Udostępnij
Skomentuj

Jak używać dzbanka filtrującego?

Dzbanek filtrujący to przydatne urządzenie, w które warto zainwestować. Jak go używać i na co zwrócić uwagę?

Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś styczności z produktami filtrującymi wodę, nie musisz się niczego obawiać. Używanie dzbanka wyposażonego w filtr jest niezwykle łatwe. W dodatku do każdego urządzenia producenci dołączają instrukcję, na której jest rozpisane, co musisz zrobić. Poza tym nie potrzebujesz żadnych dodatkowych elementów ani specjalisty od montażu, ponieważ wszystko jesteś w stanie zrobić sam. Czym jednak jest dzbanek filtrujący? Od czego zacząć jego użytkowanie i jak to robić?

W jaki sposób używać dzbanka filtrującego?

Dzbanek filtrujący to proste urządzenie, które służy do filtracji wody z kranu. Każdy model składa się z pokrywki, wskaźnika zużycia pojemnika na wodę, w którym umieszczasz wkład oraz miejsca przeznaczonego do filtracji. Jeśli nie smakuje Ci tzw. kranówka lub chcesz po prostu pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń, jakie w niej występują, możesz śmiało zdecydować się na dzbanek filtrujący. Na co powinieneś zwrócić uwagę, decydując się na takie urządzenie?

Przed zakupem warto, abyś zestawił kilka ofert producentów, a następnie wybrał odpowiednie dla siebie urządzenie. Dzbanek filtrujący Laica świetnie nada się dla całej rodziny. Jest ergonomiczny i bardzo dobrze trzyma się go w ręce. Urządzenie bez problemu zmieści się także w lodówce, dzięki temu od razu możesz cieszyć się schłodzoną wodą. Dzbanek filtrujący Laica ma elektroniczny wskaźnik zużycia wkładu, na którym ustawisz datę ostatniej wymiany filtra. Ponadto pokrywka z mechanizmem automatycznego przelewu z pewnością ułatwi napełnianie wody.

Czasem przez nieodpowiednią instalację wkład przestanie poprawnie działać lub prędkość samej filtracji spadnie. W takim wypadku nie wyrzucaj od razu elementów dzbanka, ponieważ problem jest do rozwiązania. Na początku upewnij się, że urządzenie przygotowałeś zgodnie z dołączoną instrukcją. Jeśli woda wciąż nie przepływa, spróbuj wyjąć filtr i nim potrząśnij. Następnie umieść go ponownie wewnątrz urządzenia i powtórz czynność. Dzięki temu usuniesz pęcherzyki powietrza, które mogą być przyczyną problemu.

Polecane dzbanki filtrujące

Jak postępować, aby dzbanek filtrujący dobrze działał?

Najważniejsze jest to, aby przed użyciem poprawnie przygotować dzbanek filtrujący. Poszczególne modele producentów różnią się od siebie zarówno parametrami technicznymi, jak i materiałem wykonania. Więc nie każdy dzbanek ma taką samą procedurę przed rozpoczęciem korzystania z niego. Pamiętaj, aby zawsze sprawdzić, czy zakupiony produkt jest wykonany z dobrego i bezpiecznego tworzywa sztucznego. Urządzenie nie jest skomplikowane, jednak warto stosować się do instrukcji i zaleceń, tak aby Twój dzbanek dobrze działał i służył Ci wiele lat.

Jeżeli zdecydowałeś się na dzbanek filtrujący Dafi przed napełnieniem go wodą, powinieneś oczyścić wszystkie elementy urządzenia. Mogłoby się wydawać, że zakupiony produkt jest od razu przeznaczony do użytku, jednak dla własnego bezpieczeństwa lepiej pozbyć się różnych bakterii i zanieczyszczeń. W tym celu wystarczy, że użyjesz ciepłej wody i płynu do naczyń. Następnie powinieneś umieścić wymienny filtr w środku zbiornika, gdzie jest wyznaczone do tego miejsce. Dla pewności możesz go lekko docisnąć.

Czyszczenie dzbanka filtrującego przed pierwszym użyciem jest niezmiernie ważne, jednak nie zapomnij, aby regularnie dbać urządzenie. Niektóre rodzaje modeli filtrujących możesz myć nawet w zmywarce. Jest to niezwykle komfortowe i pozwala oszczędzić Twój czas. Warto zaznaczyć, że zaniedbany sprzęt może stracić swoje właściwości i gorzej działać. Dlatego pamiętaj o możliwie częstym czyszczeniu dzbanka filtrującego.

Aby urządzenie filtrujące poprawnie funkcjonowało, musisz pamiętać o regularnej wymianie wkładu. Niektóre modele mają wbudowany mechaniczny lub manualny wskaźnik zużycia, jednak o wiele wygodniejszy jest rodzaj elektroniczny, który ma dzbanek filtrujący Philips. Ponadto urządzenie precyzyjnie zatrzymuje szkodliwe metale ciężkie, więc nie dostaną się one do wody. Możesz również zainstalować aplikację na telefon, która przypomni Ci o zmianie filtra. Wystarczy, że wpiszesz datę ostatniej wymiany i włączysz powiadomienia.

