Udostępnij
Skomentuj

Hiro 760 – recenzja, dane techniczne, czy warto?

Polska marka Hiro od ubiegłego roku walczy o zainteresowanie graczy – m.in. za sprawą laptopa Hiro 760.

Rynek sprzętów gamingowych jest bardzo szeroki. Co chwila w sklepach pojawiają się zupełnie nowe serie laptopów lub kolejne odmiany dobrze znanych urządzeń. Czy w tej kategorii jest więc miejsce na propozycje polskiego producenta? Firma NTT System próbuje przebić się za sprawą swoich laptopów marki Hiro – czy model 760 jest wart uwagi?

Hiro 760 – dane techniczne oraz cena

Producent postawił na wykorzystanie wydajnych podzespołów gamingowych, choć gracze nie mogą liczyć na zbyt szerokie możliwości konfiguracyjne. Dotyczą one wyłącznie pamięci RAM oraz dysków twardych. Uwagę warto zwrócić także na jakość wykonania pozostałych elementów.

Hiro 760 – dostępne konfiguracje

Jak już zostało wspomniane, na rynku nie znajdziemy wielu zróżnicowanych modeli laptopa. Producent nie zagwarantował bowiem dostępu do rozbudowanego konfiguratora. Liczyć możemy wyłącznie na możliwość doboru ilości pamięci RAM, a także typu i pojemności dysków twardych. Oczywiście nie oznacza to, że omawiany laptop nie okaże się dobrym wyborem. Przed wystawieniem ostatecznej oceny warto jednak sprawdzić, co tak naprawdę potrafią wykorzystane podzespoły.

Naszą analizę rozpoczniemy od procesora. Wybór padł bowiem na sześciordzeniowy i dwunastowątkowy układ Intel Core i7-8750H, który doskonale sprawdza się podczas obsługi gier. Właśnie dlatego montowany jest on w wielu laptopach gamingowych ze średniej i wysokiej półki. Pod uwagę należy wziąć jego wysokie taktowanie, które w trybie bazowym wynosi 2200 MHz, natomiast w trybie turbo może zostać podbite do poziomu 4100 MHz. Zapewnia to bardzo dobre dostosowanie do wymagań stawianych nawet przez najbardziej rozbudowane produkcje z segmentu AAA. Uzupełnieniem specyfikacji procesora jest pamięć podręczna w ilości 9 MB oraz współczynnik TDP wynoszący 45 W.

Zobacz Hiro 760

Powyższe parametry techniczne doskonale pokazują, że mamy do czynienia z bardzo wydajnym układem CPU, który spełnia wszystkie kryteria stawiane przed urządzeniami gamingowymi. Co więcej, procesor poradzi sobie również z obsługą programów specjalistycznych, wykorzystywanych chociażby do obróbki grafiki czy też tworzenia modeli 3D. Potwierdzeniem tego są oczywiście wyniki testów diagnostycznych, przeprowadzonych w programie Cinebench R15. Średnia z wszystkich sesji w trybie jednowątkowym zatrzymała się na 173 punktach, natomiast w trybie wielowątkowym wyniosła 1116 punktów.

Do tak wydajnego procesora warto dobrać kartę graficzną, która również będzie w stanie uporać się z wymaganiami sprzętowymi nowych gier. Hiro 760 został wyposażony w jednostkę Nvidia GeForce RTX 2060, która jest ciekawa między innymi ze względu na implementację technologii Ray Tracingu, która zwiększa realizm efektów świetlnych. Oczywiście nie możemy zapominać także o bardzo wysokiej wydajności, która jest gwarantowana za sprawą aż 6 GB pamięci typu GDDR6. Wszystko to pozwala liczyć na możliwość obsługi wszystkich najnowszych gier z segmentu AAA, oczywiście na wysokich detalach graficznych.

Każdy laptop korzysta z tego samego procesora i karty graficznej. Specyfikacja Hiro 760 różnić się może pod względem ilości pamięci RAM. Producent postawił na kości typu DDR4 (taktowanie na poziomie aż 2666 MHz), których pojemność wynieść może od 8 do nawet 32 GB.

Przed zakupem konkretnego modelu laptopa, warto zwrócić również uwagę na to, z jakich dysków twardych korzysta. W modelach podstawowych dostępne są pojedyncze dyski HDD lub SSD SATA III, jednak nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby dołożyć do nich jeszcze jeden dysk, tym razem SSD M.2 PCIe. Jego wybór okaże się bardzo korzystny, ponieważ zapewnia on znaczące przyspieszenie działania systemu operacyjnego, a także zainstalowanych na nim programów. Oczywiście musimy liczyć się również z dodatkowymi kosztami.

Hiro 760 – wygląd

Obudowa laptopa wyróżnia się fakturą szczotkowanego metalu, jednak w jej konstrukcji zbyt wielu elementów metalowych nie uświadczymy. Producent postawił przede wszystkim na wykorzystanie tworzyw sztucznych. W znaczącym stopniu przełożyło się to na sztywność i wytrzymałość mechaniczną obudowy. Klapę ekranu dość łatwo można wygiąć pod naporem, również jednostka centralna mogła być sztywniejsza. Jakość wykonania zawiasów jest przyzwoita. Działają one w sposób płynny, zapewniają również utrzymanie ekranu w stabilnej pozycji.

Co ważne, laptop nie zachwyca także pod względem designu. Mamy do czynienia z dość prostą, masywną bryłą, utrzymaną w ciemnej kolorystyce. Została ona nieco urozmaicona za sprawą kolorowego podświetlenie klawiatury i cienkiego paska LED znajdującego się na krawędzi, jednak i tak całość nie jest zbytnio atrakcyjna.

