Udostępnij
Skomentuj

Frytkownica powietrzna 4Swiss ABB-021: 10 powodów, dla których warto z niej korzystać

Frytkownice beztłuszczowe zyskały ogromną popularność dzięki technologii umożliwiającej gotowanie, grillowanie, pieczenie i smażenie bez potrzeby użycia tłuszczu. Według opinii użytkowników frytki z frytkownicy beztłuszczowej są pysznie chrupkie na zewnątrz i delikatne w środku. Frytkownica beztłuszczowa cyrkuluje ultra gorące i silnie sprzężone powietrze, eliminując potrzebę użycia oleju.

To właśnie dlatego zamiennie stosowaną nazwą tego urządzenia jest frytkownica powietrzna. Rezultatem tego rodzaju obróbki termicznej są potrawy pysznie chrupiące na zewnątrz i delikatne w środku. Posiłki przygotowane przy użyciu tej technologii są pełne smaku, zdrowsze i niskokaloryczne – chrupiące na zewnątrz i delikatne w środku.

frytkownica powietrzna w kuchni

Polecane frytkownice 4Swiss

Frytkownica beztłuszczowa 4Swiss – jak działa?

Frytkownica powietrzna 4Swiss ABB-021 cyrkuluje ultra gorące powietrze wokół jedzenia, eliminując potrzebę użycia oleju. Działanie jest podobne do termoobiegu w piekarniku, tyle, że nowoczesna technologia frytkownic powoduje, że urządzenie nagrzewa się błyskawicznie, a potrawy są gotowe około 1,5 x szybciej. Frytkownica łączy głównie funkcje, z których na co dzień korzystamy w kuchni. Smażenie, pieczenie, grillowanie, czy też odgrzewanie, to jednak dopiero początek jej możliwości. Chrupiące frytki, warzywa, kurczak, ryby, steki i inne dania są na wyciągnięcie ręki.

frytkownica 4swiss abb-021

10 powodów dla których warto korzystać z frytkownicy beztłuszczowej 4Swiss

Poniżej przedstawiamy 10 naszym zdaniem najbardziej istotnych korzyści wynikających z korzystania z frytkownicy beztłuszczowej 4Swiss.

1. Zdrowsze posiłki dzięki ograniczeniu ilości tłuszczu i Spadek zbędnych kilogramów bez wyrzeczeń

Popularność zdrowego odżywiania oraz liczne zalety frytkownic beztłuszczowych powodują, że na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń wykorzystujących technologię opiekania powietrzem. Nic dziwnego – dzięki nowoczesnym rozwiązaniom urządzeń typu “Air Fryer” nie musimy rezygnować z ulubionych potraw i przekąsek aby zadbać o zdrowie i ograniczyć liczbę spożywanych kalorii. Frytki bez tłuszczu? Nie tylko!

dania przygotowane z frytkownicy betłuszczowej

przepis na dietę

2. Wielofunkcyjność

Warto zaznaczyć, że wielofunkcyjne frytkownice powietrzne, poza wyśmienitymi, chrupiącymi frytkami pozwalają na przygotowanie również innych potraw, takich jak mięsa, warzywa, owoce morza, ciasta oraz posiadają szereg funkcji dodatkowych, jak np. odgrzewanie, rozmrażanie, czy suszenie.

dania z airfryera

3. Odgrzewanie nabiera nowego znaczenia

Czy odgrzewana pizza może być smaczniejsza niż świeża? Tak, jeśli odświeżamy ją we frytkownicy powietrznej! Kontakt produktów spożywczych z gorącym, silnie sprzężonym powietrzem równomiernie opieka struktury potrawy, dzięki czemu funkcja “odgrzewania” nabiera nowego znaczenia – i odgrywa rolę “odświeżania”. Dostawca przywiózł Wam “kapcia” zamiast pizzy? To już nie problem – przywrócicie jej oczekiwaną chrupkość w frytkownicy beztłuszczowej 4Swiss ABB-021. Mrozicie chleb? Rozmrażając go w frytkownicy beztłuszczowej 4Swiss przywrócicie świeżość i ten kuszący zapach, który podąża za Wami, gdy wychodzicie z piekarni! Przygotowujecie posiłki z wyprzedzeniem? To urządzenie sprawi, że kotlet schabowy sprzed 3 dni, będzie wyśmienicie soczysty i o niebo bardziej chrupki niż zaraz po zrobieniu.

papryki pieczone we frytkownicy beztłuszczowej

4. Unikalna w Polsce technologia i stosunek jakości do ceny

Frytkownica beztłuszczowa od 4Swiss na tle innych urządzeń typu “AirFryer” wyróżnia się unikalną konfiguracją parametrów i bardzo korzystnym stosunkiem jakości do ceny. Moc aż 1200 W, intuicyjny panel sterowania, to tylko niektóre z nich. Poniżej kilka funkcji, które szczególnie zasługują na uwagę. Nie znajdziecie ich u konkurencji!

