Udostępnij
Skomentuj

Acer Aspire A315-31-C8WK - dane techniczne. Co warto wiedzieć?

Przedstawiamy taniego laptopa od firmy Acer. Model Aspire A315-31-C8WK zapewnia komfortową obsługę podstawowych programów i niski pobór energii.

Jest to jedna z tych konfiguracji, które zachęcają niską ceną. Wybierane są przede wszystkim przez osoby poszukujące standardowego sprzętu do domu, który pozwoli na bezproblemowe surfowanie po sieci, naukę czy też obejrzenie filmu.

Acer Aspire A315-31-C8WK – specyfikacja

Jak przystało na serię Acer Aspire, klienci mogą liczyć na ciekawy, elegancki design. Omawiany przez nas model urządzenia sprzedawany jest w kolorze czerwonym. Przed ostateczną oceną jego przydatności, warto przeanalizować najważniejsze parametry Aspire A315-31-C8WK. Pozwoli nam to sprawdzić, do czego przyda się ten sprzęt.

 

Warto wiedzieć!

Laptop jest sprzedawany wraz z preinstalowanym systemem Windows 10 Home, który w zupełności wystarczy do realizacji podstawowych, domowych zadań, związanych chociażby z obsługą programów multimedialnych.

Acer Aspire A315-31-C8WK – konfiguracje

Wybór oferowanych na rynku konfiguracji jest mocno ograniczony. Acer Aspire A315-31-C8WK występuje przeważnie w jednej wersji, toteż łatwo ustalić jego zastosowanie. Opis poszczególnych podzespołów warto zacząć od procesora.

Producent postawił na niskonapięciowy układ z 2016 roku, a więc nie jest to sprzęt najnowszych. Intel Celeron N3350, bo o tym procesorze mowa, dysponuje dwoma fizycznymi rdzeniami i tą samą ilością wątków logicznych. Jego taktowanie mieści się w przedziale od 1100 MHz do 2400 MHz. Do tego dochodzi również 2 MB pamięci podręcznej drugiego poziomu. Warto podkreślić, że współczynnik TDP wynosi zaledwie 6 W. Jest to więc sprzęt generujący znikome obciążenie dla układu chłodzenia. Ma to oczywiście wpływ na możliwości laptopa Acer Aspire A315-31-C8WK. Taktowanie, a także tylko dwa rdzenie sprawiają, że procesor poradzi sobie z obsługą wyłącznie podstawowych programów i narzędzi.

To samo mówią rozmaite programy diagnostyczne. Pod uwagę warto wziąć zwłaszcza testy przeprowadzone na platformie Cinebench R15. Omawiany procesor uzyskał w nich zaledwie 46 punktów w trybie jednowątkowym i 85 punktów w trybie wielowątkowym.

Acer Aspire A315-31-C8WK korzysta również z pamięci RAM typu DDR3L o częstotliwości taktowania wynoszącej 1600 MHz. Pojemność pamięci wynosi 4 GB, dlatego też nie możemy liczyć na znaczącą nadwyżkę mocy, z której moglibyśmy skorzystać podczas codziennej obsługi laptopa. Do tego dochodzi również standardowy dysk twardy typu HDD o pojemności 500 GB.

Grafika Acer Aspire A315-31-C8WK jest, rzecz jasna, zintegrowana. Jest to jednostka Intel HD Graphics 500, której taktowanie mieści się w przedziale od 200 MHz do 650 MHz. Jak widać, laptop Acer Aspire A315-31-C8WK nie pozwala na wiele więcej ponad obsługę najbardziej podstawowych programów.

Acer Aspire A315-31-C8WK – obudowa

Do czynienia mamy z laptopem 15-calowym, dlatego nikogo nie powinna dziwić waga wynosząca 2,1 kg. Co prawda nie pozwala ona na super wygodną obsługę laptopa w trybie mobilnym, jednak jego przenoszenie nie powinno być specjalnie trudne.

Pod względem designu, laptop prezentuje się bardzo przyzwoicie. Producent postawił na sprawdzoną bryłę, która jest typowa dla urządzeń z serii Acer Aspire. Czerwony-czarna konstrukcja została wykonana solidnie, choć musimy zdawać sobie sprawę z faktu, iż użyte zostały wyłącznie tworzywa sztuczne. Wpłynęło to oczywiście na sztywność konstrukcji. Jest ona narażona na niewielkie wygięcia pod większym naporem. Nie jest to jednak problem, z którym nie zmagałyby się inne laptopy z tej półki cenowej.

