Udostępnij
Skomentuj

Jak działa odtwarzanie muzyki przez Bluetooth? Czy warto?

Odtwarzanie muzyki przez Bluetooth nie wymaga podpinania żadnych kabli. Jak sparować urządzenia? Sprawdź!

Jak bez żadnych kabli odtwarzać muzykę? Sposobem na to okazuje się być Bluetooth. Dzięki tej technologii będziemy mogli włączać ulubione piosenki bez martwienia się o kable.

Jak odtwarzać muzykę przez Bluetooth?

Bluetooth to standard obsługiwany na całym świecie. Technologia umożliwia bezprzewodową komunikację między urządzeniami cyfrowymi i pozwala na łączenie ze sobą różnych sprzętów, np. telefonu i zestawu audio. Aby skorzystać z połączenia Bluetooth, nie potrzeba żadnych przewodów, sparowane elementy nie muszą też być blisko siebie. Zasięg technologii Bluetooth wynosi około 10 metrów, co ułatwia korzystanie z urządzenia gdy jest się w innym pomieszczeniu, lub gdy leży ono w kieszeni.

Polecane głośniki Bluetooth

Odtwarzanie muzyki z telefonu na głośniku Bluetooth

Odtwarzanie muzyki przez Bluetooth ułatwi Ci odpowiedni bezprzewodowy głośnik mobilny. Muzyka na telefon przez Bluetooth, puszczana przez takie akcesorium, będzie głośniejsza oraz lepszej jakości niż gdyby wykorzystać w tym celu głośnik wbudowany w smartfonie. Co ciekawe, do telefonu można podłączyć więcej niż jedno urządzenie audio – w ten sposób łatwo da się osiągnąć wielokanałowy dźwięk przestrzenny.

Puszczanie muzyki z telefonu w samochodzie

Bardzo popularnym zastosowaniem technologii Bluetooth jest puszczanie muzyki przez Bluetooth w samochodzie. W tym celu potrzebny będzie odtwarzacz – smartfon lub tablet z odpowiednią funkcją oraz system nagłośnienia w aucie, również posiadający taką opcję. Puszczanie muzyki z telefonu w samochodzie sprawdzi się w szczególności podczas długich podróży oraz przy braku łączności radiowej. Urządzenia można sparować ze sobą w przeciągu kilku sekund.

Odtwarzanie muzyki przez Bluetooth na słuchawkach

Puszczanie muzyki przez Bluetooth może mieć zastosowanie także wtedy, gdy użytkownik chce posłuchać ulubionych utworów na słuchawkach. W tym celu należy połączyć z telefonem zestaw słuchawkowy, obsługujący technologię Bluetooth. Wystarczy jedno kliknięcie, by sparować ze sobą sprzęty i cieszyć się czystym dźwiękiem wysokiej jakości – bez konieczności podpinania kabli czy też konfigurowania.

Czy warto korzystać z głośników Bluetooth do smartfona?

Głośniki Bluetooth to przenośne lub stacjonarne akcesoria do odtwarzania dźwięku. Sprawdzą się na każdą okazję – skorzystamy z nich w domu, w biurze, a nawet podczas wyjazdów. Główne zalety bezprzewodowych akcesoriów muzycznych to:

 • brak kabli;
 • łatwa instalacja i parowanie ze sobą urządzeń;
 • możliwość skorzystania z łączności bezprzewodowej Bluetooth, WiFi oraz NFC.

Rynek głośników Bluetooth do smartfonów jest bardzo bogaty, w związku z czym każdy znajdzie odpowiedni model dla siebie. Audiofile także!

Nowoczesne głośniki Bluetooth mogą pracować na baterii, akumulatorze lub nawet być zasilane energią słoneczną. Niektóre z nich posiadają funkcję powerbanku, dzięki czemu nie trzeba ich często ładować. Modele mono oferują przeciętną jakość dźwięku i nadają się do odsłuchiwania audiobooków lub prowadzenia rozmów, natomiast głośniki stereo o dużej mocy i funkcjach wzbogacających jakość dźwięku, służą do odtwarzania muzyki.

Najprostsze modele głośników Bluetooth zostały wyposażone we włącznik i wyłącznik oraz przyciski głośności. Te bardziej rozbudowane umożliwiają przełączanie utworów i obsługiwanie nie tylko za pomocą smartfona, ale i także wykorzystując panel sterowania na obudowie kolumny. Jeśli bezprzewodowy sprzęt audio ma być wykorzystywany w plenerze, lepiej wybierać modele pyło- i wodoszczelne – wtedy unikniemy ryzyka uszkodzenia akcesorium.

Ciekawe funkcje głośnika bezprzewodowego, w które może być wyposażony to:

 • dodatkowe złącza, np. AUX;
 • wbudowane radio i odtwarzacz MP3;
 • multipoint, czyli jednoczesne połączenia kilku urządzeń;
 • obsługa połączeń telefonicznych;
 • podświetlenie LED;
 • kolorowa, ozdobna obudowa;
 • praktyczne udogodnienia, np. wersje z opcją zawieszenia na ścianie lub przyczepienia za pomocą ssawki we wnętrzu samochodu;
 • oprogramowanie do zarządzania jakością odtwarzanego dźwięku.

