Udostępnij
Skomentuj

Jak przenieść zdjęcia na kartę pamięci?

Przenoszenie plików na kartę SD pozwala zwolnić miejsce. Sprawdź, jak przenieść zdjęcia na kartę pamięci.

Dzisiaj każdy telefon posiada swoją pamięć wewnętrzną, w której domyślnie zapisywane są wszystkie dane. Większość też ma slot na kartę rozszerzającą wolną przestrzeń. Karta pamięci microSD albo karta pamięci SD pozwalają przenieść na nie wybrane zbiory informacji, aby zostawić więcej miejsca we wbudowanym nośniku smartfona, gdzie instaluje się gry i aplikacje. Podobną funkcję spełniają one w urządzeniach elektronicznych takich jak aparaty, kamery czy nawet laptopy. Zastanawiasz się, jak przenieść zdjęcia na kartę pamięci? Tego dowiesz się z naszego poradnika.

Jak przenieść zdjęcia na kartę pamięci SD lub microSD?

Warto wiedzieć, jak przenieść zdjęcia z pamięci telefonu na kartę SD, ponieważ tę czynność wykonuje się zdecydowanie najczęściej. W erze innowacyjnych technologii, kiedy komórką da się robić wspaniałe zdjęcia, nietrudno o zapełnienie sprzętu ogromną liczbą fotografii. Tego rodzaju pliki można z łatwością przetransportować, chociażby na kartę pamięci SanDisk, zyskując obszar dla nowych programów.

Dlaczego w kwestii przenoszenia plików na kartę SD zazwyczaj przerzuca się właśnie obrazy, a oprócz nich także filmy i dokumenty? Powodem jest przede wszystkim fakt, że nie jest realne zapisanie na przykład gier na tego typu nośniku. Muszą one być instalowane w podzespołach urządzenia mobilnego, aby prawidłowo z nim współpracowały. Niektóre z nich potrafią działać, znajdując się jednocześnie w karcie pamięci, ale zdarza się to niezwykle rzadko.

A zatem jak przenieść zdjęcia na kartę pamięci? Xiaomi i każda z obecnych aktualnie na rynku marek ma w swojej ofercie tanie telefony z niewielką ilością wolnej przestrzeni, więc wiedza na ten temat niewątpliwie może Ci się przydać. Okazuje się ona zresztą pomocna również, gdy posiadasz droższy model z dużą pojemnością, ale chcesz swoje zdjęcia przerzucić, chociażby do laptopa albo drugiego smartfona. Przy użyciu karty SD lub microSD dokonasz tego bez problemu.

Jak przenieść zdjęcia na kartę pamięci – sposoby

Istnieją dwa podstawowe sposoby na to, jak przenieść zdjęcia na kartę pamięci ze smartfona (niezależnie od tego, czy będziemy mieli kartę pamięci ADATA, Transcend, czy innego producenta). W pierwszym przypadku należy skorzystać z funkcji systemowych, a w drugim trzeba użyć specjalnej aplikacji pobranej wcześniej ze sklepu Google Play. Wykonując po kolei zaprezentowane poniżej kroki, bardzo szybko i przede wszystkim skutecznie osiągniesz cel. Pora zatem przejść do tego, jak przenieść zdjęcia z telefonu na kartę pamięci prawidłowo.

W celu przenoszenia plików na kartę SD lub microSD otwórz najpierw ustawienia telefonu, a następnie znajdź zakładkę prowadzącą do zgromadzonych w urządzaniu dokumentów. W dalszej kolejności poszukaj folderu ze zdjęciami – zazwyczaj zapisywane są one w jednym miejscu. Później przytrzymaj palec na katalogu z fotografiami. Powinno otworzyć się menu – naciśnij na opcję przeniesienia do karty pamięci. Poczekaj chwilę, aż proces zakończy się i finalnie sprawdź, czy wszystko się powiodło.

W praktycznie każdym współczesnym smartfonie opisany wyżej schemat wygląda identycznie. Ewentualne różnice mogą dotyczyć lokalizacji wymienionych funkcji oraz zbiorów. Jednak w zdecydowanej większości przypadków raczej nie napotkasz kłopotów przy ich namierzaniu. Producenci dbają o wygodę użytkowników – struktura oprogramowania pozwala na błyskawicznie zauważenie właściwego modułu i włączenie go zaledwie jednym kliknięciem. Resztą automatycznie zajmuje się specjalnie opracowany algorytm.

