Udostępnij
Skomentuj

Jak działa okap teleskopowy i czym się charakteryzuje? Poznaj szczegóły!

Wysokiej jakości okap teleskopowy znajdzie zastosowanie w każdej kuchni. Sprawdź, jak wybrać najlepszy model.

Dobry okap teleskopowy to rozwiązanie, które idealnie poradzi sobie z nieprzyjemnym zapachem podczas gotowania. Niekwestionowanym atutem tego rozwiązania jest relatywnie niewielki rozmiar, co sprawia, że sprawdzi się również w mniejszych kuchniach. W niniejszym poradniku poznasz wszystkie szczegóły na temat tych niezwykle funkcjonalnych urządzeń. Przekonaj się, na co należy zwrócić uwagę i wybierz model idealnie dostosowany do własnych potrzeb.

Polecane okapy kuchenne

Okap teleskopowy – czym się wyróżnia?

Okap teleskopowy oprócz niewielkich rozmiarów oferuje bardzo wysoki komfort użytkowania oraz kapitalną skuteczność eliminowania przykrych zapachów. Oczywiście przed zakupem powinniśmy wziąć pod uwagę pełną specyfikację techniczną i na tej podstawie wybrać model, który sprawdzi się w naszej kuchni. Ważne będą również opinie użytkowników oraz recenzje, jakie możemy znaleźć w sieci. Oferta jest bardzo bogata i zróżnicowana.

Okap teleskopowy – co to jest?

Wśród klientów poszukujących nowoczesnych rozwiązań dla kuchni, nie brakuje osób, które po raz pierwszy spotykają się z terminem okap teleskopowy – co to znaczy? Do tego typu urządzeń zaliczamy okapy  z filtrem węglowym zainstalowane pod szafką, które stanowią jej integralny element. Urządzenie działa w obiegu zamkniętym. Wiele modeli można zainstalować również w pomieszczeniach pozbawionych filtra kominowego. Niekiedy klienci pytają o różnicę – okap podszafkowy a teleskopowy. Pod taką nazwą znajdziemy podobne urządzenia. Tak jak wspomnieliśmy – okap teleskopowy z łatwością zamontujemy na dnie szafki dzięki wysuwanej szufladzie. Natomiast okap podszafkowy stanowi dużo prostszą konstrukcję. Oczywiście w kwestii podstawowych funkcji, sprzęty te nie różnią się od pozostałych okapów. Zadaniem każdego z nich jest pochłanianie nieprzyjemnych zapachów i szkodliwych oparów. Okap podszafkowy czy teleskopowy poradzi sobie z tym doskonale. Oczywiście warto wybierać sprawdzone rozwiązania.

Okap teleskopowy – jak działa?

Warto wiedzieć, jak wygląda zasada działania okapu teleskopowego. Otóż urządzenie może oferować dwa tryby pracy. Pierwszy to wyciąg – okap teleskopowy w kuchni zasysa powietrze, które usuwane jest przez szyb wentylacyjny. Takie rozwiązanie jest bardzo skuteczne, jednak wymaga przewodu kominowego, dlatego nie sprawdzą się wśród mieszkańców bloków. Drugą grupę urządzeń stanowią okapy teleskopowe, które działają w trybie pochłaniacza. Dzięki temu nie musimy podłączać ich do wentylacji. Powietrze oczyszczane jest przez filtry, po czym ponownie trafia do kuchni. Za pochłanianie zapachów odpowiadają filtry węglowe. Natomiast przy eliminowaniu cząsteczek tłuszczu sprawdzi się filtr aluminiowy, akrylowy, metalowy lub fizelinowy. Oczywiście należy je regularnie wymieniać, aby okap pracował prawidłowo. Warto dodać, że okap teleskopowy może działać przy różnej mocy, a parametr ten będziemy z łatwością regulować. Obsługa urządzenia nie sprawia żadnych trudności i każdy poradzi sobie z tym doskonale.

Okap teleskopowy – czy sprawdzi się w małej kuchni?

Okap teleskopowy czy podszafkowy zagwarantuje wysoką funkcjonalność w mniejszych kuchniach. Wszystko za sprawą niewielkich rozmiarów. Urządzenie zamontujemy pod szafką. Dzięki czemu będzie niemal niewidoczne i nie wpłynie negatywnie na stylistykę wnętrza kuchennego. Taka konstrukcja to ogromny atut, który przemawia za zakupem tegp właśnie urządzenia. Inne okapy zajmują wiele miejsca, które można by wypełnić przydatną półką lub ładną dekoracją. To wręcz idealna propozycja dla osób, które gotują w niewielkich wnętrzach kuchennych/ Zdecydowanie warto postawić na minimalizm i komfort użytkowania. Okap teleskopowy znalazł już zastosowanie wśród setek zadowolonych klientów. Kupujący mogą wybierać spośród wielu zróżnicowanych urządzeń pod kątem ceny, specyfikacji i renomy producenta. Każdy z pewnością wybierze idealny sprzęt dla siebie.

Okap teleskopowy w kuchni – na co zwrócić uwagę?

Zanim zdecydujemy się na zakup urządzenia, powinniśmy dokładnie przeanalizować opis produktu, w którym znajdziemy wszystkie informacje na temat specyfikacji technicznej danego sprzętu. Dzięki temu z łatwością wybierzemy model, który z pewnością spełni swoje zadanie. Oto elementy, na które koniecznie należy zwrócić uwagę.

  • Wymiary – każdy okap teleskopowy jest niewielkim urządzeniem. Jednak należy dostosować rozmiar do konstrukcji szafki. Zadbaj o to, aby oba elementy idealnie do siebie pasowały.
  • Wydajność – określa maksymalną ilość powietrza, jaka może zostać przefiltrowana w ciągu jednej godziny.
  • Poziom hałasu – zdecydowanie warto wybierać urządzenia, które nie działają zbyt głośno. Dzięki temu będziemy mogli skupić się na rozmowie czy posłuchać radia.
  • Rodzaj oświetlenia – dobrą praktyką jest wybór urządzeń z oświetleniem LED. To bardzo energooszczędne rozwiązanie.
  • Renoma producenta – doskonałym wyborem będzie okap podszafkowy czy teleskopowy jednej z uznanych firm, które już od wielu lat dyktują rynkowe trendy.
  • Cena – rozpiętość cenowa urządzeń jest dosyć duża. Za te najtańsze modele zapłacimy około 150 zł. Natomiast te najbardziej zaawansowane kosztują około 2300 zł.

Łatwo zauważyć, że istnieje wiele ważnych czynników, z którymi należy zapoznać się przed zakupem. Dzięki temu z łatwością wybierzemy rozwiązania, które wpiszą się w zakres naszych preferencji. Wybierz jeden z modeli i ciesz się komfortowym gotowaniem bez przykrych zapachów. To doskonała propozycja dla wymagających klientów.

Polecane artykuły
Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:59
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.