Udostępnij
Skomentuj

Dying Light 2 – wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje o grze

Dying Light 2 to kolejna część gry o zombie od Techland. Jakie są wymagania sprzętowe? Na czym polega fabuła?

Gra pojawiła się na rynku 4 lutego 2022 roku. Pomimo paru przełożeń daty premiery, tytuł odniósł całkiem spory sukces wśród graczy. Z czego wynika pozytywny odbiór gry na rynku? Wpłynęła na to m.in. fabuła, a także możliwość eksploracji.

Polecane komputery gamingowe

Dying Light 2 – informacje ogólne o grze

Na wstępie warto podkreślić, że gra kontynuuje tematykę, do której odnosiła się pierwsza część z 2015 roku. Nadal mamy więc do czynienia z tytułem, w którym główną rolę grają hordy zombie. Naszym zadaniem jest oczywiście przeżycie w trudnym, postapokaliptycznym świecie, a także rozwiązanie zagadki, gdzie znajduje się siostra głównego bohatera.

  • Producent – Techland
  • Wydawca – Techland
  • Data premiery4 luty 2022 rok
  • PlatformyPC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X
  • Tryb gry – single player i multiplayer
  • Ograniczenia wiekowe – od 18 lat

Dying Light 2 pojawił się na rynku w 2022 roku. Za produkcję i dystrybucję odpowiada znana marka Techland. Zagramy w nią na komputerach osobistych oraz konsolach: PlayStation i Xbox. Rozgrywka przeznaczona jest wyłącznie dla graczy dorosłych i oferuje zarówno tryb dla pojedynczego gracza, jak i multiplayer. Tytuł jest niezwykle interesujący, dlatego warto już dziś warto zapoznać się wymaganiami Dying Light 2, które prezentujemy w dalszej części niniejszego artykułu.

Dying Light 2 – fabuła, mechanika, detale

Już przed premierą Dying Light 2 wiedzieliśmy, że druga część gry PC będzie opowiadać o wydarzeniach toczących się 15 lat po zakończeniu historii z części pierwszej. Tak też się stało. Tym razem przyszło nam poruszać się po zupełnie nowym mieście – Villedor. Jak można się domyślić, zostało ono opanowane przez zombie – w te krwiożercze potwory ludzie zamieniają się na skutek tajemniczej zarazy, która dotknęła świat.

Pomimo dramatycznej sytuacji, w mieście wciąż znajdują się żywi, zdrowi ludzie, starający się przetrwać. Zadanie jest tym trudniejsze, że zombie atakują zarówno w dzień, jak i w nocy, kiedy to potwory stają się jeszcze szybsze i niebezpieczniejsze. Dying Light 2 wyróżnia się otwartą strukturą – zarówno pod względem projekcji świata, jak i prowadzonej fabuły. Podejmowane decyzje przez gracza wpływają na rozwój dalszych wydarzeń.

Podczas gry, zajmujemy się między innymi eksploracją świata i walką – zarówno z zombie, jak i z żywymi, wrogo nastawionymi ludźmi. Naszym głównym bohaterem jest Aiden, który próbuje usilnie odnaleźć swoją siostrę. Skorzystać możemy z broni palnej, jednak rozgrywka nastawiona jest przede wszystkim na walkę bronią ręczną, którą możemy tworzyć i rozwijać za sprawą specjalnego systemu. Rozgrywka jest bardzo dynamiczna i została przedstawiona nad wyraz atrakcyjnie. Dlatego należy zwrócić baczną uwagę na wymagania Dying Light 2.

Warto wiedzieć!

Należy podkreślić, że gra ma wiele wspólnego z produkcjami pokroju Mirror’s Edge. Nasz bohater może bowiem poruszać się korzystając z technik parkouru. Dzięki temu będziemy w stanie szybko pokonywać rozmaite przeszkody czy też skakać po budynkach. Co ważne, Dying Light oferuje różne tryby rozgrywki. Mowa tu o standardowej grze single player, a także trybach multiplayer – kooperacji oraz nastawionych na rywalizację między graczami.

Dying Light 2 – wymagania sprzętowe

Dying Light 2 zapewnia atrakcyjną oprawę graficzną. Techland skupia się przede wszystkim na modelach postaci, efektach specjalnych i prezentacji świata gry. Gra wyśmienicie prezentuje się z włączonym śledzeniem promieni, czyli Ray Tracingiem. Z tego względu zdecydowanie zalecane jest posiadanie karty graficznej z rdzeniami RT. Wymagania sprzętowe znajdziesz poniżej.

Uwaga!

Uruchomienie rozgrywki będzie oczywiście możliwe nawet w przypadku nieco niższej konfiguracji. Należy jednak pamiętać, że będziemy musieli obniżyć jakość detali, aby zachować jak najlepszą płynność animacji. Takich problemów możemy uniknąć, wybierając konsolową wersję gry. Możemy liczyć na bardzo komfortową zabawę przy wsparciu pada.

Dying Light 2 – jaki komputer do gry?

Wykorzystanie usprawnionego silnika i postawienie na przebudowanie oprawy graficznej spowodowało, że Dying Light 2 wymaga przede wszystkim wydajnej karty graficznej. Warto stawiać przede wszystkim na podzespoły dysponujące co najmniej 4 GB pamięci własnej. Modele ze średniej półki zapewne poradzą sobie z uruchomieniem gry na niskich detalach, jednak zwiększenie ustawień sprawi, że będą miały poważne problemy, co przełoży się na spadek płynności.

Polecamy wybrać jednostki z kartą graficzną RTX serii 20 lub 30 z 8 GB pamięci VRAM. Do tego należy oczywiście dobrać więcej niż solidny procesor oraz przynajmniej 8 GB pamięci RAM typu DDR4. Chociaż wymagania Dying Light 2 są dosyć wysokie, komputer wyposażony w lepsze podzespoły, pozwoli uruchomić również wiele innych produkcji. Przy wyborze komputera do gry w Dying Light 2 najlepiej sugerować się powyższymi wymaganiami minimalnymi lub najlepiej zalecanymi.

Dying Light 2 – jaki laptop do gry?

Nie ma co ukrywać, że z obsługą gry na wysokich detalach graficznych poradzą sobie wyłącznie konfiguracje gamingowe z wysokiej półki. Musimy więc przygotować się na wydanie przynajmniej 4 tysięcy złotych. Za tyle dostaniemy bowiem laptopy wyposażone w czterordzeniowe procesory gamingowe, sporą ilość RAM oraz karty graficzne z przynajmniej 4 GB pamięci GDDR5.

Udostępnij
5,0
8 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 14:17
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.