Monitory 27 cali 144 Hz

(56)
(56)
Przekątna ekranu:
27"
Częstotliwość odświeżania:
144 Hz
Wyczyść wszystkie
AKTYWNE FILTRY

Towar dostępny na magazynie

Towar dostępny na magazynie dostawcy

Cena (zł):
Przekątna ekranu:27"
Częstotliwość odświeżania:144 Hz
Producent poleca
iiyama G-Master GB2741QSU-B1 to 27" monitor gamingowy IPS o rozdzielczości QHD. Oferuje odświeżanie 144 Hz, czas reakcji 1 ms (MPRT) oraz technologie G-Sync i FreeSync. Posiada stopkę z regulacją wysokości i Pivotem oraz funkcję Black Tuner. Wybór dl

*Dla tej oferty producent wykupił opcję promowania, dlatego wyświetla się ona na początku listy. Dowiedz się więcej

Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna D
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 144 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa D
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 2560 x 1440 (WQHD)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
699 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna G
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 144 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa G
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 2560 x 1440 (WQHD)
Typ matrycy: VA
Pokaż więcej
1 248 zł
 
 
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna E
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 144 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa E
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 2560 x 1440 (WQHD)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
1 349 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna D
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 144 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa D
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 2560 x 1440 (WQHD)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
649 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna C
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 144 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa C
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 1920 x 1080 (FullHD)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
405 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna C
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 144 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa C
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 1920 x 1080 (FullHD)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
740,99 zł
 
 
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna C
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 144 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa C
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 1920 x 1080 (FullHD)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
452 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna C
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 144 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa C
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 1920 x 1080 (FullHD)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
548,97 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna D
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 144 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa D
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 1920 x 1080 (FullHD)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
523,99 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna F
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 144 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa F
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 3840 x 2160 (UHD 4K)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
1 329 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna G
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 144 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa G
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 3840 x 2160 (UHD 4K)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
2 325,41 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna F
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 144 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa F
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 2560 x 1440 (WQHD)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
1 447,99 zł
 
 
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna G
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 144 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa G
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 3840 x 2160 (UHD 4K)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
1 699 zł
 
 
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna G
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 144 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa G
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 3840 x 2160 (UHD 4K)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
2 208,04 zł
 
 
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna E
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 144 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa E
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 1920 x 1080 (FullHD)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
389 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna E
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 144 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa E
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 1920 x 1080 (FullHD)
Typ matrycy: VA
Pokaż więcej
1 102,85 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna E
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 144 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa E
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 1920 x 1080 (FullHD)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
394,92 zł
 
 
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna D
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 144 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa D
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 1920 x 1080 (FullHD)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
399 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna E
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 144 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa E
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 1920 x 1080 (FullHD)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
543,08 zł
 
 
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna F
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 144 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa F
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 3840 x 2160 (UHD 4K)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
1 486,20 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna F
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 144 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa F
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 3840 x 2160 (UHD 4K)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
2 029,33 zł
 
 
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna D
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 144 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa D
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 1920 x 1080 (FullHD)
Typ matrycy: VA
Pokaż więcej
-6%
399 zł
379 zł
 
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna E
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 144 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa E
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 1920 x 1080 (FullHD)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
464,99 zł
 
 
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna D
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 144 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa D
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 1920 x 1080 (FullHD)
Typ matrycy: VA
Pokaż więcej
487,23 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna E
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 144 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa E
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 1920 x 1080 (FullHD)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
489 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna F
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 144 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa F
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 2560 x 1440 (WQHD)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
489 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna D
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 144 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa D
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 2560 x 1440 (WQHD)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
539 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna C
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 144 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa C
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 1920 x 1080 (FullHD)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
559 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna F
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 144 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa F
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 3840 x 2160 (UHD 4K)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
649 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna D
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 144 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa D
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 1920 x 1080 (FullHD)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
667 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net

Poradniki zakupowe

Rozdzielczość ekranu – jaka jest różnica między HD, Full HD, a 4K?
Rozdzielczość ekranu – jaka jest różnica między HD, Full HD, a 4K?

