Udostępnij
Skomentuj

Wolfenstein: Youngblood - wymagania sprzętowe i ważne informacje

Na 2019 rok zapowiedziana została kolejna odsłona serii Wolfenstein. Co nas czeka tym razem?

Po dobrze przyjętej odsłonie The New Colossus, studio Machine Games postanowiło przygotować część poboczną, która, podobnie jak poprzednie gry, zostanie utrzymana w realiach wojennych z elementami fantasy.

Polecane karty graficzne

Wolfenstein: Youngblood - informacje ogólne o grze

Po dobrze przyjętej odsłonie The New Colossus, studio Machine Games postanowiło przygotować część poboczną, która, podobnie jak poprzednie gry, zostanie utrzymana w realiach wojennych z elementami fantasy. Kolejna niezwykle klimatyczna gra FPS z pewnością zaskoczy fanów tej znakomitej serii.

  • Producent – Machine Games
  • Wydawca – Bethesda Softworks
  • Platformy – PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch
  • Data premiery – 26 lipca 2019 rok
  • Tryb gry – single player i multiplayer
  • Ograniczenia wiekowe – od 18 lat

Za produkcję gry odpowiada Machine Games. Wydawcą jest Bethesda Softworks. Zagramy na wszystkich wiodących konsolach oraz komputerach osobistych. Gra pojawiła się na rynku 26 lipca 2019 roku.

Uwaga!

Wolfenstein: Youngblood to produkcja przeznaczona wyłącznie dla dorosłych graczy. Aby odpowiedzialnie kupować gry, należy zwrócić uwagę na klasyfikację PEGI, która umieszczona jest na pudełkach. Specjalne oznaczenie podpowie konsumentowi, dla jakiej grupy przeznaczony jest dany tytuł. Pozwoli to uniknąć niewłaściwych treści.

Wolfenstein: Youngblood – fabuła, mechanika, detale

Wydarzenia opowiedziane w grze dzieją się po historii znanej z gry Wolfenstein II: The New Colossus. Kilkadziesiąt lat po tych wydarzeniach, B. J. Blazkowicz, główna postać serii, znika. Gracze wcielają się jednak w postaci jego córek – mowa o bliźniaczkach Sophie i Jessice.

Fabuła rozgrywa się w latach osiemdziesiątych, w Paryżu. Miasto zostało opanowane przez Trzecią Rzeszę, a naszym zadaniem będzie pomoc tamtejszemu ruchowi oporu w walce z okupantem. Wyznacznikiem serii zawsze była dynamiczna akcja, przy której trudno się nudzić. W Youngblood ma być podobnie. Jak zapowiadają twórcy, gry ma nam zaoferować bardzo szeroki wybór broni, które posłużą nam do walki z wrogiem.

Oczywiście mówimy tu nie tylko o zwykłych żołnierzach, ale również o robotach czy też ulepszonych zabójcach, których pokonanie nie będzie tak proste, jak może się wydawać. Skoro mowa o dwóch córkach Blazkowicza, łatwo można się domyślić, że Wolfenstein: Youngblood postawi także na kooperację. Gra ma zostać zaprojektowana w taki sposób, aby zagwarantować dynamiczną rozgrywkę i możliwość twórczej współpracy pomiędzy graczami. Wszystko to zagwarantuje zupełnie nowe przeżycia z zasłużoną serią.

Świat przedstawiony w cyklu Wolfenstein jest specyficzny, charakteryzuje się jaskrawą kolorystyką i wieloma silnie zaakcentowanymi elementami fantasy, które dodają grze smaczku. Oczywiście kolejna odsłona ma być utrzymana w tym samym stylu. Będzie to FPS z perspektywy pierwszej osoby.

Wolfenstein: Youngblood – wymagania sprzętowe

Do czynienia będziemy mieć z kolorowym, specyficznym światem, utrzymanym w klimatach podobnych do serii BioShock. Oczywiście nie oznacza to, że grafika nie będzie atrakcyjna, wręcz przeciwnie. Poniżej przedstawiamy wymagania sprzętowe.

Wymagania sprzętowe tej produkcji są relatywnie wysokie. Nic dziwnego, gdyż warstwa graficzna już na pierwszych materiałach z rozgrywki prezentuje się bardzo dobrze.

Warto wiedzieć!

Premierę gry zapowiedziano nie tylko na komputery osobiste, ale również wszystkie najważniejsze konsole. Jeżeli nasz pecet nie poradzi sobie z uruchomieniem produkcji, warto zakupić wersję na PlayStation, Xbox lub Nintendo Switch. Rozgrywka na dużym ekranie może być nadzwyczaj atrakcyjna. Ostatnia z wymienionych konsol oferuje również zabawę w trybie przenośnym.

Wolfenstein: Youngblood – jaki komputer do gry?

Podobnie jak w przypadku The New Colossus, będziemy musieli zadbać przede wszystkim o dobrej jakości kartę graficzną, której moc obliczeniowa powinna być zbliżona do tego, co oferują jednostki z serii GeForce GTX 10. Do tego należy dodać co najmniej 8 GB pamięci RAM (najlepiej DDR4) i szybki, czterordzeniowy procesor. Za taki komputer przyjdzie nam zapłacić w okolicach 3000-3500 złotych. Aby cieszyć się rozgrywką z najwyższymi detalami graficznymi, należy poszerzyć konfigurację sprzętową o kartę graficzną i procesor z wyższej półki cenowej. Na komfortową rozgrywkę pozwoli również zasób 16 GB pamięci RAM.

Wolfenstein: Youngblood – jaki laptop do gry?

Również laptopy muszą wyróżniać się co najmniej przyzwoitą wydajnością, by możliwa stała się płynna rozgrywka w Youngblood. Jeżeli chodzi o procesory, dobrze sprawdzą się modele Intela oznaczone symbolami HQ, K oraz HK. Warto postawić zwłaszcza na ósmą generację, na przykład na i7-8750H. Dodając do tego kartę graficzną GeForce GTX i 8 lub więcej GB RAM, możemy liczyć na stabilną, wysoką liczbę klatek na sekundę. Koszt takiego laptopa wyniesie od 4 tysięcy złotych wzwyż.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Gry PC - Pady - NVIDIA GeForce - AMD Radeon - Fotele gamingowe

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 14:01
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.