Ekspert Morele | 23:51
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Dying Light 2 – wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje o grze

Techland przygotowuje kontynuację swojego hitu – czym ma wyróżniać się druga część Dying Light? Oto szczegóły.

Gra pojawi się na rynku dopiero w 2020 roku, jednak już teraz dysponujemy wieloma ciekawymi informacjami na jej temat. Możemy również zająć się spekulacjami traktującymi o potencjalnych wymaganiach sprzętowych produkcji polskiego studia.

Dying Light 2 – informacje ogólne o grze

Na wstępie warto podkreślić, że gra będzie kontynuować tematykę, do której odnosiła się pierwsza część z 2015 roku. Nadal będziemy mieć więc do czynienia z tytułem, w którym główną rolę grają hordy zombie. Naszym zadaniem będzie oczywiście przeżycie w trudnym, postapokaliptycznym świecie.

  • Producent Techland
  • Wydawca – Techland
  • Data premiery – 2020 rok
  • Platformy – PC, PS4, Xbox One
  • Tryb gry – single player i multiplayer
  • Ograniczenia wiekowe – od 18 lat

Dying Light 2 pojawi się na rynku w 2020 roku. Za produkcję i dystrybucję odpowiada znana marka Techland. Zagramy na komputerach osobistych oraz konsolach: PS4 i Xbox One. Rozgrywka przeznaczona jest wyłącznie dla graczy dorosłych i oferuje zarówno tryb dla pojedynczego gracza, jak i multiplayer. Tytuł ten zapowiada się niezwykle interesująco, dlatego warto już dziś warto zapoznać się wymaganiami Dying Light 2, które prezentujemy w dalszej części niniejszego artykułu.

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Dying Light 2 – fabuła, mechanika, detale

Już przed premierą Dying Light 2 wiemy, że druga część gry będzie opowiadać o wydarzeniach toczących się 15 lat po zakończeniu historii z części pierwszej. Tym razem przyjdzie nam poruszać się po zupełnie nowym mieście. Jak można się domyślić, zostało ono opanowane przez zombie – w te krwiożercze potwory ludzie zamieniają się na skutek tajemniczej zarazy, która dotknęła świat.

Pomimo dramatycznej sytuacji, w mieście wciąż znajdują się żywi, zdrowi ludzie, starający się przetrwać. Zadanie jest tym trudniejsze, że zombie atakują zarówno w dzień, jak i w nocy, kiedy to potwory stają się jeszcze szybsze i niebezpieczniejsze. Dying Light 2 ma wyróżniać się otwartą strukturą – zarówno pod względem projekcji świata, jak i prowadzonej fabuły. Tworzyć się będzie ona w zależności od podjętych przez gracza decyzji.

Podczas gry, zajmujemy się między innymi eksploracją świata i walką – zarówno z zombie, jak i z żywymi, wrogo nastawionymi ludźmi. Skorzystać możemy z broni palnej, jednak rozgrywka nastawiona jest przede wszystkim na walkę bronią ręczną, którą możemy tworzyć i rozwijać za sprawą specjalnego systemu. Rozgrywka jest bardzo dynamiczna i została przedstawiona nad wyraz atrakcyjnie. Dlatego należy zwrócić baczną uwagę na wymagania Dying Light 2.

Warto wiedzieć!

Należy podkreślić, że gra ma wiele wspólnego z produkcjami pokroju Mirror’s Edge. Nasz bohater może bowiem poruszać się korzystając z technik parkouru. Dzięki temu będziemy w stanie szybko pokonywać rozmaite przeszkody czy też skakać po budynkach. Co ważne, Dying Light zaoferuje różne tryby rozgrywki. Mowa tu o standardowej grze single player, a także trybach multiplayer – kooperacji oraz nastawionych na rywalizację między graczami.

Dying Light 2 – wymagania sprzętowe

Jak utrzymują twórcy, gra powstaje w oparciu o usprawniony silnik Chrome Engine, dlatego ma zapewnić atrakcyjniejszą oprawę graficzną. Techland skupia się przede wszystkim na modelach postaci, efektach specjalnych i prezentacji świata gry. Z oczywistych względów, nie znamy jeszcze oficjalnych wymagań, jednak możemy posłużyć się spekulacjami. Oficjalne informacje poznamy w pobliżu daty premiery Dying Light 2.

Możemy przewidywać, że gra na wysokich detalach i świetnej rozdzielczości będzie wymagać 12 GB pamięci RAM oraz bardzo szybkiego procesora. Duże znaczenie posiada również wsparcie wysokiej klasy karty graficznej. 

Uwaga!

Uruchomienie rozgrywki będzie oczywiście możliwe nawet w przypadku nieco niższej konfiguracji. Należy jednak pamiętać, że będziemy musieli obniżyć jakość detali, aby zachować jak najlepszą płynność animacji. Takich problemów możemy uniknąć, wybierając konsolową wersję gry. Możemy liczyć na bardzo komfortową zabawę przy wsparciu pada.

Dying Light 2  - jaki komputer do gry?

Wykorzystanie usprawnionego silnika i postawienie na przebudowanie oprawy graficznej każą sądzić, że druga część gry będzie wymagała przede wszystkim wydajnej karty graficznej. Warto stawiać przede wszystkim na jednostki gamingowe, najlepiej dysponujące 4 GB pamięci własnej. Modele ze średniej półki zapewne poradzą sobie z uruchomieniem gry na niskich detalach, jednak zwiększenie ustawień sprawi, że będą miały poważne problemy, co przełoży się na spadek płynności.

Do tego należy oczywiście dobrać więcej niż solidny procesor (najlepiej czterordzeniowy) oraz przynajmniej 8 GB pamięci RAM typu DDR4. Chociaż wymagania Dying Light mogą być wysokie, komputer wyposażony w zaawansowane parametry, pozwoli uruchomić również wiele innych produkcji.

Dying Light 2 – jaki laptop do gry?

Nie ma co ukrywać, że z obsługą gry na wysokich detalach graficznych poradzą sobie wyłącznie konfiguracje gamingowe z wysokiej półki. Musimy więc przygotować się na wydanie przynajmniej 4 tysięcy złotych. Za tyle dostaniemy bowiem laptopy wyposażone w czterordzeniowe procesory gamingowe, sporą ilość RAM oraz karty graficzne z przynajmniej 4 GB pamięci GDDR5.

Udostępnij
5,0
7 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)