Udostępnij
Skomentuj

Jak prawidłowo używać suszarko-lokówki?

Często zastanawiasz się, czego używać, układając swoje włosy: suszarki, lokówki, szczotki, a może prostownicy?

Producenci przyrządów do stylizacji włosów wyszli naprzeciw Twoim oczekiwaniom i stworzyli suszarko-lokówkę, czyli połączenie dwóch urządzeń niezbędnych każdej kobiecie. Teraz już nie musisz się zastanawiać i w ten sposób oszczędzasz czas i pieniądze.

Jak zakręcić włosy przy użyciu suszarko-lokówki?

Chociaż suszenie i nadawanie włosom puszystości jest dość proste, to jednak kręcenie loków może nastręczyć sporo trudności. Nim rozpocznie się układanie i suszenie włosów, należy wcześniej odpowiednio o nie zadbać. W pierwszej kolejności dokładnie umyj włosy. Pamiętaj, aby nie używać natłuszczających preparatów, ponieważ wbrew pozorom utrudniają one pracę urządzenia, a sam efekt kręcenia nie utrzyma się długo. Najlepiej jest użyć lekkich odżywek, które następnie spłuczesz.

Podkręcenie włosów lub tworzenie na nich fal to podstawa działania tego typu urządzeń. Wystarczy zawinąć pasma na końcówkę suszarki, kilkukrotnie lub jeden raz, trzymając ją pionowo. Tak zawinięte włosy należy suszyć przez kilkanaście sekund. Następnie dla uzyskania trwałych efektów możesz spryskać włosy lakierem.

Najważniejsze jest, abyś dobrała właściwą szczotkę. Jeśli wybierzesz większą, ułoży ona Twoje pasma w miękkie i romantyczne fale,. Natomiast mniejsza końcówka sprawi, że loki, które stworzysz, będą bardziej zwarte i drobne. Następnie rozdziel włosy pasmo po paśmie i nawiń na wybraną wcześniej szczotkę. Jeśli suszarka posiada moduł obrotowy, nie powinnaś nią obracać tylko po 10 sekundach suszenia delikatnie odwinąć loki i ułożyć je palcami.

Polecane suszarko-lokówki

Jak działa suszarko-lokówka?

To, co sprawia, że dzięki suszarko-lokówce zrobisz w krótkim czasie modną fryzurę, jest jej budowa. Składa się ona z suszarki z funkcją nadmuchu powietrza, okrągłej szczotki do włosów oraz w zależności od modelu różnych dodatkowych końcówek. W czasie funkcjonowania suszarka generuje ciepłe powietrze, które przepływa aż do szczotki. Sama końcówka równomiernie rozprowadza ciepło, susząc i stylizując włosy.

Jeśli już zdecydujesz się na zakup suszarko-lokówki, powinnaś wybrać w sklepie tę o największej mocy. W praktyce oznacza to, że im większa siła nadmuchu, tym szybciej wysuszysz i ułożysz włosy. W większości urządzeń prędkość nawiewu można regulować od 2 do 5 stopni. Zaraz obok mocy ważna jest też temperatura, którą może wygenerować urządzenie. Suszarko-lokówki dostępne na rynku mają w przypadku nawiewu 5 poziomów regulacji. Jeśli urządzenie posiada obie te funkcje, można go używać w optymalny sposób a tym samym zwiększyć efektywność działania przy jednoczesnym zmniejszeniu negatywnych skutków dla włosów.

Błędy popełniane podczas lokowania suszarko-lokówką.

Głównym błędem jest włączanie urządzenia na zbyt wysoką temperaturę. Robi się to przeważnie, aby zaoszczędzić czas, jednak niszczy to włosy. Błędem jest też układanie zbyt mokrych włosów. Sprawia to, że jeszcze bardziej się puszą. Przed każdym użyciem suszarko-lokówki dobrze jest zastosować odpowiednią pielęgnację. Nie nakładaj zbyt dużej ilości ciężkich kosmetyków, staraj się raczej używać preparatów jednocześnie lekkich oraz zapewniających włosom termoochronę.

