Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jak suszyć włosy dyfuzorem? Jak suszyć kręcone włosy suszarką z dyfuzorem?

Wbrew pozorom dbanie o włosy kręcone nie jest trudne. Jak prawidłowo je suszyć? Podpowiadamy w artykule.

Dla posiadaczy kręconych włosów suszarka z dyzuforem wydaje się być niezbedna, jak jej używać?

Jak używać suszarki do włosów z dyfuzorem?

Regularna pielęgnacja włosów sprawia, że stają się one błyszczące i mocne. Obecnie na rynku można znaleźć wiele zróżnicowanych kosmetyków oraz akcesoriów, które mają za zadanie pomóc w dbaniu o fryzurę. Chociaż czasami dobór idealnych przyborów do włosów trwa bardzo długo, warto poświęcić mu czas. Zarówno urządzenia, jak i stylizator należy idealnie dobrać do rodzaju kosmyków oraz pożądanego efektu.

Nie wszyscy wiedzą, w jaki sposób pielęgnować kręcone włosy, a więc traktują je podobnie jak proste, co w efekcie prowadzi do utraty skrętu. Wówczas należy poświęcić wiele troski i czasu, aby kosmyki ponownie ułożyć w fale lub loki. Odpowiednia suszarka Remington z dyfuzorem znacznie ułatwia to zadanie. Dzięki niej kosmyki schną jednocześnie na całej długości, zapobiegając elektryzowaniu się fryzury. Loki nawet po suszeniu zachowują swój kształt, pozostają sprężyste oraz nawilżone.

Co to jest dyfuzor? To specjalna plastikowa nakładka na głowicę suszarki w kształcie talerza, wyposażona w wystające plastikowe elementy. Dzięki nim powietrze wydostaje się z urządzenia w taki sposób, że pomaga zachować kształt naturalnych loków i fal. Odpowiednio zastosowany dyfuzor w parze z dobranymi indywidualnie kosmetykami formuje miękkie kosmyki odporne na puszenie, atrakcyjne nawet po upływie kilku dni. Ponadto dyfuzor zwiększa sprężystość włosów, a także nadaje im wygląd modnych letnich fal.

Obecnie na rynku dość łatwo można znaleźć suszarkę Braun z dyfuzorem albo płaską nakładką wygładzającą. Aby poprawić jej działanie, trzeba zastosować specjalne kosmetyki, podkreślające kręcenie. Maska dobrana do rodzaju włosów odżywia je, zaś dyfuzor odbija czuprynę u nasady, dzięki czemu uzyskasz wspaniały efekt zarówno na co dzień, jak i od święta. Warto eksperymentować z rezultatami stosowania nowoczesnych akcesoriów do włosów.

Jak przygotować włosy do suszenia dyfuzorem?

Przygotowanie kręconych włosów do suszenia dyfuzorem wbrew pozorom nie jest czasochłonne ani trudne. Warto jednak zapoznać się z garścią praktycznych wskazówek – uwzględniając je w swojej pielęgnacji, masz większe szanse na uzyskanie przyjemnych w dotyku loków. Mycie włosów kręconych najlepiej przeprowadzać za pomocą delikatnego szamponu bez detergentów. Coraz częściej posiadacze loków stosują także olejowanie, czyli dodawanie olejku pielęgnacyjnego do ulubionej odżywki.

Na rynku można znaleźć bardzo dużo różnorodnych odżywek podzielonych zazwyczaj na efekt, który zapewniają. Wówczas warto sięgnąć po specyfiki przeznaczone specjalnie do loków albo takie z działaniem nawilżającym. Zawarte w kosmetykach składniki wnikają do włosów, uzupełniając niezbędne wartości odżywcze. Aby uformować atrakcyjne falowanie lub ciasne sprężynki, środek trzeba wgniatać we włosy od końcówek do góry. Odżywka nakładana na samą skórę głowy powoduje jej przetłuszczanie się.

Czasami przed nałożeniem stylizatora warto odcisnąć z kosmyków nadmiar wody po wypłukaniu odżywki. Wypróbuj te metody i sprawdź, która jest dla Ciebie najlepsza. Kosmetyk stylizujący można aplikować takim samym ruchem jak odżywkę. Wśród dostępnych w sklepach specyfików należy wybrać ten dopasowany do tekstury włosów. Falom wystarczy zwykły żel, natomiast do powstania sprężynek profesjonaliści zalecają krem stylizujący. Silikony w składach kosmetyków obciążają kręcone kosmyki, zwróć zatem uwagę na etykiety produktów.

Kiedy uznasz, że osiągnięty ugniataniem skręt włosów jest wystarczający, przestań dotykać loki, aby nie nastąpiło elektryzowanie. Niektórzy posiadacze kręconej czupryny nakładają na wilgotne włosy specjalny czepek, który ma za zadanie utrzymać kosmyki w danym położeniu przez 30 minut przed suszeniem. Takie działanie z pewnością doskonale sprawdzi się w przypadku drobnych sprężynek, ponieważ gromadzi loki w trwałe, grubsze pasma.

