Udostępnij
Skomentuj

Czy warto kupić hulajnogę elektryczną jako prezent na komunię?

Czy warto kupić hulajnogę elektryczną na komunię? Dzieci marzą o takim prezencie, zatem jak najbardziej!
bulb-learn-more-section-icon

Ważne! Przed zakupem hulajnogi elektrycznej dla dziecka koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem regulującym zasady korzystania z hulajnóg elektrycznych, przed ukończeniem 10 roku życia nie można korzystać z nich w ruchu drogowym. Dziecko, które otrzyma taki prezent na komunię będzie mogło korzystać z niego wyłącznie na terenie prywatnym, w parku itp. Jedynym wyjątkiem jest tu strefa zamieszkania, gdzie korzystanie z hulajnogi elektrycznej dozwolone jest wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej. Po ukończeniu 10 roku życia z hulajnogi elektrycznej można korzystać w ruchu drogowym, jednak tylko i wyłącznie po nabyciu stosownych uprawnień (karta rowerowa).

Pamiętajmy również o tym, że nie wszystkie urządzenia dostępne w ofercie sklepu spełniają kryteria dopuszczenia do użytku w ruchu drogowym. Niektóre modele, takie jak hulajnogi z siodełkiem, hulajnogi bez ograniczenia prędkości czy z niekompletnym wyposażeniem nie mogą być użytkowane w terenie regulowanym zasadami ruchu drogowego.

Jako dorośli jesteśmy odpowiedzialni za to, jak nasze pociechy wykorzystują powierzone im urządzenia, dlatego kwestia zapewnienia bezpieczeństwa spoczywa wyłącznie na osobie przekazującej dziecku hulajnogę do użytkowania. Zdrowy rozsądek podpowiada, że należy upewnić się, że dziecko poradzi sobie z prowadzeniem hulajnogi elektrycznej. Wypadek na hulajnodze może być niebezpieczny dla zdrowia dlatego pamiętajmy o tym, by ograniczyć ryzyko tak bardzo, jak to możliwe.

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które w ostatnich latach przeżywa prawdziwą eksplozję popularności. Na hulajnogach jeżdżą wszyscy, od pracowników korporacji, którzy uczynili sobie z niej wygodny środek lokomocji w trasie do pracy, po dzieci, jeżdżące wyłącznie rekreacyjnie. Wiatr we włosach, brak spalin, niskie koszty użytkowania, bardzo wysoka mobliność to tylko niektóre z wielu atutów hulajnóg.

Polecane hulajnogi elektryczne

Jako że hulajnoga elektryczna to modne urządzenie, którego koszt utrzymuje się na popularnym dla prezentów na niektóre okoliczności pułapie cenowym, szczególnie chętnie wybierana jest przez rodziców i osoby bliskie na prezent na pierwszą komunię. Takim decyzjom zakupowym sprzyja również pora roku - w miesiącu maju, co do zasady, panują temperatury sprzyjające rekreacji na świeżym powietrzu. Czy hulajnoga elektryczna to dobry pomysł na prezent? Jak najbardziej tak, jednak należy pamiętać o wspomnianych wyżej zasadach bezpieczeństwa. Należy również wybrać taki model, który spełni oczekiwania najmłodszego użytkownika. Poniżej opisujemy kluczowe parametry, na które warto zwrócić uwagę wybierając hulajnogę elektryczną na prezent na pierwszą komunię.

Dlaczego warto kupić hulajnogę na komunię?

Kupno prezentu dla dziecka na komunię może przysporzyć trudności zaproszonym gościom. Niełatwo jest wybrać upominek, który ucieszy obdarowaną osobę, a także będzie dla niej bezpieczny i przydatny. Branża AGD kusi modnym sprzętem dedykowanym młodszym użytkownikom, jaki warto wybrać właśnie na tę wyjątkową okazję. Dużą popularnością cieszą się hulajnogi elektryczne dla dzieci, świetnie łączące rozrywkę z praktycznym zastosowaniem. Pojazd jest nie tylko łatwy w obsłudze, ale również ekonomiczny. Trend korzystania z hulajnogi elektrycznej zauważysz zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci, dlatego wybór tego rodzaju prezentu na komunię będzie strzałem w dziesiątkę.

Przez lata to rower miejski stanowił najczęściej wybierany prezent na pierwszą komunię świętą. Obecnie jednak to właśnie hulajnoga elektryczna jest jednym z najpopularniejszych pomysłów na podarunek z tej okazji. Ma to związek ze wspomnianym trendem, a także z uniwersalnością sprzętu – jest to bowiem praktyczna rzecz zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Wobec tego nie zastanawiaj się, czy warto kupić hulajnogę elektryczną, tylko sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę.

Hulajnoga elektryczna dla dzieci - jak wybrać odpowiedni model?

