Udostępnij
Skomentuj

Czy suszarko-lokówka niszczy włosy?

Przy stylizacji włosów zależy nam na ich ochronie. Zobacz co zrobić aby chronić włosy.

Każdy sprzęt elektryczny przeznaczony do modelowania włosów może je zniszczyć, jeśli używamy go w nieodpowiedni sposób. Suszarko-lokówka jest stosunkowo bezpieczna w porównaniu do innych sprzętów takich jak lokówki czy prostownice. Istnieje oczywiście ryzyko spalenia włosów, ponieważ suszarko-lokówka, tak jak inne urządzenia tego typu, wykorzystuje do ich stylizacji wysoką temperaturę. Jednak w przeciwieństwie do innych urządzeń modelujących jest zaprojektowana tak, by suszyć włosy przy jednoczesnym ich układaniu. Zmniejsza to szanse na zniszczenie, ale nie eliminuje ich całkowicie.

Kiedy suszarko-lokówka niszczy włosy?

Suszarko-lokówki o małej mocy mogą szkodzić włosom. Słabe silniki wytwarzają niewielki podmuch, przez co modelowanie trwa dłużej. Trzeba pamiętać, że włosy przez cały czas używania suszarko-lokówki wystawione są na szkodliwe działanie wysokiej temperatury. Unikaj więc kupna urządzeń z niedużą mocą.

Kolejnym parametrem suszarko-lokówek, na który trzeba zwrócić uwagę, jest regulacja temperatury. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem lokówki, sprzęt o tylko jednym możliwym ustawieniu temperatury możesz od razu skreślić z listy. Stały podmuch gorącego powietrza to właśnie to, co może wpłynąć najgorzej na Twoje kosmyki. Regulacja temperatury pozwala używać suszarko-lokówki właścicielom nawet najcieńszych, najbardziej łamliwych włosów. Suszarko-lokówka bez co najmniej dwóch rodzajów podmuchu – gorącego i chłodnego – nie jest warta Twojej uwagi.

Nie bez znaczenia jest również jonizacja. Kupujemy suszarko-lokówkę dla jej funkcji 2 w 1. Chcemy modelować włosy w trakcie ich suszenia, a to oznacza, że muszą wejść w bezpośredni kontakt z urządzeniem samym w sobie. Szczotki, których środek zrobiony jest z metalu, mogą nagrzewać się nierówno oraz powodować elektryzowanie się włosów. Jeśli szukasz dobrej suszarko-lokówki, rozważ taką wykonaną z ceramiki, teflonu lub turmalinu. Materiały te naturalnie jonizują, zapewniając włosom ochronę.

Polecane suszarko-lokówki

Jak chronić włosy przed uszkodzeniem przez lokosuszarkę?

Stylizacja włosów za pomocą suszarko-lokówki nie jest zabiegiem skomplikowanym. Trzeba jednak przestrzegać pewnych zasad, aby zapewnić naszym kosmykom odpowiednią ochronę. Jeśli Twoje włosy są cienkie i osłabione, nie traktuj ich wysoką temperaturą. Profesjonalny efekt można osiągnąć również za pomocą opcji chłodnego podmuchu.

Suszarko-lokówka to, najprościej rzecz ujmując, uchwyt zawierający silnik urządzenia oraz szereg wymiennych końcówek. Jeśli chcesz jedynie wysuszyć włosy, wybierz koncentrator – im węższy, tym lepiej, ponieważ liczy się precyzyjność. Nie wycieraj włosów ręcznikiem, zanim zaczniesz je suszyć i wstrzymaj się od rozczesywania. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko łamliwości. Aby efektywnie wysuszyć włosy, możesz je jednak rozdzielić na pasma. Najważniejszą regułą jest tutaj zachowanie odpowiedniej odległości od głowy. Pozwoli nam to uniknąć poparzenia oraz narażenia włosów na spalenie. Nie kieruj strumienia gorącego powietrza na jeden obszar włosów. Na koniec warto zastosować zimny strumień powietrza, który zapewni dodatkową ochronę i utrwali fryzurę.

Gdy najdzie Cię ochota na niecodzienną, zakręconą fryzurę, producenci suszarko-lokówek zalecają, aby najpierw lekko podsuszyć włosy zwykłą suszarką. Zapobiegnie to ich spaleniu, które mogłoby nastąpić podczas stylizacji całkowicie mokrych włosów.