Polecane suszarki z dyfuzorem

Suszarka z dyfuzorem do włosów kręconych – jak je suszyć?

Posiadacze falowanych bądź kręconych włosów często narzekają, że pozostawianie ich do samoczynnego suszenia trwa bardzo długo, nawet do 4 godzin. Jeśli nie zależy Ci na czasie, możesz wypróbować tę metodę. Warto jednak pamiętać, iż mokre włosy ocierające o ubrania niszczą się. Najlepiej więc robić to dość rzadko. Korzystanie z dyfuzora nie tylko przyspiesza proces suszenia, ale także zapobiega utracie pożądanego kształtu kędziorków.

Dobra suszarka Phillips z dyfuzorem powinna posiadać regulację temperatury albo być wyposażona w chłodny nawiew. Częsta stylizacja włosów gorącym powietrzem powoduje naruszenie łusek włosów i zniszczenia. Wbudowany wyświetlacz z powiadomieniami o temperaturze powietrza pozwala na bieżąco dostosować nawiew do potrzeb użytkownika. Warto zadbać także o moc – zbyt silny strumień powietrza może rozdzielić kosmyki i prowadzić do ich puszenia się.

Suszenie włosów suszarką BaByliss z dyfuzorem wbrew pozorom jest bardzo łatwe. Chociaż trwa znacznie krócej niż pozostawienie ich do naturalnego wyschnięcia, i tak zajmuje kilkanaście minut, w zależności od gęstości czupryny. Nie warto przyspieszać tego procesu – najlepsze efekty osiągniesz dokładną, systematyczną pracą. Przesuszenie to z kolei efekt zbyt długiego stosowania urządzenia, trzeba więc przeprowadzać całą pielęgnację świadomie.

Zanim włączysz urządzenie wyposażone w dyfuzor, oddziel średniej wielkości pasmo włosów i połóż ich końcówki na płaskiej części urządzenia, pomiędzy wystającymi elementami. Następnie poprowadź nakładkę do skóry głowy tak, aby utworzył się „koszyczek” z lokami w środku. Akcesorium możesz oprzeć na chwilę na głowie – konstrukcja dyfuzora zapobiega oparzeniom. Tak zebrane loki susz przez kilka minut, a następnie przejdź do kolejnej sekcji. Delikatne roztrzepanie palcami włosów u nasady zwiększa objętość fryzury po suszeniu.

Jak zrobić loki i fale suszarką z dyfuzorem?

Dyfuzor z długimi końcówkami dzięki specyficznej budowie sprawia, że włosy nie rozprostowują się nawet pod naporem powietrza wypływającego z suszarki. Kosmyki wysychają jednocześnie na całej długości, a więc wilgotne końcówki nie obciążają loków i w ten sposób zachowują kształt. Jeśli chcesz, aby suszenie trwało nieco krócej, możesz na krótko zmieniać nawiew suszarki – wysoka temperatura przyspiesza znacznie cały proces. Nie należy jej jednak nagminnie stosować; przed suszeniem na gorąco warto zastosować spray termoochronny.

Opisany wyżej proces możesz także wypróbować, jeśli masz proste lub falowane włosy, a chcesz wydobyć odpowiedni skręt. Warto wówczas zastosować odpowiednie kosmetyki, które utrwalą teksturę. Dyfuzor z krótkimi końcówkami doskonale sprawdza się też w sytuacjach, kiedy zawinięte w wałki loki są wciąż wilgotne, a Tobie brakuje czasu, aby wymyślić inną fryzurę. Specjalna suszarka z jonizacją sprawi, że kosmyki z papilotów zachowają pożądany kształt.

Jeżeli po pierwszym suszeniu z zastosowaniem dyfuzora kształt Twoich włosy nie spełnia oczekiwań, nie zaprzestawaj prób wydobycia skrętu. Bardzo często kosmyki muszą przystosować się do nowego ułożenia i dopiero z czasem zaczną formować trwałe loki. Opisany wyżej proces stylizacji oraz pielęgnacji warto więc stosować przez kilka tygodni lub miesięcy, aby uzyskać pożądane rezultaty. Podczas tych prób można zmieniać kosmetyki czy sposób ugniatania, jednak suszarka z zimnym nawiewem i dyfuzorem to podstawa wymarzonej fryzury.

Aby jeszcze bardziej poprawić stan kręconych kosmyków, wprowadź do swojej pielęgnacji kilka zmian. Czesanie na sucho powoduje łamanie włosów. Unikaj gwałtownego pocierania loków ręcznikiem, ponieważ prowadzi to do utraty skrętu. Aby zatrzymać bolesne wyrywanie włosów, wybieraj gumki bez metalowych elementów. Wprowadź dodatkowo olejowanie przy każdym myciu, a po kilku tygodniach z pewnością zauważysz różnicę w kondycji całej fryzury.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 20:38
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.