Udostępnij
Skomentuj

Intel Core i5-8400H - wydajność oraz specyfikacja

Testujemy wydajność procesora z serii Intel Coffee Lake. W jakich laptopach montowany jest i5-8400H?

Zgodnie z oznaczeniami wykorzystywanymi przez producenta, litera H oznacza, że mamy do czynienia z procesorem dysponującym wydajną jednostką graficzną. W tym przypadku jest to karta gwarantująca między innymi obsługę rozdzielczości UHD. To oczywiście nie wszystko – czym więc wyróżnia się omawiany układ?

Polecane procesory

Intel Core i5-8400H – specyfikacja

Intel Core i5-8400H – zastosowanie

Ósma generacja procesorów Intela wyróżnia się nie tylko wyższą efektywnością energetyczną względem generacji siódmej, ale również (a może przede wszystkim) zwiększoną liczbą rdzeni i portów. Dzięki temu, układy i5 są czterordzeniowe i ośmiowątkowe – to samo tyczy się omawianego modelu.

Co to oznacza? Tyle, że procesor bardzo dobrze sprawdza się w pracy wielowątkowej, a więc wówczas, gdy obsługiwane są programy wymagające pod względem technicznym. Wszystko to sprawia, że bardzo dobrze sprawdzi się one w laptopach biznesowych typu premium, które kierowane są do klientów, który stawiają nie tylko na stabilną obsługę podstawowych programów, ale również na możliwość skorzystania ze specjalistycznych narzędzi graficznych i projektowych.

Procesor i5-8400H bardzo dobrze dostosowuje się do realizowanych zadań, czego potwierdzeniem jest częstotliwość taktowania, która w trybie bazowym wynosi 2500 MHz, jednak w trybie turbo może zostać podbita aż do poziomu 4200 MHz. Uwagę warto zwrócić także na wspomnianą już efektywność energetyczną, dzięki której omawiany układ bardzo często montowany jest także w laptopach ultramobilnych, wykorzystywanych w podróży.

Chcąc uruchomić nowe gry, do procesora należy dobrać porządną kartę graficzną. Jeśli jednak nie mamy na nią funduszy i musimy ograniczyć się do zintegrowanej jednostki Intel UHD Graphics 630, i tak możemy liczyć na obsługę kilku naprawdę ciekawych tytułów. Oczywiście nie będą to najnowsze gry komputerowe AAA, jednak na liście znajdzie się kilka znanych produkcji – takich na przykład jak FIFA 19, Rocket League czy Diablo III.

Intel Core i5-8400H – wydajność

Poza analizą danych technicznych procesora, warto sprawdzić, jak poradził on sobie w testach wydajnościowych, przeprowadzonych na popularnej platformie Cinebench R15. Nadaje się ona doskonale do określenia możliwości układów CPU.

Intel Core i5-8400H w testach uzyskał średnią na poziomie 169 punktów w trybie jednowątkowym i aż 941 punktów w trybie wielowątkowym. Potwierdza to, że procesor ten sprawdzi się bardzo dobrze podczas obsługi szczególnie wymagających programów i gier.

Intel Core i5-8400H – porównanie z innymi modelami

Jak wiadomo, laptopów na rynku jest ogrom. Korzystają one z przeróżnych procesorów, dlatego warto dokładnie porównać te, które interesują nas najbardziej. W przypadku modelu i5-8400H, warto utworzyć zestawienie, w którym zawarte zostaną układy niskonapięciowe, które także są często montowane w laptopach biznesowych.

Intel Core i5-8400H – w jakich komputerach?

Przedstawiony wyżej mobilny układ CPU jest obecnie bardzo popularny, przede wszystkim ze względu na zwiększoną ilość obsługiwanych wątków. Jego specyfikacja sprawia, że bardzo dobrze sprawdza się w laptopach biznesowych. Montowany jest również w urządzenia ultramobilnych, a także w konfiguracjach gamingowych.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 19:29
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.