Udostępnij
Skomentuj

Co wybrać? Wioślarz magnetyczny czy powietrzny?

Wioślarz do to doskonałe narzędzie do walki ze zbędnymi kilogramami. Stymuluje pracę wszystkich mięśni.

Wioślarz magnetyczny czy powietrzny – różnice

Profesjonalny wioślarz to maszyna umożliwiająca wykonywanie różnorodnych treningów. W pierwszej kolejności pozwala na ćwiczenia cardio, co sprawia, że szybko i sprawnie spalisz tkankę tłuszczową. Kiedy wykonujesz odpowiednią ilość powtórzeń oraz przy zachowaniu sporego obciążenia, wioślarz mechaniczny umożliwia budowanie masy mięśniowej. Bardzo ważna jest właściwa technika w trakcie wykonywania ćwiczeń. Jednocześnie możesz zdecydować się na jeden wśród kilku różnych modeli urządzenia, które różnią się między sobą stopniem oporu oraz budową.

Polecane wioślarze

Wioślarz powietrzny został wyposażony w specjalny system oporu, który występuje zamiast klasycznego rozwiązania znajdującego się w większości dostępnych urządzeń. Zastępuje koło zamachowe stanowiące jeden z kluczowych elementów maszyny. Dzięki specyficznej budowie i działaniu w dużym stopniu przypomina rowerek powietrzny. Kiedy będziesz na nim ćwiczyć, kluczowe znaczenie odgrywa zachowanie odpowiedniego tempa – im szybciej, tym lepiej. Jeśli Twoje ruchy są mocne, wytworzysz znacznie większy opór powietrza.

Powietrzne urządzenie do wiosłowania zapewni Ci bezwarunkowe bezpieczeństwo. Żadna z partii ciała nie zostanie nadmiernie obciążona, wysiłek zostanie rozłożony równomiernie na mięśnie i stawy. Przyczynia się to również do uniknięcia kontuzji czy szybkiej rezygnacji z treningów. Wioślarz do ćwiczeń w domu doskonale nadaje się do wykonywania rozgrzewki, cardio oaz interwałów. Przy jego pomocy można nie tylko spalić zbędne kalorie, ale jednocześnie poprawić muskulaturę ciała i wzmocnić kondycję. Jest głośniejszy niż wioślarz magnetyczny.

Drugi dostępny rodzaj, czyli wioślarz magnetyczny przyrząd do wiosłowania umożliwia ćwiczenia własnej sylwetki, dzięki kołu zamachowemu. Regulacja obciążenia odbywa się przy pomocy pokrętła, a w bardziej zaawansowanych modelach do sterowania używa się specjalnego komputera. W obu przypadkach dostępnych jest wiele obciążeń (skala jest większa niż w przypadku innych rodzajów wioślarzy). To opcja wprost stworzona do ćwiczenia w domowym zaciszu, magnetyczny wioślarz Zipro możesz spotkać również na siłowniach.

Wioślarz magnetyczny — jakie mięśnie pracują?

Wioślarz maszyna to urządzenie, które angażuje do pracy większą część ciała. Badania pokazały, że w trakcie mocnych i regularnych powtórzeń jednocześnie trenujesz aż 84% mięśni. Wioślarz Kettler umożliwi Ci spalenie tkanki tłuszczowej znajdującej się na brzuchu oraz nogach. Intensywnie pracują także ramiona, plecy, pośladki oraz klatka piersiowa. Możesz zauważyć zdecydowaną poprawę wyglądu i to w bardzo krótkim czasie. Oczywiście warunkiem jest regularne ćwiczenie i właściwa dieta.

Wioślarz domowy wymaga przygotowania odpowiedniego planu ćwiczeń, który doskonale sprawdza się jako jeden z elementów cardio albo treningi siłowego. Kiedy urządzenie zostanie przez Ciebie wykorzystane tuż przed rozciąganiem, mięśnie całego ciała doznają tak zwanego szoku. Wysiłek jest bardzo intensywny, co przeradza się w zapewnienie im dodatkowego bodźca, czyli dla Ciebie oznacza to jeszcze szybsze i bardziej widoczne efekty. Bardzo dobrze sprawdza się także orbitrek magnetyczny działający na podobnych zasadach.

Wioślarz sprzęt do ćwiczeń możesz wykorzystać nie tylko w końcowej fazie treningu, gdyż doskonale sprawdzi się także na samym początku. Szybkie powtórzenia rozgrzewają ciało i przyspieszają tętno. Bardzo ważna jest jednak właściwa technika (wprawienie maszyny w ruch przy pomocy nóg), dzięki czemu nie zmęczysz się zbyt szybko, a jedynie pobudzisz metabolizm oraz spalanie tkanki tłuszczowej. Wioślarz HMS to doskonała opcja, która angażuje większość mięśni w naszym ciele. Warunkiem dobrych efektów pracy jest oczywiście właściwa pozycja.

Wioślarz wodny czy magnetyczny?

Wśród cech charakterystycznych, jakie ma wioślarz wodny, jest występowanie specjalnego zbiornika na wodę. To właśnie ilość cieczy warunkuje intensywność ćwiczeń. Kiedy jest jej więcej, pojawia się zdecydowanie większy opór w trakcie wykonywania kolejnych powtórzeń. Dźwięk przelewającej się wody jest bardzo przyjemny, relaksuje ciało, jednocześnie dodaje energii. Wioślarz York zapewnia płynne ruchy, dlatego ten model cieszy się szczególnie dużą popularnością wśród użytkowników w każdym wieku.

