Udostępnij
Skomentuj

Jakie akcesoria do pływania kupić? Co będzie najlepsze?

Akcesoria do pływania są bardzo przydatne, szczególnie podczas nauki tej dyscypliny. Jakie są najlepsze?

Nie ważne, czy jesteś pasjonatem pływania rekreacyjnego, zapalonym triathlonistą czy też marzącym o opanowaniu nowych stylów pływackich — nasz przewodnik po akcesoriach do pływania pomoże Ci zrozumieć, jakie produkty są niezbędne, by rozwijać się w tej pięknej dyscyplinie sportowej. Przygotuj się na wyjątkową podróż w świat wodnych akcesoriów, która sprawi, że twoje pływanie nabierze nowego blasku i satysfakcji!

Bezpieczeństwo jest kluczowym aspektem podczas pływania, niezależnie od poziomu doświadczenia. Pamiętajmy, że naukę pływania warto rozpocząć jak najwcześniej. Osoby, które od najmłodszych lat zdobywają umiejętności pod okiem doświadczonego instruktora lub cierpliwego rodzica, zazwyczaj osiągają znakomite rezultaty w przyszłości. Jednak nawet w wieku dojrzałym można rozpocząć przygodę z pływaniem — nigdy nie jest za późno na naukę tego pięknego sportu.

Bez względu na poziom zaawansowania, bezpieczeństwo powinno być zawsze priorytetem. Wybierając miejsce nauki, unikajmy stawów o grząskim dnie i niekontrolowanym otoczeniu. Profesjonalny basen, gdzie woda jest odpowiednio głęboka, a nad pływającymi czuwa ratownik, to idealne środowisko do nauki i doskonalenia umiejętności. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w pomocne akcesoria do nauki pływania, które mogą znacznie ułatwić proces osiągania większej sprawności w wodzie. Nie zapominajmy także o odpowiednim stroju, który zapewni nam wygodę i swobodę podczas każdej sesji pływackiej. Pamiętajmy, że bezpieczne warunki i odpowiednie akcesoria stanowią fundamenty udanej nauki i radości z pływania.

Akcesoria do pływania – co zabrać na basen?

Rynek profesjonalnych akcesoriów pływackich oferuje niezwykle szeroki wybór, który może zadowolić każdego miłośnika tego sportu. Wymagająca natura pływania sprawia, że posiadanie specjalistycznego sprzętu staje się kluczowe dla skutecznego treningu. W bogatej gamie produktów dostępnych dla amatorów pływania znajdziemy między innymi:

 • Bojki do pływania, które wspomagają utrzymanie odpowiedniej pozycji ciała i wzmacniają koordynację ruchową.
 • Płetwy pływackie, umożliwiające skuteczniejsze i intensywniejsze ćwiczenie mięśni nóg.
 • Rurki czołowe, ułatwiające koncentrację na technice oddychania i poprawne wykonywanie ruchów w wodzie.
 • Silikonowy czepek pływacki, który zapewnia wygodę i minimalizuje opory podczas pływania.
 • Deski do pływania, służące do izolowanego treningu ruchów rąk i poprawy siły mięśniowej.
 • Specjalne urządzenia do ćwiczenia ruchu bioder, które doskonale rozwijają koordynację i stabilność w wodzie.

Wybór odpowiednich akcesoriów zależy od indywidualnych potrzeb, celów treningowych i poziomu zaawansowania pływaka. Dzięki nim każdy entuzjasta pływania może maksymalnie wykorzystać potencjał tego sportu, doskonalić swoje umiejętności i czerpać jeszcze większą przyjemność z czasu spędzonego w wodzie.

Akcesoria do pływania dla niemowląt i dzieci

Podczas nauki pływania istotne są różnorodne akcesoria dmuchane oraz zabezpieczenia, które znacząco ułatwiają ten proces. W sklepach dostępne są:

 • Dmuchane koła, doskonałe dla najmłodszych, którzy dopiero oswajają się z wodą. Stanowią idealny wybór na początkowym etapie nauki pływania, a także później, gdy stają się radosną i bezpieczną zabawką.
 • Rękawki, często nazywane "motylkami", dostępne w różnych rozmiarach, odpowiednie zarówno dla małych, jak i większych dzieci. Służą one do utrzymania głowy i szyi powyżej powierzchni wody, wspomagając płynność nauki i budując pewność w pływaniu.
 • Pieluszki do pływania, niezbędne, gdy zabieramy małe dzieci na basen. Specjalistyczne i szczelne pieluszki zapewniają nam spokój i pewność, że ewentualne zanieczyszczenia nie wpłyną do wody, co ma kluczowe znaczenie dla higieny i bezpieczeństwa.

Wybór odpowiednich akcesoriów dmuchanych oraz zabezpieczeń w czasie nauki pływania może przyspieszyć postępy, zwiększyć komfort i zapewnić przyjemność zarówno najmłodszym, jak i ich rodzicom. Dzięki nim dzieci mogą czerpać radość z wodnych przygód, rozwijać swoje umiejętności i nabierać zaufania do pływania.

