Sprzęt grający do domu – pełny zestaw stereo czy inny rodzaj nagłośnienia?

| 0 Komentarzy
Jaki sprzęt grający do domu? Sprawdź, jak wybrać dobry zestaw stereo. Zobacz polecane modele do domu.

Relaks w swoich czterech ścianach może przybierać wiele różnych form, lecz bardzo często jest on mocno powiązany z dźwiękiem. Niezależnie od tego, czy mowa o słuchaniu muzyki, czy może o oglądaniu filmów bądź seriali – dobre nagłośnienie jest w stanie sprawić, że te czynności staną się dla nas o wiele przyjemniejsze. To właśnie dlatego tak często inwestujemy w sprzęt grający, który będzie w stanie sprostać naszym potrzebom i preferencjom.

Polecane kolumny głośnikowe

Oczywiście każdy z nas inaczej wyobraża sobie swój wymarzony zestaw nagłaśniający. Niektórym wystarczy do szczęścia niewiele, inni zaś śnią o kinie domowym z prawdziwego zdarzenia, dzięki któremu doświadczenia związane z oglądaniem najnowszych produkcji filmowych będą w stanie wejść na zupełnie inny poziom. Jak jednak odpowiednio dobrać nagłośnienie do domu? Na jakie głośniki stereo warto stawiać i czy do cieszenia się najwyższą jakością dźwięku koniecznie potrzebujemy kompletnego zestawu stereo? Na te pytania odpowiemy w tym artykule. Znajdziesz tutaj wszelkie informacje, które z pewnością przydadzą ci się podczas kompletowania sprzętu hi-fi do swojego pokoju.

Sprzęt grający – jakie parametry są najważniejsze w sprzęcie audio do domu?

Zanim przejdziemy do dogłębnej analizy poszczególnych elementów zestawu audio, warto w pierwszej kolejności ustalić co tak właściwie charakteryzuje dobry sprzęt grający do domu. Okazuje się bowiem, że w tym kontekście możemy wskazać naprawdę wiele różnych zmiennych, które są w stanie zaważyć na ostatecznych odczuciach z używania konkretnego zestawu. O czym więc koniecznie powinniśmy pamiętać?

Bardzo istotną kwestią jest efektywność głośników – najzwyczajniej w świecie jest to maksymalne natężenie wyrażane w decybelach. Oczywiście nie w każdym przypadku będzie tutaj działać zasada „im głośniej, tym lepiej”, lecz najczęściej to właśnie dobre głośniki są w stanie w tej kategorii wyciągnąć jak najwięcej. Impedancja, czyli zależność pomiędzy natężeniem i napięciem prądu, jest ważna przy samodzielnym kompletowaniu zestawu głośników do domu – ważne, by i dla kolumn, i dla wzmacniaczy była ona taka sama.

Kwestie, przy których również warto się zatrzymać, to chociażby moc wyjściowa, pasma przenoszenia, a także liczba głośników – najczęściej tworzy się układy w formacie 2.1, 5.1, 6.1 lub 7.1, gdzie pierwsza cyfra to suma głośników, zaś druga opisuje obecność subwoofera (1) lub jej brak (0). Znając te parametry jesteśmy w stanie o wiele skuteczniej dobrać idealny dla nas zestaw nagłośnienia.

Sprzęt grający do domu – najczęściej wybierane rodzaje nagłośnienia

Wiemy już, jakimi cechami powinien charakteryzować się odpowiedni zestaw nagłośnienia do domu. Jakie opcje mamy jednak dostępne na rynku? Okazuje się, że aby uzyskać naprawdę dobrą jakość dźwięku wcale nie musimy inwestować w potężny pakiet. Oto najpopularniejsze rozwiązania wśród fanów dobrej muzyki czy świetnej jakości audio!

Zestaw kolumn stereo

Oczywiście warto rozpocząć od kolumn stereo, które ułożone w odpowiedni sposób są w stanie nie tylko zapewnić nam świetną muzykę. Warto bowiem wspomnieć o tym, że kolumny głośnikowe bardzo często są ważną częścią całego wystroju wnętrza. Wróćmy jednak do aspektów technicznych – kolumny stereo, w szczególności kolumny aktywne, sprawiają, że do odtwarzania dźwięku na najwyższym możliwym poziomie nie potrzebujemy nic więcej, a ich odpowiednie rozstawienie pozwala na uzyskanie dobrego rozkładu audio.

Soundbary

Soundbar to prosta, lecz często wykorzystywana konstrukcja, która najczęściej wykorzystywana jest przy telewizorach. To zintegrowany system audio, który radzi sobie o wiele lepiej niż chociażby przenośne głośniki czy te wbudowane w telewizor. Ich obsługa jest bajecznie prosta, a przy okazji zajmują bardzo mało miejsca i wyglądają po prostu elegancko.

