Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Intel Core i5-8300H - wydajność oraz specyfikacja

Przedstawiamy niezwykle popularny układ CPU do Intela. Co potrafi i5-8300H?

Jego premiera miała miejsce w marcu 2018 roku. Od tamtego czasu jest on wykorzystywany niezwykle często. Znaleźć można go w tysiącach zróżnicowanych laptopów, kierowanych między innymi do klientów domowych, biznesowych, a także do graczy. Warto sprawdzić, z czego to wynika.

Intel Core i5-8300H – specyfikacja

Intel Core i5-8300H – zastosowanie

Uniwersalny charakter omawianego układu związany jest przede wszystkim z jego specyfikacją. Ósma generacja procesorów Intela przyniosła zwiększenie liczby rdzeni i wątków, dzięki czemu urządzenia te lepiej radzą sobie z obsługą szczególnie wymagających programów.

Cztery fizycznie rdzenie, osiem wątków, a także szeroki przedział częstotliwości taktowania sprawia, że i5-8300H bez większych problemów poradzi sobie z obsługą standardowych programów biurowych, zaawansowanych narzędzi do renderowania grafiki i tworzenia projektów, aplikacji multimedialnych i sieciowych, a także wielu nowych gier (zwłaszcza gdy zostanie do niego dobrana odpowiednia karta graficzna).

Co więcej, omawiany procesor dobrze dostosowuje się do różnych warunków pracy, toteż montowany jest również w laptopach ultramobilnych, wyróżniających się kompaktowymi wymiarami i skuteczną pracą w podróży. Znaleźć można go również w urządzeniach typu premium.

Z układem CPU zintegrowana została jednostka graficzna Intel UHD Graphics 630, która wyróżnia się taktowaniem rdzenia na poziomie 350 MHz w trybie bazowym i maksymalnie 1000 MHz w trybie turbo. Obsługuje ona rozdzielczość UHD, bibliotekę DirectX 12, a jej moc obliczeniowa okaże się wystarczająca do uruchomienia niektórych gier, wyróżniających się niskimi wymaganiami sprzętowymi. Wymienić można tu między innymi takie tytuły jak Diablo III, Counter-Strike: GO, The Sims 4, Dirt Rally czy chociażby BioShock Infinite.

Intel Core i5-8300H – wydajność

Jak już wspomnieliśmy, omawiany procesor jest bardzo uniwersalny. Wyróżnia się więcej niż przyzwoitymi parametrami, dlatego też posłuży zarówno w pracy, jak i w ramach wirtualnej rozrywki. Chcąc upewnić się, czy jest on wart uwagi, warto przejrzeć recenzje oraz testy wydajnościowe.

Wiele istotnych danych zapewni nam program Cinebench R15. Intel Core i5-8300H uzyskał w nim średni wynik na poziomie 170 punktów w trybie jednowątkowym i 805 punktów w trybie wielowątkowym. Potwierdza to, że mamy do czynienia z bardzo wydajnym urządzeniem.

Intel Core i5-8300H – porównanie z innymi modelami

Dopełnieniem naszej analizy powinno okazać się zestawienie omawianego procesora z kilkoma innymi modelami, wyróżniającymi się podobnym zastosowaniem. Pozwoli to sprawdzić, jak radzi on sobie na ich tle.

Intel Core i5-8300H – w jakich komputerach

Warto nadmienić, że wykorzystanie przedstawionego wyżej procesora jest bardzo szerokie. Znajdziemy go w ultrabookach, laptopach biznesowych, multimedialnych, domowych, gamingowych, a także konwertowalnych.

Jego wydajność sprawia, że poradzi sobie z obsługą wielu zróżnicowanych programów. Co ważne, bardzo często jest zestawiany z kartami graficznymi Nvidia GeForce GTX 1050 oraz GTX 1050 Ti. Dzięki temu, laptopy te posłużą nam również do obsługi wielu nowych gier.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 14:36
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.