Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Wrotki dziecięce - jakie wybrać dla dziecka? Które najlepsze?

To tylko cztery kółka przypinane do butów, a ile z nimi radości! Wrotki to kultowy sprzęt, uwielbiany na całym świecie.

Zawojowały parki i place zabaw oraz profesjonalne hale sportowe. Choć ich popularność czasami słabnie, to nie trwa to długo, bo pojawia się kolejne pokolenie, które wariuje na ich punkcie. Poza tym, że wrotki niosą ze sobą dobrą zabawę, to są też świetnym sposobem na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Kiedy więc dziecko prosi o kupno wrotek, warto na chwilę zatrzymać się nad jego prośbą i przeanalizować temat.

Rodzaje wrotek

Ze względu na różne przeznaczenie, wrotki różnią się od siebie wyglądem i sposobami mocowania. Istnieją wrotki amatorskie, przypinane do buta, jak i wrotki sportowe z butami. Generalnie wrotki dzielą się na dwuśladowe i jednośladowe. Te pierwsze, to klasyczny model wrotek z czterem kółkami. Te drugie, to typ wrotek z kółkami ułożonymi w jednej linii, popularnie zwane łyżworolkami lub rolkami.

Wrotki czy rolki dla dziecka - co wybrać?

Zestawienie najlepszych z najlepszych wrotek dziecięcych

Istnieje tak wiele firm produkujących wrotki, że pogłębia to rozterkę rodzica pragnącego zakupić dla dziecka najlepszy model. To, jakie wrotki dziecięce wybierze rodzic, powinno być składową odpowiedzi na kilka pytań. Mianowicie: ile lat ma moje dziecko? Wrotki dla 4-latka powinny być bardziej stabilne, niż te dla starszego dziecka. Na ile moje dziecko radzi sobie z utrzymaniem równowagi? Czy to jego pierwsze wrotki? Czy będą mu służyły do jazdy rekreacyjnej czy sportowej? Poniższy wykaz TOP 5 wrotek dziecięcych może ułatwić dokonanie odpowiedniego wyboru.

Polecane wrotki dla dzieci

Jakie wrotki dla dziecka wybrać? 

Podstawowym kryterium wyboru wrotek jest oczywiście wiek dziecka, rozmiar jego stopy i umiejętności wrotkarskie. Na rynku dostępne są modele dla początkujących wrotkarzy, jak i dla tych bardziej zaawansowanych. Profesjonalne modele wrotek ukierunkowane są na określoną dyscyplinę sportową związaną z wrotkarstwem. Istotne jest zwrócenie uwagi na materiał, z jakiego wykonane są wrotki dla dzieci. Czy jest dość sztywny, aby utrzymać kostkę w bezpiecznej pozycji i dość elastyczny, aby pozwolić na swobodne poruszanie się? Czasami warto sięgnąć po opinię znajomych i wybrać polecane wrotki dziecięce, które zostały przetestowane przez dziecko znajomych. Trzeba też pamiętać, że nie zawsze popularne wrotki są tymi najlepszymi.

Od jakiego wieku zdecydować się na wrotki dla dziecka?

Nie ma reguły, co do wieku, w którym dziecko może rozpocząć naukę jazdy na wrotkach. Z pewnością powinno pewnie chodzić i biegać, aby móc rozwijać dalsze umiejętności.

Czy wiesz, że...

wrotki mają już ponad 257 lat! Po raz pierwszy skonstruowano je w Belgii w 1760 roku.

Kaski i ochraniacze, czyli jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka?

To niezbędne akcesoria, zapewniające dziecku bezpieczeństwo podczas jazdy. Przede wszystkim:

  • kask- ochroni głowę przed ewentualnymi urazami i wstrząsami podczas upadków,
  • ochraniacze na łokcie i kolana- zapobiegną otarciom i obrażeniom spowodowanym utratą równowagi.
  • Dobrze przemyślany zakup wrotek to gwarancja późniejszego zadowolenia i dobrej zabawy.
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:01
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.