Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Czy warto kupić hulajnogę elektryczną jako prezent na komunię?

Elektryczna hulajnoga dla dzieci to świetny pomysł na prezent komunijny. Sprawdź zalety tego sprzętu.

Dlaczego warto wybrać hulajnogę na komunię?

Kupno prezentu dla dziecka na komunię może przysporzyć trudności zaproszonym gościom. Niełatwo jest wybrać upominek, który ucieszy obdarowaną osobę, a także będzie dla niej bezpieczny i przydatny. Branża AGD kusi modnym sprzętem dedykowanym młodszym użytkownikom, jaki warto wybrać właśnie na tę wyjątkową okazję. Dużą popularnością cieszą się hulajnogi elektryczne dla dzieci, świetnie łączące rozrywkę i praktyczność. Pojazd jest nie tylko łatwy w obsłudze, ale również ekonomiczny. Trend korzystania z hulajnogi elektrycznej zauważysz zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci, dlatego wybór tego rodzaju prezentu będzie strzałem w dziesiątkę.

Jak wybrać hulajnogę elektryczną dla dzieci?

Kluczowym czynnikiem, który powinieneś wziąć pod uwagę, jest rodzaj sprzętu. Hulajnogi elektryczne dzielą się na:

  • modele dla dzieci: dwukołowe lub trójkołowe,
  • modele dla dorosłych: dwukołowe lub trójkołowe,
  • modele z siodełkiem.

Odpowiedź sobie na pytanie, w jakich miejscach i po jakich podłożach będzie jeździć dziecko. W mieście, gdzie wyłożono kostkę brukową i ziemia jest utwardzona, wystarczy opcja dwukołowa. Z kolei na wsi i poza miastem warto pomyśleć o hulajnodze trójkołowej dla dzieci, zwiększającej bezpieczeństwo w czasie przejażdżki po nierównym terenie. Pojazd posiadający siodełko zapewnia komfort jazdy, ale zazwyczaj jest też cięższy od tego bez siedziska.

Priorytetowo należy potraktować bezpieczeństwo najmłodszych. W czasie zakupu przyjrzyj się bliżej modelom wyposażonym w odpowiednie oświetlenie w postaci lampki zamieszczonej z przodu sprzętu oraz na jego tyle. Hulajnogi elektryczne dla dzieci muszą być dobrze widoczne z daleka, zwłaszcza po zmroku. Do pojazdu warto dokupić kask i ochraniacze, zabezpieczające małych użytkowników przed skutkami upadku. Niezależnie od tego producenci zalecają, by dzieci korzystały ze sprzętu pod opieką dorosłych.

Polecane hulajnogi elektryczne

Elektryczna hulajnoga dla dzieci – ważne parametry

Wielość propozycji dostępnych na rynku sprawia, że wybór najlepszego sprzętu nie jest oczywisty. Jakie cechy uwzględnić podczas zakupu?

  • Rozmiar – pojazd musi być dopasowany do wzrostu najmłodszych. Jeśli chcesz zdecydować się na model z siodełkiem, pamiętaj, że dziecko w czasie jazdy musi zachować wyprostowaną sylwetkę i móc postawić nogi na podłożu. Kierownica z kolei powinna być umieszczona na wysokości klatki piersiowej. W większości przypadków siodełko można zdemontować, jeśli zajdzie taka potrzeba.
  • Moc silnika – biorąc pod uwagę, że kupujesz hulajnogę na komunię i korzystać z niej będzie dziecko, nie ma potrzeby wyboru urządzenia o dużej mocy silnika. W zupełności wystarczy pojazd z 1000 W pozwalający osiągnąć prędkość 25 km/h.
  • Waga – im lżejsza hulajnoga, tym lepiej, ponieważ jej przenoszenie nie obciąży kręgosłupa i drobnej sylwetki najmłodszych. Poręczne urządzenie można bez problemu wziąć ze sobą do szkoły, złożyć i przechować w szafce.

Zarządzanie przez aplikację – nowoczesne hulajnogi elektryczne dla dzieci

Wygodę korzystania zwiększa fakt, że sprzętem można zarządzać za pomocą aplikacji. Jest ona bardzo intuicyjna, dzięki czemu dzieci świetnie poradzą sobie z jej użytkowaniem. Hulajnogę na komunię najmłodsi mogą połączyć ze swoim telefonem za pośrednictwem Bluetooth. Aplikacja umożliwia sterowanie jazdą, sprawdzanie prędkości, poziomu naładowania baterii czy czasu podróży. Wielość dostępnych opcji sprawia, że urządzenie pełni funkcję wyjątkowego i jednocześnie praktycznego gadżetu. Co ciekawe, aktualizacja oprogramowania może również odbywać się za pomocą aplikacji i smartfona.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Ekspert Morele | 05:13
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.