Udostępnij
Skomentuj

Jak ostrzyc się samemu maszynką do włosów – poradnik

Zadbana fryzura jest wizytówką człowieka. Można ją wykonać samodzielnie i osiągnąć spektakularne efekty.

Strzyżenie włosów w domu to popularna alternatywa dla wizyt w salonie fryzjerskim. Jak obciąć włosy maszynką?

Jak się samemu ostrzyc przy pomocy maszynki do włosów?

Wizytę w salonie fryzjerskim można zastąpić strzyżeniem wykonanym we własnym domu. Do tego potrzebna jest odpowiednia maszynka elektryczna oraz przemyślany plan działania. Dzięki temu urządzeniu skrócisz włosy w dogodnym dla siebie czasie i miejscu. Podstawę stanowi dobór modelu, za pomocą którego wykonasz planowaną fryzurę bez większego wysiłku. W ofercie Morele znajdziesz maszynki, które posłużą bezawaryjnie przez długie lata. Wystarczy przestrzegać kilku głównych zasad obsługi, by móc odkryć w sobie nowe umiejętności i talenty.

Aby poprawnie ściąć włosy, warto przed rozpoczęciem zadania zdobyć choćby podstawowe informacje o technice i sposobie obsługi maszynki. Opis zamieszczony przez producenta, filmy instruktażowe czy poradniki są doskonałym źródłem inspiracji. Warto korzystać z doświadczenia zdobytego przez innych użytkowników i fryzjerów umieszczonych w sieci. Należy określić dokładnie, jaki efekt Cię interesuje. Długość strzyżenia to podstawa. Dlatego też regulowane grzebienie z automatyczną blokadą, które posiada maszynka do włosów Braun, pozwolą na precyzyjne, samodzielne osiągnięcie celu.

Brak czasu, wolnych terminów u stylisty lub możliwości wyjścia do salonu fryzjerskiego to już nie problem. Chęć zaoszczędzenia pieniędzy czy po prostu podjęcie wyzwania to doskonałe powody, by spróbować własnych sił. Strzyżenie męskie klasyczne jest wykonywane najczęściej. Jednakże dotyczy to oczywiście coraz częściej także kobiet, które z upodobaniem eksperymentują z własnym wyglądem. Na krótko przycięte włosy pasują każdemu, niezależnie od wieku. Zwłaszcza młode osoby mogą wykazać się swoją kreatywnością w tej dziedzinie.

Samodzielne strzyżenie – poradnik krok po kroku

Kiedy zastanawiasz się, jak ostrzyc mężczyznę, kobietę bądź nastolatka z sukcesem i bez stresu, to doskonale trafiłeś. Zapoznaj się z podstawowymi zasadami i z odwagą przystępuj do dzieła.

 • Przygotuj urządzenie – maszynka do strzyżenia włosów musi być sprawna i prawidłowo przygotowana do pracy. Przed podłączeniem jej do prądu lub ładowarki baterii sprawdź, czy wszystkie części zamontowane są prawidłowo, tak, jak wskazuje instrukcja obsługi.
 • Zachowaj ostrożność – urządzenie elektryczne powinno znajdować się z dala od źródła wody, ognia oraz poza zasięgiem dzieci. Dlatego też obsługując strzyżarkę podłączoną do prądu, zachowaj szczególną ostrożność.
 • Utrzymuj higienę – w domowym salonie fryzjerskim korzystaj tylko z czystych i zdezynfekowanych sprzętów, by uniknąć podrażnienia skóry. Sprawdź dokładnie, jak czyścić maszynkę do strzyżenia.
 • Ustal cel – dostosuj urządzenie do tego, jaką fryzurę w danej chwili wykonujesz. Dotyczy do zwłaszcza nakładki umożliwiającej ustawienie długości cięcia. Prawidłowe strzyżenie, przycinanie, podcinanie i golenie jest możliwe tylko wtedy, gdy doskonale wiesz, co robić. Przygotuj zdjęcie, na którym będziesz się wzorować, i na bieżąco kontroluj postępy swoich poczynań.
 • Zachowaj spokój – dokładnie i bez pośpiechu operuj maszynką do strzyżenia włosów. Unikaj emocji, pewną ręką wykonuj ruchy, by wykonać strzyżenie starannie i dokładnie.
 • Daj sobie czas – cieniowanie włosów maszynką jest zadaniem czasochłonnym, nawet dla doświadczonej osoby. Przystępując do tej czynności, zaplanuj swój dzień tak, by rozważnie zrealizować swój cel.
 • Długie włosy obetnij nożyczkami – na tyle, by ostrza maszynki mogły spełnić swoją funkcję. Stopniowe skracanie włosów okazuje się kluczem do sukcesu.
 • Dokładnie rozczesz – aby poplątane włosy nie blokowały swobodnego przemieszczania się grzebienia i ostrzy.
 • Sprawdzaj efekt – na bieżąco obserwuj rezultaty metamorfozy i miej kontrolę nad efektem końcowym.
 • Odpowiednia konserwacja – model wodoodporny możesz po każdym strzyżeniu umyć pod bieżącą wodą, a następnie odłożyć do wyschnięcia. Regularne czyszczenie z pozostałych po cięciu włosków ułatwia dedykowany do tego celu mały pędzelek i zapewnia prawidłowe funkcjonowanie oraz bezawaryjność.
 • Pielęgnacja – skóra głowy wymaga szczególnej uwagi tuż po skończonych zabiegach fryzjersko-kosmetycznych. Użyj delikatnego szamponu do włosów i ciesz się swoim nowym wyglądem.