Dobrze, jeśli urządzenie, którego używasz, pozwala jednocześnie jonizować włosy. Dzięki temu, kiedy zaczynamy suszyć i układać włosy, będą one gładkie i lśniące. Błędem przy suszeniu włosów jest używanie tylko gorącego strumienia powietrza. Sprawia to, że włosy są matowe i pozbawione życia. Dobrą metodą jest stosowanie zasady zimne – ciepłe – zimne. Najpierw susz włosy chłodnym powietrzem, następnie ciepłym, jednocześnie układając je na szczotce, a na końcu, aby utrwalić fryzurę, ponownie użyj chłodnego nawiewu.

Jak suszyć włosy lokówko-suszarką?

Posługiwanie się suszarko-lokówką nie jest trudnym zadaniem, jednak należy przestrzegać pewnych zasad. W zależności od tego, jakie masz włosy, dobierz odpowiednią temperaturę i siłę nadmuchu. Cienkich włosów nie powinnaś narażać na zbyt gorące powietrze, natomiast aby wysuszyć lub zakręcić kosmyki, które są grubsze i zdrowsze, można śmiało poddać je działaniu wyższych temperatur. W przypadku samego suszenia włosów ważny jest profesjonalny koncentrator, który można znaleźć w takich zestawach jak np. suszarko-lokówka Babyliss. Najlepiej, aby końcówka ta była wąska, co ułatwia precyzję w układaniu fryzury. Nadaje się ona bardzo dobrze także do krótkich włosów. Pamiętaj też, aby dobrać wszelkie ustawienia do własnych potrzeb, a następnie kręcić lub prostować każde pasmo osobno.

Jeśli chcesz wygładzić włosy, najlepsza metoda to ta najprostsza, czyli najpierw wysusz włosy zwykłą suszarką lub osusz delikatnie ręcznikiem, a następnie podziel pasma i owijając je wokół własnej osi, kieruj suszarkę w dół.

Dlaczego warto używać suszarko-lokówki?

W związku z faktem, że suszarko-lokówka to urządzenie dwa w jednym, jest to dobry wybór dla zabieganych kobiet. Możesz, dzięki niemu w krótkim czasie kręcić, prostować i suszyć włosy. Dodatkowo działa ono w niższej temperaturze niż standardowe suszarki czy lokówki, co sprawi, że twoje włosy będą zdrowsze. Z pewnością dużą zaletą suszarko-lokówek jest liczba funkcji, które posiadają. Większość nowoczesnych urządzeń, między innymi suszarko-lokówka Philips, posiada opcję, którą jest automatyczny dobór temperatury oraz nawiewu, jonizację, czyli zjawisko eliminujące z powietrza dodatni ładunek elektryczny, i profesjonalny system uwalniania loków, co ułatwia rozwinięcie pasm włosów bez ich uszkodzeń. Część urządzeń, w tym suszarko-lokówka Remington, ma w zestawach nakładki zwiększające puszystość włosów.

Oczywiście musisz pamiętać, że mimo swoich oczywistych zalet, suszarko-lokówki mają też wady. Generalnie nadają się one głównie do włosów prostych. Kobiety o kręconych kosmykach używając tego typu urządzenia, mogą sprawić, że ich włosy będą się puszyć. Dodatkowo musisz pamiętać, że suszarko-lokówka, chociaż w niektórych przypadkach to tani i wygodny zakup, nie zastąpi Ci w całości suszarki i lokówki. Jeśli chcesz szybko wysuszyć włosy lub stworzyć drobne loki powyższe urządzenia są jednak niezbędne w twojej łazience.

Wbrew pozorom kręcenie loków nie jest trudne i nie pochłonie też dużej ilości czasu, w szczególności, jeśli użyjesz suszarko-lokówki. Wystarczy odpowiednia technika oraz trochę wprawy. Pamiętaj, aby po skręceniu loków delikatnie rozdzielić je palcami, dzięki czemu będą wyglądać naturalnie i zdrowo. Jeśli włosy są „trudne”, czyli sztywne i mniej podatne na kręcenie, warto spryskać poszczególne pasma lakierem do włosów lub zaopatrzyć się w profesjonalny preparat ułatwiający skręt kosmyków, jednak może on kosztować więcej niż na przykład zwykła pianka dostępna w drogeriach. Pamiętajmy, aby nie używać zbyt dużej ilości tych preparatów, ponieważ stworzy to nieestetyczny efekt maski, a w rezultacie może spowodować też łamanie i kruszenie się włosów. Urządzenie dwa w jednym, które ma z założenia ułatwić codzienne tworzenie nowych fryzur, może być problematyczne, szczególnie jeśli używasz jej po raz pierwszy.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 18:27
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.