Kino domowe

Kino domowe to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zmaksymalizować przyjemność płynącą z oglądania filmów. Nazwa nie wzięła się bez powodu – to rozbudowane systemy nagłośnienia, z pomocą których możemy uzyskać niezrównaną przestrzenność dźwięku. Wraz z dobrym telewizorem czy projektorem taki system jest w stanie sprawić, że naprawdę poczujemy się tak, jak gdybyśmy oglądali produkcje na srebrnym ekranie!

Jaki zestaw stereo do domu? Polecane przykłady sprzętu grającego

W naszym sklepie internetowym bez problemu będziesz w stanie znaleźć wiele sprzętów hi-fi, które z pewnością przypadną ci do gustu. Jesteś w stanie przebierać w wielu propozycjach modeli – od tych budżetowych, po te dla prawdziwych fanów najwyższej jakości audio. Dodatkowo bez trudu będziesz w stanie samodzielnie skompletować swój zestaw, choć oczywiście natrafisz również na gotowe kina domowe, które oszczędzą ci porównywania i przebierania różnych modeli kolumn, głośników, soundbarów czy subwooferów. Wybór należy do ciebie, a poniżej podsuwamy kilka ciekawych inspiracji!

Kino domowe Onkyo HT-S3800B

Ten zestaw kina domowego składa się z pięciu głośników, subwoofera oraz amplitunera - to więcej niż wystarczająco, by zapewnić wysokiej jakości dźwięk przestrzenny, szczególnie z uwagi na fakt, że zestaw ten operuje w formacie 5.1. Maksymalna głośność wynosi 83 dB, zaś moc głośników to 510 W, a w razie potrzeby kino domowe Onkyo jest w stanie odbierać również fale radiowe AM oraz FM. To kino domowe obsługuje również technologię Dolby TrueHD, co pozwala na uzyskanie niezrównanej jakości audio.
Kino domowe Onkyo HT-S3800B

Kino domowe Onkyo HT-S3800B

Kino domowe Onkyo TX-SR393 + TAGA TAV 606 v.3

To kino domowe co prawda nie posiada subwoofera, lecz każdy z pięciu głośników w tym zestawie posiada moc aż 155 W, co pozwala na uzyskanie niezapomnianych wrażeń podczas oglądania filmów, seriali czy słuchania muzyki. Obsługa technologii DTS, DTS-HD oraz DTS-HD Master Audio podkreśla tylko wszechstronność tego zestawu, dzięki któremu naprawdę będziemy mogli poczuć się jak w kinie!
Kino domowe Onkyo TX-SR393 + TAGA TAV 606 v.3

Kino domowe Onkyo TX-SR393 + TAGA TAV 606 v.3

Kolumna Magnat Monitor Supreme 102 120 W

Kolumna Magnat Monitor Supreme 102 będzie świetną podstawą do dalszej rozbudowy naszego zestawu audio. Jest to kolumna pasywna, co oznacza, że co prawda do pełni szczęścia będziemy potrzebowali wzmacniacza, lecz z drugiej strony takie rozwiązania są tańsze zarówno w zakupie, jak i przy ewentualnej naprawie. Monitor Supreme 102 wyposażony jest w system dwurożny, który rozdziela dźwięk na dwie ścieżki. Dzięki temu możliwe jest znaczne poprawienie jakości dźwięku. Solidna obudowa MDF sprawi, że bez problemu będziemy w stanie cieszyć się tą kolumną o mocy 120 W przez naprawdę długi czas.
Kolumna Magnat Monitor Supreme 102 120 W

Kolumna Magnat Monitor Supreme 102 120 W

Kolumna Edifier R1080BT 24 W

Jeżeli nie jesteśmy audiofilami i szukamy kolumny, która będzie w stanie zapewnić nam zadowalający poziom dźwięku, Edifier R1080BT będzie dla nas z pewnością świetnym wyborem. To kolumna aktywna, co oznacza, że może ona spokojnie pełnić funkcję jedynego źródła dźwięku bez żadnych dodatkowych wzmacniaczy. Solidna konstrukcja, wbudowany nadajnik Bluetooth, możliwość regulacji trybu dźwięku oraz port bass reflex – w swojej cenie jest to naprawdę interesujący wybór!

Kolumna Edifier R1080BT 24 W

Kolumna Magnat Monitor Supreme 1002 190 W

Moc 190 watów mówi sama za siebie – mamy tu do czynienia z naprawdę potężną kolumną. Monitor Supreme 1002 to kolumna pasywna, jednakże działająca na systemie trójdrożnym, który dodatkowo podbija niskie tony. Działa to idealnie z trójdrożnym bass reflexem, który nadaje niskim tonom niebywałej głębi.
Kolumna Magnat Monitor Supreme 1002 190 W

Kolumna Magnat Monitor Supreme 1002 190 W

5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 20:53
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.