Udostępnij
Skomentuj

HBO GO na TV - jak oglądać? Aktywacja HBO GO na telewizorze

HBO GO na TV - jak skorzystać? Co zrobić, gdy HBO GO nie działa na telewizorze? Pomagamy!

Aplikacje, które oferują dostęp do filmów i seriali na życzenie, cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Nic dziwnego, gdyż w ramach opłaty abonamentowej możemy w każdej chwili sięgnąć po najlepsze kinowe hity oraz znane na całym świecie seriale. Z niniejszego poradnika dowiesz się, ile kosztuje dostęp do HBO GO w telewizorze i jak aktywować usługę. Sprawdzimy również, które pozycje cieszą się największą oglądalnością.

Polecane telewizory

Zanim jednak przejdziemy do właściwej części materiału, jedna bardzo istotna uwaga. Początkiem 2022 roku w Polsce serwis HBO GO zastąpiony został inną propozycją od tego samego dostawcy treści - HBO Max. W praktyce oznacza to dostęp do znacznie szerszego zasobu treści bez istotnych zmian w cenniku. Oznacza to również, że aplikacje i strona internetowa do obsługi HBO GO w Polsce przestały działać. By nadal korzystać z materiałów wideo udostępnianych przez HBO należy upewnić się, że korzystamy z właściwej aplikacji i poprawnej strony internetowej - HBO Max.

Podobnie jak w przypadku wolnej sprzedaży, zmieniły się również zasady dostępu do serwisu u pośredników takich jak operatorzy mobilni czy dostawcy usług telewizji kablowej. Celem zachowania ciągłości dostępu należy zweryfikować informacje bezpośrednio od podmiotu, od którego kupujemy dostęp do HBO GO.

Jak włączyć HBO GO na telewizorze?

HBO GO to obok Netflixa jedna z popularniejszych cyfrowych platform streamingowych. W ramach stałej opłaty abonamentowej można oglądać najlepsze kinowe hity, kreskówki oraz znane na całym świecie seriale. Aplikacja HBO GO na TV dedykowana jest, jak sama nazwa wskazuje, dla tv. Nie oznacza to jednak, że serwis można oglądać wyłącznie na odbiornikach TV. Naturalnie, dostęp do treści można uzyskać również poprzez dedykowaną stronę internetową, na przykład na komputerach stacjonarnych, oraz aplikację dla smartfonów czy tabletów. Jak uruchomić HBO GO na smart TV LG, Samsunga, Sony lub innej marki? Czy da się przesłać obraz i dźwięk z telefonu na duży ekran? Oto sprawdzone porady.

Jak aktywować HBO GO?

Jak zainstalować HBO GO na telewizorze Samsung lub innej marki? Większość nowych urządzeń smart TV posiada zainstalowane domyślnie platformy streamingowe. Możesz je uruchomić za pomocą dedykowanego przycisku na pilocie lub poprzez główne menu. Co zrobić w sytuacji, gdy nie ma takiej opcji? Instalacja HBO GO na Panasonic, Sony, LG oraz Samsung jest bardzo prosta – trzeba wejść do sklepu z aplikacjami i pobrać stamtąd program. Wystarczy jedno kliknięcie, by został on zainstalowany pośród innych aplikacji. Pamiętajmy jednak o tym, że nazwa się zmieniła - obecnie treści niegdyś dostępne w HBO GO znajdziemy w HBO Max.

Aplikacja HBO GO na telewizor LG oraz TV innych marek wymaga rejestracji, opłacenia miesięcznego abonamentu i zalogowania. Jak założyć konto w HBO GO? Aktywacja trwa kilka minut, w tym celu należy kliknąć przycisk Zarejestruj i uzupełnić formularz, który wyświetli się na ekranie. Konieczne będą dane takie jak adres e-mail czy numer telefonu. Program zapyta także o preferowany plan abonamentowy oraz formę płatności. Najprościej wybrać ściąganie kwoty subskrypcyjnej bezpośrednio z używanej aktualnie karty płatniczej.

Na jakich telewizorach działa HBO GO?

Jak oglądać HBO GO na telewizorze LG, Sony, Panasonic lub Samsung? Użytkownicy cenią sobie tę aplikację za jej kompatybilność z wieloma różnymi urządzeniami. Dzięki temu da się uruchomić HBO GO na telewizorze Samsung nowszej generacji, a także na starszych modelach. Jedyne kryterium, jakie musi spełnić odbiornik, to funkcja smart TV. Każdy telewizor, który posiada własny system operacyjny i umożliwia instalację aplikacji, obsłuży platformę streamingową. Naturalnie, istnieje prawdopodobieństwo, że producenci z biegiem czasu porzucą wsparcie dla najstarszych telewizorów. Należy jednak pamiętać o tym, że systemy operacyjne dla telewizorów nie rozwijają się tak szybko i rewolucyjnie jak chociażby dla smartfonów. Z tego powodu cykl życia konkretnego modelu telewizora jest znacznie dłuższy.

