Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Czy warto kupić głośnik Bluetooth - wady i zalety

Oferta głośników Bluetooth regularnie się powiększa. Czy warto kupić głośnik Bluetooth?

Głośniki Bluetooth - do czego mogą się przydać?

Głośniki bezprzewodowe z komunikacją Bluetooth cieszą rosnącą popularnością, co nie jest obojętne dla szerokości asortymentu urządzeń tego typu. Obecnie głośniki Bluetooth znajdziemy już w ofercie wielu znanych marek i to w różnorodnych wariantach. Głośniki tego typu mogą mieć wiele różnych zastosowań:

 • Do telefonu – przenośne głośniki do telefonu Bluetooth to popularne rozwiązanie mobilne. Niewielki i poręczny głośnik można zabrać ze sobą niemal wszędzie – na wycieczkę, pod namiot, na spotkanie z przyjaciółmi. Głośniki mobilne Bluetooth są projektowane tak, by oferować komfortową komunikację z telefonami, a także podwyższoną odporność na czynniki zewnętrzne (wiatr, zabrudzenia).
 • Do tabletu lub laptopa – przenośny głośnik Bluetooth może przydać się także jako uzupełnienie tabletu lub laptopa. Choć urządzenia te posiadają własne głośniki, to jednak zewnętrzny głośnik Bluetooth zapewni znacznie lepsze wrażenia dźwiękowe.
 • Do komputera stacjonarnego – głośniki na baterie Bluetooth mogą być użytkowane nie tylko na wycieczce i w ogrodzie, ale także w domu. To alternatywa dla klasycznych głośników komputerowych i rozwiązanie, które pozwala ograniczyć liczbę kabli wokół komputera do minimum.

Polecane głośniki Bluetooth

Głośniki mobilne Bluetooth należy odróżnić od zestawów głośników z funkcją Bluetooth, które posiadają także złącza pozwalające podłączyć je bezpośrednio do komputera. To rozwiązanie hybrydowe, które najlepiej sprawdza się w zastosowaniu stacjonarnym.

Zalety i wady głośników Bluetooth

Przenośny głośnik Bluetooth to popularne i ciekawe rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu sytuacjach. By podjąć decyzję o zakupie w sposób przemyślany i świadomy, warto przyjrzeć się bliżej wszelkim zaletom oraz wadom głośników tego typu.

Zalety i wady głośników Bluetooth

ZALETY

 • Głośnik mobilny Bluetooth doskonale sprawdzi się na wycieczkach i w plenerze, ponieważ do jego użytkowania nie potrzebujemy zasilania.
 • Głośnik przenośny Bluetooth może być w pełni odporny na czynniki takie, jak woda, piach, wiatr i zabrudzenia. Część urządzeń jest wodoodporna, co pozwala użytkować je na basenie.
 • Głośniki Bluetooth mają ciekawy design i świetnie nadają się na prezent.

WADY

 • Pojedynczy głośnik Bluetooth nie zapewni znakomitej jakości dźwięku.
 • Głośniki Bluetooth, które oferują wysoką jakość dźwięku i mają dobre parametry, są kosztowne.

Głośniki bezprzewodowe Bluetooth są funkcjonalnym i wygodnym rozwiązaniem, które ma wiele zalet, ale też kilka mankamentów. Mimo wszystko, głośniki Bluetooth zapewniają lepszy i głośniejszy dźwięk niż samo urządzenie mobilne (smartfon, tablet).

Czy warto kupić głośniki Bluetooth?

Głośniki Bluetooth stwarzają zupełnie nowe możliwości dźwiękowe – dzięki nim można zabrać ze sobą muzykę i to niemal wszędzie. Wiele urządzeń tego typu jest wodoodpornych, co sprawia, że mogą być użytkowane w plenerze, a nawet na basenie.

Głośnik do telefonu Bluetooth to dobre rozwiązanie dla:

 • Osób często bywających w plenerze, na wycieczkach i na mieście. Słuchanie ulubionej muzyki na kompaktowym i praktycznym głośniku będzie bardzo wygodne.
 • Dla tych, którzy nieustannie podróżują. Wyjeżdżając na trekking lub na wycieczkę objazdową nie trzeba rezygnować z możliwości słuchania muzyki lub audiobooków. Mobilny głośnik Bluetooth będzie wygodnym rozwiązaniem.
 • Dla młodzieży – spotkania i imprezy będą jeszcze ciekawsze dzięki możliwości swobodnego puszczania muzyki na głośniku bezpośrednio z telefonu.

Za zakupem głośnika Bluetooth przemawia wiele kwestii, a jak wygląda kwestia kosztów? Głośniki Bluetooth – cena głośników tego typu jest mocno zróżnicowana. Najtańsze urządzenia tego typu znajdziemy już za zaledwie kilkanaście złotych, ale to urządzenia budżetowe. Popularnością cieszą się głośniki Bluetooth ze średniej półki cenowej, a za najdroższe sprzęty tego typu trzeba zapłacić nawet kilkaset złotych.

Głośniki tego typu stanowią zróżnicowaną grupę urządzeń, w której znajdziemy zarówno niedrogi głośnik o ciekawym kształcie, jak również głośnik bezprzewodowy z radiem. Szeroka oferta głośników tego typu oraz duże możliwości ich zastosowania to czynniki, które sprawiają, że warto wziąć pod uwagę ich zakup.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 09:32
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.