Udostępnij
Skomentuj

Dobry mikrofon do komputera. Sprawdź polecane modele

Jaki mikrofon do komputera wybrać? Oto kilka propozycji, które ułatwią podjęcie decyzji.

Mikrofon do komputera może się wydawać sprzętem nieco zbędnym i niepotrzebnym. W końcu urządzeniem, z którego korzystamy do komunikowania się ze znajomymi, w zdecydowanej większości przypadków jest smartfon. To właśnie z poziomu sprzętu, który na co dzień spoczywa w naszej kieszeni, logujemy się do komunikatorów internetowych czy nawiązujemy połączenia telefoniczne. Może się zatem wydawać, że mikrofon do komputera to takie akcesorium, którym zainteresują się jedynie nieliczni. Tymczasem, jak pokazuje praktyka, zapotrzebowanie na dobry mikrofon do komputera wcale nie jest takie małe, a wręcz przeciwnie. To jedne z częściej wybieranych akcesoriów do komputera. Dlaczego tak się dzieje?

Niemałą rewolucję przyniosła tu rozpoczęta w 2020 roku pandemia. To właśnie wtedy nasze życie, w znacznym stopniu, przeniesione zostało przed ekrany komputerów. Praca zdalna zastąpiła pracę w biurze, a e–lekcje stały się codziennością niemal wszystkich polskich uczniów i studentów. W przypadku zdalnych spotkań i telekonferencji korzystanie ze smartfona nie jest już tak wygodne, jak przy rozmowie z jedną czy maksymalnie kilkoma osobami. Potrzebujemy komputera. Skoro tak, musimy wyposażyć go w mikrofon i to wcale nie byle jaki. W końcu to, jak słyszą nas współuczestnicy wirtualnych spotkań, znacząco wpływa na ich komfort.

Kiedy do uczniów i pracowników wykonujących zadania na odległość dołączymy kolejne grupy zainteresowanych mikrofonem do komputera, na czele z graczami, streamerami, vlogerami czy nagrywającymi podcasty okaże się, że grupba zainteresowanych zakupem takiego urządzenia jest naprawdę liczna. Właśnie z tego powodu, w ostatnim czasie, obserwujemy lawinowy wzrost popularności mikrofonów.

Co istotne, argumentem przeciwko zakupowi mikrofonu coraz rzadziej bywa korzystanie z laptopa. Owszem, absolutna większość komputerów mobilnych ma wbudowane mikrofony, jednak ich jakość, zwłaszcza w przypadku tańszych urządzeń, nie jest zadowalająca dla współczesnych użytkowników.

Który mikrofon wybrać? Jakie mikrofony do komputera są szczególnie chętnie wybierane? Przyjrzyjmy się kilku egzemplarzom, jakie szczególnie trafiły w gusta klientów. Co do zasady będą to mikrofony ze średniej półki cenowej, gdyż to właśnie one cieszą się obecnie największą sympatią kupujących. Absolutna większość urządzeń w zestawieniu pochodzi od najpopularniejszych producentów na rynku. Cóż, nie jest żadną tajemnicą, że klienci bardzo chętnie sięgają po sprawdzone rozwiązania. Jakie to mikrofony?

Polecane mikrofony komputerowe

Polecane mikrofony do komputera

Przygotowując niniejsze zestawienie, kierowaliśmy się niczym innym, jak gustem klientów. To właśnie oni, podejmując konkretne decyzje zakupowe, zdecydowali o tym, które mikrofony znalazły się w zestawieniu. Oto one:

Mikrofon Maono Zestaw mikrofonowy: statyw, pop, filtr, kosz MKIT–USB

Co zadecydowało o tym, że to właśnie ten produkt znalazł się na samej górze zestawienia? Przede wszystkim to, że firma Maono zaoferowała cały zestaw niezbędny do nagrywania dźwięku w bardzo rozsądnej cenie. Niewielkim kosztem otrzymujemy mikrofon pojemnościowy, ramię i przydatne dodatki. Czego chcieć więcej? Optymalny stosunek ceny do możliwości mikrofonu to klucz do rynkowego sukcesu.