Poradziliśmy nie rozczesywać włosów przed użyciem suszarko-lokówki. Co więc zrobić, żeby włosy się nie plątały? Jeśli Twoje kosmyki mają skłonność do kołtunienia, poszukaj suszarko-lokówki z naturalnym włosiem.

Kiedy lokówko-suszarka nie niszczy włosa?

Suszarko-lokówki są o wiele bardziej bezpieczne, niż lokówki. Przed użyciem lokówki włosy należy wysuszyć, aby wysoka temperatura nie zniszczyła ich struktury. Suszarko-lokówki wykonują to zadanie za Ciebie przy jednoczesnym modelowaniu włosów. Dzięki temu tracimy na cały zabieg o wiele mniej czasu i nie jest to aż tak szkodliwe dla naszych kosmyków. Aby dodatkowo się zabezpieczyć, można jednak lekko podsuszyć włosy przed zabiegiem oraz zastosować inne metody ochrony opisane w podpunkcie powyżej.

Oto kilka funkcji, jakie powinna mieć suszarko-lokówka, aby móc efektywnie modelować włosy bez ryzyka ich zniszczenia.

Przede wszystkim wybierz sprzęt o dużej mocy. Porządny silnik wytwarza mocny podmuch, narażając włosy na szkodliwą temperaturę urządzenia przez o wiele krótszy czas. Może się zdarzyć, że Twoje włosy nie są w stanie znieść tak dużej temperatury, nawet jeśli trwa ona kilka sekund. Dlatego ważny jest system regulacji, który oferuje możliwość przełączenia na chłodniejszy tryb. Opcja ta przyda się zwłaszcza do krótkich oraz cienkich i łamliwych włosów.

Materiał, z jakiego wykonana jest kratka, przez którą wydostaje się ciepłe powietrze, również nie jest bez znaczenia. Zależy nam tutaj na ceramice, teflonie lub turmalinie. Posiadają one bowiem właściwości jonizujące, które neutralizują szkodliwe skutki wysokiej temperatury.

Która suszarko-lokówka nie niszczy włosów?

Dobry sprzęt to podstawa. Chcemy, aby był tani, ale funkcjonalny. Jeśli nie wiesz, gdzie zacząć szukać, jako punkt wyjścia proponujemy konkretną markę produkującą urządzenia do stylizacji włosów.

Rozważ na przykład kupno suszarko-lokówki Babyliss. Mają one moc aż do 1000 W oraz dbają o posiadaczy każdego rodzaju włosów, oferując wiele różnych nakładek. Masz krótkie włosy, które nie dają się kręcić klasyczną lokówką? W zestawie suszarko-lokówek Babyliss znajdziesz często wąską szczotkę, która bez problemu złapie Twoje kosmyki, a automatyczny system obrotowy nawinie je na nią za Ciebie. Nudzi Cię jedna i ta sama fryzura codziennie? Babyliss ma dla Ciebie nakładkę do zwykłego suszenia włosów oraz do ich prostowania czy falowania. Suszarko-lokówka Babyliss może kosztować nieco więcej od suszarko-lokówek Remington czy Philips, jednak jej funkcjonalność jest tego warta.

Polecamy także suszarko-lokówki Philips. Widnieją one w wielu rankingach jako jedne z najlepszych. Ich mechanizm obrotowy ma dwa kierunki nawijania, co czyni użytkowanie bardzo wygodnym. Tak jak w przypadku sprzętu Babyliss, suszarko-lokówka Philips posiada bardzo dużą moc. Oferuje także specjalne formy ochrony takie jak ceramiczna powłoka z keratyną. Można znaleźć ją w bardziej przystępnej cenie, niż te marki Babyliss.

Suszarko-lokówka Remington to również rekomendowany sprzęt. Jest najtańszy z tutaj wymienionych. Nie oznacza to jednak, że nie warto poświęcić mu nieco uwagi. Remington może bowiem poszczycić się największą dostępną mocą – aż do 1200 W. Oferuje też zadowalającą liczbę wymiennych nakładek do wszelakich możliwych stylizacji oraz nie dyskryminuje przeciwko krótkim włosom.

Wiesz już zatem, jakie podjąć kroki, by chronić swoje włosy oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze suszarko-lokówki. Pozostaje tylko wybrać sprzęt, który najbardziej do Ciebie przemawia!

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 18:15
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.