W drugim ze wspomnianych wcześniej sposobów wyręcza Cię aplikacja. Jeśli masz smartfona z systemem Android, wejdź do sklepu Play i pobierz program do transportowania danych. Jeżeli posiadasz iPhone’a, to postąp analogicznie – bez problemu uzyskasz dostęp do tego rodzaju software. Potem uruchom go i rób kolejno wszystko, o co sprzęt Cię poprosi. Wiesz już, jak przenieść zdjęcia na kartę pamięci Samsung lub takie samo akcesorium od innej firmy.

Pamiętaj jednak, żeby dokładnie skontrolować bezpieczeństwo konkretnego softu. Kieruj się opiniami użytkowników, którzy wcześniej z niego korzystali. Wtedy zyskasz pewność, że nie stracisz swoich zdjęć podczas zmiany lokalizacji zapisu. Na ten aspekt powinieneś zwrócić szczególną uwagę, gdyż w Internecie nie brakuje osób próbujących wykradać różnego typu informacji. Pozytywne oceny świadczą o braku większego zagrożenia.

Zdjęcia iPhone – jak przenieść je na kartę SD?

Jak wiadomo, telefony od Apple nie mają slotu na kartę SD. Przesyłanie plików w tym przypadku nie będzie takie proste. W jaki sposób najłatwiej to zrobić? Jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer? To oczywiście jedyna droga do tego, by ostatecznie fotografie znalazły się na karcie SD.

Oczywiście można wziąć odpowiedni kabel USB i w ten sposób przesłać pliki. Jak inaczej przesłać zdjęcia? iCloud z pewnością Ci z tym pomoże. To najprostszy sposób na to, jak przenieść zdjęcia z telefonu na komputer. Nie wymaga ono kabla ani posiadania urządzenia w pobliżu. Podobnie można postąpić, jeśli zastanawiamy się, jak przenieść zdjęcia z Google na kartę pamięci. Logowanie na stronie oraz przerzucenie zdjęć na nośnik z poziomu komputera to najłatwiejsza opcja.

W przypadku iPhone’ów można też bez problemu przesyłać dane między urządzeniami z systemem iOS. Jak przenieść zdjęcia z telefonu na telefon lub tablet w takim przypadku? Tu wystarczy jedynie zrobić back-up na jednym z urządzeń oraz zalogować się na konto w drugim urządzeniu.

Po co przenosić zdjęcia na kartę pamięci?

Wspomnieliśmy o tym na początku tego poradnika – głównie w celu uzyskania wolnej przestrzeni w nośniku wbudowanym w telefon. Znajomość odpowiedzi na pytanie, jak przenieść zdjęcia z pamięci wewnętrznej na kartę SD daje Ci poza tym możliwość przyspieszenia pracy smartfona oraz przerzucania obrazów na pozostałe urządzenia elektroniczne w zależności od potrzeb. Dzięki, chociażby karcie pamięci Kingston lub karcie pamięci GoodRam realne staje się noszenie ukochanych fotografii przy sobie i w razie konieczności zapisanie w dowolnym gadżecie wyposażonym w odpowiedni slot.

Przenoszenie plików na kartę SD – czy warto to robić?

Przenoszenie plików na kartę SD opłaca się szczególnie w sytuacji, kiedy Twój smartfon zapewnia Ci zbyt mało miejsca na pliki. Wtedy po kilku miesiącach użytkowania sprzętu okazuje się, że nowe zdjęcia i filmy muszą albo zastąpić stare, albo od razu zniknąć. Wówczas przekazanie wszystkich zrobionych do tej pory materiałów na kartę SD ratuje Cię przed ich utratą. Ogólnie rzecz biorąc, warto wiedzieć, jak przenieść zdjęcia na kartę pamięci. Huawei, Samsung, Motorola – marka nie ma znaczenia, ponieważ w każdym modelu cały proces przebiega niemal identycznie.

Podsumowując, jeżeli będziesz kierować się wskazówkami zaprezentowanymi w powyższym poradniku, nie musisz martwić się, jak przenieść zdjęcia na kartę pamięci. LG i inni producenci telefonów zawsze wyposażają tworzone przez siebie urządzenia w funkcję szybkiego i łatwego transportowania danych z pamięci wewnętrznej do karty SD. Wystarczy, że znajdziesz właściwą opcję w ustawieniach według opisanej wcześniej instrukcji, a resztę system wykona za Ciebie automatycznie.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Dyski HDD - Pendrive - Dyski SSD

Udostępnij
5,0
4 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 11:10
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.