Udostępnij
Skomentuj

Elden Ring – wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje o grze

Fani gier RPG mają powody do zadowolenia. Czeka na nich ciekawa przygoda w tajemniczym świecie Elden Ring.

Elden Ring – podstawowe informacje o grze

Produkcja nawiązuje do popularnej serii Dark Souls, która spotkała się z ogromnym uznaniem graczy na całym świecie. To sprawia, że po Elder Ring spodziewamy się kapitalnej przygody w fantastycznej krainie, świetnej fabuły oraz warstwy audiowizualnej na najwyższym poziomie. Co należy wiedzieć, zanim gra pojawi się w sklepach?

  • Producent – From Software
  • Wydawca –  Bandai Namco Entertainment
  • Data premiery – jeszcze nieustalona
  • Platformy – PC, PS4, Xbox One
  • Tryb gry – singleplayer 
  • Ograniczenia wiekowe – od 16 lat

Polecane komputery gamingowe

Za produkcję gry odpowiadają twórcy wspomnianej serii Dark Souls, czyli studio From Software. Natomiast wydawcą jest Bandai Namco Entertainment. Otrzymaliśmy już pierwszy zwiastun gry, jednak nadal nie poznaliśmy daty premiery. Wiele wskazuje na to, że jeszcze w 2020 roku będziemy mogli wziąć udział w zabawie. Elden Ring trafi do posiadaczy komputerów osobistych, a także właścicieli konsol – PlayStation oraz Xbox. Twórcy proponują zabawę dla pojedynczego gracza. 

Elden Ring – fabuła, mechanika, detale 

Szczegóły na temat fabuły gry poznamy dopiero po premierze. Obecnie mamy dostęp jedynie do ogólnych informacji. Wiemy, że twórcy współpracują z pisarzem Georgem R.R. Martinem, który z pewnością przedstawi ciekawą wizję kreowania fantastycznego świata. Motywem przewodnim w Elden Ring ma być ambicja ludzkości oraz ekscentryczność. Natomiast tytuł gry oznacza krainę, po której będziemy mieli okazję podróżować. Naszego bohatera wykreujemy samodzielnie w edytorze postaci. W popularnych grach serii Dark Souls gracz bardzo powoli poznawał fragmenty fabuły. Podobnej koncepcji możemy oczekiwać po omawianej produkcji. Nasz protagonista będzie podróżował po ogromnym, otwartym świecie, a najważniejsze informacje poznamy, zbierając przedmioty i rozmawiając z innymi postaciami. Spodziewamy się długiej i wielowątkowej opowieści, która zachwyci zarówno miłośników gatunku, jak i nowych graczy. 

Uwaga!

Rozgrywka zostanie przeznaczona dla użytkowników powyżej 16 roku życia. Podczas zakupów powinniśmy zwrócić uwagę na lewy dolny róg opakowania z grą. Znajdziemy tam informację o ograniczeniach wiekowych. Natomiast na odwrocie zaprezentowano szczegóły na temat rodzaju treści niecenzuralnych, których możemy spodziewać się podczas zabawy. Klasyfikacja PEGI znacznie ułatwi dokonywanie rozsądnych wyborów przy sklepowych półkach.

Elden Ring wpisuje się w kanony gatunku Action RPG oraz oczywiście SoulsLike. Najprawdopodobniej rozgrywkę będziemy obserwować z perspektywy trzeciej osoby. Według zapewnień twórców, na graczy czeka wiele nowości, względem poprzednich produkcji. Modyfikacjom ulegnie styl walki, który będzie można dostosować do osobistych preferencji. Z pewnością skorzystamy z szerokiego arsenału broni, a także umiejętności dodatkowych. Producenci poinformowali, że w Elden Ring zobaczymy więcej elementów RPG, niż samej akcji. 

