cyfrowe. Oczywiście aktualizacje będziemy musieli wykonywać samodzielnie. Przed zakupem należy jednak dokładnie przeanalizować specyfikację techniczną. Zakup własnego sprzętu może być doskonałym rozwiązaniem dla zaawansowanych użytkowników, którzy stawiają przede wszystkim na nowoczesność i funkcjonalność.

Rodzaje dekoderów – który wybrać?

Oferta dekoderów jest bardzo szeroka. Klienci mogą wybierać spośród wielu urządzeń o zróżnicowanej specyfikacji. Dziś najlepszym rozwiązaniem jest dekoder satelitarny 4K, który pozwoli nam oglądać treści w bardzo wysokiej jakości. Jeśli taki dekoder podłączymy do wysokiej klasy telewizora, zobaczymy na ekranie wiele drobnych szczegółów. Należy jednak pamiętać, że obecnie tylko niektóre kanały oferują takową jakość, chociaż ich liczba stale rośnie. Cyfrowe dekodery satelitarne 4K cieszą się bardzo dużą popularnością, nie tylko ze względu na perfekcyjną jakość ekranu, ale również wiele funkcji dodatkowych.

Nieco mniej wymagający klienci mogą wybrać dekoder Full HD. To tańsze rozwiązanie dla właścicieli telewizorów o niższej rozdzielczości. Obsługa sprzętu nie powinna być trudna i każdy użytkownik z pewnością sobie z tym poradzi. Wybór zależy więc od preferencji. W asortymencie produktów sklepu Morele.net każdy znajdzie znakomity sprzęt dla siebie.

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na dekoder 4K, czy też format Full HD, należy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych czynników.

  • Obsługiwane standardy – najnowsze dekodery pozwolą na obsługę drugiej generacji standardu naziemnej telewizji cyfrowej. Opcja DVB-T2 przyniesie nam wiele udogodnień.
  • Komunikacja – dodatkowe złącze USB pozwoli nam np. nagrywać programy.
  • Łatwość obsługi – na ten element powinny zwrócić uwagę zwłaszcza osoby starsze. Odpowiedniej wielkości przyciski oraz duży wyświetlacz to z pewnością duże zalety.
  • Szybkość działania – warto wybierać urządzenia, które szybko i sprawnie pozwolą nam zmieniać kanały i uruchamiać różne funkcje.
  • Cena – zakres cenowy dekoderów jest dosyć szeroki. Za najtańsze urządzenia zapłacimy około 80 zł. Natomiast te najdroższe kosztują nawet ponad 1400 zł.
  • Renoma producenta – zdecydowanie warto wybierać urządzenia uznanych producentów, po które sięgają wymagający klienci.

Uniwersalne dekodery satelitarne to znakomite urządzenia, które wyróżniają się ponadprzeciętną funkcjonalnością. Klienci mogą liczyć na dostęp do wielu polskich oraz zagranicznych kanałów. Ich wybór jest bardzo szeroki i został podzielony na poszczególne działy tematyczne. Dzięki temu każdy widz znajdzie coś dla siebie. Pamiętajmy jednak, aby dokładnie przeanalizować dostępne w ofercie dekodery pod kątem specyfikacji technicznej.

Funkcje dodatkowe dekoderów satelitarnych

Aby wybrać wysokiej jakości dekodery satelitarne uniwersalne, powinniśmy zwrócić uwagę na funkcje dodatkowe, jakie oferują producenci urządzeń. Dla wielu użytkowników elementem koniecznym może być menu w języku polskim. Warto również sięgnąć po urządzenie z nagrywarką. Nowoczesne dekodery powinny być wyposażone w funkcję WiFi Ready, abyśmy mogli połączyć sprzęt z domową siecią bezprzewodową. Standardem stał się funkcjonalny pilot z przyciskiem, który pozwoli nam na zapoznanie się z informacjami na temat nadawanego aktualnie programu. To oczywiście tylko niektóre z możliwości, jakie mogą oferować nam wysokiej klasy dekodery. Wybierz jeden ze sprawdzonych modeli i ciesz się najwyższym komfortem podczas oglądania telewizji.

  

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 17:14
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.