Udostępnij
Skomentuj

Czy warto kupić głośnik Bluetooth - wady i zalety

Oferta głośników Bluetooth regularnie się powiększa. Czy warto kupić głośnik Bluetooth?

Głośnik bezprzewodowy jest gadżetem chętnie użytkowanym głównie przez młodzież, ale nie tylko. Urządzenie to ma wiele zalet, choć wad też mu nie brakuje. Warto więc je poznać, by w końcu ustalić, czy głośnik ten faktycznie jest wart zakupu i w jaki sposób go użytkować. Jak podłączyć głośnik Bluetooth do urządzenia i na co zwrócić uwagę, wybierając jeden z nich?

Polecane głośniki Bluetooth

Głośniki Bluetooth – do czego mogą się przydać?

Głośnik Bluetooth może przydać się w bardzo szerokim zakresie. Bez problemu łączy się z telefonem, więc warto wykorzystać go, słuchając muzyki czy oglądając filmy w Internecie. Zapewnia większy komfort słuchania niż słuchawki. Z drugiej strony razem z telefonem tworzy bardzo praktyczny, przede wszystkim mobilny zestaw, który sprawdzi się w plenerze. Umili niejeden piknik i grill w gronie najbliższych. Ten sam głośnik można połączyć z tabletem i laptopem. Zupełnie lepsze brzmienie głośnika zewnętrznego w porównaniu z wbudowanym głośnikiem w dane urządzenie korzystnie wpłynie na pracę i korzystanie z rozrywki w tych urządzeniach.

Głośnik JBL to świetny dodatek również do komputera stacjonarnego. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć oba te urządzenia. Na głośnik zewnętrzny o niewielkich rozmiarach, którego nie trzeba podłączać do PC za pomocą kabli, z pewnością zawsze znajdzie się miejsce. Warto w związku z tym zastanowić się nad zakupem tego gadżetu, chociażby z uwagi na to, że można podłączać go zamiennie do różnych urządzeń – raz do laptopa, innym razem do komputera, a czasem nawet zabrać ze sobą w plener i podłączyć do smartfona czy tabletu. Niejeden tego typu głośnik posiada wbudowany radioodbiornik, więc może działać i umilać czas muzyką z ulubionych stacji radiowych.

Zalety i wady głośników Bluetooth

Na hasło wady i zalety Bluetooth można znaleźć dużo pozytywnych słów, choć zniechęcających do zakupu też nie brakuje. Zacznijmy zatem od tych powodów, dla których warto zainwestować w nowoczesny głośnik na Bluetooth.

Zalety i wady laptopów dla graczy

ZALETY

 • – można go podłączać do wielu urządzeń zamiennie, a głośnik Bluetooth z radiem traktować jako urządzenie samodzielne
 • – można go zabrać w różne miejsca i słuchać ulubionej muzyki, gdzie tylko się chce
 • – regulacja głośności umożliwia dostosowanie jej poziomu do potrzeb użytkownika i sytuacji, w jakiej się znajduje
 • – niektóre modele głośników bezprzewodowych są wodoodporne, więc można spokojnie zabrać je ze sobą nawet na basen czy nad jezioro, bez obaw, że zamoknie i przestanie działać
 • – mały czy duży głośnik Bluetooth świetnie nadaje się na prezent. Wcale nie musi być drogi, a z pewnością jest bardzo przydatny. W związku z tym sprawdzi się w roli upominku na różne okazje i dla różnych osób, a przede wszystkim dla osób młodych
 • – chcąc mieć podłączone głośniki do komputera, nie trzeba stosować żadnych kabli, co eliminuje bałagan na biurku czy po prostu w otoczeniu danego sprzętu

WADY

 • – duży głośnik Bluetooth gwarantuje lepszy dźwięk niż ten z wbudowanego głośnika w laptopie czy tablecie albo telefonie, ale nie zapewni tego samego brzmienia, co zestaw profesjonalnych głośników. Także może nie spełnić oczekiwań wszystkich użytkowników
 • – trzeba przyznać, że nawet mały głośnik Bluetooth, ale dobrej jakości, do tanich nie należy. Chcąc kupić dobry sprzęt, musisz się wykosztować

Czy warto kupić głośnik Bluetooth?

Biorąc pod uwagę to, jakie są wady i zalety Bluetooth, czyli głośnika bezprzewodowego, można praktycznie od razu stwierdzić, że sprzęt ten jest wart zakupu. Nieduży głośnik tego typu warto mieć w każdym domu, gdyż nigdy nie wiadomo, kiedy i komu może się przydać – podczas imprezy plenerowej czy w czasie pracy w ogrodzie i w domu, gdy będzie awaria prądu. Tym bardziej jeśli ktoś lubi słuchać muzyki w laptopie na przykład podczas pracy, taki głośnik bardzo mu się przyda. Na hasło wady i zalety głośnika Bluetooth można znaleźć dużo powodów, dla których naprawdę warto zainwestować w to urządzenie.

Jaki głośnik Bluetooth kupić?