Ważne jest to, aby dwukrotnie przefiltrować wodę z kranu. Dzięki temu pozbędziesz się drobinek węgla aktywnego. Aby dzbanek filtrujący dobrze działał, pamiętaj również o tym, żeby nie wystawiać go bezpośrednio na działanie promieni słonecznych. Urządzenie trzymaj w chłodnym miejscu, z dala od kuchenki czy innych źródeł ciepła. Zalecenia od producenta dotyczą również tego, aby filtrować wodę o temperaturze poniżej 30 stopni Celsjusza oraz zużyć ją maksymalnie 12 godzin po przefiltrowaniu.

Co daje używanie dzbanka filtrującego?

Mając dzbanek filtrujący Aquaphor, możesz cieszyć się smaczną i czystą wodą. Urządzenie redukuje zanieczyszczenia chemiczne, zachowując przy tym korzystne dla organizmu sole mineralne. Dodatkowo poprzez filtrowanie woda traci nieprzyjemny zapach chloru. W Internecie możesz spotkać się głównie ze zwykłymi filtrami, ale istnieją także takie, które są wyposażone w magnez. Przefiltrowana przez nie woda nie traci smaku, a dodatkowo jest wzbogacona o cenny związek chemiczny. Pamiętaj jednak, że wkłady magnezowe mają zwiększoną twardość wody.

Na rynku istnieje wiele dzbanków, które mogą różnić się od siebie rozmiarem. W zależności od swojego zapotrzebowania i indywidualnych preferencji możesz zdecydować się na dwu- lub czterolitrowy model. W ten sposób swobodnie dopasujesz konkretny model do swojego trybu życia. Nie musisz ciągle myśleć o zakupie plastikowych butelek i wydawać na nie pieniędzy, ponieważ wystarczy, że wlejesz wodę do dzbanka, odczekasz chwilę i gotowe. Masz przefiltrowaną, bezpieczną i smaczną wodę, która jest zdatna do picia.

Warto zaznaczyć, że używanie dzbanka filtrującego pozwala również ograniczyć zużycie plastikowych butelek. Średnio jeden filtr wystarczy Ci na miesiąc. Przez ten czas przefiltruje ok. 200 litrów wody. Poza tym taką wodę możesz wykorzystać na wiele sposobów. Oprócz nawadniania organizmu świetnie nada się do czajnika, ale również do picia. Proces filtracji usuwa kamień, który powstaje w urządzeniach. Przez to przygotowywanie kawy, herbaty czy posiłków jest znacznie smaczniejsze niż ze zwykłej wody kranowej.

Czy warto filtrować wodę w dzbanku filtrującym?

W dłuższej perspektywie używanie dzbanka filtrującego zdecydowanie się opłaca. Istnieje spora liczba korzyści, płynących z korzystania z modeli filtrujących wodę. Są to między innymi wygoda i komfort użytkowania, oszczędność pieniędzy, a także troska o środowisko naturalne. Dzięki dzbankom możesz mieć świeżą i smaczną wodę bez generowania zbędnych odpadów. Dzbanek filtrujący Brita pozwoli Ci na bardzo dokładne filtrowanie wody kranowej, więc nie musisz martwić się, że do Twojej szklanki dostaną się jakieś drobnoustroje czy kamień.

Filtrowanie wody jest również możliwe w jeszcze bardziej ergonomicznych urządzeniach. Producenci dzbanków poszerzyli swój asortyment o butelki filtrujące. Ich pojemność przeważnie mieści się w zakresie od 0,6 do 0,75 litrów, więc z łatwością zabierzesz je ze sobą. Butelki filtrujące są świetnym rozwiązaniem dla aktywnych osób, które chcą cały czas się nawadniać. Butelka filtrująca ze względu na swój rozmiar idealnie sprawdzi się w podróży, na rowerze czy nawet na zwykłe wyjście do miasta, ponieważ zmieści się zarówno w torbie, jak i w plecaku.

Jeśli stosujesz dzbanek filtrujący 4l, jesteś w stanie w znaczący sposób ograniczyć zużycie plastiku, dzięki czemu zadbasz o środowisko. Tak duża pojemność sprawi, że nie musisz co chwilę kupować zwykłych butelek wody, a to z pewnością pozytywnie wpłynie także na stan Twojego portfela. Poza tym filtr pomaga ograniczyć twardość wody, a im ona mniejsza, tym lepszy smak. Jeżeli wlewasz wodę z dzbanka filtrującego do czajnika, możesz ograniczyć osad kamienny. Jak widać, odniesiesz mnóstwo korzyści, decydując się na zakup dzbanków filtrujących.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 13:50
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.