Udostępnij
Skomentuj

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza do 400 zł?

Sprawdzamy, czy można kupić tanie, ale i dobre urządzenie do oczyszczania powietrza. Czy warto zakupić oczyszczacz do 400zł?

Oczyszczacz powietrza – hit czy kit?

Wydaje się, że to, czego nie widać, nie jest szkodliwe. A tymczasem to właśnie stale pogarszająca się jakość powietrza staje się jedną z najczęstszych przyczyn zachorowań, będących powikłaniami przewlekłych alergii i schorzeń związanych z wdychaniem zanieczyszczeń.  Smog, kurz, alergeny różnego pochodzenia, bakterie, wirusy, a nawet szkodliwe związki chemiczne – to wszystko znajduje się w powietrzu, także w tym, które wydaje nam się bezpieczne, czyli w domowym. Oczyszczacze powietrza pozwalają pozbyć się niemal w 100% zanieczyszczeń różnego pochodzenia, oddając w zamian czyste, zdrowe powietrze. Jeśli tylko dobierze się urządzenie odpowiednio do swoich wymogów i warunków mieszkaniowych – można mieć pewność, że w znaczący sposób poprawi się jakość nie tylko powietrza, ale i życia. Można więc bez żadnej przesady powiedzieć, że oczyszczacz powietrza to hit, w który warto się zaopatrzyć.

Polecane oczyszczacze powietrza do 400zł

Jak wybrać dobry oczyszczacz powietrza?

Oczywiście nie jest tak, że wystarczy kupić „pierwsze-lepsze” urządzenie. Oferta jest bardzo szeroka, a wynika to z tego, że oczyszczacze powietrza posiadają określone parametry, na które należy zwracać dokładną uwagę i każdy model dostosowany jest do działania według – można powiedzieć – innych zasad.

 • Obszar działania – to jedna z najistotniejszych kwestii. Każdy oczyszczacz może efektywnie działać jedynie na ograniczonej powierzchni. Jej wielkość podawana jest przy każdym modelu i należy ją dobrać do wielkości pomieszczenia.
 • Moc – tutaj warto zwracać uwagę na jak największą, przy czym – paradoksalnie – nie trzeba się martwić zbyt wysokimi rachunkami, bo oczyszczacze powietrza są z reguły urządzeniami energooszczędnymi.
 • Ilość i rodzaj filtrów – nie każdy oczyszczacz posiada tyle samo stopni filtracji, nie każdy też usuwa takie same zanieczyszczenia. Należy więc dokładnie zapoznawać się z opisem producenta, by wiedzieć, czy dany model będzie usuwał najbardziej szkodliwe dla nas zanieczyszczenia.
 • Dodatkowe funkcje – oczyszczacze to urządzenia samodzielne lub też z dodatkowymi funkcjami, takimi oczyszczacze powietrza z jonizacją czy oczyszczacze powietrza z nawilżaczem często także można znaleźć dodatkowe tryby w ramach oczyszczania powietrza. To, czy dana opcja jest konieczna, w dużej mierze jest kwestią indywidualną i warto to ustalić przed zakupem.
 • Koszty eksploatacji – zanim kupi się dany oczyszczacz, należy zorientować się, jakie są koszty wymiany filtrów, z jaką częstotliwością należy to robić i jaka jest ich dostępność.  Lepiej bowiem nie dać się zaskoczyć ewentualnymi wysokimi kosztami.
 • Głośność – dobrze zakupić takie urządzenie, które nie będzie przeszkadzało np. w pracy czy działając nocą. Nie każdy oczyszczacz jest cichy.
 • Design – oczyszczacz powietrza powinien stać w widocznym miejscu, warto więc zwracać uwagę na takie modele, które będą się wpasowywały w estetykę wnętrza i nie będą raziły w oczy domowników.

Uwaga!

Jeśli chodzi o obszar działania – może być on większy niż powierzchnia pokoju, bo nie ma to wpływu na efektywność urządzenia. Nie może być jednak mniejszy, ponieważ oczyszczacz nie będzie w stanie dobrze oczyścić powietrza.

Czy opłaca się kupić tani oczyszczacz powietrza?

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza do 400zł? Od razu warto zaznaczyć, że NIE jest to najtańsza opcja, ponieważ są i urządzenia poniżej tej kwoty. Czy jednak warto się na nie skusić? Przyjrzyjmy się, co oferują oczyszczacze powietrza do 400zł w ramach wyżej wymienionych kwestii, przy czym należy zaznaczyć, że rozpatrywane są modele tylko w przedziale 301-400zł. W innym poradniku można znaleźć charakterystykę tańszych urządzeń.

Jak widać, oczyszczacze powietrza do 400zł prezentują całkiem niezłe parametry. Dedykowane są małym i średnim pomieszczeniom, ale ich poziomy filtracji i możliwości z nimi związane są całkiem spore.

Warto wiedzieć!

To, że obszar działania oczyszczacza wynosi np. 40m2 nie oznacza, że jest on w stanie oczyścić całe mieszkanie o takim metrażu. Przeszkodą będą drzwi, ściany i wszelkie bariery architektoniczne,  dlatego należy albo zakupić kilka urządzeń, albo przenosić do różnych pomieszczeń.

Oczyszczacze do 400zł – producenci

W tym przedziale cenowym można znaleźć urządzenia następujących marek:

 • ART
 • Crane
 • Vakoss
 • Camry
 • Intec

Nie są to wiodący producenci, jednak mimo to oferowane przez nich urządzenia cieszą się dużym powodzeniem. Przed zakupem warto także sprawdzić, jakie oczyszczacze powietrza opinie uzyskują w różnego rodzaju rankingach i porównywarkach. Przede wszystkim jednak, by być w pełni zadowolonym z oczyszczacza, należy zwracać dokładną uwagę na jego specyfikację i możliwości. Źle dobrane urządzenie nie będzie pracowało efektywnie, ale nie musi to wynikać z jego parametrów. Z pewnością wśród oczyszczaczy powietrza do 400zł można znaleźć naprawdę dobre, wydaje, a przede wszystkim skuteczne urządzenia, w tym także oczyszczacze powietrza dla dzieci.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 18:45
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.