Akcesoria do pływania dla początkujących

Poniżej znajdują się produkty, które zostały stworzone z myślą o osobach początkujących w pływaniu, które jeszcze nie czują się pewnie w wodzie i chcą zgłębić techniki pływackie. Wersje tych akcesoriów są dostępne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, aby każdy mógł skorzystać z ich wsparcia:

 • Kamizelki do nauki pływania to niezastąpione narzędzie dla osób rozpoczynających swoją przygodę z pływaniem. Dostępne w różnych rozmiarach, utrzymują górną część tułowia na powierzchni wody, ułatwiając utrzymanie głowy nad powierzchnią i doskonalenie technik pływackich.
 • Deski do nauki pływania są często wykorzystywane na zajęciach w szkole pływania, ale warto sięgnąć po nie również w przypadku samodzielnego nauki. Z ich pomocą można opanować różne techniki pływania, takie jak żabka czy piesek, budując pewność i zdolności pływackie.
 • Pas pływacki to kolejny gadżet, który okazuje się przydatny podczas nauki pływania. Często wybierany jako alternatywa dla dmuchanego koła, szczególnie przez dorosłych i starsze dzieci. Również w różnych rozmiarach, pas pływacki jest wszechstronnym narzędziem dostępnym dla dzieci i dorosłych, pomagającym w osiąganiu coraz lepszych umiejętności w wodzie.

Dzięki tym specjalistycznym akcesoriom, osoby początkujące w pływaniu mogą zyskać pewność siebie, rozwijać swoje umiejętności i odkrywać radość płynącą z aktywności w wodzie. Niezależnie od wieku, nauka pływania staje się bardziej dostępna i satysfakcjonująca dzięki wsparciu tych specjalnych produktów.

Co jeszcze zabrać na basen?

Klipsy i zatyczki dla pływaków to niezwykle przydatne przedmioty, które znacznie podnoszą komfort podczas pływania. Ich zastosowanie pozwala uniknąć nieprzyjemnych uczuć związanych z dostawaniem się wody do nosa i zatok. Poprawa komfortu pływania przekłada się na lepszą koncentrację podczas doskonalenia umiejętności, co z kolei prowadzi do bardziej efektywnych treningów. Klipsy wykonane z silikonu gwarantują wysoką jakość i są przyjemne w dotyku, a zatyczki powinny być odpowiednio wyprofilowane, aby skutecznie blokować wodę.

Na basen warto zabrać również wiosełka pływackie, które są klasykiem wśród sprzętu treningowego. Pomagają w doskonaleniu techniki, umożliwiając lepsze wyczucie wody i naukę optymalnego układania dłoni podczas każdego stylu pływackiego. Stabilizatory pływackie pozwalają poprawić wyniki czasowe na różnych dystansach. Ich hydrodynamiczne kształty ułatwiają pokonywanie wody i długoterminowo wzmacniają mięśnie.

Rurka czołowa umożliwia swobodne pływanie i skupienie się na wykonywaniu prawidłowych ruchów rąk pod wodą. Jest szczególnie przydatna podczas nauki stylu motylkowego, klasycznego i kraulowego, a także podczas doskonalenia nawrotów koziołkowych na basenie. Rurki są polecane zarówno dla miłośników klasycznych dyscyplin pływackich, jak i dla triathlonistów, a ich regularne używanie przyczynia się do poprawy ogólnej kondycji i wydolności płuc.

Dzięki tym specjalistycznym akcesoriom do pływania można bardziej komfortowo i efektywnie pracować nad swoimi umiejętnościami, osiągając lepsze wyniki podczas treningów i zawodów.

Na co zwrócić uwagę wybierając akcesoria do pływania?

Kiedy wybieramy sprzęt pływacki, kluczowe jest skupienie się na wygodzie, szczególnie jeśli chodzi o stroje kąpielowe. Powinny one być zaprojektowane w taki sposób, aby zapewniać odpowiednią osłonę, idealne dopasowanie i pełen zakres ruchu bez utraty efektywności pływania.

Wybierając stroje kąpielowe, warto zwrócić uwagę na użyty materiał. Osobom o wrażliwej skórze zaleca się szybkoschnące tkaniny, takie jak nylon czy lycra, które nie podrażniają skóry. W odróżnieniu od neoprenu te materiały minimalizują ryzyko otarć i nadmiernego pocenia się. Co więcej, szybkoschnące tkaniny zachowują swój komfort nawet po zmoczeniu i gwarantują doskonałe dopasowanie.

W przypadku wyboru akcesoriów do pływania warto kierować się indywidualnymi potrzebami oraz stopniem zaawansowania treningowego. Płetwy pływackie dla osób początkujących powinny być długie i miękkie, zapewniając większą wygodę podczas nauki. W międzyczasie doświadczeni pływacy wybierają modele o większej powierzchni, co pozwala osiągać lepsze osiągnięcia przy większych prędkościach i bardziej zaawansowanych treningach. Odpowiedni dobór akcesoriów zwiększa komfort treningów, a także pozwala maksymalnie wykorzystać potencjał pływania i osiągać lepsze wyniki na basenie.

Jaki strój i akcesoria higieniczne wybrać do pływania?