Różnica między Full HD a 4K to przede wszystkim liczba pikseli – im więcej, tym ostrzejszy i bardziej szczegółowy obraz. Dowiedz się więcej!

Czas dostawy 01.04.2026
CZYTAJ DALEJ
Najlepszy monitor do 500 zł - ranking 2026 [TOP 10]
Najlepszy monitor do 500 zł - ranking 2026 [TOP 10]

Zastanawiasz się, jaki monitor do 500 zł warto wybrać – to zestawienie pomoże Ci w dokonaniu zakupu.

Czas dostawy 20.01.2026
CZYTAJ DALEJ
Ranking monitorów gamingowych 2026 - najlepsze monitory do gier [TOP 10]
Ranking monitorów gamingowych 2026 - najlepsze monitory do gier [TOP 10]

Zwiększ szansę na zwycięstwo! Ranking monitorów gamingowych wskaże Ci najlepsze opcje dla graczy.

Czas dostawy 23.02.2026
CZYTAJ DALEJ
Ranking monitorów 2026 [TOP 10]
Ranking monitorów 2026 [TOP 10]

Najlepszy monitor szukają najczęściej gracze, graficy i programiści. Sprawdź nasz ranking monitorów.

Czas dostawy 25.03.2026
CZYTAJ DALEJ

Powiązane kategorie

Monitory 27 cali 144 Hz - dlaczego warto?

Monitory 27 cali 144 Hz to jedna z najbardziej uniwersalnych kategorii ekranów do gier, pracy i codziennego użytkowania. Łączą wygodną przekątną z wysoką płynnością obrazu, dzięki czemu dobrze sprawdzają się zarówno przy dynamicznej rozgrywce, jak i podczas pracy na kilku oknach. Jeśli szukasz sprzętu, który zapewni komfort obsługi i lepszą responsywność, to bardzo rozsądny punkt wyjścia.

Rodzaje monitorów 27 cali 144 Hz — co warto wiedzieć przed zakupem?

Monitory 27 cali 144 Hz do grania

W tej grupie najważniejsza jest płynność obrazu, która przekłada się na łatwiejsze śledzenie ruchu, lepszą kontrolę kamery i większą precyzję w dynamicznych tytułach. Odświeżanie 144 Hz pozwala wyświetlić do 144 klatek na sekundę, przez co animacje są wyraźnie gładsze niż na standardowych ekranach. To odczuwalna korzyść nie tylko w grach sieciowych, ale również w zwykłej nawigacji po systemie czy przeglądaniu treści.

Jeśli zależy Ci przede wszystkim na modelach projektowanych z myślą o rozgrywce, warto sprawdzić ofertę monitorów gamingowych 27 cali, który pokazuje, jak segment gamingowy łączy 27-calowy format z naciskiem na płynność i szybką reakcję obrazu.

Monitory 27 cali 144 Hz do pracy i codziennego użytkowania

Przekątna 27 cali daje wygodną przestrzeń roboczą na typowym biurku i ułatwia pracę wielookienkową. Taki ekran dobrze sprawdza się podczas korzystania z kilku aplikacji jednocześnie, edycji treści, przeglądania dokumentów czy oglądania multimediów. Wysokie odświeżanie nie jest tu wyłącznie dodatkiem dla graczy — wpływa też na płynność ruchu kursora i ogólną responsywność interfejsu.

W praktyce oznacza to, że monitor 27 cali 144 Hz może być wyborem uniwersalnym, a nie wyłącznie sprzętem do jednego zastosowania. Jeśli porównujesz różne rozmiary i segmenty, pomocnym punktem odniesienia będzie szersza kategoria monitorów, gdzie łatwiej zestawić ze sobą odmienne konstrukcje i podejścia do wyposażenia.