Oczywiście podczas naszej wędrówki stawimy czoła potężnym bossom o różnorodnych zdolnościach. Tego typu tytuły zawsze oferowały rozgrywkę o wysokim poziomie trudności. Tym razem również należy spodziewać się bardzo wymagających wyzwań. Gracze będą musieli wykazać się wysoką zręcznością oraz dokładnie przemyślaną taktyką. Bardzo istotne znaczenie mają przedmioty, które umieścimy w naszym ekwipunku. Odpowiednio dobrany oręż zdecydowanie ułatwi eliminację wrogów. Na kolejne informacje na temat Elden Ring musimy jeszcze poczekać. Być może już w najbliższych tygodniach poznamy datę premiery lub zobaczymy zwiastun z rozgrywki. 

 

Dowiedz się więcej

Po grach studia From Software za każdym razem możemy oczekiwać grafiki na najwyższym poziomie. Już w poprzednich tytułach podziwialiśmy przepięknie zaprojektowane lokacje oraz bardzo atrakcyjny design postaci. Dlatego Elden Ring również zapowiada się niezwykle ciekawie. Kolejnym atutem produkcji może być kapitalna ścieżka dźwiękowa, która idealnie podkreśli atmosferę fantastycznego świata.

Elden Ring – wymagania sprzętowe

Miłośnicy gier RPG już teraz zastanawiają się, jaki komputer pozwoli na komfortową zabawę przy omawianej produkcji. Z pewnością grafika będzie bardzo atrakcyjna i dostosowana do dzisiejszych standardów. Oficjalne wymagania sprzętowe nie zostały jeszcze przedstawione. Dlatego postanowiliśmy zaprezentować konfigurację, która powinna poradzić sobie z obsługą Elder Ring. Szczegóły znajdziesz w poniższej tabeli. 

Jednym z najważniejszych elementów komputera dla gracza powinien być szybki procesor. Jednostka Intel Core i5 czwartej generacji lub podobny układ marki AMD Radeon powinien zapewnić możliwość uruchomienia gry. Warto sięgnąć po niezłą kartę graficzną. Dla spełnienia minimalnych wymagań proponujemy sprzęt Nvidia GeForce GTX 670 lub Radeon HD 7870. To niedrogie, lecz bardzo wydajne urządzenia. Nie wiemy, ile miejsca na dysku twardym zajmą pliki z grą. Należy jednak pozostawić kilkadziesiąt gigabajtów dostępnej przestrzeni. Pamiętajmy również o zasobie 8 GB pamięci RAM. Jaki system operacyjny wybrać? Być może starsze środowisko poradzi sobie z obsługą tej produkcji, jednak zawsze warto zainstalować najnowszy Windows 10 o architekturze 64-bitowej. Taka konfiguracja powinna zagwarantować możliwość uruchomienia gry, jednak być może będziemy zmuszeni do obniżenia jakości detali graficznych, aby cieszyć się płynną rozgrywką. 

Warto wiedzieć!

Nie każdy komputer będzie mógł poradzić sobie z obsługą gry Elden Ring. W takim przypadku warto wziąć pod uwagę zakup wersji konsolowej. Najnowsze wersje PlayStation 4 oraz Xbox One pozwolą na doskonałą zabawę przy rozdzielczości 4K i wsparciu dużego ekranu. To doskonałe warunki, aby czerpać z gry jak najwięcej przyjemności.

Elden Ring – jaki komputer wybrać? 

Aby złożyć komputer, który pozwoli na zabawę przy najwyższych detalach graficznych i wysokiej rozdzielczości, należy wybrać zaawansowane podzespoły renomowanych producentów. Doskonałą propozycją może być procesor Intel Core i7 czwartej generacji oraz jedna z proponowanych kart graficznych – Nvidia GeForce GTX 1070 lub Radeon RX Vega 56 z pamięcią 8 GB. Warto również wybrać podobny zasób pamięci RAM. W przypadku rekomendowanej konfiguracji polecamy system Windows 10 o architekturze 64-bitowej. Taki zestaw komputerowy pozwoli nam cieszyć się wygodną rozgrywką w Elden Ring, a także bawić się przy wielu innych, nowych tytułach. To znakomita propozycja dla graczy, którzy zawsze śledzą premiery gier.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 00:28
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.