Kluczowym czynnikiem, który powinieneś wziąć pod uwagę, jest rodzaj sprzętu. Hulajnogi elektryczne dzielą się na:

  • modele dla dzieci - dwukołowe lub trójkołowe,
  • modele dla dorosłych - dwukołowe lub trójkołowe,
  • modele z siodełkiem.

Przy wyborze hulajnogi elektrycznej na komunię odpowiedz sobie na pytanie, w jakich miejscach i po jakich podłożach będzie jeździć dziecko. W mieście, gdzie wyłożono kostkę brukową i ziemia jest utwardzona, wystarczy opcja dwukołowa. Z kolei na wsi i poza miastem warto pomyśleć o hulajnodze trójkołowej dla dzieci. Wariant z trzema kołami zwiększa bezpieczeństwo podczas przejażdżki po nierównym terenie. Inną kwestią jest siodełko. Siedzisko z jednej strony zapewnia komfort jazdy, ale jednocześnie sprawia, że hulajnoga jest cięższa i mniej poręczna – co zwłaszcza dla dzieci może być dużym utrudnieniem.

Priorytetowo należy potraktować bezpieczeństwo najmłodszych. Podczas zakupu przyjrzyj się bliżej modelom wyposażonym w odpowiednie oświetlenie. Powinny mieć wbudowane lampki zarówno z przodu, jak i z tyłu. Hulajnogi elektryczne dla dzieci muszą być dobrze widoczne z daleka, zwłaszcza po zmroku. Do pojazdu warto dokupić kask i ochraniacze, zabezpieczające małych użytkowników przed skutkami upadku. Niezależnie od tego producenci zalecają, by dzieci korzystały ze sprzętu pod opieką dorosłych.

Hulajnogi elektryczne dla dzieci - najważniejsze parametry

Wielość propozycji dostępnych na rynku sprawia, że wybór najlepszego sprzętu dla dzieci nie jest oczywisty. Jakie cechy uwzględnić podczas zakupu hulajnogi elektrycznej na komunię?

  • Rozmiar – pojazd musi być dopasowany do wzrostu najmłodszych. Jeśli chcesz zdecydować się na model z siodełkiem, pamiętaj, że dziecko w czasie jazdy musi zachować wyprostowaną sylwetkę i móc postawić nogi na podłożu. Kierownica z kolei powinna być umieszczona na wysokości klatki piersiowej. W większości przypadków siodełko można zdemontować, jeśli zajdzie taka potrzeba. Co istotne, z hulajnogi z siodełkiem nie można korzystać w ruchu drogowym - zgodnie z prawem takie urządzenie nie spełnia wymogów stawianych hulajnogom elektrycznym.
  • Moc silnikabiorąc pod uwagę, że kupujesz hulajnogę na komunię i korzystać z niej będzie dziecko, nie ma potrzeby wyboru urządzenia o dużej mocy silnika. Moc nie jest tu priorytetem, zwłaszcza że dziecko waży zdecydowanie mniej niż osoba dorosła. Z rozpędzeniem pojazdu o takiej masie poradzą sobie nawet słabsze konstrukcje. Dodatkowo pamiętajmy również o tym, że zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem hulajnogi elektryczne nie mogą jeździć szybciej niż 20 km/h.
  • Waga – im lżejsza hulajnoga, tym lepiej, ponieważ jej przenoszenie nie obciąży kręgosłupa i drobnej sylwetki najmłodszych. Poręczne urządzenie można bez problemu wziąć ze sobą do szkoły, złożyć i przechować w szafce.

Podsumowując: w przypadku dzieci zdecydowanie ważniejszym parametrem od mocy silnika i prędkości będzie waga hulajnogi. Oczywiście wybrany model musi być również dobrany rozmiarem – dlatego też producenci zaznaczają najczęściej wymagania wiekowe, które to uwzględniają. Ponadto warto dodać, aby przy elektrycznych hulajnogach zwrócić uwagę na pojemność baterii, czas ładowania, a także zasięg, jaki można przebyć na jednym ładowaniu.

Nowoczesna hulajnoga dla dzieci - prezent na komunię, który można połączyć z aplikacją mobilną

Współczesna młodzież jest niezwykle biegła w zakresie najnowszych technologii. Wobec tego bardzo dobrym pomysłem na komunię może być hulajnoga elektryczna dla dzieci, którą można zarządzać za pomocą aplikacji mobilnej. Na rynku dostępnych jest wiele takich pojazdów, które umożliwiają za pomocą telefonu (połączonego przez Bluetooth) sprawdzać prędkość, poziom naładowania baterii, czas podróży i inne praktyczne informacje. Niewątpliwie każde dziecko będzie zachwycone taką funkcją. Jest to nie tylko ciekawy gadżet, ale przede wszystkim wygodne udogodnienie.

Udostępnij
5,0
4 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 14:25
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.