Zatem pytanie, jaki głośnik Bluetooth wybrać? Teraz bez problemu można kupić głośnik Bluetooth mały i duży, z prostymi funkcjami i z wieloma dodatkowymi również. Do tego lepszej i gorszej firmy, droższy lub tańszy. Czym w takim razie się kierować, wybierając jeden z nich? Należy przede wszystkim ustalić, do czego będzie wykorzystywany. Jeśli będzie zabierany w podróże, warto, aby miał pojemną baterię. Poza tym w każdym głośniku liczy się dobre brzmienie. Trzeba więc sprawdzić, jak jest w tym przypadku. Kupując głośnik przenośny Bluetooth do sporadycznego użytku, nie ma sensu zbyt mocno się wykosztowywać.

Jeśli natomiast ma służyć częściej, a nawet codziennie, najlepiej wybrać model wyróżniający się dobrymi parametrami. Tak więc szukając idealnego głośnika, warto zwrócić uwagę między innymi na takie parametry jak:

 • maksymalny czas pracy na baterii,
 • maksymalny zasięg,
 • wersja standardu Bluetooth,
 • moc głośnika,
 • parametry, które wpływają na jakość dźwięku.

Każdy głośnik może mieć różne, inne funkcje. Ciekawym wyborem będzie głośnik, który posiada:

 • wbudowany mikrofon i radio,
 • obsługę asystenta głosowego,
 • możliwość użycia głośnika jako powerbanku.

Dobrze jest również wiedzieć przed zakupem, jakie złącza posiada urządzenie.

Jak sparować głośnik Bluetooth z różnymi urządzeniami?

Głośnik bezprzewodowy najczęściej podłącza się do telefonu. Jak to zrobić? Czynność jest bardzo prosta. Wystarczy w ustawieniach w telefonie wejść w zakładkę Bluetooth i wybrać opcję włącz. Z wyświetlonej na ekranie listy trzeba wybrać nazwę głośnika, z którym telefon ten ma się połączyć. Jeżeli nie ma go na liście, na głośniku należy znaleźć przycisk z nazwą Bluetooth i go wcisnąć. Wówczas powinien wyświetlić się na wyświetlaczu telefonu. A wtedy pozostaje tylko wybrać dany głośnik, by urządzenia błyskawicznie się sparowały. Łączenie głośnika z innymi urządzeniami wcale nie odbywa się inaczej. Niektórzy zastanawiają się, jak podłączyć głośnik Bluetooth do komputera albo jak sparować głośnik Bluetooth z laptopem. Trzeba wyszukać głośnik na tej samej zasadzie, klikając te same hasła.

Jak przedłużyć żywotność baterii w głośnikach Bluetooth?

Dobry głośnik Bluetooth ma zazwyczaj pojemną baterię, więc trzyma dłużej. Są jednak modele, które nie mogą pochwalić się dobrą baterią. Stąd niektórzy szukają sposobu na przedłużenie jej żywotności. Czasem wystarczy tylko wyłączyć niepotrzebne funkcje. Jeśli nie trzeba zbyt głośno słuchać muzyki, warto zniżyć poziom głośności. Wysoki poziom prowadzi do wyższego zużycia baterii. Niektóre głośniki mają tryb oszczędzania baterii, który warto włączyć. Dobre głośniki bezprzewodowe mają też opcję uśpienia głośnika, gdy ten od dłuższego czasu nie jest używany. Jak widać, możliwości w tym zakresie, zależnie od modelu, jest wiele.

Jak zresetować głośnik Bluetooth?

Warto też wyjaśnić, jak zresetować głośnik Bluetooth. W tym przypadku wystarczy tylko przytrzymać przycisk zasilania. Trudno powiedzieć, ile czasu trzeba to robić. Każdy głośnik może działać na nieco innych zasadach. Dlatego mówi się, że trzymać ten przycisk należy do momentu, aż urządzenie się zresetuje. Jeśli ktoś nie wie, jak uruchomić głośnik Bluetooth, to należy wyjaśnić, że wystarczy przycisnąć ten sam przycisk. Przycisk włączania i wyłączania głośnika to przycisk, który wykorzystuje się również do resetowania urządzenia.

Popularni producenci głośników Bluetooth

Jak sparować głośnik Bluetooth to niejedyny dylemat. Niektórzy zdecydowanie większy problem mają z zakupem tego urządzenia. Najlepszy głośnik Bluetooth to ten, który ma solidną konstrukcję, ciekawe funkcje, dobre brzmienie i pojemną baterię. Takimi cechami wyróżnia się niejeden głośnik JBL. Pod hasłem głośnik Bluetooth jaki wybrać można znaleźć dużo ciekawych wskazówek i podpowiedzi.

Tak naprawdę sposób sparowania głośników Bluetooth to najmniejszy problem. Najważniejsze jednak jest to, aby dobrze wybrać to urządzenie. Na pewno nie warto kierować się samą jego ceną. Zamiast tego warto rozejrzeć się za modelem popularnej firmy – polecanego producenta, który od lat oferuje głośniki dobrej jakości, cieszące się pozytywnymi opiniami użytkowników.

Udostępnij
5,0
6 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:21
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.