Udostępnij
Skomentuj

Google Home – co należy wiedzieć o tej aplikacji? Poznaj szczegóły

Aplikacja Google Home wreszcie jest dostępna w języku polskim. Przekonaj się, jakie możliwości oferuje.

Na tę nowinę czekali wszyscy entuzjaści nowinek technologicznych. Popularna na całym świecie aplikacja Google Home otrzymała polską wersję językową. W niniejszym poradniku podpowiadamy, jak z niej korzystać i na co zwrócić szczególną uwagę. Poznaj najważniejsze informacje i ciesz się ponadprzeciętną funkcjonalnością.

Jakie funkcje oferuje polska wersja Google Home?

Podstawową funkcją, jaką oferuje aplikacja Google Home, jest możliwość obsługi przeróżnych urządzeń domowych za pomocą smartfona, co powoli zaczyna stanowić standard. Za tym jednak idą kolejne interesujące opcje, lecz należy pamiętać, że oprogramowanie jest w fazie rozwoju, co oznacza, że jeszcze nie prezentuje pełni swojego potencjału. Natomiast warto przyjrzeć się Google Home App i skorzystać z wielu już dostępnych opcji.

Polecane odtwarzacze multimedialne

Czym jest i jak działa Google Home?

Dla niektórych użytkowników smartfonów Google Home nadal stanowi zagadkę. I nic w tym dziwnego, gdyż mamy do czynienia z zaawansowaną technologią, która może zaskakiwać, oferując nowoczesne rozwiązania. Wszystko po to, aby znacznie ułatwić użytkowanie urządzeń domowych.   Otóż Google Home to aplikacja, która pomoże nam sterować i zarządzać niektórymi domowymi sprzętami, które współpracują z amerykańskim producentem. Może być to np. asystent głosowy Google Hub, niezwykle popularny Chromecast, domowe kamery, termostaty, a nawet inteligentne żarówki. Możliwości jest bardzo wiele, choć jeszcze nie wszystkie dostępne są w naszym kraju. Jednak oprogramowanie nie przestaje się rozwijać. Zasada działania jest bardzo prosta. Wystarczy, że połączymy smartfon z domową siecią WiFi i włączymy funkcję Bluetooth, a aplikacja wykryje urządzenie. Cała operacja trwa bardzo szybko.   Wiele wskazuje na to, że już niebawem będziemy mogli za pomocą smartfona obsłużyć jeszcze więcej urządzeń. Wszystkie szczegóły możemy poznać na stronie www Google Home, a właściwie stronie sklepu Google oraz oczywiście w samej aplikacji, którą możemy pobrać zupełnie za darmo. To doskonała propozycja dla wszystkich osób, które cenią ponadprzeciętną wygodę i poszukują najbardziej nowoczesnych rozwiązań.

Polska wersja Google Home – jakie funkcje oferuje?

Nie ulega wątpliwości, że Google Home App to bardzo interesujące rozwiązanie, z którego warto korzystać. Na jakie możliwości mogą liczyć polscy użytkownicy? Oto najbardziej popularne funkcje. Obsługa Chromecast – ta niewielka przystawka do telewizora stanowi idealne rozwiązanie dla użytkowników, którzy liczą na komfortowe streamowanie obrazu ze smartfona na dużym ekranie. Dzięki temu możemy np. pobrać aplikację Netflix na system Android czy iOS i oglądać ulubione seriale na telewizorze bez systemu smart TV.  

  • Obsługa Głośników Google – obsługa głośnika za pomocą smartfona to niezwykle komfortowe rozwiązanie. Nie musisz nawet wstawać z fotela. Doskonała propozycja dla osób, które cenią wygodę.  
  • Obsługa Routerów Google Nest WiFi – teraz wysokiej klasy routery możesz perfekcyjnie skonfigurować za pomocą aplikacji w smartfonie.   To tylko niektóre spośród wielu dostępnych funkcji. Miłośnicy technologii oczywiście czekają na więcej. Z całą pewnością w najbliższych miesiącach uzyskamy dostęp do kolejnych rozwiązań. Google Home, Google Assistant to propozycje dla osób, które stale poszukują nowoczesnych pomysłów na uzyskanie najwyższego komfortu przy obsłudze domowych urządzeń.   Smartfon z aplikacją Google działa zupełnie jak pilot o wielu przeróżnych funkcjach. Warto nadmienić, że aby poznać wszelkie informacje, wystarczy pobrać aplikację ze sklepu AppStore lub Play, gdyż strona www.googlehome.com po prostu nie istnieje. Należy więc unikać podejrzanych serwisów internetowych, które mogą udawać oryginalne witryny.

Aplikacje, którymi można sterować za pomocą Google Home

Niekwestionowanym atutem smartfonów jest możliwość sterowania urządzeniami i Google Home zdecydowanie nam to ułatwi. To ukłon w stronę osób, które sięgają po urządzenia mobilne z myślą o dostępie do wielu nowoczesnych technologii. Warto nadmienić, że do obsługi poszczególnych urządzeń wymagana jest aplikacja dedykowana właśnie tym sprzętom oraz stabilne połączenie WiFi. Ponadto musimy włączyć funkcję Bluetooth.   Jeżeli chodzi o korzystanie z innych popularnych aplikacji, doskonale sprawdzi się Asystent Google, który również doczekał się polskiej wersji językowej. Niekwestionowanym atutem tego rozwiązania jest możliwość obsługi głosowej. Bez trudu uruchomimy WhatsApp, Spotify, czy ustawimy budzik. Ponadto możemy zarządzać Chromecastem, pocztą Gmail, czy sprawdzić jakie wydarzenia dostępne są w naszym mieście. A to tylko niektóre spośród wielu możliwości.   Zarówno Google Home, jak i Asystent Google to aplikacje niezwykle przydatne, a przy tym darmowe. Zdecydowanie warto je pobrać, aby móc cieszyć się najwyższym komfortem obsługi smartfona oraz urządzeń domowych. Google stale poszerza funkcjonalność swoich aplikacji, implementując do nich coraz więcej opcji. To doskonała propozycja dla wymagających użytkowników.

 

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:43
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.