Udostępnij
Skomentuj

Co daje jonizacja w suszarce – dlaczego warto kupić suszarkę z dyfuzorem?

Jonizacja w suszarce to funkcja, która pomoże Ci zadbać o kondycję włosów. Czy warto kupić taką suszarkę?

Suszarka z funkcją jonizacji to produkt, który warto mieć w domowym asortymencie do stylizacji włosów. Częste suszenie włosów może mieć negatywny wpływ na ich kondycję, dlatego dobrze jest zadbać o urządzenie wysokiej jakości. Suszarki z wyższych półek cenowych są wyposażone w niezwykle przydatną funkcję jonizacji, która stanowi miły dodatek do tego typu urządzeń. Profesjonalne suszarki do włosów pomogą Ci uzyskać świetne efekty, a jonizacja powietrza zadba o zdrowie Twoich włosów. Co daje jonizacja w suszarce? Czy warto wyposażyć się w suszarkę do włosów z jonizacją?

Polecane suszarki do włosów z jonizacją

Co to jest jonizacja w suszarce? Jak to działa?

Wysokiej klasy suszarki do włosów wyposażone są w wiele dodatkowych funkcji zwiększających komfort użytkowania i efektywność zabiegów. Jeśli zastanawiasz się, czy warto zainwestować w sprzęt lepszej jakości, nie wahaj się i zaufaj sprawdzonym produktom z dodatkowymi cechami. Jedną z najpopularniejszych opcji jest suszarka z jonizacją. Co to jest jonizacja w suszarce?

Jonizacja polega na uwalnianiu przez urządzenie ujemnych ładunków, których zadaniem jest neutralizowanie zbierających się na włosach ładunków dodatnich. Ta równowaga przeciwdziała puszeniu się włosów, a do tego wygładza ich strukturę i zwiększa ich podatność na stylizację.

Dlaczego jonizacja powietrza jest jednak aż tak istotna? Gdy suszymy włosy z pomocą mocnego strumienia gorącego powietrza, woda osadzająca się na naszych włosach wyparowuje, a transmisja ciepła sprawia, że nasze włosy elektryzują się dodatnio. Jest to niestety szkodliwe dla naszych włosów. Co więcej, suszarka do włosów z zimnym nawiewem nie zawsze będzie rozwiązaniem naszych wszystkich problemów.

Co daje jonizacja w suszarce? Zalety i efekty stosowania jonizacji

Wiemy już, co są w stanie zaoferować nam urządzenia do suszenia włosów z funkcją jonizacji. Warto jednak rozwinąć tę myśl i zastanowić się, co daje jonizacja w suszarce i czy efekty rzeczywiście są warte wydania większych pieniędzy. Odpowiedź na to pytanie jest jednak prosta, a w przypadku takich sprzętów, jak suszarka z jonizacją opinie są jednoznaczne – to funkcja, która jest niezwykle przydatna.

Stosowanie suszarki z jonizacją pomaga utrzymać odpowiednią porowatość włosów, dzięki czemu będą one lśniące i łatwiejsze w stylizacji. Włosy bowiem nie będą się elektryzować, dzięki czemu łuski włosa pozostaną domknięte. Wysoka porowatość, która spowodowana jest właśnie przez otwarte łuski, nie tylko sprawia, że włosy wyglądają na przesuszone, ale również mają większą tendencję do łamliwości i są bardziej wrażliwe na wszelkie zabiegi. To właśnie dlatego właściwa suszarka z funkcją jonizacji w każdej sytuacji będzie naprawdę dobrym wyborem.

Czy jonizacja w suszarce może być szkodliwa?

Wiele osób próbuje jak najmocniej unikać suszenia włosów. Dlaczego jednak tak się dzieje? Cóż, nie jest tajemnicą, że wszelkie działania wykorzystujące wysoką temperaturę mają niekorzystny wpływ na nasze włosy – niezależnie od tego, czy mowa jest o suszarkach, lokówkach czy prostownicach. Wystawienie na naprawdę wysokie temperatury nigdy nie jest zdrowe dla naszych włosów. Czy jednak można powiedzieć, że suszarki z funkcją jonizacji również mogą być dla naszej fryzury szkodliwe?

Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka prosta. Z jednej strony, jak zresztą wspomnieliśmy już wyżej, funkcja jonizacji pozwala pozbyć się dodatnich ładunków elektrycznych na naszych włosach, dzięki czemu chroni je przed puszeniem się i niszczeniem. Z drugiej jednak strony nadal traktujemy naszą fryzurę wysoką temperaturą. Czy suszarka niszczy włosy? Jeżeli używamy jej często i na najwyższej temperaturze – tak. Czy jonizacja w suszarce jest szkodliwa? Sama w sobie absolutnie nie. Ta funkcja jednak nie rozwiąże naszych wszystkich problemów, jeżeli będziemy z tego sprzętu korzystać nieodpowiednio.

Profesjonalne suszarki do włosów – czy warto zainwestować w suszarkę z jonizacją?

Wiemy już, na czym polega jonizacja w przypadku suszarek, a także dlaczego warto postawić na właśnie tego typu urządzenie. Nie ma żadnych wątpliwości, że zainwestowanie w taką suszarkę ma spory sens, jeżeli naszym priorytetem jest zadbanie o kondycję włosów. O czym jednak powinniśmy pamiętać, jeżeli zabieramy się za zakup suszarki z jonizacją? Na co powinniśmy w pierwszej kolejności zwracać uwagę?

Poza samą obecnością funkcji jonizacji w suszarce warto zwrócić uwagę na inne istotne parametry oraz funkcjonalności. Bardzo ważna jest bowiem również moc, prędkość nawiewu, a także opcja uruchomienia zimnego nawiewu, który będzie obchodził się z naszymi włosami naprawdę łagodnie. Jednocześnie należy mieć świadomość, że nawet najlepsza suszarka nie będzie dla naszych włosów całkowicie nieszkodliwa. Warto pamiętać o właściwej pielęgnacji naszych włosów, dzięki czemu nie będziemy musieli martwić się nawet o częste suszenie.

Czy dyfuzor i jonizacja w suszarce to dobre połączenie?

Poza samymi funkcjami suszarki, wiele osób zwraca również szczególną uwagę na dodatkowe akcesoria dodawane do modeli. Jednym z nich jest tak zwany dyfuzor, który jest w stanie dać nam naprawdę wiele pozytywnych efektów. Czym jednak jest dyfuzor? W telegraficznym skrócie jest to specjalna nakładka na wylot powietrza, która rozprasza powietrze na wiele mniejszych i łagodniejszych strumieni. Suszarka działa więc na włosy łagodniej, lecz efekt wcale nie jest słabszy. Dyfuzory są wskazane w szczególności dla osób posiadających falowane lub kręcone włosy, a także w sytuacjach, gdy taka ma być nasza docelowa stylizacja.

Jak nietrudno jest się domyślić, połączenie dyfuzora z suszarką z funkcją jonizacji jest świetnym pomysłem. Po pierwsze oszczędzamy nasze loki z pomocą rozproszonego powietrza, które obejmuje kosmyki, ułatwiając ich stylizację i nie narażając ich na silny strumień gorącego powietrza. Po drugie zaś, jonizacja neutralizuje dodatnie ładunki elektryczne, dokładając swój kamyczek do ochrony naszej fryzury. Jeżeli jesteśmy fanami kręconych włosów, warto szukać suszarek z jonizacją, które w zestawie oferują nam również dyfuzor!

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:26
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.