Baseny i kompleksy pływackie posiadają regulaminy, w których są zawarte informacje na temat dopuszczalnych strojów i akcesoriów, z jakimi można pojawić się na tym konkretnym basenie. Choć do pływania w jeziorze nie trzeba mieć obowiązkowego kostiumu i czepka pływackiego, to i tak warto posiadać odpowiedni strój. Ubranie pływackie i podstawowe akcesoria higieniczne sprawiają, że pływanie (w jakimkolwiek miejscu) jest bardziej komfortowe, bezpieczne i wygodne.

Ubiór pływacki

Czyli kąpielówki, szorty do pływania lub strój kąpielowy. Do pływania na basenie należy stosować zalecane stroje kąpielowe oraz kąpielówki (są dostępne w różnych fasonach, chodzi o to, by ubiór tego typu przylegał do ciała i nie zsunął się podczas pływania).

Kąpielówki, spodenki czy szorty do pływania? Wielu mężczyzn preferuje korzystanie ze spodenek do pływania. To rozwiązanie sprawdza się głównie nad morzem, gdzie nie tylko wchodzi się do wody, ale także spaceruje i odpoczywa na piasku. Jednak w przypadku pływania na basenie, najlepszym rozwiązaniem są specjalne kąpielówki (w formie majtek lub dość krótkich i dopasowanych spodenek). Kąpielówki przylegają do ciała, tkanina nie powoduje oporu podczas pływania i nie ryzykujemy, że ubranie zsunie się podczas pływania. Na wielu basenach można pływać tylko i wyłącznie w kąpielówkach, a przyjście w luźnych spodenkach, w których można by było plażować, nie jest akceptowane.

Stój kąpielowy jednoczęściowy czy dwuczęściowy? To pytanie, które nurtuje kobiety. Odpowiedź jest prosta – taki, który będzie wygodny i przystosowany do pływania. Większość kostiumów plażowych zupełnie nie nadaje się do pływania na basenie – są mocno wykrojone, często usztywniane i o ile prezentują się pięknie na plaży, o tyle na basenie, podczas pływania mogą być kłopotliwe. Na basen najlepszy będzie kostium jednoczęściowy lub dwuczęściowy o sportowym fasonie – który dobrze przylega i nie spadnie z ciała podczas pływania lub energicznego wynurzenia się z wody.

Klapki kąpielowe

Bardzo przydatne na basenie. W wielu miejscach są po prostu obowiązkowe, ale nawet jeśli ich użytkowanie jest dobrowolne, warto po nie sięgnąć. Dzięki klapkom nie musimy przemierzać korytarzy na bosaka. Klapki chronią stopy od śliskiego podłoża, zabezpieczają skórę przed ewentualnymi bakteriami i grzybami. Można użytkować je w drodze z szatni na basen oraz pod prysznicem przed oraz po pływaniu. Warto wybrać model o antypoślizgowej podeszwie oraz odpowiednio zaprojektowanym wnętrzu buta (by zabezpieczać przed ślizganiem się po podłodze, ale też, by zabezpieczać stopę przed ślizganiem się w bucie).

Czepek

Wymagany na zdecydowanej większości basenów, ale przydaje się także podczas pływania w innych miejscach (na przykład w morzu). Czepek w dużej mierze chroni włosy przed zamoczeniem, a jego użytkowanie jest także kwestią higieny. Dobrze dobrany powinien doskonale przylegać do głowy.

Zalety stosowania czepków – czepek ma za zadanie chronić skórę głowy oraz włosy przed wodą (część włosów może się zamoczyć, ale zdecydowana większość pozostanie sucha). Dzięki stosowaniu czepka, głowa pływaka staje się bardziej opływowa, a włosy nie przysłaniają twarzy i oczu podczas pływania.

Okulary lub maska

Czyli sposób na ochronę oczu przed wodą i na dobre widzenie pod wodą. Okulary pływackie powinny posiadać dobre elementy uszczelniające, by woda nie dostawała się do środka.

Warto wiedzieć!

Wybierając okulary do pływania warto sięgnąć po te z przejrzystym szkłem, a nie po model przyciemniany. Okulary przyciemniane ograniczają widzenie pod wodą, co jest niekomfortowe podczas pływania na basenie, gdzie dominuje sztuczne oświetlenie.

Okulary czy maska pływacka? Okulary można polecić przede wszystkim do użytkowania na basenie, maska pływacka sprawdza się natomiast podczas nurkowania.

Zatyczki do uszu

Najczęściej silikonowe w formie wkrętek. Zatyczki chronią ucho przed wodą, uszczelniają je i sprawiają, że wilgoć nie przedostaje się do środka. Nie są niezbędne, ale warto po nie sięgać szczególnie wówczas, gdy miewamy kłopoty z nawracającymi zapaleniami uszu.

Zatyczki na nos

Jeśli trudno nam wstrzymywać oddech i woda zawsze znajduje sposób na to, by dostać się do nosa, warto sięgnąć po zatyczkę na nos. Gadżet tego typu ma postać zacisku. Warto wybrać model wykonany z gładkiego materiału, który nie będzie powodował otarć i podrażnień.

Udostępnij
5,0
4 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:04
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.