Full HD czy WQHD — dwa najczęstsze warianty

W monitorach 27 cali 144 Hz wybór najczęściej sprowadza się do dwóch rozdzielczości: Full HD i WQHD. To jeden z najważniejszych podziałów w tej kategorii, bo wpływa jednocześnie na ostrość obrazu, wygodę pracy i wymagania wobec komputera. Różnica jest widoczna zarówno w grach, jak i podczas czytania tekstu czy pracy na większej liczbie okien.

Full HD (1920 × 1080) to rozwiązanie nastawione na wydajność i niższy koszt. Taka rozdzielczość ułatwia utrzymanie wysokiego FPS, dlatego szczególnie dobrze pasuje do graczy e-sportowych i osób, które stawiają na szybkość działania. Przykładami modeli z tego segmentu są monitor Asus VY279HGE (90LM06D5-B02370), monitor iiyama G‑Master G2741HSU‑B1 Black Hawk oraz monitor Samsung Odyssey G3 (LS27AG304NRXEN).

WQHD (2560 × 1440) stawia na wyższą ostrość i większy obszar roboczy. Taki wariant lepiej sprawdza się u graczy nastawionych na detale obrazu, a także w pracy kreatywnej i wielozadaniowej, gdzie dodatkowa przestrzeń po prostu ułatwia organizację ekranu. Do tej grupy pasują między innymi monitor iiyama G‑Master G2741QSU‑B1 Black Hawk, monitor iiyama G‑Master GB2741QSU‑B1 Black Hawk oraz monitor Acer ED270UP0bmiipx (UM.HE0EE.015).

Na co zwrócić uwagę przy wyborze monitora 27 cali 144 Hz?

Rozdzielczość obrazu

Rozdzielczość decyduje o tym, jak ostry będzie obraz i ile treści zmieści się na ekranie. W praktyce to parametr, który najmocniej wpływa na codzienny komfort użytkowania oraz charakter monitora. Jeśli zależy Ci na wyższym FPS i prostszym obciążeniu komputera, Full HD będzie bardziej naturalnym wyborem, natomiast WQHD lepiej odpowiada na potrzebę większej szczegółowości i wygodniejszej pracy.

Na 27-calowym ekranie różnicę między tymi wariantami widać w detalach gier, czytelności tekstu i organizacji przestrzeni roboczej. Dlatego przed zakupem warto określić, czy ważniejsza jest dla Ciebie wydajność, czy ostrość obrazu. To zwykle pozwala szybko zawęzić wybór do modeli najlepiej dopasowanych do Twoich zastosowań.

Typ matrycy: IPS czy VA

Rodzaj matrycy wpływa na charakter obrazu, dlatego warto potraktować go jako realne kryterium zakupu, a nie tylko techniczny dopisek w specyfikacji. IPS to dobry wybór dla osób, które oczekują lepszych kolorów i kątów widzenia, przez co taki ekran sprawdza się bardziej uniwersalnie. VA z kolei stawia na wysoki kontrast i głębsze czernie, co dla części użytkowników będzie ważne podczas oglądania treści i grania.

Nie ma tu jednej odpowiedzi dobrej dla wszystkich. Jeśli monitor ma służyć do różnych zadań, IPS będzie bezpiecznym kierunkiem, natomiast VA może okazać się atrakcyjny tam, gdzie priorytetem jest bardziej kontrastowy obraz. Najlepiej zestawić ten parametr z rozdzielczością i pozostałym wyposażeniem, aby ocenić całość, a nie pojedynczą cechę w oderwaniu od reszty.

Czas reakcji i płynność ruchu

Przy monitorach 27 cali 144 Hz duże znaczenie ma czas reakcji 1 ms, ponieważ pomaga ograniczyć smużenie i poprawia czytelność ruchu. Jest to szczególnie istotne w szybkich grach, gdzie obraz często zmienia się bardzo dynamicznie, ale korzyści widać też podczas zwykłego przewijania i poruszania kursorem. W połączeniu z odświeżaniem 144 Hz wpływa to na ogólne wrażenie responsywności.

