Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jak wybrać głośniki samochodowe? Polecane produkty

Dobra jakość dźwięku w samochodzie zależy od odpowiednich głośników samochodowych. Jak je wybrać?

Spis treści:

 1. Kiedy lepiej pozostawić głośniki samochodowe fabryczne?
 2. Co jest ważne przy zakupie głośników do samochodu?
 3. Jakie głośniki samochodowe są najpopularniejsze?
 4. Czy warto inwestować w głośniki samochodowe? Może lepiej wybrać głośnik JBL?

Miłośnicy dobrej muzyki z pewnością nie wyobrażają sobie podróżowania lub choćby dojeżdżania do pracy bez możliwości włączenia ulubionych kawałków. Radio samochodowe to za mało, by cieszyć się dobrą jakością dźwięku. Niezbędne są również odpowiednie głośniki samochodowe. Niektórzy pozostają przy głośnikach fabrycznych, które w autach z niższej i średniej półki nie zachwycają brzmieniem, inni wymieniają je na lepszy model.

Kiedy lepiej pozostawić głośniki samochodowe fabryczne?

Choć fabrycznie montowane głośniki samochodowe na ogół nie grzeszą wysoką klasą dźwięku, to jednak nie zawsze opłaca się wymieniać je na droższy wariant. Jest tak szczególnie wówczas, gdy:

 • Głośniki fabryczne są w pełni sprawne i oferują przyzwoitą jakość dźwięku, a my nie chcemy inwestować w zakup nowych.
 • Auto jest stare, kiepsko wyciszone i rozglądamy się za nowym samochodem. Inwestycja w nowe głośniki w takiej sytuacji wydaje się pozbawiona sensu.

W pozostałych przypadkach zdecydowanie warto rozważyć zakup dobrych głośników samochodowych. Tym bardziej, że naprawdę jest w czym wybierać. Dziś możemy kupić do samochodu nie tylko przeciętne głośniki car audio, ale też głośniki aktywne, zastosować głośniki niskotonowe, głośnik basowy, podpiąć subwoofer i dokonać wielu innych modyfikacji nagłośnienia w samochodzie.

Co jest ważne przy zakupie głośników do samochodu?

Wybór nowych głośników do samochodu nie jest prosty. Możliwości jest wiele, a budżet rzadko kiedy bywa na tyle szeroki, by nie musieć przejmować się ograniczeniami cenowymi. Priorytetem przy zakupie głośników samochodowych powinny być jednak kwestie techniczne:

 • Wielkość głośników (średnica i głębokość) – to istotne, by głośniki zmieściły się bez problemu w przeznaczonej na nie przestrzeni.
 • Moc maksymalna – jeśli lubimy głośną muzykę, to parametr, na który warto zwrócić uwagę.
 • Dopasowanie głośników do instalacji car audio – warto zapoznać się z istniejącą instalacją i przyjrzeć się fabrycznym głośnikom. To pomoże w podjęciu decyzji o zakupie. Jeśli nie chcemy przerabiać instalacji, powinniśmy kupić takie same rodzaje głośników, jak fabryczne (na przykład głośniki niskotonowe i głośniki wysokotonowe lub głośniki trójdrożne). Jeśli mamy możliwość, by udoskonalić instalację audio w samochodzie, to możemy sięgnąć po głośniki, wzmacniacz do głośników i sobwoofer według uznania.
 • Marka głośników – zdecydowanie lepiej omijać podejrzanie tanie głośniki od producentów, których nazwa nic nam nie mówi. Głośniki tego typu to importowany sprzęt niskiej klasy, który z całą pewnością nie zapewni wysokiego komfortu podczas słuchania muzyki w samochodzie. Lepszym wyborem będą głośniki samochodowe Pioneer, głośniki Sony i tym podobnych, znanych i cenionych, marek.
 • Cena – podstawowe głośniki samochodowe nie są drogie, ale jeśli zależy nam na sprzęcie najwyższej klasy, to trzeba przygotować się na większą inwestycję. By miała ona sens, samochód powinien należeć do pojazdów dobrze wyciszonych.

Jakie głośniki samochodowe są najpopularniejsze?

By podjąć dobrą decyzję o zakupie głośników samochodowych, warto zapoznać się z modelami, które cieszą się największą popularnością wśród kupujących. Oto one:

Czy warto inwestować w głośniki samochodowe? Może lepiej wybrać głośnik JBL?

To pytanie mogą zadawać sobie osoby, które nie chcą za dużo inwestować w samochód, a muzyką lubią otaczać się w różnorodnych okolicznościach.

 • Głośniki samochodowe sprawdzą się wyłącznie w samochodzie w zestawie z radioodbiornikiem. Nie zabierzemy ich ze sobą w plener, nie użyjemy ich w domowym zaciszu. To inwestycja wyłącznie w sprzęt do samochodu, co nie zawsze ma sens. Jeśli rzadko jeździmy autem, można rozważyć inne rozwiązania.
 • Głośniki przenośne JBL to głośniki, które można użytkować w samochodzie, w plenerze, w domu i gdzie tylko zechcemy. Głośniki tego typu będą dobrą alternatywą dla typowych głośników samochodowych, gdy nie chcemy wydawać dużo pieniędzy, akceptujemy ten rodzaj nagłośnienia w aucie i cenimy sobie mobilność.

Nagłośnienie w samochodzie to istotna kwestia dla tych osób, które lubią słuchać radia lub muzyki. Nawet jeśli fabryczne głośniki działają, warto rozważyć ich wymianę na lepszy model, jeśli jakość dźwięku jest dla nas kwestią priorytetową.

Udostępnij
3,7
3 oceny
1 komentarz
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (1)

Ja mam w samochodzie zamontowane głośniki z STX i sprawują się świetnie. A nie wydałem więcej niż 200 zł ;-)
Specjalista Morele | 22:02
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.