Ile kosztują głośniki Bluetooth do smartfona?

Mini-głośniki Bluetooth do smartfona zakupisz w Morele w cenie już od 15 do 30 złotych. Za większe modele zapłacisz za nieco więcej, bo 100-300 złotych. Taki sprzęt audio może być używany w domu lub w plenerze. Znajdziesz u nas modele wodoszczelne, które zamontujesz w łazience lub zabierzesz nad jezioro oraz głośniki o niebanalnym designie, będące piękną dekorację do mieszkania lub domu.

W Morele oferujemy zestawy głośnikowe Bluetooth z funkcją karaoke, idealne na imprezy firmowe i uroczystości rodzinne, sterowane bezprzewodowym pilotem. Znajdziesz także klasyczne odbiorniki o kształcie sześcianu, których design nawiązuje do stylu minimalistycznego. Dysponujemy również pięknymi, dużymi odtwarzaczami Bluetooth stylizowanymi na boomboxy z dawnych lat. Urządzenia te posiadają wzmocnione tony basowe oraz wyświetlacz LED, przez co ich obsługa jest bajecznie prosta.

Głośniki bezprzewodowe do telefonu sprawdzają się świetnie w samochodzie – nie tylko do słuchania radia, ale i także jako zestaw głośnomówiący dla kierowcy. Dzięki nim można bezpiecznie prowadzić rozmowy przez telefon w trakcie prowadzenia pojazdu. Im większy jest sprzęt audio do odtwarzania bezprzewodowego, tym lepsza jakość dźwięku. Jeśli jednak zależy Ci na dużej mobilności, lepiej zainwestować w wersje o niewielkich rozmiarach.

Jak sparować głośnik multimedialny Bluetooth ze smartfonem?

Parowanie głośnika Bluetooth ze smartfonem nie jest trudne. Cały proces zajmuje kilka chwil. Aby połączyć ze sobą urządzenia, nie trzeba mieć żadnych kabli ani przejściówek. Nie jest także wymagana specjalistyczna wiedza. Poniżej przedstawiamy, jak sparować stacjonarny lub przenośny głośnik do smartfona z telefonem z Androidem oraz z produktem marki Apple. Jeśli podczas wykonywania tej czynności napotkasz na problemy, sprawdź dalszą treść artykułu.

Jak sparować głośnik z telefonem z Androidem?

Aby sparować telefon z Androidem z głośnikiem bezprzewodowym, należy:

 • włączyć głośnik Bluetooth;
 • włączyć w telefonie funkcję Bluetooth;
 • przytrzymać ikonkę Bluetooth dłużej, by uruchomić panel sterowania;
 • nacisnąć przycisk Skanuj;
 • wybrać z listy odpowiedni sprzęt.

Jeśli na liście nie ma nazwy głośnika, trzeba odszukać na obudowie urządzenia specjalny przycisk z symbolem Bluetooth i nacisnąć go.

Iphone podłączony do głośnika

Aby sparować iPhone z głośnikiem bezprzewodowym, należy:

 • włączyć głośnik Bluetooth;
 • wejść w ustawienia telefonu i włączyć funkcję Bluetooth;
 • dotknąć nazwę głośnika, która pojawi się w oknie wyszukiwania.

Urządzenia powinny połączyć się automatycznie. Jeśli nie mogą się znaleźć, konieczne będzie:

 • wyłączenie Bluetooth w telefonie i ponowne aktywowanie funkcji;
 • wyłączenie i ponowne włączenie smartfona.

Od tej pory sprzęty powinny parować się automatycznie, po włączeniu w iPhone funkcji Bluetooth.

Problemy z podłączaniem głośnika do telefonu – jak je rozwiązać?

Niedogodności, które mogą się pojawić podczas podłączania głośnika bezprzewodowego do telefonu to:

 • łączenie się z telefonu z innym urządzeniem (poprzednio parowanym);
 • niepoprawny tryb łączenia;
 • praca w trybie energooszczędnym, który blokuje korzystanie z funkcji Bluetooth;
 • zbyt duża odległość dzieląca parowaną elektronikę.

Rozwiązanie problemu polega najczęściej na przysunięciu do siebie urządzeń, ich wyłączeniu oraz ponownym włączeni.

Jak zrobić przenośny głośnik do telefonu?

Bezprzewodowy głośnik do smartfona zrobisz samodzielnie. Do wykonania głośnika, potrzebna będzie tekturowa rolka, np. po papierze toaletowym lub papierowym ręczniku oraz papierowe kubeczki. W kubkach należy wyciąć otwory wielkości średnicy rolki, tak, by można było połączyć je rolką w środku. W niej samej także trzeba wyciąć dziurę, pasującą do wymiarów smartfona. Następnie wystarczy włożyć telefon do środka. Przenośny głośnik do telefonu – jak zrobić? Już znasz niskobudżetowy sposób, który pomoże Ci podkręcić dźwięk płynące z Twojego smartfona.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:44
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.