Warto patrzeć na ten parametr jako element całego doświadczenia, a nie wyłącznie pojedynczą liczbę. Samo wysokie odświeżanie daje płynność, ale dopiero razem z krótkim czasem reakcji przekłada się na bardziej stabilny i czytelny ruch. To właśnie dlatego monitory z tego segmentu są tak często wybierane przez graczy oraz osoby, które po prostu lubią „szybki” ekran.

Adaptive-Sync, G-Sync i FreeSync

Adaptive‑Sync to technologia synchronizacji obrazu, która dopasowuje odświeżanie monitora do liczby klatek generowanych przez komputer. W praktyce pomaga ograniczyć tearing i mikroprzycięcia, czyli zjawiska psujące płynność animacji. To ważne szczególnie wtedy, gdy liczba FPS nie jest idealnie stała.

W ramach tej grupy spotkasz rozwiązania takie jak G‑Sync Compatible i FreeSync Premium. Ich znaczenie jest proste: obraz staje się bardziej spójny w dynamicznych scenach, a granie jest przyjemniejsze i mniej rozpraszające. Dobrym punktem odniesienia pozostaje monitor Samsung Odyssey G7 (LS27DG702EUXEN), który dobrze pokazuje, jak wiele daje płynna synchronizacja VRR.

Złącza i zgodność z 144 Hz

Przy zakupie warto sprawdzić nie tylko samą obecność portów, ale też ich praktyczne zastosowanie. DisplayPort jest ważny przy podłączeniu do PC, natomiast HDMI przyda się przy konsolach i laptopach. Kluczowe jest też to, aby użyć przewodu zgodnego z obsługą 144 Hz, bo inaczej nie wykorzystasz pełnych możliwości monitora.

To element, który bywa pomijany, a ma znaczenie dla codziennej wygody i bezproblemowej konfiguracji. Jeśli zależy Ci na bardziej elastycznym wyposażeniu, warto przyjrzeć się modelom oferującym szerszy zestaw złączy i dodatków. Takim przykładem jest monitor HP Omen 27k (780G8AA#ABB), a więcej podobnych konstrukcji znajdziesz w kategorii monitorów 144 Hz.

Ergonomia i wyposażenie dodatkowe

Dobry monitor 27 cali 144 Hz powinien być nie tylko szybki, ale też wygodny w codziennym użyciu. Znaczenie ma tutaj pełna regulacja podstawy, obejmująca wysokość, pochył, a czasem także pivot, ponieważ pozwala ustawić ekran dokładnie na linii wzroku. To przekłada się na większy komfort podczas dłuższej pracy i grania.

Warto zwrócić uwagę również na funkcje takie jak Flicker‑free i Blue Light Filter, które pomagają ograniczyć zmęczenie oczu. Z kolei dodatki pokroju USB 3.0 hub czy wbudowanych głośników poprawiają organizację stanowiska i upraszczają codzienne korzystanie z komputera. Jeśli szukasz modelu z naciskiem na wygodę, dobrym przykładem będzie monitor iiyama ProLite XB2796HSC‑B1.

Przykładowe monitory 27 cali 144 Hz i segmenty cenowe

Modele budżetowe

W niższym budżecie możesz liczyć przede wszystkim na solidną płynność obrazu i podstawową funkcjonalność. To dobre rozwiązanie, jeśli chcesz po prostu wejść w segment 144 Hz bez nadmiernego podnoszenia kosztów zakupu. Przykładem takiego podejścia jest monitor Acer KA272P0bi (UM.HX2EE.046).

Średnia półka

W tym segmencie zwykle zyskujesz lepszą ergonomię i bardziej rozbudowane funkcje, co ma znaczenie przy częstym użytkowaniu monitora. To rozsądny wybór dla osób, które chcą połączyć granie z pracą i zależy im na bardziej dopracowanym wyposażeniu. Dobrym przykładem jest monitor Acer Nitro VG270P6bmipx (UM.HV0EE.601).