Mikrofon Maono Zestaw mikrofonowy: statyw, pop, filtr, kosz MKIT-USB

Mikrofon Maono Zestaw mikrofonowy: statyw, pop, filtr, kosz MKIT-USB

Mikrofon HyperX QuadCast

Jeśli przyjrzymy się mikrofonom wykorzystywanym przez graczy, dojdziemy do wniosku, że HyperX QuadCast musi być klasą samą dla siebie. Ciężko zliczyć biurka, na których właśnie ten model pojawia się podczas internetowych transmisji. Skoro tak wymagający użytkownicy, jak streamerzy chętnie sięgają po ten mikrofon, czy trzeba innej rekomendacji?

Mikrofon HyperX QuadCast

Mikrofon HyperX QuadCast

Mikrofon HyperX QuadCast S RGB

Czy każde akcesorium dedykowane graczom musi być wyposażone w podświetlenie RGB? Oczywiście nie, niemniej to wciąż miły, a przede wszystkim efektownie wyglądający dodatek, na który stawia coraz to liczniejsza grupa zwłaszcza młodszych graczy. Mikrofon HyperX QuadCast S RGB łączy w sobie to, co najważniejsze, czyli świetną jakość nagrywanego dźwięku z aspektami wizualnymi i praktycznymi. Jego popularność świadczy wprost o tym, z jak dobrym sprzętem mamy do czynienia.

Mikrofon HyperX QuadCast S RGB

Mikrofon HyperX QuadCast S RGB

Mikrofon SPC Gear SM900T USB

Każdy, kto kojarzy markę SPC Gear, doskonale wie, co jest jej największym atutem. To polski producent, który stara się dostarczać na rynek produkty w niskiej cenie, jednak niejednokrotnie zaskakujące sporymi możliwościami. To właśnie opłacalność jest kluczowym atutem mikrofonów SPC Gear. W przypadku tego mikrofonu nie jest inaczej. Został zaprojektowany w ten sposób, by jak najdokładniej rejestrować głos użytkownika, przy jednoczesnym ograniczeniu niechcianych odgłosów otoczenia.

Mikrofon SPC Gear SM900T USB

Mikrofon SPC Gear SM900T USB

Mikrofon Snab HF–50 USB

Tu ponownie mamy do czynienia z mikrofonem dedykowanym graczom. W przypadku marki Snab nie znajdziemy jednak efektownego wzornictwa jak, chociażby w przypadku urządzeń HyperX. To stonowana, minimalistyczna wręcz konstrukcja, która jednak kryje w sobie bogate wnętrze. Jeśli chcemy korzystać z dobrej klasy mikrofonu, a jednocześnie nie chcemy, by rzucał się w oczy, to właściwy wybór.

Mikrofon Snab HF-50 USB

Mikrofon Snab HF-50 USB

Mikrofon Fifine K669B

Czy mikrofon do komputera musi być drogi? Ten model udowadnia, że wcale nie. Choć kosztuje niewiele ponad 100 złotych, wciąż będzie bardzo dobrym wyborem, zwłaszcza dla nieco mniej wymagającym użytkownikom. Jego uniwersalny charakter spodoba się nie tylko graczom, ale też wszystkim tym, którzy mikrofon wykorzystują przede wszystkim do udziału w wirtualnych spotkaniach.

Mikrofon Fifine K669B

Mikrofon Fifine K669B

Mikrofon Mozos DSLR MKIT–600PRO

Dla kogo dedykowany jest ten mikrofon? Przede wszystkim dla osób chętnie publikujących filmy w mediach społecznościowych. Opracowany został w taki sposób, by możliwie jak najwygodniej połączyć go ze smartfonem, przez co stanie się nieodzowny podczas transmisji na żywo czy nagrywania relacji. Jeżeli TikTok czy Instagram to serwisy, które chcesz podbić swoimi materiałami, to idealna propozycja dla Ciebie. Naturalnie, sprawdzi się również, by poprawić jakość dźwięku w filmach nagrywanych lustrzanką czy bezlusterkowcem.