Ergometr wioślarski na wodę musi powstać z dobrej jakości tworzywa i mieć bardzo solidną konstrukcję. W przeciwnym wypadku nie będzie spełniał swojej roli, a ryzyko wyciekania wody jest stosunkowo duże. Warto jednak zauważyć, że ten model jest stosunkowo głośny, dlatego hałas może okazać się sporym problemem w trakcie ćwiczenia w domowym zaciszu. Wioślarz wodny drewniany pozwala wytworzyć spory opór, dzięki czemu to doskonała opcja, kiedy zależy Ci na zbudowaniu masy mięśniowej.

Z kolei wioślarz magnetyczny pracuje zdecydowani ciszej, gdyż do jego pracy wykorzystywane zostaje specjalne koło zamachowe. Solidna konstrukcja sprawia, że sprzęt można używać przez długie lata. Urządzenie możesz wykorzystywać do każdego rodzaju ćwiczeń, dostępnych jest wiele opcji treningu, czyli maszyna do wiosłowania ułatwia walkę ze zbędnymi kilogramami oraz poprawia muskulaturę. Urządzenie działa podobnie, jak orbitrek, ale pozwala spalić więcej kalorii (nawet do 800 kcal w ciągu godziny).

Wioślarz hydrauliczny czy magnetyczny?

Wioślarz magnetyczny zostaje wzbogacony w koło zamachowe, dzięki któremu szybko i sprawnie zmienisz opór na urządzeniu. W standardowych modelach do regulacji użyjesz pokrętła, a z kolei bardziej zaawansowane maszyny mają specjalny komputer. Sprzęt pracuje stosunkowo cicho, dzięki czemu ta opcja jest wybierana szczególnie chętnie do domowego użytku. Ranking wioślarzy ułatwia wybór odpowiedniego sprzętu. Powinien być solidny, ale także ułatwić uzyskanie bardzo dobrych rezultatów.

Z kolei wioślarz hydrauliczny ma specjalne tłoki, dzięki którym w trakcie ćwiczeń zostaje wytworzony odpowiedni opór. To bardzo proste urządzenie sprawdzające się doskonale w przypadku początkujących użytkowników. Model magnetyczny to opcja wprost stworzona dla stałych bywalców siłowni oraz sportowców. Sporym problemem w sprzęcie hydraulicznym okazuje się brak precyzyjnej regulacji oporu, czyli w niektórych momentach ćwiczenie może być zbyt trudne, a za kilka dni będzie za łatwo.

Jaki wioślarz do domu kupić?

Orbitrek magnetyczny albo wiosła do ćwiczeń to bardzo dobre maszyny ułatwiające pracę nad całym ciałem oraz spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej. W trakcie zakupów warto wybrać sprzęt odpowiadający Twoim parametrom, do których zalicza się wzrost, wagę oraz częstotliwość treningu. Sprawdź, jaki jest system oporu, czyli możliwe opcje oraz sposób zmiany obciążenia. Na rynku dostępne są bardziej zaawansowane urządzenia i proste maszyny – wybieraj starannie, gdyż efekty pojawią się szybciej i będą bardzo zadowalające.

Stacjonarny wioślarz treningowy może zostać wzbogacony o szereg dodatków i akcesoriów, które przekładają się na przyjemność w trakcie wykonywania ćwiczeń. Dostępny jest na przykład wioślarz Hammer z wyświetlaczem LED, możesz zdecydować się na pas telemetryczny (dopasuje się go wzrostu użytkownika) albo kółka transportowe. Wspomniany pas doskonale nadaje się do dokładnego mierzenia tętna w trakcie ćwiczeń, gdyż przypina się go na klatkę piersiową.

Wybierając składany wioślarz do domu, sprawdź także siodełko. Powinno być przede wszystkim wygodne i ergonomiczne, gdyż wpływa na komfort ćwiczeń i sprawia, że chętnie będziesz wsiadał na maszynę, a Twoja kondycja szybko się poprawi. Skontroluj, czy wybierany model jest kompatybilny z aplikacjami dostępnymi na telefonie. Takie połączenie pozwoli Ci monitorować efekty treningów i kontrolować ilość spalanych w ciągu dnia kalorii (to ważne, kiedy ćwiczysz także na innych maszynach, biegasz czy używasz orbitrek).

Czy warto kupić wioślarz do domu?

Wioślarz do ćwiczeń to doskonały sposób na spalenie tkanki tłuszczowej oraz wypracowanie muskulatury. Jeśli masz odpowiednią ilość miejsca w domu i pragniesz poprawić kondycję, ten sprzęt nadaje się do tego idealnie. W trakcie ćwiczeń dostępne są różne stopnie oporu, dzięki czemu możesz dopasować trening do własnych możliwości. Wraz ze zdobywaniem nowych umiejętności i poprawą zdolności organizmu trening będzie coraz bardziej angażujący. Wioślarz Concept 2 to opcja dla pań oraz panów, dlatego z urządzenia może korzystać cała rodzina.

Wiosła do ćwiczeń sprawdzą się doskonale, szybko zrzucisz niechciane kilogramy i staniesz się zdrowszą wersją siebie samego. Na rynku dostępne są różnorodne modele, jedne z nich są proste, inne z kolei bardziej zaawansowane – szybko dopasujesz je do swoich możliwości. Jeśli problemem okazuje się mała przestrzeń, wioślarz składany to najlepszy wybór, gdyż pozwala ćwiczyć bez względu na porę dnia czy warunki atmosferyczne, a po zakończonym treningu możesz go przenieść w całkiem inne miejsce i odzyskać nienaganny porządek w pokoju.

Udostępnij
3,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:45
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.