Segment premium

Wyższa półka oznacza zwykle większą uniwersalność, szerszy zestaw złączy i lepsze dopasowanie do kilku zastosowań jednocześnie. Taki monitor może równie dobrze służyć do gier, pracy i codziennej rozrywki, jeśli zależy Ci na bardziej kompletnym sprzęcie. W tej grupie warto zwrócić uwagę na monitor HP Omen 27u (3G6W0E9).

Inne przykładowe modele dostępne na morele.net

W tej kategorii znajdziesz zarówno konstrukcje bardziej gamingowe, jak i modele nastawione na uniwersalność czy wygodę pracy. Dzięki temu łatwiej dopasować monitor do własnych priorytetów, niezależnie od tego, czy liczy się dla Ciebie przede wszystkim płynność, ostrość obrazu czy ergonomia. W praktyce szeroki wybór ułatwia porównanie różnych podejść w jednym miejscu, co jest istotne zwłaszcza wtedy, gdy kupujesz monitor na kilka lat.

Jeśli zależy Ci na porównaniu większej liczby wariantów od konkretnego producenta, możesz sprawdzić także monitory Samsung 27 cali. Na morele.net łatwo zestawisz ze sobą różne modele, rozdzielczości i wyposażenie, dzięki czemu szybciej wybierzesz ekran dopasowany do swojego sposobu użytkowania.

Najczęściej zadawane pytania o monitory 27 cali 144 Hz

Jakie monitory 27 cali 144 Hz warto wybrać?

Warto szukać modeli, które łączą dobrą matrycę, niski czas reakcji i synchronizację obrazu w postaci G‑Sync lub FreeSync. IPS będzie lepszym wyborem do kolorów i bardziej uniwersalnych zastosowań, a VA dla osób ceniących wysoki kontrast i głębsze czernie. Do gier e-sportowych częściej wybierane jest Full HD, natomiast do pracy i większej ostrości obrazu lepiej sprawdza się WQHD.

Jaka rozdzielczość najlepiej sprawdza się w monitorze 27 cali 144 Hz?

Najczęściej wybór sprowadza się do Full HD i WQHD. Full HD łatwiej pozwala utrzymać wysoki FPS, dlatego dobrze pasuje do szybkich gier, natomiast WQHD daje wyraźniejszy obraz i większą przestrzeń roboczą. Ostateczna decyzja zależy od tego, czy większe znaczenie ma dla Ciebie wydajność, czy szczegółowość obrazu.

Czy monitor 27 cali 144 Hz nadaje się tylko do gier?

Nie, to bardzo uniwersalna kategoria. Taki monitor dobrze sprawdza się również w pracy biurowej, edycji treści, korzystaniu z wielu aplikacji jednocześnie i oglądaniu multimediów. Wysokie odświeżanie poprawia płynność nie tylko w grach, ale też w codziennej obsłudze systemu.

Jakie złącza powinien mieć monitor 27 cali 144 Hz?

Podstawą są HDMI i DisplayPort, ponieważ to właśnie te porty najczęściej odpowiadają za wygodne podłączenie komputera, konsoli lub laptopa. Warto pamiętać także o odpowiednim przewodzie zgodnym z obsługą 144 Hz. Dodatkowym atutem może być USB 3.0 hub, który ułatwia podłączanie akcesoriów.

Dla kogo monitor 27 cali 144 Hz będzie najlepszym wyborem?

To dobry wybór dla graczy oczekujących płynnego obrazu, ale także dla osób pracujących na kilku oknach i szukających wygodnego, większego ekranu. Taki format sprawdza się również u użytkowników łączących rozrywkę z codziennymi zadaniami. Właśnie ta wszechstronność sprawia, że 27 cali i 144 Hz to jeden z najczęściej wybieranych kompromisów.

Specjalista Morele |00:03
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości z Polski.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.