5. Halogen zamiast grzałki

Zastosowanie halogenu zamiast grzałki maksymalizuje efektywność pracy frytkownicy beztłuszczowej powodując, że błyskawicznie osiąga ono pełną moc grzewczą i optymalny zakres promieniowania cieplnego. Szybkie nagrzewanie przy niższej mocy pobieranej z sieci (około 230 V, 50 Hz) to stabilniejsze warunki pracy, lepsze efekty pieczenia bez ryzyka przypalenia potrawy i niższe rachunki za prąd. Halogen zastosowany we frytkownicy powietrznej 4Swiss dodatkowo posiada osłonę wspomagającą utrzymanie urządzenia w higienicznym stanie.

wykres pomiaru temperatury airfryer a piekarnik

6. Okienko kontroli postępów obróbki termicznej

Tego nie znajdziecie w innych frytkownicach z szufladą. Niezwykle praktyczne okienko podglądu umożliwiające kontrolę postępów obróbki termicznej bez konieczności otwierania urządzenia i przerywania jego pracy, jednak stosowane w ograniczonej ilości frytkownic dostępnych na rynku. Do tej pory użytkownicy stawali przed wyborem: Air Fryer z drzwiczkami i okienkiem podglądu vs. Air Fryer z wygodną i łatwą do zachowania w czystości szufladą, ale bez okienka. Po przetestowaniu wielu urządzeń uznaliśmy, że idealnym rozwiązaniem byłoby połączenie tych dwóch funkcjonalności i oto jest – w pełni przemyślany model frytkownicy powietrznej 4Swiss ABB-021 wyposażony w PERFECT VIEW SYSTEM.

 

frytkownica z okienkiem do podglądu

7. Pojemna szuflada pomimo kompaktowej wielkości urządzenia

Warto zwrócić uwagę, że pojemność szuflady wcale nie przekłada się na finalny rozmiar urządzenia. Standardowo rozmiar szuflad urządzeń typu Air Fryer zwykle wynosi od 1 do 5,5 litrów. Rozmiar warto dostosować do swoich potrzeb. My sugerujemy ten większy aby w pełni wykorzystać możliwość przygotowywania szerokiego wachlarza wyśmienitych potraw dla całej rodziny. Pomimo kompaktowych rozmiarów frytkownica beztłuszczowa 4Swiss posiada szufladę o pojemności 5,5 l.

szuflada frytkownicy beztłuszczowej

8. Możliwość mycia elementów urządzenia w zmywarce

Czyszczenie i konserwacja frytkownic powietrznych nie stanowią żadnego kłopotu – szczególnie jeśli zdecydujemy się na wariant z szufladą. Jeśli jednak wyjątkowo nie lubimy zmywać, warto zwrócić uwagę, czy szuflada nadaje się do mycia w zmywarce.

pieczona ciecierzyca we frytkownicy powietrznej

9. Nieuciążliwy sygnał dźwiękowy i cicha praca urządzenia

Niby nic, a jednak ma znaczenie. Dla osób wrażliwych na dźwięki głośne „pikanie” urządzenia może okazać się niezwykle uciążliwe. We frytkownicy 4Swiss ABB-021 sygnał dźwiękowy informujący o rozpoczęciu oraz zakończeniu pracy urządzenia, a także o zmianie trybów pracy jest wystarczająco głośny, żeby go usłyszeć, ale nie na tyle wysoki aby być uciążliwym. Przed wyborem urządzenia z zamiarem regularnego użytkowania, (naprawdę) warto zwrócić uwagę na ten drobiazg.

10. Posiłki około 1,5 x szybciej!

To idealne urządzenia dla osób, które lubią “optymalizować” czas spędzony na przygotowywaniu posiłków.

muffinki z airfryera

Obejrzyj recenzję Lifemanagerki i dowiedz się, dlaczego tradycyjny piekarnik przy frytkownicy na co dzień schodzi na drugi plan

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 00:38
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.