Mikrofon Mozos DSLR MKIT-600PRO

Mikrofon Mozos DSLR MKIT-600PRO

Mikrofon SPC Gear SM950

To kolejny z mikrofonów od SPC Gear w niniejszym zestawieniu, Tym razem mamy jednak do czynienia ze sprzętem ze zdecydowanie wyższej półki cenowej. Co otrzymujemy w zamian? Mikrofon, który jakością rejestrowanego dźwięku może konkurować nawet ze sporo droższymi konstrukcjami. W dodatku całkiem nieźle wygląda, a jego zestaw sprzedażowy jest praktycznie kompletny.

Mikrofon SPC Gear SM950

Mikrofon SPC Gear SM950

Mikrofon HyperX SoloCast Streaming

Choć to mikrofon HyperX wygląda zupełnie inaczej niż te, które opisywaliśmy wcześniej. Jego wzornictwo jest zdecydowanie bardziej stonowane, nie ma podświetlenia RGB, ale też cena jest zupełnie inna niż w przypadku serii QuadCast. Niemniej, renoma marki, a także powodzenie wśród klientów zdają się mówić wprost, że warto na niego postawić, chociażby wtedy, gdy planujemy transmitować nasze zmagania w jednej z popularnych gier komputerowych.

Mikrofon HyperX SoloCast Streaming

Mikrofon HyperX SoloCast Streaming

Jaki jest dobry mikrofon do komputera?

Czego zatem możemy spodziewać się, wybierając mikrofon do komputera? Przede wszystkim tego, że musimy przygotować na ten cel kwotę minimum 100 złotych a najlepiej nieco więcej. Owszem, bez trudu znajdziemy sporo tańsze konstrukcje, nawet takie, których cena nie przekracza 10 złotych, jednak czy będziemy zadowoleni z takiego zakupu? Zdecydowanie nie. Kupując mikrofon, zdecydujmy się na taki, który sprawdzi się w naszym scenariuszu użytkowania, a nie taki, który, choć wydawać by się mogło, jest do wszystkiego, okazuje się do niczego.

Mikrofon do komputera to także sprzęt występujący w różnych wariantach wyposażenia. Musimy zdecydować, czy chcemy umieścić go na blacie biurka, czy może zamontować na ramieniu. Jeśli wybierzemy ten drugi wariant, warto sprawdzić, czy ramię znajduje się w zestawie sprzedażowym. W przeciwnym przypadku czeka nas kolejny wydatek.

Kolejnym aspektem wymagającym przeanalizowania są dodatki. Pytanie, czy potrzebujemy np. dodatkowych nakładek na mikrofon itp. Być może lepszym, a przynajmniej bardziej opłacalnym rozwiązaniem okaże się kupić zestaw niż szukanie każdego komponentu oddzielnie.

Warto również poświęcić chwilę na wybór właściwego producenta mikrofonu. W naszym zestawieniu najczęściej pojawia się mikrofon HyperX, mikrofon Mozos i mikrofon SPC Gear, jednak to wcale nie jedyni producenci na rynku. Dużą Szeroką popularnością cieszą się, chociażby mikrofony Blue .

Być może dobrym pomysłem okaże się mikrofon do komputera z RGB. To jednak zależy od tego, czy planujesz pokazywać się z nim publicznie, na przykład podczas transmisji internetowych, relacji czy vlogów.

Udostępnij
5,0
9 ocen
1 komentarz
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (1)

Ja chwale sobie mikrofon z Wassermana . Służy mi już długo i w ogóle nie zawodzi :)
Specjalista Morele | 11:53
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.