Polecane modele maszynek do włosów

Jaka maszynka będzie najlepszą maszynką do strzyżenia włosów w domu?

Zróżnicowana oferta produktów z dziedziny małego AGD sprawia, że klient indywidualny, bez doświadczenia, może z powodzeniem korzystać ze sprzętu dla profesjonalistów. Fryzjerzy pracujący na co dzień wiedzą, że warto, by maszynka do strzyżenia włosów w domu była lekka i wygodna do trzymania w dłoni. Ergonomicznym kształtem charakteryzuje się na przykład maszynka do włosów Wahl. Dzięki temu komfort działań fryzjerskich okaże się jeszcze większy. Precyzja ruchów ogranicza również szanse, by zaciąć się w trudniej dostępnych miejscach na głowie.

Każda strzyżarka zaopatrzona jest w bardzo trwałe ostrza, często niewymagające nawet ostrzenia, które posiada na przykład maszynka do włosów Remington. Przy odpowiednim użytkowaniu najnowocześniejszego sprzętu, w niepamięć odeszły tępe ostrza, konieczna ich wymiana czy poszukiwanie sposobów, by je naostrzyć. Samoostrzące się będą po latach użytkowania równie ostre jak w dzień zakupu.

Niezawodność deklarowana przez producentów najlepszych marek oraz dodatkowe akcesoria, to elementy, na które warto zwrócić uwagę.

Kolejną istotną kwestią przy zakupie jest wybór rodzaju zasilania. Maszynka bezprzewodowa sprawdza się doskonale na użytek domowy. Ma poręczny kształt i można ją spakować na wyjazd, nawet do miejsca z niedostępnym źródłem prądu. Kontrolka ładowania wskazuje czas ładowania baterii i możliwy czas pracy danego egzemplarza. W tym wypadku niska waga sprzętu, jego niewielkie rozmiary i efektywność są bardzo ważne. Nasadka grzebieniowa oferowana w różnych rozmiarach, nożyczki czy futerał zwiększają atrakcyjność danego modelu.

Jak samodzielnie obciąć męskie włosy maszynką, jak się do tego przygotować?

Jeśli posiadasz już wybrany produkt, to czas, by przygotować się do działania. Jeszcze raz przeczytaj dokładnie instrukcję obsługi i ustal pomieszczenie, w którym przeprowadzisz obcinanie włosów. Usuń z niego zbędne elementy, ograniczające swobodę ruchów oraz takie, które trudno jest wyczyścić, jak na przykład dywany. Najpopularniejszym z nich bywa zazwyczaj łazienka. Może to być jednak każde inne, dobrze oświetlone miejsce.

Niezbędne również okazuje się lusterko. Jedno ustawione frontem do twarzy i drugie, do obserwacji tego, jak prezentuje się tył głowy, boki głowy czy włosy na szyi. Jest to niezwykle ważne, by dokładnie widzieć i korygować strzyżenie na każdym jego etapie. Maszynka bezprzewodowa zapewnia dużą swobodę ruchów. Urządzenie działające na zasilanie sieciowe wymusi miejsce blisko kontaktu. W opisie produktu znajdziesz również informację o tym, czy odpowiednimi i rekomendowanymi są suche, czy lekko wilgotne włosy. Odpowiednia maszynka dodatkowo goli nawet najkrótsze włoski, pozwalając odświeżyć istniejącą już fryzurę.

Aby zadbać o swój komfort i czystość, potrzebna jest także peleryna bądź ręcznik, które rozłożysz na ramionach, w celu ochrony ubrań oraz ułatwienia utrzymania porządku w miejscu wykonywanej czynności. Pewną ręką prowadź maszynkę. Aby prawidłowo skrócić włosy na karku i krótsze boki ustaw ostrze przeciwnie do kierunku wzrostu włosów. Proste linie cięcia uzyskasz, kierując je natomiast zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Bokobrody możesz z łatwością wycieniować na prosto, umożliwia to nowoczesna maszynka do włosów Philips.

Jeśli myślisz o samodzielnym skróceniu włosów, bądź też o dokonaniu poprawek po skończonej już wizycie w salonie fryzjerskim, to wiedz, że w naszym sklepie znajdziesz sprzęt, którego używanie daje wiele satysfakcji. Połączenie doświadczenia i nabywanej z czasem wprawie, wkrótce da doskonałe efekty. Posiadając maszynkę do włosów, o każdej porze możesz przystąpić do metamorfozy swojej fryzury, nadając jej niepowtarzalny charakter.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 12:42
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.