Bardzo wysoko trzeba ocenić natomiast zestaw portów i złączy. Składa się on z wielu przydatnych elementów, w tym dwóch złączy Mini DisplayPort. Pozwoli na podłączenie wielu zróżnicowanych urządzeń peryferyjnych.

Hiro 760 – matryca

Choć wykorzystanie obudowy wykonanej z tworzyw sztucznych było podyktowane między innymi chęcią utrzymania ceny laptopa na akceptowalnym poziomie, w przypadku matrycy nie było mowy o oszczędnościach. Każdy laptop korzysta z 15-calowego panelu Full HD, który został wykonany w technologii IPS, zapewniającej przyzwoite parametry techniczne.

Na plus należy zapisać szerokie kąty widzenia i wysoki kontrast. Do tego dodać możemy zadowalającą luminancję i pokrycie kolorów. Biorąc to wszystko pod uwagę, śmiało można podkreślić, że zamontowany ekran okaże się w zupełności wystarczający do obsługi gier. Zwłaszcza że został wyposażony w matową powłokę, która dobrze zabezpiecza przed powstawaniem refleksów świetlnych.

Hiro 760 – klawiatura i touchpad

Poza wydajnymi podzespołami i przyzwoitą matrycą, liczyć możemy również na dobrze wykonany osprzęt gamingowy, który zapewni dużą wygodę ogrywania nowych tytułów. Mowa tu przede wszystkim o klawiaturze mechanicznej, bardzo dobrze sprawdzającej się w dynamicznych tytułach, w których ilość wykorzystywanych kombinacji klawiszy jest spora. Użyte przełączniki sprawiają, że klawisze wyróżniają się bardzo wyraźnym skokiem. Brak tu więc mankamentów typowych dla klawiatur montowanych w tanich laptopach.

Bardzo dobrze sprawdza się także touchpad. Choć w urządzeniach gamingowych jest on używany raczej rzadko, producent postarał się, aby zamontowana została przyzwoita płytka o odpowiednich właściwościach ślizgowych i dobrej obsłudze gestów wielopunktowych.

Hiro 760 – wydajność

Zamontowany procesor Intel Core i7-8750H zapewnia więcej niż przyzwoitą wydajność, dzięki której możemy liczyć na bezproblemową obsługę wszystkich nowych gier. Mowa tu zarówno o tytułach indie, jak i najbardziej rozbudowanych produkcjach z segmentu AAA. Jak wskazuje recenzja, Hiro 760 powinien posłużyć także do pracy półprofesjonalnej, poradzi sobie bowiem z obsługą wymagających narzędzi graficznych i projektowych.

Do tego wszystkiego dochodzi niezwykle wydajna karta graficzna. Nvidia GeForce RTX 2060 zapewni obsługę technologii Ray Tracingu, a także ogromna moc obliczeniową, dzięki której przez najbliższe kilka lat nie będziemy musieli martwić się wymaganiami sprzętowymi nowych gier. Jednostka doskonale spisuje się także w rozmaitych testach diagnostycznych. W programie 3D Mark 11 Performance GPU uzyskała średnią na poziomie 20649 punktów, natomiast w 3D Mark Ice Storm Extreme Graphics wyniosła 291935 punktów. Jak łatwo można się domyślić, pozwoli na obsługę każdej nowej gry. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów.

Hiro 760 – wady i zalety

Bardzo wysoka wydajność w nowych grach to największy atut omawianego laptopa Hiro 760. Dzięki procesorowi Intel Core i7, a także nowoczesnej karcie graficznej RTX 2060, możemy liczyć na bezproblemową obsługę wszystkich najnowszych gier na wysokich detalach graficznych. Dzięki temu, laptop okaże się dobrym wyborem dla wszystkich osób, które chcą zapoznać się z dziełami największych deweloperów.

To jednak nie wszystko, ponieważ laptop wyróżnia się także wykorzystaniem dobrej jakości matrycy Full HD IPS, która zapewnia odpowiednie doznania płynące z gier. Użytkownicy z pewnością będą zadowoleni również z możliwości doboru różnych dysków twardych, w tym modeli SSD M.2 PCIe, które wyróżniają się doskonałymi parametrami technicznymi. Po stronie zalet zapisać możemy także rozbudowany zestaw portów, który pozwala na podłączenie wielu urządzeń peryferyjnych, i dobrze wykonaną klawiaturę mechaniczną.

Sporą wadą laptopa jest jego design, a także przeciętna sztywność i wytrzymałość obudowy, która została wykonana głównie z tworzyw sztucznych. Przyczepić można się również do głośno pracującego układu chłodzenia podczas wykorzystania pełnej mocy obliczeniowej.

ZALETY

  • Wydajny procesor
  • Karta graficzna z obsługą Ray Tracingu
  • Możliwość doboru pamięci RAM i dysków twardych
  • Odpowiednia wydajność w grach
  • Bardzo przyzwoita matryca
  • Klawiatura mechaniczna
  • Rozbudowany zestaw portów i złączy

WADY

  • Przeciętna sztywność obudowy
  • Mało atrakcyjny design
  • Głośny układ chłodzenia

Hiro 760 – podsumowanie, czy warto?

Liczyć możemy na niezwykle przemyślaną konfigurację, która pozwoli na ogrywanie wszystkich najnowszych tytułów na wysokich detalach graficznych. Wszystko to sprawia, że pomimo wad, laptop Hiro 760 jest wart rozważenia.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 16:23
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.