Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Intel Core i7-7700 - wydajność oraz specyfikacja

Analizujemy możliwości popularnego układu Intela siódmej generacji. Co potrafi i7-7700?

Do czynienia mam z procesorem, który montowany jest w komputerach z różnych kategorii. Znajdziemy go przede wszystkim w zestawach firmowych i multimedialnych, jednak dobrze sprawdzi się również podczas obsługi rozmaitych gier czy też programów specjalistycznych. Wszystko to sprawia, że warto dokładnie przyjrzeć się jego możliwościom.

Intel Core i7-7700 – specyfikacja

Intel Core i7-7700 - zastosowanie

Analizując powyższą specyfikację, śmiało można stwierdzić, że mamy do czynienia z niezwykle uniwersalnym procesorem, który powinien bez problemu poradzić sobie z obsługą nie tylko podstawowych programów biurowych czy multimedialnych, ale również bardziej wymagających programów graficznych i projektowych. Dobrze sprawdzi się także w grze. Związane jest to przede wszystkim z obsługą aż ośmiu wątków. Dzięki temu możemy liczyć na stabilne działanie wówczas, gdy niezbędna okażę się dodatkowa moc obliczeniowa.

Wszystko to potwierdzają także pozostałe parametry, zwłaszcza częstotliwość taktowania oraz pamięć podręczna trzeciego poziomu. Wszystko to przy zachowaniu standardowego poboru energii. Warto nadmienić, że z procesorem została zintegrowana jednostka graficzna Intel HD Graphics 630, wyróżniająca się taktowaniem rdzenia na poziomie od 350 MHz w trybie bazowym do 1150 MHz w trybie turbo. Z oczywistych względów nie pozwoli na obsługę zbytnio zaawansowanych programów ani nowych gier, jednak z pewnością poradzi sobie z kilkoma ciekawymi produkcjami o niskich wymaganiach sprzętowych. Wymienić należy między innymi serię FIFA, Team Fortress 2 czy też Overwatch.

Intel Core i7-7700 – wydajność

Możliwości konkretnych podzespołów najlepiej sprawdzić poprzez testy wydajnościowe. Jak prezentuje się benchmark Intel Core i7-7700? Uwagę warto zwrócić przede wszystkim na wyniki uzyskiwane na platformie Cinebench R15.

W trybie jednowątkowym omawiany procesor uzyskał średnią na poziomie 178 punktów, natomiast w trybie wielowątkowym rezultat zatrzymał się na 857 punktach. Są to więcej niż przyzwoite wyniki, które plasują układ i7-7700 na średniej półce jakościowej.

Intel Core i7-7700 – porównanie z innymi modelami

Jak łatwo można się domyślić, układów z tej samej kategorii jest na rynku bardzo dużo. Praktycznie każda seria komputerów składa się z kilku, kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu różnych konfiguracji sprzętowych, które są zróżnicowane między innymi pod względem montowanych procesorów. Mając to na uwadze, wart porównać omawiany układ z kilkoma innymi modelami.

Jak widać, omawiany układ dobrze wygląda na tle modeli nowszych. Większe różnice widoczne są jedynie w przypadku trybu wielowątkowego, jeśli porównamy i7-7700 z procesorami dwunastowątkowymi.

Intel Core i7-7700 – w jakich komputerach?

Ze względu na uniwersalność omawianego procesora, jest on montowany w wielu urządzeniach. Przede wszystkim w komputerach dla firm, których zastosowanie obejmuje nie tylko obsługę podstawowych programów, ale również zaawansowanych narzędzi graficznych i projektowych. Układ znaleźć można również w komputerach dla użytkowników domowych oraz w maszynach gamingowych.

Jak prezentuje się cena i7-7700? Obecnie procesor można zakupić za mniej więcej 1250-1400 złotych. Powyższe dane wskazują, iż jest on wart tych pieniędzy.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:50
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.