Nie spodziewajcie się również wiele po zestawie portów oraz złączy. Znajdują się w nim bowiem wyłącznie najbardziej podstawowe elementy.

Acer Aspire A315-31-C8WK – chłodzenie

Z racji wykorzystania procesora o bardzo niewielkim poborze mocy, a także zintegrowanej karty graficznej, chłodzenie Acer Aspire A315-31-C8WK spisuje się bardzo poprawnie. Sprzęt nie ma problemów z utrzymaniem generowanych temperatur na względnie niskim poziomie. No chyba że postanowimy nagle uruchomić bardziej rozbudowany program lub grę. Całkowicie jednak mija się to z celem, biorąc pod uwagę mocno ograniczoną wydajność laptopa.

Niskie temperatury Acer Aspire A315-31-C8WK idą w parze z dość cichym działaniem systemu chłodzenia. Przez większość czasu trudno zdać sobie sprawę z jego obecności. Wszystko to ma oczywiście pozytywny wpływ na komfort codziennej pracy,

Acer Aspire A315-31-C8WK – ekran

Jak już zostało wspomniane, laptop został wyposażony w ekran o przekątnej 15,6 cali. Warto nadmienić, że wykorzystana została matryca TN, obsługująca rozdzielczość HD. Pod tym względem nie przystaje więc do obecnych standardów. Nie ma co liczyć więc na super jakość obrazu podczas oglądania filmów czy też obsługi programów multimedialnych.

Ekran Acer Aspire A315-31-C8WK został wyposażony w błyszczącą powłokę, co także może być problematyczne. Dlaczego? Ponieważ nie zapewnia ona należytej ochrony przed refleksami świetlnymi, które znacząco obniżają widoczność wyświetlanych treści. Praca przy odsłoniętym oknie może być więc problematyczna. Nie mówiąc już o sytuacji, kiedy to wychodzimy z laptopem na zewnątrz.

Acer Aspire A315-31-C8WK – wydajność

Jak wskazuje specyfikacja, Acer Aspire A315-31-C8WK gwarantuje mocno ograniczoną moc obliczeniową, która pozwoli na realizację mocno ograniczonych czynności, związanych chociażby z oglądaniem filmów czy też surfowaniem po sieci.

Niska wydajność Acer Aspire A315-31-C8WK wynika także z użycia wyłącznie zintegrowanej karty graficznej. Intel HD Graphics 500 to jednostka z 2016 roku, dlatego trudno oczekiwać, że okaże się szczególnie przydatna. Wskazują na to chociażby wyniki testów diagnostycznych. W programie 3DMark 11 Performance GPU karta uzyskała zaledwie 482 punktów. W 3DMark Ice Storm Extreme Graphics również jest kiepsko – średni wynik wyniósł bowiem tylko 15085 punktów.

Acer Aspire A315-31-C8WK - do grania

Po analizie powyższych parametrów i wyników, można powiedzieć tylko jedno – nie ma co liczyć na wykorzystanie laptopa Acer Aspire A315-31-C8WK do gier. Chyba że zależy nam na ogrywaniu klasyków lub produkcji typu indie, które na dodatek wyróżniają się bardzo niskimi wymaganiami sprzętowymi. Poniżej wskazujemy przykłady tego, jak laptop radzi sobie z obsługą niektórych gier.

Acer Aspire A315-31-C8WK - gry

Gra
Niskie ustawienia
graficzne
Średnie ustawienia
graficzne
Wysokie ustawienia
graficzne
Trackmania Nations Forever
110 FPS
60 FPS
30 FPS
StarCraft II
40 FPS
15 FPS
8 FPS
The Sims 4
70 FPS
15 FPS
5 FPS
World of Warcraft
45 FPS
20 FPS
10 FPS
Dirt 3
40 FPS
15 FPS
6 FPS

Acer Aspire A315-31-C8WK - czy warto?

Przed decyzją o zakupie, warto zwrócić uwagę na parametry techniczne laptopa Acer Aspire A315-31-C8WK. Pamięć RAM, procesor, karta graficzna, dysk twardy – wszystkie te elementy zostały przystosowane do podstawowej, domowe pracy. Laptop okaże się więc dobrym wyborem do nauki, surfowania po sieci i oglądania filmów. Trudno jednak liczyć na obsługę bardziej wymagających narzędzi.

Zachęcająca jest na pewno cena Acer Aspire A315-31-C8WK, która nie przekracza progu 2 tysięcy złotych. Jeśli więc zastanawiacie się, jaki laptop dla ucznia wybrać lub szukacie taniego sprzętu do domu, omawiany sprzęt powinien Was zainteresować. 

0

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:15
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.