Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Grzałka do wody na biwak – jaką wybrać?

Grzałka do wody będzie dużym udogodnieniem podczas wyjazdu na biwak. Jaką wybrać i na co zwrócić uwagę?

Grzałka do wody na biwak to zdecydowanie jeden z najważniejszych elementów wyprawy. Choć jest małych rozmiarów, to pozwala na zagotowanie wody i napić się ciepłej herbaty lub przyrządzenie ciepłego posiłku. Zasada jej działania jest prosta, ale przy zakupie warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Gdzie i kiedy przyda się zatem grzałka do wody? Jak działa? Czym kierować się podczas wyboru konkretnego modelu? Odpowiedzi i przydatne informacje poniżej.

Grzałka elektryczna do wody

Urządzenie, jakim jest grzałka elektryczna do wody to bardzo pomocny element w wielu sytuacjach. Występuje ona w prostej formie i składa się z 2 elementów — grzewczego w postaci metalowej grzałki i użytkowego — za który trzymamy. Rączka wykonana jest z tworzyw sztucznych, co umożliwia bezpiecznie użytkowanie. Zasada działania jest bardzo prosta. Prąd, który przechodzi przez grzałkę, rozgrzewa metalowy element do wysokiej temperatury i dzięki niemu woda zaczyna się gotować. Aby nie uszkodzić grzałki, musi być ona zanurzona w wodzie, zanim ją włączymy. Urządzenie to jest bardzo bezpieczne, jeśli użytkujemy go zgodnie z przeznaczeniem i przestrzegamy zasady bezpieczeństwa.

Grzałka do wody turystyczna może występować w różnych wersjach. Najbardziej znaną jest ta zasilana ze zwykłego gniazdka sieciowego o napięciu 230v. Grzałka do wody 12v jest możliwa do użycia w samochodach lub kamperach.

Kolejnym nieco bardziej zaawansowanym typem jest grzałka z termostatem. Reguluje ona automatycznie moc grzewczą w zależności od poziomu ciepła wody.

Jednym z najbardziej przydatnych gadżetów może być także grzałka do wody na baterie. Mobilność będzie nieoceniona np. w górach, gdzie nie ma gniazdka elektrycznego, a kubek ciepłej kawy jest na wagę złota. Bardzo istotnym elementem użytkowania grzałki jej konserwacja. Największy wróg to kamień osadzający się na metalowych elementach grzewczych. Zmniejsza on w znaczący sposób wydajność urządzenia, co przekłada się bezpośrednio na dłuższy czas gotowania. Grzałka do wody może również zepsuć się pod wpływem tego czynnika. Po każdorazowym użytku należy ją dokładnie wymyć a okresowo czyścić specjalnym środkiem do odkamieniania np. czajników. Działają one właśnie dzięki takim samym grzałką, więc sprawdzą się idealnie i również do tego celu.

Gdzie i kiedy się przyda?

Grzałka do wody przyda się w wielu sytuacjach i będzie pomocna nawet w najmniej oczekiwanej chwili. Pierwszym miejscem, gdzie możemy korzystać z jej plusów — jest biwak czy kemping. Gdy wybieramy się na taką wycieczkę mamy do dyspozycji prąd elektryczne, ale przeważnie staramy się zabrać jak najmniej rzeczy. Grzałka elektryczna zajmuje bardzo mało miejsca i jest komfortowa w przewożeniu. Nie potrzebuje również specjalnych warunków do przechowywania. Łatwo jest także utrzymać w czystości na biwaku. Grzałka do wody przyda się również w czasie dłuższej podróży. Jeśli kilkugodzinne zabezpieczenie w postaci termosu nie jest wystarczające, możemy użyć np. wersji 12v. Grzałka do wody samochodowa jest bardzo poręczna i można podłączyć ją np. do gniazda zapalniczki dzięki odpowiedniej końcówce. W trasie krótki przystanek na ciepłą herbatę lub kawę jest bardzo przydatny.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Grzałka elektryczna do gotowania wody, choć jest prostym urządzeniem — ma kilka elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy jej wyborze. Pierwszym jest napięcie oraz końcowa. Oto one:

  • napięcie
  • pokrowiec
  • uchwyt do mocowania
  • marka i opinie

Jeśli planujemy używać grzałki w samochodzie, musi mieć odpowiednie napięcie - 12v. Można używać jej również w kamperach. W przypadku gdy wystarczy nam zwykłe gniazdko, zakończenie powinno być standardowe — dwubolcowe. Warto, aby grzałka do wody miała również pokrowiec, który umożliwia komfortowe przenoszenie i zapobiegnie np. zarysowaniu. Ważnym i przydatnym elementem jest również uchwyt mocujący. Przytrzymuje on grzałkę podczas gotowania wody i zapobiega jej wypadnięciu z naczynia. Kupując konkretny model, warto również zapoznać się z opiniami innych użytkowników. Tak jak w przypadku innych urządzeń elektronicznych jedne marki mogą być nieco lepsze od innych.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 04:03
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.