Jak uruchomić HBO GO na telewizorze Philips bez funkcji smart? Istnieje kilka sposobów, by się to udało. Jednym z nich jest użycie telewizora jako monitora do konsoli lub komputera. Aby sparować ze sobą sprzęty, możesz wykorzystać kabel HDMI. Jedną wtyczkę podłącz do TV, a drugą do platformy gamingowej. Gotowe? Teraz z poziomu urządzenia możesz uruchomić aplikację i cieszyć się ulubionymi filmami oraz serialami na dużym ekranie. Podobny efekt można uzyskać przy pomocy jednej z przystawek do telewizora pracujących pod kontrolą systemu Android TV. Po połączeniu przewodem HDMI uzyskamy dostęp do platformy smart TV, na której bez problemu znajdziemy aplikację HBO Max.

Co zrobić, by uruchomić HBO GO na telewizorze Sony starszej generacji? Poza wspomnianym sposobem wykorzystania telewizora jako monitora możesz użyć także innej sztuczki, mianowicie dokupić specjalny dekoder. Takie rozwiązanie oferuje swoim klientom np. Cyfrowy Polsat. Telewizory LG lub innej marki pozbawione funkcji smart można podłączyć do dekodera i następnie sparować je z routerem udostępniającym sieć internetową.

Podobnie możesz postąpić w przypadku innych marek odbiorników telewizyjnych. Przykładowo, aby uruchomić HBO GO na telewizorze Manta, wystarczy użyć przewodu sieciowego z końcówkami RJ-45. Oczywiście, musi to być telewizor smart TV i możliwość przewodowego połączenia z siecią. Jeśli kupujesz dostęp do HBO za pośrednictwem Cyfrowego Polsatu, po zalogowaniu się do aplikacji HBO GO wybierz z listy operatorów Cyfrowy Polsat. Następnie podaj niezbędne dane, czyli numer karty Twojego dekodera i kod autoryzacyjny. Gdy ukończysz rejestrację, zyskasz dostęp do najlepszych filmów i seriali.

Co zrobić, gdy pomimo zastosowanego rozwiązania HBO GO nie działa na telewizorze? Jeszcze inny sposób na uruchomienie aplikacji to dokupienie smart boxa lub multimedialnego odtwarzacza. Po podłączeniu do TV tego niewielkiego urządzenia, wyposażonego we własny dysk, system operacyjny, moduł Wi-Fi oraz pamięć, możesz korzystać z wyświetlacza tak, jak gdyby był on smart. Oczywiście smart box wymaga dodatkowego zasilania, trzeba go więc podłączyć także do prądu.

Jak oglądać HBO GO na telewizorze?

W jaki sposób oglądać HBO GO na Apple TV? Podobnie jak telewizory Android, sprzęt marki Apple także posiada własny system operacyjny dysk oraz pamięć i można na nim instalować różnego rodzaju aplikacje. Odpowiedni program (HBO Max) jest dostępny w sklepie App Store. Należy jednak uważać, ponieważ nie wszystkie modele Apple TV z tvOS mają pełne wsparcie twórców aplikacji HBO GO. Starsze wersje, np. drugiej lub trzeciej generacji, mogą sprawiać pewne problemy techniczne.

Gdy HBO GO nie działa na telewizorze z powodu jego niskich parametrów technicznych, na szczęście da się temu zaradzić. W jaki sposób? Poprzez przesyłanie treści HBO GO z telefonu na TV. W tym celu użyj odpowiedniej przejściówki lub łączności bezprzewodowej Wi-Fi. Po sparowaniu ze sobą odbiornika i urządzenia mobilnego udostępnisz łatwo obraz oraz dźwięk na dużym ekranie. W podobny sposób połączysz ze sobą telewizor i komputer.

Czy HBO GO jest dostępne na telewizory 4K? Konkurencyjne platformy, np. Netflix, już korzystają z tej technologii. Tymczasem HBO GO wciąż nadaje w rozdzielczości Full HD (1080 pikseli). W Stanach Zjednoczonych jest już dostępna usługa HBO Max, czyli HBO w 4K. Pozostaje mieć nadzieję, że pojawi się ona szybko w naszym kraju. Użytkownicy platformy streamingowej liczą także na wprowadzenie standardu HDR.

Jak korzystać z HBO GO na telewizorze?

Wiesz już, jak zainstalować HBO na TV Samsung oraz telewizorach innej marki. W jaki sposób korzystać z aplikacji? Do sterowania możesz użyć pilota do telewizora, telefonu lub nawet pada od konsoli. Aby wyszukać ulubione treści, skorzystaj z wyszukiwarki, która znajduje się w górnej części ekranu.

Jakie jeszcze funkcje oferuje platforma? Podobnie jak w przypadku Netflixa HBO GO na smart TV posiada zakładkę Ulubione/Moja Lista. Zawiera ona programy, filmy i seriale, które chcesz obejrzeć w najbliższym czasie. Dostępna jest także opcja wznawiania oglądania od momentu ostatniego zakończenia seansu. Brakuje jedynie przycisku do przewijania czołówki w serialach.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 05:37
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.